FIFA’dan Bursaspor’a 3 dönem transfer yasağı geldi ama…

FIFA'nın resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre Bursaspor Kulübü’ne 3 dönem transfer yasağı geldi ancak bu yasak bir önceki gibi kalıcı yasak değil.

Bursaspor Kulübü bu 3 dosya için ödeme yaptığı taktirde  yasak kalkacak.

FIFA’nın internet sitesinde yayınlanan bilgilerde yer alan Bursaspor’un aldığı 3 dönemlik transfer yasağının kalıcı olmadığı öğrenildi.

Alınan bilgilere göre yeşil-beyazlı kulüp, FIFA’ya intikal eden 3 dosyanın parasını ödediği taktirde FIFA’daki yasak da otomatik olarak kalkmış olacak. Bursaspor yönetimi konuyla ilgili bir açıklama yapmazken, önümüzdeki günlerde farklı gelişmelerin de olabileceği kaydedildi.

13 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. bursa bu parayı bulur ama şu nedenlerden dolayı maddi destek gelmiyor.
  1- güvenilir yönetim, medya ve taraftarı yok.
  2- güvenilir bir yönetimin gelme ihtimali de yok.
  3- yaşananlardan ders alma belirtisi yok.
  4- futbola ve takımımıza olan hastalıklı bakış açımızın değişme ihtimali de yok.
  5- tahta açılsa. takviyeler yapılsa. borçlar kapansa, kasasına da çuvalla para konsa bile 3-4 sene sonra tekrar bu duruma düşme ihtimali ÇOK..!
  çünkü sportif ve kentlilik bilincimiz yerlerde sürünüyor…

  43
  2
  1. @ters köşe yorumuna yanıt olarak

   Beş maddelik yorumunuza bi düzeltme yapayım, ve ikinci maddeyi oradan çıkartayım. Çünkü haftaya bugün Bursaspor’un güvenilir bir yönetimi olacak, Sinan Bür Başkan BTSO ve Belediye’nin kapısını çaldığında kimse onun hırsızlık yapabileceğini düşünmeyeceği için kendisinin arkasında duracak. İnşallah Bursaspor’umuza bahar gelecek. Şu anki bu çürük çarık çapulcuların hepsi gidecek, yerlerine beyefendi insanlar gelecek. HAdi basın eksileri. Ama malesef böyle olacak.

   20
   18
   1. @Tam Çatala yorumuna yanıt olarak

    kusura bakma çok değerli @Tam Çatala,
    yönetim değişse bile bu kulübün makus talihi asla ve kata değişmez..!
    sinan bür yönetimi hele bir 4 maç oynasın o zaman seninle daha iyi anlaşırız.
    Rahmetli İbrahim Yazıcı gibi bir efsaneyi bile kolayca gönderenler için sinan bür yönetimi nedir ki?
    nedenini bir önceki yorumumun son paragrafında zaten yazdım.
    iyisi mi, herşeyi dallanıp, budaklandırmadan ve kimsenin vaktini de daha fazla almadan ”EĞİTİM ŞART!” deyip konuyu kapatayım…
    haaa birde şunu ilave edeyim, ”Bursaspor da ki temel sorun kulüp ve oyun alanının içinde değil, bu iki alanın dışında!”
    yeni İbrahim Yazıcılar bu yüzden ortaya çıkmıyor. çünkü başlarına gelecekleri biliyorlar.
    şehrin kaynakları bu yüzden kulübün kasasına akmıyor. çünkü onlarda verecekleri o paraların çar-çur olacağını biliyorlar…

    14
    3
    1. @ters köşe yorumuna yanıt olarak

     Bursa bu parayı ödese dahi, bir buçuk milyarlık borç ödenmediği taktirde, yine başa döneriz, yine değişen bir şey olmaz.

 2. Maalesef yalnız Bursaspor değil Anadolu takımlarının çoğu tahtası kapalı eksi puanlar alan takımlarda var tff veya spor bakanlığı bu işe el atmazsa çoğu takım kapanma riskiyle karşı karşıya. Üç İstanbul takımı içi geçmiş emekliliği gelmiş futbolculara milyon dolarları verirlerse birde devlete olan vergi borçları silinirse Anadolu takımları bunlarla baş edemez. Burada hükümetin ekonomik anlamada hataları var. Böyle giderse lig İstanbul takımlarıyla oynanır.

  24
  5
 3. 2 Milyar TL borca sokan hortumcu başkanlar yönetici yönetimler bunları destekleyen gazeteler duayen gazeteci mübarekleri kendileriyle gurur duysunlar kulübü dilenci haline getirdiniz ödemediğiniz maaşlar paralar -3 puanları ve Fifa transfer yasakları üçkağıtcılığınızın kanatı ama kiminiz 15-20 milyon dollar verdik diyorsunuz kiminiz altın gümüş yani Hiçmi Allah korkunuz yok ? Bir Derneği nasıl bitirilir filmlere konu olur ama ne TV ne Gazete bunu araştırma kabiliyeti büzüğü göstermedi bölücülere eğlence programı bütün gün politika kavga programı her gün aynı şeyler kavga dövüş daha ucuz konular kolay geliyor sonuç Futbola çıkar mafyası çöreklendi sanat ve eğlenceye bölücü mafyası çöreklendi Hal Sebze Meyva Et Süt Marketler bölücülerin eline geçti bu enflasyon neden böyle diye araştırılmıyor nasıl 3 liralık sebze halde 20 tl oluyor ama nerede o gazeteci TV yazar adamların işi gücü oturdukları yerden haber yazmak!

  20
  5
 4. Recep hep anlattı dalga geçtiniz kulak kapadınız bizi bu hale getiren herkesin , destek vermeyen herkesin boynunadır.

  14
  15
 5. BİZLERİ ALEME REZİL ETDİNİZ EN BAŞINDAN EN SONUNA KADAR KİMİN PARMAĞI VARSA ALLAH ONLARI NASIL BİLİYORSA ÖYLE YAPSIN AYIPTIR GÜNAHTIR KOSKOCA ULUÇINAR BURSASPORUMUZU NE HALE GETİRDİNİZ YAZIKLAR OLSUN

  8
  5
  1. @PINARBAŞILI yorumuna yanıt olarak

   Yaptıkları kötü niyetli harcamalar ve hırsızlıklarla Koskoca Bursaspor’u bu hale getirenlerin kronolojik sıralı listesini veriyorum:
   1. Erkan Körüstan yönetiminde,o dönemin futbol şube sorumlusu Ayhan Barışıcı ve menejeri Barış Güçlü
   2. Recep Bölükbaşı (Özellikle 2. kez seçildiği başkanlık döneminde yönetici Kemal Güler’le beraber)
   3. Ali Ay (Muhasebecisi Parlak Ayı ve maaşlı baş danışmanları Suat Paçacı ve Hüseyin Yeşilkavak’la birlikte)
   4. Messut Fistan
   5. Emin Badanur (Ki yaptığı olağanüstü şaibeli transferlerle Bursaspor’un ikinci kez çok büyük ekonomik yıkıma girmesine yol açmıştır)
   Bu ibretlik listeyi bir kenara yazın.Ey Bursaspor taraftarı, yukarıdaki bu isimleri unutmai unutturma. Ondan sonra da Bursaspor’u bu hale kimler getirdi diye artık sorma.
   Herkese saygılar.

   12
   2
 6. Problem yok başkan bizim mahkeme bizim
  Bunları da mahkemeye verir Bursaspor un yüzüncü yılında yani 2063 yılında ne borç kalır ne Bursaspor!

  2
  11

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu