Eskişehirspor – Bursaspor maçı olacak mı?

Ay sonu Bursaspor ile Eskişehirspor’un bir hazırlık maçı yapacağını ifade eden Eskişehirspor Başkanı Mehmet Şimşek, “Stadın yarısı Bursaspor diğer yarısı ise Eskişehir taraftarı ile dolsun” temennisinde bulundu.

Bursasporlu taraftarların sosyal medya üzerinden Eskişehirspor’un yeni formaları hakkında çok güzel dileklerde bulunduklarını belirten Eskişehirspor Başkanı Mehmet Şimşek, sonrasında ise Bursasporlu yöneticilerin durumu fark etmeleri ile kendilerine ulaştıklarını ve bir hazırlık maçı yapmak istediklerini dile getirdi. Karşılıklı anlaşma sonucu bu ay sonu Eskişehirspor ile Bursaspor’un hazırlık maçı yapacaklarını ifade eden Başkan Şimşek; “Bu maç, Süper Lig’de taraftar bulamayan maçlara nispet olsun diye her iki takım tribünleri dolduracak ve şehir takımlarının gücünü göstereceğiz” şeklinde konuştu.

“Stadın yarısı Bursaspor diğer yarısı ise Eskişehirspor taraftarı ile dolsun”
Eskiden tribünleri yarı yarıya olduğunu ve koltukları doldurabilen takımların doldurduğunu aktaran Şimşek, “Bursasporlu tarafların tribünleri dolduracağını düşünüyoruz. Kale arkası ve deplasman tribünlerini onlar için açacağız. Eğer talebin çok dâhilinde ise daha fazla yerimiz var. İstiyoruz ki stadın yarısı Bursaspor diğer yarısı ise Eskişehirspor taraftarı ile dolsun. Hatta yan yana bile seyredebilirler” dedi.

16 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Kesinlikle sezon başı Eskişehir ara dönemde de Bursa’da olmak üzere 2 hazırlık maçı ve yarı yarıya taraftar çok güzel olur.

  65
  1
  1. @timsah-2 yorumuna yanıt olarak

   mm dan başkan iken Bursa da ki düşmüş Eskişehir e yenildik oyle başkanlar ne maçlar verildi sanki Bursaspor u bitirmek için proje uygulandı Bursaspor un bu duruma CIA operasyon yapsa bu kadar mükemmel yapamazdı

   1. @Vertblan yorumuna yanıt olarak

    “Ver Tabi Lan” rumuzu sana cok yakismis, terbiyeler nerede kaldi diye sormak lazim. Bursaspor’un yonetimi, taraftari ve Turkiye ekonomisi ortada hangi ruya ile bu mac oynanir ve Eskisehir stadyumu dolar diye bir soru sormak sucmu? Sanirim sen emredince Dunya duruyor sana tavsiyem boyle devam et gelecegin cok acik belliki biraz gencsin.

 2. Bandırma gibi çapsız takımlarla oynayacagimiza böyle köklü kulüplerle oynamak en doğrusu. Son yılların en sağlam tribünü olacağına eminim.

  17
  2
 3. Karagümrük istanbul kasımpaşa başakşehir ümraniye süper ligde. Bursa eskişehir kocaeli gibi büyük taraftar potansiyeli olanlar 2.ligde. Türk futbolu bitmiş kulüpler bitmiş. Hangi futbolu konuşuyorsunuz

  14
 4. temelinde üç büyütülmüşlerin cezalandırdığı iki kulüp.
  bunlara biraz da sakarya ve kocaeli yi ekleyebiliriz.
  SUÇLARI? futbolu çok sevmeleri ve var olan potansiyelleriydi.
  NEDENİ? pasta paylaşım kavgası! büyütülmüşlerin pastaya yeni ortaklar istememesi.
  ÇARE? kendi adımıza vakıfköye, dönüş, yeni bir yapılanma, kurumsal kulüp yapısı.
  İLAÇ? zaman, sabır, sevgi, saygı, güven, birlik ve destek.
  ÇÜNKÜ? % 35 gs + %35 fb + % 20 bjk = % 90 lık taraftar gücüyle bu sektörün hem sahibi, hem de müşterisi konumundaki bu büyütülmüşleri kendi silahları PARA ve TRANSFER! ile yenemeyiz…

  12
  1
  1. @hasret yorumuna yanıt olarak

   SONUÇ? aslında bu kulüplerin eski günlerine dönmeleri çok zor ve maliyetli değil ancak yolları biraz uzun.
   problem, bu uzun yolculuğu kabullenecek ve katlanacak sayıda, bilinçte, ve olgunlukta taraftarları kalmadı…

   11
 5. Bedava otobüs, bedava bilet, kumanya, vs organizasyon yapılırsa ancak dolar o stadlar. Diğer türlü temenni olarak kalır.
  Eskişehir bursa arası 160 km. Gazlı araba bile kilometrede 1 TL gaz yakıyor. Sadece Git Gel yakıt en az 320TL.

  Öyle 30.000 taraftarın kavimler göçü gibi olimpiyat stadına akın ettiği gibi bir şey yaşanmayacağını biraz gerçekçi olan birisi bilir zaten. Elbette gönül ister ama ne ekonomik şartlar buna uygun ne de ortada bir başarı var. Başarısızlık maalesef ödüllendirilen bir şey değil.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu