O etkinlik iptal edildi!

Bursaspor Kulübü'nün de tepki gösterdiği ve haberini yaptığımız ‘Sporda Fair Play, Omuz Omuza’ etkinliği iptal edildi.

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Twitter hesabından etkinliğin iptal edildiğini açıkladı.

Daha sonra Uludağ Üniversitesi resmi sitesinden şu açıklama yapıldı:

Bursaspor’un temsil edilmediği program Rektör Ulcay tarafından iptal edildi. Yazılı bir açıklama yayınlayan Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay, organizasyonun Gençlik ve Spor Bakanlığı ile üniversitedeki alt birimler tarafından görüşüldüğünü ve kendisinin bu programdan haberdar edilmediğini vurguladı.

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay’dan Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın üniversitede düzenlemek için başvuruda bulunduğu ve eski milli futbolcuların katılacağı ‘Fair Play Ruhu, Omuz Omuza’ organizasyonunun iptal edildiği açıklaması geldi. Kendisinin bu etkinlikten haberdar edilmediğini ve duyar duymaz programı iptal ettiğini kaydeden Rektör Yusuf Ulcay, açıklamasında şöyle konuştu: “Bir Bursaspor taraftarı olarak, şahsımın kesinlikle haberi olmadan üniversitede gerçekleştirilmesi planlanan Fair Play Ruhu, Omuz Omuz’a adlı etkinliği duyar duymaz iptal ettim. Türkiye’nin 5. Şampiyonu unvanına sahip Bursasporumuz’un temsil edilmediği bir etkinliğin Bursa’da ve hatta üniversitede gerçekleştirilmesini uygun bulmadığımı bir kez daha tüm kamuoyuna buradan duyurmak istiyorum. Büyük Bursasporumuz’dan ve kıymetli taraftarımızdan alt birimlerimizin yaptığı bu koordinasyonsuz organizasyon nedeniyle üniversitem adına özür diliyorum.

35 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Helal hocam zaten bizde sizden bunu umarız. Kimse unutmamalıki bu şehrin ekmeğini yiyip suyunu içen kim varsa bu şehrin kıymetini bilecek. Bilmeyen nankörlere ALLAH CC zaten bildirir.

  82
  11
  1. @16spor yorumuna yanıt olarak

   Sakallı sellocu hoca. Sen bu işleri bilmezsin. Adama böyleiptal ettirip özür diletirler işte. Burası Bursa. Sen rektör olacağına git sarı camiye imam ol hocaa.

  2. @16spor yorumuna yanıt olarak

   Niye sakso çekiyorsunki şimdi? Tepki olmasaydı program yapılacaktı. Bu hıyardan gizli program yapılabilirmi rektörlükte, hepsinden haberi vardı. Tepki olunca R, sen saksoyu bırak doğrulara bak bence. Bu tür olaylarda birlik olursak daha güçlü oluruz..

  3. @16spor yorumuna yanıt olarak

   Gayet de etrafında ne olup bittiğinden bi haber olan rektörümüz.Kendisi son dakikada haber alıp hareket etmede ünlenmiştir.Yaptığı hareket ne kadar iyi olsa da son ana kadar Tepkiye kadar vurdumduymaz şekilde hareket ediyor.Biz bunaldık sayın rektör öğrenciye yönelik tavır almalısınız artık 3. Nesil üniversitede 2 ay ders seçimi yapıyoruz gerisini siz anlayın sorunları sadece Twitter’da tt olunca öğrenmeyin biraz öğrenci içine karışın herkes kan ağlıyor seçen pişman gelen bin pişman oldu artık üniversitemiz böyle giderse değeri de kalmicak tıpkı futbol takımının marka değeri gibi gittikçe düşüyoruz mutlu olan bir öğrenci görmedim

   6
   3
  4. @16spor yorumuna yanıt olarak

   Lan yalakaaaaaaa. Neymiş iznim alınmadan yapilmışmış ta haberi olunca iptal etmiş. Sende bunu Sen bunu okudun ve inandın haa. Kardeş sen git yalamaya devam et. Bi ze dik duran, şehrini savunan adam lazım. Sonuç olarak adam özür dilemedi ve karizmayı kurtardı senin gibi yalaklarda alkış tutunca oldu bittiye geldi. AKLINI KULLAN AKLINI!!!!

   17
   44
   1. @TekS@s yorumuna yanıt olarak

    Ne yalakası ulan dipsiz ,aynaya bakıpta klavyeden sallama,sen önce bunun bi önceki haberine ne yazmışım ona bakta sonra gel burda beni
    yaftala,ALLAHA ŞÜKÜR kimseye yalaklık yapmadım ama sizin gibi işine gelmeyenleri çok gördüm ,hele ki statta ,İbrahim başkana bile söven sizin tipler işte.

    1
    4
   1. @TekS@s yorumuna yanıt olarak

    Begenmeyen ne kadar cok insan var. Iste bundan dolayi ilerlemez bu is. Siyasetin takima ve e girmesine goz yuman YALAKLAR simdide baskalarini koruyorlar. Dik dur eğilme Eyyy BURSASPORLU.

    5
    4
 2. Uludağ Üniversitesi Bursa’da değil mi kardeşim Bursaspor olmadan nasıl bi etkinlik yapılıyo. Bu şehrin umududur Bursaspor.

  35
  3
 3. Uludağ üniversitesi öğrencisi olarak şunu söyleyebilirim rektorun onayı olmadan okul içinde hiç bi şey yapılmaz kendisi okulda broşür dagitilsa karışan biridir böyle bir şeyden haberi olmaması imkansız

  12
 4. Biz de üniversitede etkinlik işiyle uğraşıyoruz. Rektörün onayı olmadan hiçbir etkinlik yapılmaz. Önünüze gelen belgelere imza atmadan 2-3 saniye ayırın Rektör Bey.

 5. Yeme bizi Sayın rektör, bir organizasyon yapılacak, bir program yapılacak öncelikle bu programın onayı için dosyası mutlaka mgelmiştir masanıza, dosyayı inceleme gereği duymadan imzaladıysanız o ayrı mevzu, fakat yine de bu organizasyonu yapan üniversitedeki çalışanlarınız Bursasporun olmadığı bir organizasyon olmamalı deyip size uyarmalıydı, çuvalladınız resmen tepki üzerine durumu toparlama çabaları bunlar, yersennn

 6. Koskoca üniversite rektörü olmuşsun, etkinliğin planı yapılmış, afişi düzenlenmiş, üniversite bütçesinden bastırılmış, salon rektörlükten izin alınıp rezerve edilmiş ama senin haberin yok. Üniversite okumamış olsak yerdik sayın hocam. Sen bunu çağırdıklarına anlat. Biz alıştık senin gibi istanbul düşkünü hainlere.

 7. Programın iptali için tebrik ediyorum ama şunu da söylemek lazım ”Organizasyonun gündeme gelmesi bile skandal”
  4 takım bize fair play dersi vermeye geliyor. Organizasyonun amacı bu herhalde.
  Bu tür meselelere herkesin dikkat etmesi lazım bizzat taraftar olarak.
  Örneğin geçenlerde A spor da bir spor programıyla karşılaştım.
  Programdaki başlık; ”Süper ligde 2017nin en güzel golleri”
  Fakat ne yazık ki ne Bursaspor un ne de herhangi bir anadolu takımın diğer bir anadolu takımıyla oynadığı bir maç yok!
  Olabilir… Sadece 4 takımın yayın haklarını almışlar ama attıkları başlığa bakın !”Süper ligde 2017nin en güzel golleri”
  Süper lig 4 takımdan ibaret değil..
  A spor ve bunun gibi kanal müsveddelerine de tepkimizi koymalıyız.

 8. Degerli hocamizin samimi duyurusunu bir bursaspor taraftari olarak takdirle karsiliyorum mimi takim kaptanliyi yapmis efsanevi kaptanimiz sedat 3 olmadiyi bir fear play etkinliyinin hic bir oneminin olamiyacayini o isi yapmak istiyenlere duyurulur

  3
  5
 9. bu zamana kadar ünitimsah yetkililerinden başkanından bir açıklama duymadık..sanki bu olayı kapatmaya çalışıyorlar..insan çıkar bir basın açıklaması yapar..gerçi etkinlik iptal olduktan sonra ortaya çıksa ne olur çıkmasa ne olur..

 10. hocam sizdende bu beklenir teşekkürler bursada konuşaçak kimse mi yok elin oğlu gelip konuşacak…istanbullu ve yalakaları size ne oluyor burası bursa size ihtiyacımız yok bursalı bursasporlu yerel medya eski futbolcular varken size ne oluyor yol alın…

  3
  1
 11. Üniversitedeki alt birimler rektörün haberi olmadan bakanlık düzeyinde nasıl bir görüşme yapabilir? Bu bir soruşturma sebebi olabilir.

 12. Haberim yokmuş gibi çek pampa ? gençlik spor müdürlüğünün haberi yok , rektörün haberi yok kesin Altepe düzenlemiştir bu konferansı…

 13. Yolu üniversiteden geçenler iyi bilir, rektörün onayı olmadan panoya ilan bile asamazsın, bırak ilan asmayı kampüsün içinde reklam amaçlı el broşürü bile dağıtamazsın. Kaldıki böyle bir organizasyon rektörün önüne koca koca dosyayla gelir, istanbuldan telefon ve mail yoluyla da teyit edilir. Rektör bu açıklamasıyla kimi kandırdığını zannediyor.?! Büyük Bursaspor taraftarı bu olayı ayyuka çıkarmasaydı ne olacaktı? Rektör bundan benim haberim yok deyip istanbuldan konuşmacı olarak gelenleri geri mi gönderecekti? Bu adamın oylama sonucu değil de siyaseten atanarak rektör olmasına değinmiyorum bile! Ancak; söz konusu Bursasporumuz, yeşil incimiz olunca bunun gibi tatlı su kurnazlarının yalanlarına katlanamıyorum.

 14. Hocam cekinmeden vurmus Bursasporlu adama sormadan cosmus bunlar diye. Helal olsun ozur dilemis ki gerek uoktu bence adam koca univ yonetiyo bikac piyonla mi ugrasacak…Insallah tum mulki amirlerden bursaspoluyuz demecleri bekliyoruz…

  2
  3
 15. Konu dışı:
  Başkan kale arkası tel örgüler neden kalkmıyor kale arkalarında 7-8sıra boş kimse geçmiyor maç izlenmiyor. Trabzon da bile yok..Kalkacak dedin hala yerinde duruyor..

 16. Her platformda Türkiye’nin 5. şampiyon Bursaspor’umuzu, Türkiye’nin 5. büyüğünü sindirmeye, akıllardan silmeye çalışıyorlar. Bunu ince ince oynuyorlar. Psikolojik olarak bunu bize dayatıyorlar. 5. büyük olma gerçeğini psikolojik stratejik hareketlerle ortadan kaldırmaya çalışıyorlar ama başaramayacaklar.

 17. HOCAM TRİBÜNE OYNAMAYI DEĞİL HAİKATLERİN YANINDA OLMAYI,SAMİMİ DAVRANMAYI ÖĞRENİN;

  1-Haberinizin olmaması normaldir.Bu ülke demokrasi ile idare edilen ülke ise her birim insiyatif kullanabilmelidir.Ancaa;
  a_İnsiyatif kullananlar temel ölçülere riayet etmelidir.Madem fair play var.Süper ligden tüm takım temsili sağlanarak olmalıdır.
  b-İPTAL ettireceğinize doğrusu olan BURSASPOR ve davette ve temsilde olmayanlarıda davet ve temsil ettirir işte o zaman DİRAYETLİ-MAHARETLİ VE HAKKANİYETLİ İDARECİ OLURSUNUZ.
  2-Bu ülkenin idarecileri başta hükümet ve tff nin kurulları ne yazık ki adaletten,hakkaniyet ve samimiyetten yoksunlar.
  ALLAH DÜŞMANIMI DAHİ BU TİPLERDEN KORUSUN.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu