Eze eze!

Dün sosyal medyada dolaşan ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’ın, şampiyonluğumuz ve Trabzon deplasmanında kazanarak ligde kalışımız ile alakalı talihsiz açıklamalarını hayretle ve üzüntüyle gözlemledik.

Ve o andan itibaren, onurlu tarihini korumak ile yükümlü Bursaspor Kulübü’nün konuyla ilgili açıklama yapmasını bekledik. Kabul edilemeyecek bu cümlelere karşı bürünülen sessizlik, tüm Bursa kamuoyunu üzmüştür.

Bursaspor 2010’da bileğinin hakkıyla, uzun bir maratonda önüne çıkan herkesi eze eze şampiyon olmuştur. Aynı şekilde, 2017’de de yine bileğinin hakkıyla lige tutunmuştur. Bunu böyle görmeyen, görüş ayırmaksızın, Bursaspor ismini ağzına almasın.

Yeşil-Beyazlı armamız bir çatıdır, siyaset üstüdür ve öyle kalmak zorundadır. Oy için değil, Bursa için bir açıklama ve özür bekliyoruz.

47 Yorum Onay bekleyen 48 yorum var

 1. Malesef eleştiriyi asla kabul etmeyen bir partiden bahsediyoruz şimdi açıklama yapsa bana özür borclusunuz bile der. Buna da ali ay denen başkanımıza da oy verenin bursasporlulugundan şüphe ederim.

  341
  171
  1. @Hakan yorumuna yanıt olarak

   Akıllı düşman akılsız dosttan iyidir.İstanbula gerek yok Bursasporun en büyük prangası bursalılardır.Şampiyonluk sonrası başarıyı herkes sahiplendi en çok zararı ondan sonra gördük zaten.Bursalılar doğruya doğru yanlışa yanlış demeyi unutmuşlar.Bizim en mutlu günümüzdü o güne leke düşürecek her türlü insana gereken cevabı vermek yerine birbirimizi yiyip duruyoruz ne ara bu hale geldik biz?

   80
   63
  2. @Hakan yorumuna yanıt olarak

   Bunlar yıllardır MAĞDURUZ DA MAĞDURUZ edebiyatı yaptılar. Hiç birşey i kabul etmediler. Eze Eze zam yaptılar. Yine kabul etmediler. Bütün herşeyi dış güçler yaptı deyip işin içinden sıyrıldılar. Doğru yeşil beyaz siyaset üstüdür ama klübü siyaset in göbeğine soktular. ….Ama her zamanki gibi yine MAĞDUR LAR. KANMAYACAĞIZ KANDIRAMIYACAKSINIZ. ……

   93
   74
  3. @Hakan yorumuna yanıt olarak

   Troller gelmiş 40 beğeni vardı beğenmeyen kimse yoktu bir anda beğenmeyenler dolustu. Bunların whatsapp grubu var ordan insanları linç etmek için kullanıyorlar. Muhtemelen haber almışlar yada içimizdeki Atatürk düşmanları da olabilir.

   94
   73
  4. @Hakan yorumuna yanıt olarak

   Gecen greenman bir şey yazmıştı.Bende hatırlatmak istiyorum.Akp’ye oy verecek arkadaşlara soruyorum.Butun büyükşehirlere üst düzey bürokratları ve eski başbakanı ve meclis başkanını aday gösterdiler.Ulke ihracatının 2. Sırasında yer alan şehir bu kadar değersiz bir şehir mi ki, gidipte bursaliyim bile diyemeyen bir ilçenin belediye başkanını aday gösterdiler?Akp ye oy vereceklere soruyorum.Siz kendinizin bu kadar değersiz ve önemsiz bir halk olduğunuzu düşünüyor musunuz!?

   95
   63
  5. @Hakan yorumuna yanıt olarak

   Trabzon sporun % 10 gibi katkisi olmuş olabilir fakat bu konulara girmenin ne gereği var sanane Bursaspor’dan sen bak bursa için neler yapılabilir veya neler yapılacak projelerini anlat oyum tabiiki R.T.É için sana fakat yeter artık sende bozbey de bursasporumuz için açıklama yapmayın

   101
   100
   1. @TİMSAH 16 yorumuna yanıt olarak

    Sevgili timsah 16,Merak ettiğim bir şey var.Oyunuzu neden RTE için alinur aktaş a verdiğinizi merak ediyorum.Yanlis anlamayın.Sadece merak ediyorum.O isme bu isme verin de demiyorum.Burasi özgür bir ulke.istediginize oy verirsiniz.Sadece birisi için,vaadleri ettiklerini önemsemeden neden başka birine oy veriyorsunuz? Bunu merak ediyorum.Sorumu saygı çerçevesinde sordum.O yüzden ricam cevabı sadece saygı çerçevesinde ve timsah 16 adlı arkadaşımız yanitlarsa sevinirim.

    52
    20
    1. @Kiraly yorumuna yanıt olarak

     Kirayl kardesim benim yaşım 55 e dayandı ben çocukluğumda saatlerce tüp kuyruğu bakkallarda sanayağ kuyruğu hastanelerde doktor ve ilaç kuyruğu bekledim rahmetli turgut ozaldan sonra bu ülke yükselişe geçti 70 yılda yapılan üniversite hastane havaalanları yol köprü ve tünelleri R.T.É 15 yılda gerçekleştirdi yaptı yaptırdı bir uydumuz bile yoktu amerika ve israile goruntu almak icin yalvarirdik şuan uydumuz da var hertürlü silah ve fuzeleri dé yapıyoruz 6 sifirli rakanları yazmaktan nefret ederdik ülkenin bircok şehrinde coplukten gecilmezdi ımf ye 1 milyar 2 milyar Euro borç versinler diye yalvarirdik mahallemizde sokagimizda arabasi olan bir veya iki aile vardi daha okadar cok sey varki aklima ilk anda gelenker bunlar bizim baskanlarimiz Avrupaya gittiğinde koltuklarda 2 büklüm otururlardi ALLAH a şükür tayyip erdoğan geldi hersey değişti gitti gittigi her ülkede dik duruş sergiledi hele o van munit dediği gunu hala unutamıyorum oradakinlere haddini bildirdi ha eksikler yanlışlar yokmu tabiiki var fakat suan ülkeyi yonetebilecek eniyi lider inşallah ben gormesemde ülkemizi çok daha iyi günler bekliyor dis gucler nekadar isteselerde bizi parcalayamayacaklar ALLAH ın izniyle biz Suriyeli ler gibi ülkemizi bırakıp hiçbir yere gitmeyiz sonuna kadar savaşır yine Çanakkale’de olduğu gibi tüm dusmanlari yok ederiz daha anlatacak çok şey var fakat yazmak zor benim anne ve babam Üsküp ten gelmişler ben.burda doğdum. İslami yaşayan bir insanım cok sukur küfür nedir bilmem fakat malesef bursasporu ve maçları bir türlü birakamadim ve bazen de burdan yorumları okuyor ve yazıyorum ülkemiz ve bursasporumuz için hayırlısı neyse o olsun inşallah

     74
     45
     1. @TİMSAH 16 yorumuna yanıt olarak

      Sevgili renkdaşım hemen hemen aynı yaşlardayız. Ben de çok bekledim tüp kuyruğunda yağ kuyruğunda. Ama alıyorduk alabiliyorduk para vardı alabiliyorduk. . Şimdi öyle mi ?? Hayır. ..Niye ?? Çünkü herkes banka lara borçlu ya kredi kartı yada kredi borçlusu. . Ben iki Ekmeği kredi kartı ile alanı gördüm. Ben alayım amca dediğimde ( yarın ne olacak evlat dedi. .) Çok üzüldüm. . İNAN O KUYRUK YILLARIN DA İNSANLIK VARDI. HOŞGÖRÜ VARDI. .. ŞİMDİ VAR MI ??? Yol yaptı köprü yaptı diyorsun. Hükümet lerin görevi değilmi yol yapmak havaalanı yapmak. .. Van münit dedi iyide Birileride bir gece ansızın gelip kıbrısı almadımı ??? Yiğidi öldür hakkını ver. Ben evime tanzim kuyruk ların da beklemeden almak istiyorum domates i soğanı. . Aslında bir ara düşündüm yapılan yolun asfaltın en iyi yerini söküp evime götürsem çocuklar yerlermi ?? Diye çok düşündüm ama boş düşünce. … YİĞİT OLMUŞ KURU SOĞAN A. . Gerisini sen tamamla renkdaşım. …..

      30
      34
     2. @TİMSAH 16 yorumuna yanıt olarak

      Dayı senin o tüp kuyruklarında beklediğin zamanla bugün arasında dünya değişti dünya. 2000 yılına kadar üretilen tüm teknolojiden daha fazlası şu geçtiğimi 19 yılda üretildi. IMF borcu diyorsun ya, o borçlar senin verdiğin verginin vergisinin vergisiyle ödendi. Ha sen böyle mutluysan ben değilim.
      Allah sizi ıslah etsin bir insana bütün dümenlerini bir kenara bırakıp yapmakla yükümlü olduğu şeyleri yaptı diye bu kadar körü körüne bağlanılmaz. Her 10 kişiden 5’i sizseniz diğer 5 kişinin de hakkını gözetmekle yükümlüsünüz. Cemaatçi olduğu ayan beyan olan bir adamı görevden alıp yerine başka bir cemaatçi getiriyorlar ve siz de alkış tutuyorsunuz. Sonra vatan millet sakarya. Siz misiniz vatanperver, yazıklar olsun. Bir de şu armayı ağzınıza almayın artık.

      30
      62
      1. @Maestro yorumuna yanıt olarak

       Sevgili maestro,bende Alinur Aktaş in başkan olmasını istemiyorum.Ancak sağduyu ile hareket etmeliyiz.Hakarette bulunduğunuz insanda bu ülkenin bir bireyi ve Bursaspor destekçisi.Yazdiklarinizla antipati toplamaktan başka bir şey yapamazsınız ki verilen eksilerde bunu gösteriyor.Hauv houv la bir şeyler anlatılmaz.Sevgili timsah 16 nin yaşına hurmetimden ve düşüncelerinin değişmeyeceğini düşündüğümden herhangi başka bir soru sorma gereği duymadim.Ancakgoruslerine saygı duydum.Degisim istiyorsak bunu , küfür ve hakaret etmeden,dini ve milli değerlere saldırmadan ,saygı çerçevesinde yapmalıyız.

       33
       4
  6. @Hakan yorumuna yanıt olarak

   Boşuna cene patlatiyorsunuz.Secmen kitlesi değişmeyeceği için,boş koltuk koysa AKP’ye oy verecek insanlarla dolu koca Bursa.Keske seçilmese ama adım kadar iyi biliyorum seçilecek.

   108
   68
 2. rize sayfalarında o talihsiz viodelar dönüp haklılık payı çıkarma çalışma içerisinde girmişler bile. biz dedik bu adamdan bursaspora hayır GEL MEZ. normal şartlarda bursayada gelmezde saygı çerçevesinde olan biteni takip ediyoruz. başkanlık referandumuna kadar akp oy veriyordum o gün bugündür akp benim için bitti. ben bu dava mava adamlığı mevzularına girmeden artık objektif şekilde oyumu kullanacağım. son olarak diyeceğim şudur bazen başarısızlıklar için değişim şarttır.

  122
  64
 3. alinur aktaş böyle şey dediyse çok yanlış yapmış şampiyonluğu eze eze biz kazandık feneri bile kendi sahasında gömdük ama ligde kalmamız maalesef Trabzon katkısı var. son maç trabzon kendi sahasında bizim kaleye gelemeyecek 1 tane isabetli şut çekecek kimse inanmaz buna

  107
  76
     1. @Yeşil yorumuna yanıt olarak

      yazdığımdan sen ne aldın beyninde sorun var galiba adamlar 97 dakkada toplam 4 şut çekip 1 isabet yaptılar ve biz o sezon son 3 takıma bile çok fena ezildik tüm maçlar eziyorlardı neden se son maç bir şey oldu bunu herkez anlar biraz düşün akıl var mantık var ligden trabzon sayesinde kaldık bunu kabul etmek zor değil çünkü doğru.

      30
      1
 4. Yıllardır siyasete malzeme yaptınız,yediniz bitirdiniz,kulübe başkanı siz atadınız,stadyum projesiyle dünyaya rezil ettiniz şimdide birkaç oy için Bursasporun adını lekelediniz.

  Çekin artık elinizi şu takımın üstünden.Herkesi soğuttunuz , uzaklaştırdınız , küstürdünüz.

  Daha ne istiyorsunuz çok merak ediyorum?

  106
  60
 5. Bu adamda gram bursaspor sevgisi varsa ben bişi bilmiyorum geldiğinden beri yaptıkları ortada ilk olarak bursasporumuzun düzenli gelir getirdiği katlı otoparkı alıp kendisine belediyeye bağlaması şimdi bu açıklamaları staddan gelir getircek şeylere yardım etmemesi altepe gibi boş konuşup hala stadı bitirememesi rizede bile milli maç oynandı biz övündüğümüz stadımızda milli maç izleyemiyoruz neden çünkü bunların yalanları ve insanları oyalaması yüzünden en azından bozbey bursa doğumlu bursaspor taraftarı her sene loca alıp 20senedir bursaspor üyesi ve İBRAHİM YAZICI başkanımızın sevdiği biriydi bozbey ki bozbeyde vefa borcunu ödeyerek onun ismini yaşatan ilk eseri kendi yaptı

  48
  32
  1. @Pablito yorumuna yanıt olarak

   ibrahim yazıcı akpliyli ve erdoğan çoğu zaman yazıcının otellerinde kaşıyor darbe olduğundada sekan yazıcınında bulunduğu oteldeydi.

   18
   4
   1. @bursalı yorumuna yanıt olarak

    Arkadaş otelde kalınca partidaş mı oluyosun? Ee fransız alman arabası çün telefonu japon malzemesi kullanıyosun sen o milletin partsini mi savunuyon yoksa o milletten mi oluyosun? Yorum yapmak için yorum yapmayın. Allah aşkına ya o civarda en kaliteli en iyi otelde kalır devlet büyükleri.

    4
    5
 6. YAPACAK BIŞEY YOK
  HIZLA
  BİLHASSA İÇİMİZDEKİ İRLANDALILARIN DESTEKLERIYLE
  İSTANBULUN UYDUSU KÖLESİ OLMAYA DOĞRU GİDİYORUZ ENBUYUK
  MARKASI ORTADAN SİLİNEN SEHRİN
  İRLANDALILARI
  SANMAYINKİ
  SEHRİN TURIZMİNE
  IHRACATINA KATKISI OLACAK
  EY SEN FB.Lİ GS.Lİ GEÇİNEN
  SENDE ZANNETMEKİ MAAŞIM ARTACAK
  HEPSİNİ YASAYIP GÖRECEĞİZ
  BAKIN VAR VE HAKEMLERDEN ENBUYUK DARBEYI BİZ YİYORUZ
  BUNLAR TESADUFMU
  BURSASPOR DUŞERSE BURSA DÜŞER

  44
  33
 7. ali ayı seçtirende buydu . fazla birşey beklemeyin . Bursasporluyum diyen bu adama oy atmaz . Yoksa küme düşmekten beter olucaz yakında herkes şahit olucak

  37
  32
 8. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Bu seçimde CHP’liler şehrimiz için oy vereceğiz diyorlar. Bu demokrasi. Bu kez İzmir de değişecek Aydın da değişecek. Bursa’yı bir dolaşın. En geri kalmış ilçesi Nilüfer. Çünkü belediyecilik bakımından en geri kalmış yer. Çankaya Ankara’nın gözbebeğiydi” dedi BUKADAR YALANCILIK DIYEMICEM ARTIK BUNA BASKA BISEY YANI BU ISIM TAKAMIYORUM ARTIK siyaset bukadar kirletilir bir parti tarafindan.

  35
  30
 9. doğuru trabzon maçıyla ligde kaldık trabzon fener maçıylada şampiyon olduk biraz düşünün bence doğru akıl var mantık var

  26
  33
  1. @bursalı yorumuna yanıt olarak

   Şampiyon olduğumuz sene tek maçtan ibaret zaten dimi? Lig boyunca oynadığımız futbol ve skorlar ortada. Boş yapmayın. Sanki bütün puanları trabzon verdi bize. Son maçta fener tek kale oynadı ama futbol şansı yanında değildi ve kendi hakkımızla şampiyon olduk. İçimizdeki irlandalılar ortaya çıkıyo tek tek. Akıl var mantık var diyosun da onu kullanmak önemli olan…

   22
   12
 10. Ya bu adam bursali degil.bursasporlu degil.ne kenti bilir ne bursasporu bilir..atamayla geldi iş başina.. hıç bir etkisi katkisi yok bursaya.. bursaspor ruhunundan ufacik bir haberi bile yok..2senelik kayıp,inşallah 5sene daha olmaz!

  19
  15
 11. Hdp= Terörist sözcülerinin partisi
  Hdp den medet umanlar kimler ?
  Zorunuza gitti biraz ama siz bunları sindirecek kadar işkembesi büyüksünüz. Başka sözüm yok herşeyin bir hesabı var diğer tarafta!

  6
  26
 12. Birseyi unutmus Alinur Trabzonspor un o zamanki baskani Beraberlige bile 30 bin Lira prim vaat
  etmisti ki bunu gazeteler yazdi,hatta tüm Istanbul gazeteleri de yazdi…Adamlar Rize düssün diye maca cok fazla asilmadi ve ligin son maciydi yabancilar tatile bile cikmisti ki Baskan hepsini cagirdi bir de Prim vaat etti..Ersun Yanal a kalsa genclerle oynayacakti…hala da Ali tutmus sike diyor..

  2
  2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı