Fanatik üye nasıl olur?

 Bursasporluluğun bu olmadığını ve kulübü seven herkesin katkı koyması gerektiğini belirten emekter üye, ‘Fanatik bir üye nasıl olmalı‘ sorusuna geçmişte yaşadığı örneklerle cevap vermeye çalıştı; ‘1964 yılında Bursaspor ilk 4’e girmeyi son maçlar öncesi garantilemişti. Ben de kulübünü seven fanatik bir üyeyim. Kulübün o dönem bütçesi 25 bin lira… Düzenlediğim bir organizasyonla Bursaspor’a 25 bin lira gelir sağlamıştım. Ayrıca, yine o dönem yönetime 25 bin liralık bütçelerinin 10 katını yani 250 bin lira getirecek yeni bir çalışma sundum. Fakat, bu kabul görmedi. Ayrıca, ilk 4’te Eskişehir’e yenilerek lige de çıkamamıştık.

DİVAN KURULU ÜYESİ

Bu duruma hem çok üzüldüm hem de kızmıştım. Basak Caddesi ve Hisar gruplarına karşı Çarşı ve Hanlar grubunu kurdum. İlk seçimde de yönetimi devirerek bizim desteklediğimiz yeni yönetim göreve geldi. Başkan da Muzaffer Baştaymaz oldu. Bizim desteklediğimiz yönetim Bursaspor’u 1.Lige çıkardı. Burada anlatmak istediğim konu, bazı şeyler sizin istediğiniz gibi gitmeyince tepki olarak kaba kuvvet kullanmayın. Fanatik üye, kulübe katkı koyan üyedir, zarar veren değil. Katkını koy, tepkini de genel kurullarda göster. Bursaspor’un her üyesi çok değerlidir. Hatalar muhakkak olacaktır. Yalnız her hata yapıldığında bu noktaya gelmememiz lazım.‘ Sohbet ettiğimiz ve önemli anılarını paylaşan bu ekmektar üye, aynı zamanda Divan Kurulu üyesidir…   

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu