Fehmi Abimizin son mektubu…

TÜM GÜZEL İNSANLARA

 

VE BURSANKARA’YA…

 

Duygusallığımın konuşmama müsaade etmeyeceğini bildiğim için hayatımın dönüm noktası olduğunu düşündüğüm hastalığım süresince yaşadıklarımı paylaşmak, teşekkür etmek istediğim herkese ulaşabilmek amacıyla hislerimi bu mektuba döktüm.

 

Şubat ayında ayağımın ağrımaya başlaması ve fizik tedavinin netice vermemesi, daha sonra kalkamayacak duruma gemem sonrasında tetkiklerin sonucunda vücudumda kanser ortaya çıktı. İlk 30 Nisan 2014’te Bursa Tıp Fakültesinde Prof. Dr. Hakan Vuruşkan böbrek ameliyatımı gerçekleştirdi. Bir böbreğimle beraber oradaki kanserli kütle alındı. Diğer kütleler için ışın tedavisine başladığım esnada leğen kemiimin yanındaki kanserli kütlenin kaslarımı zayıflatması nedeniyle o bölgede kırık oluştu. 16 Haziran 2014 ’te Medicabil Hastanesinde Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen tarafından kırığa protez takıldı ve kanserli kütle de alındı. Ayağımdaki dikişiler alındıktan sonra da Tıp Fakültesinde vücudumda iki diğer bölgede bulunan kütleler için kanser tedavisi başlayacak. Her iki ameliyat da çok zor ameliyatlardı ve bunu başarıyla gerçekleştiren Bursa’da bulunmaları şehrimiz için nimet olan iki doktoruma da teşekkür ederim.

 

Bu süreç esnasında beni yalnız bırakmayan, iyileşmem için benden çok gayret gösteren, eliyle, diliyle, kalbiyle hiç tanımadığı halde dualarıyla yanımda olan çok insan oldu. Menfaat çatışmalarının dünyayı kana buladığı, insanlık kalmamı denilen şu zamanda yaşadığım bu güzellikler hem bana hem de sürecin içerisinde bir şekilde olanlara dünyada hala güzellikler adına, insanlık adına bir umut olmuştur diye düşünüyorum.

 

Hayatımda en önemli yeri BursAnkara aldı. Yaşamaktan mutluluk duyduğum Bursa şehrinde yıllarımı geçirdiğim iki güzel camia için ise ALLAH’a ne kadar şükretsem azzdır. İkisinin de bayrağı Yeşil-Beyaz ikisi de Bursa adını taşıyor. BURSA ÇİMENTO ve BURSASPOR. Birinde ekmeğğimi yedim, ailemi geçindirdim, diğerinde de şehrime sahip çıktım. Kaderin cilvesi iki camianın da Yönetim Kurulları tarafından birbirinden habersiz bugün ziyaret edildim. 

 

Beni yalnız bırakmayan Bursa Çimento camiasına başta Yönetim Kurulu Büyüklerim Genel Müdürüm ve her kademedeki mesai arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler ediyorum. Benim için o kadar fedakarlıklar yaptılar ki inanın kendi aileleri için de ancak bu kadar yaparlardı.

 

Bursaspor camiasında en başta Bursaspor yıllarımın tamamına yakınını birlikte geçirdiğim, can dostlarım Teksas Şadırvan Grubuna, üyesi bulunmaktan gurur duyduğum Teksas Tribününe ve tüm Bursasporlulara, Yönetimiyle, çalışan personeliyle yanımda olan en büyük aşkımız Bursaspor Kulübümüze sonsuz teşekkürler ediyorum.

 

Ebedi kardeşimiz Ankaragücü’ne gelince. Şehidin Emanetine, Kardeşim Abdülkerim Bayraktar’ın anısına, her zaman, herkesten çok sahip çıktıları, güzel yürekleriyle, vefalarıyla yıllardır hep yanımızda oldukları için, başta can dostum Volkan Karaman olmak üzere ilk ameliyatımdan sonra ve Bandırma deplasmanına giderken yanımda oldukları için sonsuz teşekkür ediyorum.

 

Allah’ın ilahi bir işareti olduğunu düşünüyorum ki ameliyatım 16.06 tarihinde gerçekleşti. Ameliyat bildirim panelindeki saati 16.00’ı gösteriyormuş. Tahmin ediyorum doktorum da ilk neşteri vurmak için 06 dakika beklemiştir. 

 

Hastalığım zamanı en büyük üzüntüyü yaşayan, bana evde bir çocuk gibi iyi bakan Ablama, Yeğenlerime, Akrabalarıma, Arkadaşlarıma, hiç tanımadıkları halde dualarını esirgemeyen herkese tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

 

Ve en büyük teşekkürü hayatıma bu kadar çok güzel insanları katan yüce Allah’a ediyorum. O’ndan dualarıyla, geçmiş olsun dilekleri ile de olsa yanımda olan herkese sonsuz merhameti, cömertliğiyle muamele etmesini ve her zorluklarında yanlarında olmasını diliyorum.

 

Bundan sonraki süreçte hastalığımın seyri nasıl olurr bilemiyorum. Allah’ın takdiri neyse odur. Bu yüzden hazır hayatta iken belki sonra söyleme imkanı bulamam diye herkese hakkımı helal ettiğimi belirtmek istiyorum. Lütfen sizler de hakkınızı helal ediniz.

 

Sevgi ve hoşgörü adına bir nebze bir hatıra bırakabildi isem ne mutlu bana…

 

Sonsuz sevgi ve saygılarımla,

 

Fehmizat Bayraktar (25.06.2014)

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu