Faruk Çelik, neden aday olmadı?

Süper Lig’e veda ettiği günden beri çalkantılı bir süreç yaşayan Bursaspor camiasında yüzler bir türlü gülmüyor!

Tesislerinin elektriği bile kesildikten sonra varın gerisini siz hesap edin.

İnanın bu duruma Bursa dışında yaşayan ve Bursaspor sempatisi olan insanlar bile çok üzülüyor!

Bu sürecin sonu nereye varacak hep birlikte göreceğiz…

Dün akşam TV kanallarını gezerken Bengü Türk TV’de eski bakan Faruk Çelik’in konuk olduğunu gördüm.

“Çuvaldız iğne” adlı programa katılmış olan Faruk Çelik’in programın final bölümünde Bursaspor adına yapmış olduğu açıklamaları pür dikkat izledim.

Bursaspor’un Süper Lig’e veda etmiş olmasının kabul edilebilir bir durum olmadığını ifade eden Çelik, Bursaspor’un bu sezon şampiyon olarak tekrar Süper Lig’e dönmesinin şart olduğunun altını çizdi.

Çelik: ”Bursaspor, Bursa’nın en büyük markası ve o yüzden içinde bulunduğu durum bizi çok üzüyor. Bir siyasetçi olarak Bursaspor’un Süper Lig şampiyonu olduğu süreçte de kulübümüze ciddi desteklerimiz olmuştu. O destek bugün de devam edecek. Yaşanılan bu sıkıntılı süreçte benim “Başkan” olmam yönünde istekler geldi. Ben de başkanlıktan ziyade Bursasporlu eski yöneticiler, iş dünyası, Ticaret Sanayi Odası olarak, Vali beyin çatısı altında bir oluşum sağlama fikrini gündeme taşıdım. Bu oluşum herkesin el ele verdiği bir oluşum olacaktı. Fakat birilerine maalesef anlatamadım. Bugün bir arkadaşımız aday oldu. Bizlere düşen görev o arkadaşımızı da desteklemek olacaktır. İnanıyorum ki Bursaspor’da hak ettiği Süper Lig’e bu sezon tekrar çıkacaktır” dedi.

Faruk Çelik’in yapmış olduğu bu açıklamadaki en dikkat çekici nokta ”Fakat birilerine maalesef anlatamadım” cümlesi oldu.

Bursa’da söz konusu Bursaspor olunca biri ya da birilerine cidden bir şey anlatamıyorsunuz.

Bursaspor adına konuşan herkes Bursaspor’un en iyi yerlerde olacağından dem vuruyor ama…

Gelin görün ki koskoca camia küme düşüyor(!)

Ali Ay için de en başta bizlere ”Hasta Bursasporlu. Bursaspor’un bir kuruşuna bile zarar vermez. Siz hiç merak etmeyin.” demişlerdi.

Sonuç:?

Keşke Ali Ay, Bursaspor’u sevmeseydi(!)

Hiç olmazsa sevmediğiniz birisine yanaşmayacağınız için herkes kendi hayatını yaşardı.

Yalan mı?

Dünden bugüne yaşananları beyin süzgecimden geçiriyorum ve inanın aklım almıyor.

Eski Bakan Faruk Çelik bile birilerine olması gerekenleri anlatamadıktan sonra Bursaspor’u takip eden bir gazeteci olarak ben kime ne anlatayım?

27 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Aday olup ta küfür mü yeseydi.
  Bizim taraftarın kendini gözden geçirmeye ihtiyacı yok mu ?
  Hem aday çıkarmıyoruz , aday olanı da şu cu bucu deyip yaftalıyoruz.

  Eksilemek serbest !

  100
  28
   1. @sarı çizmeli yorumuna yanıt olarak

    O senin fikrin.
    Takımın düşmesinde ali ay ın suçu %40 ise, sizinki %60.
    Son 10 senedir İbrahim yazıcı ve Şenol Güneş dönemleri de dahil her geleni bozdunuz, soğuttunuz, küstürdünüz.

 2. Benim anladığım,Mesut Mestan siyasi bir aday değil.anlaşılan ,kendi başına kulüp Ali Ay,a kalmasın diye aday olmuş bir kişi.bu işin üstesinden nasıl gelecek çok merak ediyorum.

  34
  8
  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Merak edecegimize destek verecegiz tabiki.
   Madem ki siyaseti kulübün dışında tutacak deniyor o zaman desteği de hak ediyor.
   Herkes aza çoğa bakmadan destek olacak olmalı.
   Lafa gelince Büyük Bursaspor taraftarıyız ya görelim bakalım ne kadar Bursaspor luyuz.
   Bu sınavdan alnımızın akıyla çıkacağız beyler nokta.
   Saygılarımla.

 3. TAHMİNİME GÖRE
  BÜTÜN YOLLAR İBRAHİM BURKAYA ÇIKIYOR
  ORTALARDA GÖRÜNMEŞİĞİ ICI N
  KİM NASIL YAPAR EDER BİLMEM
  AMA BILDİĞİM TEK ŞEY
  BTSO BURSASPOR İÇİN BİRSEYLER
  YAPMASZA YAPMAK ZORUNDA
  İŞİMİZ HAYLİ ZOR
  ALİ AYI KENDİLERİ GETİRDİLER
  BU VEBALİ N ALTINDA
  ONLARINDA SORUMLULUGU VAR
  ÖYLE KAÇAMAZLAR
  BENİM BURSASPORUMU ELİMDEN ALAMAZLAR BUNA HAKLARI YOK BİZİM GÜNLERİMİZİN NASIL İŞKENCE İÇİNDE GEÇTİĞİNİ FARKETMEZ ZORUNDALAR
  BİRSEYLER YAPMAK ZORUNDALAR
  AH ALIRLAR ALMASINLAR

  23
   1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

    AYNEN
    BURKAY VE ALİ NUR AKTASIN
    ISRARLA ALİ AYİN DEVAM ETMESİNİ
    SAVUNDUKLARI
    FARUK ÇELİĞİN BU YUZDEN BAŞARILI OLAMADIĞI
    KONUŞULUYOR
    FARUK CELİKLE DALINDA AKTAŞİN
    BELEDİYE KATKISI KONUSUNDA DA
    BUKADAR DİYEYİM
    FIKIR BIRLIGI ICINDE OLAMADIKLARISÖYLENİYOR

 4. EN BÜYÜK SUÇLU YİĞİCİ TARAFTAR GRUBUDUR BAŞKA SUÇLU YOK PARALARI BİTTİĞİNDE YÖNETİMDEN 200 250 BİN TL ALDIKLARINI HERKEZ BİLİYOR BİR ÇOĞUNUDA BELEDİYELERDE ÇALIŞTIRIYORLAR AMA DESTEĞE GELİNCE BELEŞ FORMA FUTBOLCULAR DAN FORMA ISTELEMER FALAN CEBİNCEN BİR KURUŞ VERMEYEN İNSANLAR TANIYORUM YAZIKLAR OLSUN BUNLARI ADAM YERİNE KOYUP SAYANLARA ARKASINDAN GİDENLERE YAZIK ŞİMDİ YİĞECEK KLUP KALMADI GÖRECEKMIYIZ BAKALIM DESTEKCİLERİ ARTIK BELEŞCİLİK DÖNEMİ BİTTİ

  20
 5. Bursanin her yeri menfaat olmuş. Herkes biryerleri sömürme derdinde. Koskoca Bursasporu sömüre sömüre göz göre göre düşürdünüz. Hem şehir olarak hem klüp olarak hem taraftar olarak düştük!

  18
 6. Faruk Çelik başkan olsaydı kredi muslukları açılır bu sene rahat ederdik fakat bir yıl sonra gırtlağa kadar borcu olan kulübü ülkenin bütün kaynaklarını sattıkları gibi Katar’a satardı bu zihniyet

  16
  7
 7. Vali beyin çatısı altında bir yapı oluşturarak nasıl bir futbol kulübü yönetilir. Amaçları koparabildikleri kadar koparmak bakarsın yıldız alır taraftarı kandırırlar 1 sene güleriz 5 sene ağlatırlar

  11
  26
  1. @Suat yorumuna yanıt olarak

   BURSALI DEĞİSEN BURSADA NE İŞİN VAR BİR BURSALI OLARAK SENİ BURSADA GÖRMEK İSTEMİYORUM. BURSASPORU SEVMEYEN BİRİ BURSAYI HEMEN TERKETSİN

  2. @Suat yorumuna yanıt olarak

   acaba daha ne koparacaklar bursaspordan.
   Bursaspor diye bir klüp bir marka kalmadı artık.borçlular dayanmış kapıya

   8
   2
 8. Sayın ÇELİK bence artık bırakın boş yapmayı,
  Şayet gerçekten derdiniz Bursaspor olsaydı, gerçekten bu kulübün
  PTT’ye düştüğüne bu kadar üzülseydiniz, o halde tatava yapmaz,
  Başkan adaylığınızı açıklardınız, Başkan olunca size hangi Vali, Beld. Başkanı, Btso odası
  Destek vermeyecekti, güldürmeyin bizi, siz kolay olanı yaptınız ÇAĞLAR gibi kulübü
  Arka planda oturduğunuz yerden yönetmek istediniz, bunu yaptıracak kukla bulamayınca da şimdi
  Gazel okumak kolay ordan, hepiniz ve hepimiz sorumluyuz bu kulübün durumundan,
  Böyle devam ettiği taktirde mutlaka SİYASİ sonuçları da olacaktır, bu küme düşmenin

 9. çokta umrumuzda?iyikide olmadı faruk çelik kim ki bursaspora vizyon getirecek bir başkan olsun böyle adamlar bursaspora sadece ve sadece zarar verir isminden dolayı ?? neyseki başkanımız gerçekten yürekten bursasporlu artvinli değil ???

 10. BU TAKIMMIN KONGRE ÜYESİ OLMADAN BU TAKIM KURTULMAZ SEVENLERİN HEPSİ ÜYE OLMAK ZORUNDA BU BURSA SPORUN KURTULUŞU YOKSA HER GELEN ÇORBAYLA PİLAVLA KANDIRIYOR BAZI ÜYE OLANLAR .I KANMAMAK İÇİN KONUŞMA HAKKI İÇİN SÖZ SAHİBİ OLMAK İÇİN ÖNCE KONGRE ÜYESİ OLACAKSIN SONRA HESAP SORACAKSIN SEN SEÇECEKSİN SEN KARAR VERECEKSİN .. YOKSA BURSASPOR SÜPERLİGE İLK SEZONDA ÇIKSA BİLE İLK 2 SENE KÜME DÜŞER SİSTEM ARTIK BÖYLE İŞLER SEN OY KULLANMAZSAN BİRİLERİ GELİR BİRİLENİN KAZANDIĞI YER GİDER SONRADA OLAN STADLARDA AĞLAYAN ÇOÇUKLARA OLUR SÖZ ANLATAMADIĞIZ ÇOÇUKLARIMIZA OLUR NASIL DÜŞTÜK DERLER SİZ TEKKELİME EDEMEZSİNİZ GÖZLERİNİZ DOLAY YALANDA SÖYLEYEMEZSİNİZ GELİN AZDA İMKANI OLAN VARSA BİRAZ KENDİNİ SIKSIN TÜM BURSASPOR TARAFTARLARI KONGRE ÜYESİ OLSUN KURTULUŞUN TEK ANAHTARI BU HERKES BAŞINI ELLERİNİN ARASINA ALIP SONKEZ TEKRAR DÜŞÜNSÜN BURSASPORUN GERÇEK SAHİPLERİ TARAFTARIDIR DEMEKLE OLMAZ OLMAZ KARDEŞLER ÖNCE GİDECEKSİN KONGRE ÜYESİ OLACAKSIN KİMSEYE BIRAKMAYACAKSIN BURSASPORU BUNUN ADINA YENİ SEÇİLEN YÖNETİMDEN UCUZ ÜYELİK SÖZÜ ALINSIN PEYDER PEY UFAK UFAK YÜKSELTİLSİN MUHAKKAK BU YAPILMALI..

 11. Ya bunların amacı hiç bir zaman Bursaspor iyi olsun olmadı, zerre kadar inanmıyorum, inanmayacağım. Bunların amacı Bursaspor’u bizim adamımız, bizden olan yönetsindir başka bir şey değil.

 12. Bi bursaspor da alt ligten baslasin bu takimda kume dussun ama alt ligten baslayan bursasporda bi arada oynayan kalici 6/7 tane futbolcuyu klas bi sekilde 1lige donsun hem borcumuz biter hemde alt yapidan futbolcu cikartmis oluruz bu arada bs sporun parasini sokaga atmayan yonetiici toplugu ollmasi gerekiyo hangi futbolcuya kac para verilir onu bilmesi gerekiyo burdan ali aya bi s r olcak sakho yu hangi mantikla kac para transfer etttin be arkadas oynamayan ftb niye para veriyon akill yansimasi bunlar

 13. Mestan karşı çıkanı iyi izleyin bakın kim geliyor yeni bŞkan bu adama kalmasın diye dualarımız sanırım kabul oluyor

 14. Yahu bir takımı dik tutan taraftarıdır. Biz taraftar olarak birbirimize düşmüşüz, yönetimlerin bunu yapması çok normal. Gruplaşmayı bırakmalıyız diyeceğim de, işte rantın döndüğü ortamda mümkün değil. Eski Teksas büyükleri kendini göstermeli.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu