Faty “Bu ligin oyuncusuyum”

Senegalli futbolcu, 1 senedir devam eden Bursaspor macerasından çok mutlu olduğunu belirterek, “Çalışkan olmak ve karakter koymak çok önemli. Saha içi ve dışında bir şeyler için savaştığınızda insanlar size inanmaya ve güvenmeye başlıyor. 1 sene içinde bunu elde ettiğimi düşünüyorum. Taraftarın şimdi bana baktığında iyi bir oyuncu görmeseler bile ciddi ve güvenilir bir oyuncu gördüğüne inanıyorum” ifadelerini kullandı.

BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ

Bursaspor’da daha uzun seneler kalmak istediğinin altını çizen Ricardo Faty şöyle devam etti: “Şu anda Türkiye’nin iyi kulüplerinden birinde oynuyorum. Ama 30 yaşımdayım. Bunun da farkındayım. Takım için en iyisini yapmaya çalışıyorum. Gelecekte ne olacağını düşünmek istemiyorum. Bizim görevimiz taraftarı memnun etmek. Hedefimiz her zaman Avrupa kupalarına katılmak. Bursaspor, Avrupa’da tanınmalı. İtalya’da, Fransa’da tanınmalı. Avrupa takımı olmalı. Biz de bunun için savaşıyoruz” dedi.

Bursaspor’un tecrübeli oyuncularından Ricardo Faty, Antalya kampında AS TV’de yayınlanan Markaj programının konuğu olurken, Sönmez Medya Spor Müdürü Süha Gürsoy ve Bursaspor Muhabiri Barış Yalım’a özel açıklamalarda bulundu. 

HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR

Hamza Hamzaoğlu’nun stoperde görev verdiğini hatırlattığımızda Faty, şunları söyledi: “Stoper mevkii çok önemli, hayati bir önem taşıyor. Hocam beni oraya koyunca hiç düşünmedim ve katkı koymaya çalıştım. Daha önce de bazı sakatlıklardan dolayı o mevkide oynamak zorunda kalmıştım

DOĞAM BU…

Sosyal medyada Türkiye için güzel cümleler kuran rakiplerini de her daim kutlayan Ricardo Faty, “Benim tarzım böyle. Pozitif olmayı severim. Her şeye öyle yaklaşırım. Çok sevdiğim ve inceledikçe de daha çok sevdiğim bir ülke. Doğam bu. Pozitif olmayı seviyorum. Aldığım eğitim de bunu gerektiriyor” diye konuştu.

BU LİGİN FUTBOLCUSUYUM

Batalla‘dan övgülerle bahseden Faty, “Batalla büyük bir profesyonel ve oyuncu. Bursaspor böyle sadık bir futbolcuya sahip olduğu için şanslı” dedi. Türkiye ligi ile alakalı ise 30 yaşındaki futbolcu, “Fiziğe dayalı, sert bir lig. Hakemler de sertliğe müsaade ediyor. Kötü nokta olarak ise statların yeterince dolu olmamasını gösterebilirim. Ama kendimi bu ligin oyuncusu olarak hissediyorum” dedi.

Daha fazla göster
Close