FIFA Heyeti Stadyumu Denetledi

2013 FIFA U-20 Dünya Kupası'nın oynanacağı illerden biri olan Bursa'da, FIFA U-20 Dünya Kupası Organizasyon Komitesi Atatürk Stadı'da incelemelerde bulundu.

 

FIFA'nın Türkiye'ye gönderdiği heyetin başkanı Inaki Alvarez, elektrik ve emniyet mühendisi Blain Buck, bilet ve protokol için görevlendirilen Kevin Pipe, saha zeminini incelemek için görevlendirilen Charles Handerson ve TFF yetkilileri stadyum içinde ve çevresinde detaylı incelemelerde bulundu.   Yönetim kurulu üyelerimiz Recep Bölükbaşı, İsmet Demirel, Nejat Çölek, Genel Müdür Vekilimiz İsmail Özdemir ve Stadyum Müdürü Varol Çorapçıgil incelemelerde bulunan, FIFA heyetine eşlik etti.   Sabah saatlerinde Atatürk Stadyumu'na gelen FIFA heyeti, yöneticilerimizle toplantı gerçekleştirdi. Toplantının ardından heyet stadyumda incelemeler başladı.   Stat zemini, tribünler, güvenlik önlemleri ve basın tribünü hakkında bilgi alan FIFA heyeti, çalışma yapılmasını istediği yerler ile ilgili bilgiler verdi.   Heyet, stat dışında ise otopark yerleri ve canlı yayın araçlarının konuşlandırılacağı alanı gezerken, stadın hemen yanındaki Kültürpark içinde taraftarların yemek yiyip eğlenecekleri yerlerde de incelemelerde bulundu.    FIFA heyetinin Bursa Atatürk Stadyumu'nda gerçekleştirmiş olduğu incelemeler sırasında heyete eşlik eden yönetim kurulu üyemiz Recep Bölükbaşı, U-20 Dünya Kupası'nın Türkiye'de gerçekleştirilecek olmasından dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi. Ev sahipliği yapacak şehirlerden biri olmaktan dolayıda gurur duyduğunu açıklarken, ''Gerçekleştirmiş olduğumuz toplantıda, bizlere isteklerini belirttiler. Soyunma odaları ve tribünlerle ilgili bir kaç değişiklik istediler. Bizlerde onlara isteklerini en kısa sürede halladeceğimizin garantisini verdik. 7 şehri kapsayacak organizasyonda yer alan şehirlerden birisi Bursa. Bu konudan dolayı ayrı bir gururluyuz. FIFA heyeti de ziyaretlerinden memnun kaldılar. İnşallah güzel bir organizasyonda ev sahipliği yaparız'' dedi.   Stadyumda yapılan incelemerin ardından heyet, Özlüce Tesisleri ve Vakıfköy Tesisleri'ndeki antrenman sahalarının zeminlerini inceledi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu