Fernandao’yu ikna turları

Eşi ve çocuklarının Türkiye'de oturma izinlerinin bitmesinden dolayı Atatürk Havaalanı'nda zor anlar yaşayan golcü oyuncu ilgisizlikten yakındı. Fernandao geri dönse bile ailesi ceza aldıkları için Bursa'ya en az 1 ay sonra gelebilecek.

Geçtiğimiz sezon Brezilya'nın Clube Atletico Paranaense takımından kiralanan ve 1 yıldır oynadığı futbol ve 43 maçta attığı 23 golle taraftarın gönlünde taht kuran Jose Fernendao'nun yeşil beyazlı kulübün ilgisizliğinden dolayı şikayetçi olduğu ve ülkesinden geri dönmemeyi bile kafasına koyduğu gelen haberler arasında. 

Son Akhisar Belediyespor karşılaşmasının ardından eşi Diana ve 2 çocuğuyla birlikte Brezilya'ya giden Fernandao'nun ailesinin oturma izinlerinin bitmesinin ortaya çıkması üzerine Atatürk Havalimanın'nda yaşananlar nedeniyle moralinin oldukça bozuk olduğu öğrenildi.

Gol atıyor sevinmiyor

Son haftalarda attığı gollerin ardından sevinmediği gözlerden kaçmayan dev golcünün mutsuzluğunun kulübün söz vermesine rağmen ailesiyle ilgilenecek bir kişi bulmamasından kaynaklandığı bildirildi. 

Fernandao'nun eşi ve çocuklarının Türkiye'de oturmaları için ikamet izinlerinin uzatılmasının unutulmasıyla birlikte iyice çileden çıktığı öğrenildi. Oturma izni bittiği için Atatürk Havaalanı'nda mağdur olan golcü oyuncunun, eşi ve çocuklarının ceza alması sebebiyle en erken 1 ay içerisinde Türkiye'ye giriş yapmak zorunda kaldıkları bu tarihten önce Bursa'ya gelemeyecek olmalarının da Fernandao'yu kızdırdığı gelen haberler arasında.

Aslında mutluydular

Fernandao ailesinin yaşadığı sıkıntıyı öğrenen Bursaspor yönetiminin, tercüman Altuğ Günaydın ile bir yöneticiyi apar topar Brezilya'ya göndererek Jose Fernandao ve ailesini geri dönmek için ikna etmeye çalıştığı ifade ediliyor. Normal şartlarda Bursa'da yaşamaktan dolayı çok mutlu olan Fernandao ailesinin bu hatadan dolayı büyük üzüntü yaşadığı öğrenildi. 

Gol makinesi ile Brezilya'da yapılan görüşmelerde tercüman Altuğ'un diğer yabancı oyuncularla da ilgilenmesi nedeniyle yetersiz kaldığını, kendisi ve ailesi için bir yardımcının tutulması konusunda verilen sözlerle ikna olduğu gelen haberler arasında.

 

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu