Fenerbahçe ve BJK’ya -3 puan geliyor mu?

Bursaspor Kulübü’nün üç puanını silen Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinden bir açıklama yaptı.

Açıklam şöyle;

TFF Tahkim Kurulu 11 Ocak 2020 günlü (2) sayılı olağanüstü toplantısında gündemindeki dosyaları inceleyerek aşağıdaki kararları almıştır.

1. E.2020/2 K.2020/10

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Kulüp Lisans Kurulu’nun 31.12.2019 tarihli “Takım Harcama Limitine uygulanan faiz oranına” ilişkin kararına itirazı incelendi. Dosyada yapılan inceleme ve değerlendirme kapsamında, Kurulumuz ‘un 09.01.2020 tarihli ara kararı doğrultusunda; TFF Kulüp Lisans Kurulu’ndan takım harcama limitlerine ilişkin dosya, ilgili tüm belgeler celp edildi. Yapılan müzakere neticesinde; itirazın reddine, oybirliği ile,

2. E.2020/3 K.2020/11

Fenerbahçe Futbol A.Ş.’nin Kulüp Lisans Kurulu’nun 31.12.2019 tarihli “Takım Harcama Limitine” ilişkin kararına itirazı incelendi. Dosyada yapılan inceleme ve değerlendirme kapsamında, Kurulumuz ‘un 09.01.2020 tarihli ara kararı doğrultusunda; TFF Kulüp Lisans Kurulu’ndan takım harcama limitlerine ilişkin dosya, ilgili tüm belgeler celp edildi. Yapılan müzakere neticesinde; itirazın reddine, oybirliği ile,

Karar verilmiştir.

TFF Tahkim Kurulu

23 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Safak yorumuna yanıt olarak

   SİLMEZLEEEEEEERRRRR, SİLEMEZLEEEEEEEEEEEEEERRRRRRRR ,GARİP BİR ANADOLU TAKIMI OLSA BAKMAZLAR GÖZÜNÜN YAŞINA ,BUNLAR HEP BZANS OYUNU

   22
   1. @Panayırlı yorumuna yanıt olarak

    Silmeliler.
    Aynı sorundan dolayı hiç acımadan bizim üç puanımızı silen kişiler o takımlara da o cezayı uygulamalilar.
    Aksi takdirde adı çifte standart olan konu oluşur ve bu da hiç hoş olmaz.
    Ayrıca daha önce de bir kaç kez yazdığım gibi UEFA ve FIFA bu duruma izin vermez.
    TFF ye öyle bir ceza verir ki cümle aleme rezil ederler.
    Anlamadığım konu da bu takımları koru koru nereye kadar.
    Neredeyse bizim on katımız borçları var hâlâ transfer tahtaları bile açık.
    Eğer ceza verilmez ise bizim başkanın ortalığı ayağa kaldırması gerekir.

  1. @SnnKrkmz yorumuna yanıt olarak

   Adamların şike ayıptıklarını kendi başkanları beyan ettiği halde puan silme cezası veremediler böyle haberlere gülüp geçiyorum.

   7
   1
 1. TFF Limit aşımı yaptırım yasası:

  % 5 aşılırsa ihtar
  % 6-10 arası kadro sınırlaması
  % 11-15 arası transfer yasağı
  % 16-20 arası 1 puan silme
  % 21-25 arası 2 puan silme
  % 26 ve üstü aşılırsa 3 puan silme
  % 26 ve üstü aşılırsa transfer yasağı
  26 ve üstü aşılırsa kadro sınırlaması

  Not: TFF’nin limiti aşımına uymayanlar, puan silme cezası alırsa, bu sezon uygulanmayacak. Takımlar, gelecek sezon lige eksi puanla başlayacak EY TFF BİZİM 3 PUANI NEDEN SİLDİN ÖLEYSE BU SEZON FB VE BJK PUAN CEZASI VERMEDE GÖRELİM..

  10
 2. Renkdaşlarım sağlık sorunları nedeniyle şehir dışına çıkıyorum ….15 gün kadar aranızda yokum. . Hepinize sağlık lı mutlu huzurlu günler diliyorum. .

 3. Bize verilen puan cezası onlara verilmezse yönetim hakkını sonuna dek savunmalıdır. Gerçi Tff başkanında fenerli. Eğer çifte standart uygulınırsada uefa ve üst yönetime şikayet edilmesi gerekir.

  #yeniden zirveye

 4. Çok bekleriz silmezler onlardan, hem onlardan silmeleri bizi niye ilgilendirsin ki ?
  Biz silinen 3 puan peşinde koşalım. Türkiye de Sadece BİR kişi bizim işi halleder. Hatta o BİR adam emir versin 3 puan da ikramiye verirler. Tahkim kurulu, TFF hepsi hikayedir. Bizim o BİR büyük adama bunu bildirmeniz lazım.

  4
  7
 5. Acilen Tff binası önünde protesto başlamalı.Tum Anadolu takım taraftarları toplanmalı.Bu iş böyle devam etmez.

 6. olay ve bursahakimiyet iki gündür selçuk erdoğan hıyarıyla uğraşacaklarına bu konunun üzerine gitsinler, tek bir haber bile yok bir de bunlar sözde bursasporun yanında, yersen.

 7. Admin tofaş bursaspor maçının haberini yapsan çok iyi olur deplasman tribünü hâlâ bomboş salonu doldurmamız gerekirken bursaspor taraftarının baskete ilgisi çok azaldı.Bu düşük bütçeli kadro ile büyük işler başaran takımı desteklemeye gelmemek bana üzücü geliyor.Futbol taraftarı desem öyle de değil stadın 3/2si,4/3ü hep boş

  1
  1
 8. Onlar İst.dükalığı takımları.TFF .nün onlara puan silme cezası vermesi biraz,hatta birazdan fazla sıkar.Basit cezalarla geçiştiriverirler olur biter.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu