Felaketlerin birbirini kovalaması kaçınılmaz!

Bursa.com Spor Yazarı Mustafa Özkeskin'in Bursaspor - Diyarbekirspor maçı köşe yazısıdır.

Rezalet-Hezimet-Skandal-Tahrik-Provakasyon gibisinden her türlü futbol dışı çirkin sıfatlarla nitelenebilecek aksiyon-gerilim-adrenalin yüklü toplamda 5 kırmızı kartlı bir maça tanık olduk dün Bursa Atatürk 100.Yıl Stadı’nda…

Doğrusu ya benim hayat planlamamda böyle saha içinde rezillikler ve de oyun olarak böylesine rezil bir Bursaspor takımını izlemek yoktu ama onu da gördük!

Bu tür oyunlarda maçın analizini-sentezini-taktiğini-sistemini yazmanın bir anlamı olmaz…

Ben yazmak istesem de zaten kalem yazmaz!

Başkanı ve yönetimi cami avlusuna terk edilen bebek gibi çok sevdiklerini iddia ettikleri evlatları gırtlağa kadar borç içindeki Bursaspor’u bırakıp çekip gitmişler…

6 maçtır bir kez olsun 3 puanı hanesine yazdıramamış, birikimi-deneyimi-kapasitesi baştan beri tartışılan teknik kadrosu çaresizlikten olsa gerek şaşırmış, hedefini, epeyce seyircisini kaybetmiş üstelik ayardır ciddi travmalar yaşamış acıların takımına dönüşmüş bir ekipten daha fazlasını beklemek hayalcilik değil miydi?

Bursaspor’un ruhunda böyle futbol oynama hakkı yok. İnanın Bursa’nın amatör kümesinden bir karma çıkarın haftalardır olduğu gibi dünkü takımdan daha iyi mücadele ederdi.

Koca bir 90 dakika rakip kalede pozisyon yok, taktiğe dayalı planlı bir oyun dersen o hiç yok! Kayıplarla kapatılmış dünkü karşılaşmada dahil 7 maçta görüldüğü gibi 70 metrede oynarsan, orta sahayı geniş alanda sadece Ozan İsmail ile Emre Tepegöz gibi 2 oyuncuya bırakırsan, ligin ilk yarısının sonuna gelinmişken hala birçok isim üzerinde fiziksel yeterliliğe ulaşamazsan felaketlerin birbirini kovalaması kaçınılmazdır.

Ya kalende gördüğün iki gole ne diyelim? 27 golle ağları en çok sarsılan grubun iki takımından biri olarak tamamen savunma ve paylaşım hatasından gelen şablon gollere dün iki tane daha eklendi! 24’de Yasin Dülger 20 metreden vuruyor, defans ve kaleci seyrediyor; top ağlarda!

82.dakikada savunmada meşin yuvarlağı herkes birbirine ikram ederken, araya giren Bünyamin Yürür kaptığı topla kaleci Deniz’ede çalımı basıp farkı ikiye çıkarıyor.

Bu kaçıncı kaleci-savunma hatası benim güzel kardeşlerim?

Aynı virajda üst üste 2 kez kamyonu deviren şoförün ehliyetini iptal ederler yahu!

Başlığa ilk mısrasını astığımız mevcut koşullarda her Bursasporlunun psikolojisini yansıtan Sezen Aksu’nun o iç acıtan doyumsuz şarkısından bir kıta ile noktalayalım.

Sorma ne haldeyim sorma kederdeyim

Sorma yangınlardayım zaman zaman

Sorma utanırım sorma söyleyemem

Sorma nöbetlerdeyim başım duman


WhatsApp’ta Bursasporluyuz kanalını logoya tıklayarak takip edebilir, tüm haberlere anında erişebilirsiniz.

1 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. Mevcut iktidar bu kulübün bu hali nedeniyle bu şehirde yerel seçimi kazanamaz.

    (NOT: Her seçimde bu iktidara oy verdim)

    15
    4

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu