Eurocup’ta Alimpijeviç yılın koçu!

Frutti Extra Bursaspor Basketbol Başantrenörü Dusan Alimpijevic, 7DAYS EuroCup’ta yılın en iyi koçu seçildi!

Eurocup‘un resmi internet sitesinden verilen haberde turnuvada yaşanan başarıyı bir peri masalı olarak nitelendiren Eurocup editörleri bu hikayenin kahramanı olaraksa, Frutti Extra Bursaspor Başantrenörü Dusan Alimpijevic‘i gösterdi.

2021-22 sezonu için 7DAYS Eurocup Yılın Teknik adamı seçilen 35 yaşındaki Dusan Alimpijevic‘in bu ödülü kazanan en genç teknik adam olduğu ifade edildi.

Yılın Koçu ödülü, sezon boyunca gösterdikleri çabalardan dolayı en iyi EuroCup katılımcılarına verilen birkaç ödül arasında yer alıyor.

Taraftarların, takım kaptanlarının ve medyanın da oy kullandığı All-7DAYS EuroCup takımları ve sezonun MVP‘si, 11 Mayıs’ta İtalya’nın Bologna kentinde yapılacak 7DAYS EuroCup Finalinden önce açıklanacak.

Bursaspor‘a yarışmadaki ilk tam sezonunda EuroCup Finallerine kadar rehberlik etti. Sezon içi nadiren görülen bir geri dönüş tasarladı ve takımının ilk 13 maçından sadece dördünü kazandığı 8-1’lik bir koşuya çıkmadan önce, sadece 14 günlük bir süre içinde sezon sonrası üç deplasman galibiyetini de içeriyordu.

Alimpijeviç‘in diğer teknik direktörleri ödülün seçmenleriydi. Teknik direktörler tarafından da oylanacak olan Yükselen Yıldız Kupası daha sonra açıklanacak.

7 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. En büyük iş sene başında koçla 3 yıllık uzatmak oldu. Kesinlikle isteyecek çok fazla takım olacak. İnşallah bolognayi yener kupayi Bursa’ya getiririz. Bölüm sonu canavarı gibiler ama bizler imkansız denilen şeyleri yaptık bu sezon

    45
  2. Acaip bir inanmislik var bu is olacak ! Tebrikler hocam takım olmak ne kadar önemli bize bir kez daha gösterdiniz ! Yolun sonu “Şampiyonluk” hem de Avrupa’da..!

    27
    3
  3. Bu sezon hem Avrupa’da hemde ligimizde öne çıkan birçok oyuncumuzun ardından alimpijeviçinde yılın koçu seçilmesi acaba önümüzdeki yıl bu takım kalacakmı dağılacak mı sorusunu herkez kendi kendine sormaya başlamıştır heralde .

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu