Eskişehirspor Başkanı Şimşek’ten Bursaspor açıklaması

Eskişehirspor Başkanı Mehmet Şimşek sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

Sosyal medya hesabı twitter‘dan paylaşımda bulunan Başkan Mehmet ŞimşekDüşenin dostu olmazmış. Ezeli rakip, ebedi dost Bursaspor. Bozuk düzene direneceğiz.” ifadelerini kullandı.

45 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. A.Gücü kulüp olarak Bursaspor’un dostu hiç bir zaman olmadı, taraftarı ise tırışkadan dost. Değil mi A.gücü hayranları! Boşa gitti 6. dk alkışları.

  126
  20
  1. @Mithat yorumuna yanıt olarak

   Ankaragücü bolu maçında tribündeydim. Taraftar 90 dk. Bursa diye bağırdı. Hocayı futbolcuları yuhaladılar. Bolunun 2. Golünden sonra bazı taraftarlar sahaya atlamak istedi, olaylar çıktı ben Bursalıyım ve ankarada ikamet ediyorum.

   42
   5
   1. @Ali yorumuna yanıt olarak

    A.gücü’nün hiç bir zaman bize bir faydası olmadı. Onlar düşmeye oynasaydı biz yedek kadro ile çıksaydık+kendi evimizde yenilseydik kardeşliği çoktan bitirmişlerdi, emin ol atkıları hemen atarlardı.
    Kardeş olsalardı Cebrail olayında yanımızda olurlardı.

    10
    5
  1. @2010Ruhu yorumuna yanıt olarak

   Hadi kulübu kapadınız FK yaptınız tarihi camiayı değerlerini saymıyorum, o kadar alacaklının vebalini kim ödeyecek böyle üçkağıçılık nasıl olacak biri açıklasın..

   3
   3
  2. @2010Ruhu yorumuna yanıt olarak

   Ulan hemen konuyu nerelere götürüyonuz b’abicim. Bâri burda felsefe yapmayın. Es_Es’in başkanı adamlık yapmış, iyi niyetli bi açıklamayla acımızı paylaşmış. Konuyu fazla bıdılamaya ne gerek var. Sağ olsun, var olsun. Zamanında Es_Es’le çok didiştik, ama gene de komşumuzdur, severiz. İki kulübün de geçmişi çok köklüdür. İnşallah hem onlar, hem de biz en kısa zamanda gerçek ligimize döneriz. Başakşehir ve Ümraniye gibi semt takımları o ligde olacağına, Bursa olsun, Es Es olsun, camia takımları olsun.

   94
   5
    1. @2010Ruhu yorumuna yanıt olarak

     Olum bak sana bi sokarım, 6 ay bulanık gidersin. Ona göre. Akıllı ol. Tarrağa karşı dötle karate yapıyosun, aman haa.. Dikkat et.

   1. @Esat yorumuna yanıt olarak

    Bırakın böyle kenar mahalle karıları gibi vıcık vıcık yalama komsuluk ayaklarını. Gördük kardeş komşu a. Gücünü.

    4
    9
   2. @Esat yorumuna yanıt olarak

    Helal olsun adama. Ederken dusenin halini esekten düşen anlıyor ışte. Peki sizin kardeş kardeş dediğiniz Ankaragücü nerede? Ikidir aynı senaryo. Bolu maçı ve öncesinde Göztepe?

    7
    4
  1. @Bursa1616spor yorumuna yanıt olarak

   Sevgili Bursasporlular hırsızın çakalın sırtlanın hainin çok olduğu yerde ne düzen ne de kanun işlemez amigoların tirbün liderlerin dernek başkanların seçilen yönetimler siyasetçisi basını bir oldu bu şehir bu hale geldi peki düzelir mi elbetteki kötüler hainler içimizden ayıklanmalı şehir herseyi ile birlik olunmalı iş bilen ahlakı güvenilir profesyoneller bulunup plan program yapılmalı ve bu tüm şehir ile paylaşılmalı ikinci yol zengin Rus veya Körfez sermayesi sarın alıp şirket olsun İngiltere de tüm kulüplerin sahibi var o ülkede futbol mu iyi herseyi ile bizde mi orada ne holiganlık ne corbacılık kalmadı futbol da futbol tirbün desen 60 bin ortalama bizde şirketleşme çakalların o sözde tirbüncülrrin kulüp ü sögüşleme işi bitecek onun için istenmiyor lütfen ben ne amigo selim i ne maraton grubunda ki o malum insanları artık lütfen düşün yakasından kulüp ün deplasmana otobüs eee otobüs ün için da alem sonra otobüs bas sonra en büyük taraftar sen iddia oyna kumar a sevdanı katık yap sonra en büyük biz yok ya sen Yüksel Çolak bu kulüp un son yıllarında o var şimdi tribünler ile de onun elinde hepsini sarın almış bu sefer kulup kilit

  2. @Bursa1616spor yorumuna yanıt olarak

   Madem sorun düzende. Madem düzen bozuk. Bu düzende şampiyon nasıl olduk.

   Bu muhabbetler klasik suçu başka yerde arama, kendi kabahatini örtme çabasıdır yönetenlerde.
   Suç herkesdedir. Tek suçsuz yönetenlerdir. Bu zihniyette

   24
   41
   1. @Gambazci yorumuna yanıt olarak

    sayın başkan ve yönetim kurulu 4 aydır görevdeler, harcamaları beyan ettiler, biz hibe ettik dediler… varsa başka delikanlılar gelsinler kulübü ayağa kaldırsınlar….. Bence vardır….. Çünkü bursaspor 5 amatör camia ile kurulmuştur. Onların muhabbeti maneviyatı devam etmektedir…. BAŞARILAR….

    1. @zaruri yorumuna yanıt olarak

     Siyaset elini ayağını bu kulüpten çekince göreceğim hibeyi, ayrıca kimin parasını kime hibe ediyorlar, senin benim param olduğu için hibe etmesi kolay! E*in Ada*ur denen de hibe ediyordu SÖZDE!

     1
     1
   2. @Gambazci yorumuna yanıt olarak

    Rumuzun bile hayırsız Gambazcı.
    Ne yani bozuk olan düzende şampiyon olamasa mı idik.
    Başkan adam gibi konuşmuş sende adam gibi bi cevap yaz.
    Zihniyeti değiştiripte bir teşekkür etsen nolur yani.

    3
    2
  3. @Bursa1616spor yorumuna yanıt olarak

   İbrahim Yazıcı başkanın vefatından hemen sonra Eskişehirspor ile sahamızda oynadığımız maçta, “Tertemiz – Başkan – İbrahim – Yazıcı” tezahüratına, Eskişehir deplasman tribünlerinin de katıldığı anı unutamıyorum…

   72
   1. @Clarividencia yorumuna yanıt olarak

    Ayrıca şampiyonluktan sonraki Şampiyonlar Ligi maçlarında Atatürk stadında tribün yapmaları, destek pankartları açmaları unutulamaz.
    Es Es komşudur,dosttur.

    14
 2. Bursa eskişehir kocaeli sakarya gibi taraftarı olan köklü kulüpler alt liglerde olup taraftarı potansiyeli sıfır olan başakşehir k.paşa ümraniye karagümrük belki istanbul veya eyüp takımlarından biri süper ligdeyse o ülkenin futbolu bitmiştir. Yayıncı kuruluş kime satacak decoderini de milyon dolarlarını versin. Tabiki türkiye futbolunun değeri düşecek. Biran önce köklü taraftarı olan bursa eskişehir kocaeli sakarya samsun gibi anadolu takımlarının süper lige çıkmalıdır

  53
  1
 3. O başkanları kim seçti kardesim?? Adam göz göre göre kulübü süper ligden düşürmeye çalıştı..bu taraftar gitti yine aynı adama 1060 oy vermedi mi?? Taraftar herşeyden önce kendine bakacak.kulübe üye yapılan siyasi uzantılar yüzünden ve buna ses çıkarmayan taraftar gruplarımız yüzünden bataklığa düştük biz.suçluyu kimse başka yerde aramasın.biz kurulduğumuz günden bu yana ilk defa son 10 yılda bu kadar siyasetin kucağına düştük..ülke nasıl battiysa biz de aynı şekilde battik.ülkenin kaderiyle Bursaspor’un kaderi her zaman aynı olmuştur.o yüzden kendimizde arayalım hatayı!

  16
  1
 4. Azıcık mantıklı olalım bu kadar borç ödemekle bitmez hadi diyelim ödedik takım yapılanması için de bir o kadar para harcamamız gerekecek. Rangers isim değişikliği ile tekrar küllerinden doğdu. Bu işin en mantıklı çıkış yolu şirket olarak yeni bir kulüp kurulması yöneticilerin hesap vereceği babasının balı gibi har vurup harman savuramadığı.

  16
  8
  1. @Maxim yorumuna yanıt olarak

   Borçtan inşallah 550 milyon lira düşeceğiz, kalan borçları yapılandırıp zaten küllerimizden doğacağız. Allah razı olsun, sonunda bir kanunu Bursaspor mezara girmeden çıkartabildiler. 200 milyonu zaten icra memurlarıyla eski başkan bozuntularına gitti. Şimdi sıra 350 milyon lirada, bu borçtan dava açsak da açmasak da yasayla beraber kurtulabiliriz. Hatta karşı dava açıp fazlasını bile tazminat olarak alabiliriz, üstüne arsalar, evler ve nicesi… Yeter ki, iş bilen sağlam hukukçularla çalışmaya başlayalım. Onlar arkamızda dursun açacağımız hakiki davalarla bu bataktan kurtaralım takımı. Sonrasında da şirketleşip isim hakkını uluslar arası futbol yatırımı yapan büyük firmalara devretme tarafındayım, kimse borçlu bir klübe yatırım yapmak istemez ne de olsa!

   2
   1
 5. Elbet güler memleketine ihanet etmeyenler dedikçe biz, bizim içimizden hayinler çıkarıp ihanet ettiriyorlar, sonra yine olan safiyane memleketine sahip çıkan ve ihanet etmeyeceğini bildigimiz taraftara oluyor ama hala o hainleri bulup içimizden söküp atamıyoruz her defasında safça kanmaya devam ediyoruz. Çünkü gözümüz kör bizim, körü körüne seviyoruz

  13
 6. Düzenle müzenle ilgisi yok. Ülkedeki İstanbul takımlarının ayrıcalıklı konumu onlarca yıldır olan bir durum. Sen başına işten anlamayan, tecrübesiz birini getirirsen sonuç bu olur. Neymiş zenginmiş ya kardeşim başkan zengin olsa ne yazar parasını sana mı harcayacak sanki. Şuraya yazıyorum İbrahim Yazıcıyı kaybetmemiş olsaydık bu durumlara düşmezdik. O gittikten sonra tüm tercihlerimiz yanlış oldu belki Hayri Beyi seçsek ya da Ahmet Bozdemiri falan seçsek farklı olabilirdi ama maalesef işte.

  13
  2
  1. @teksas1963 yorumuna yanıt olarak

   Kardeşim sen hocayı secemiyorsan aldığın anlastigin futbolcuların istediklerine bir bakın kim bunlar o yüzden bursa spor amatöre kadar gidecek cunki yönetim kocaman sıfır iş adamları aday olup reklamını yapıyor olay bu dünyanın her yerinde şifreli kanal para vermeden tabiki seyretmiycen

 7. Düzen bozuk o ayrı ama her iki takım da düzen bozukluğundan değil kötü yönetimden bu durumda. Fakir edebiyatı yapmasın kimse

  7
  3
 8. sayın başkan, bu halde takımına sahip çıkmış, düzen bozuk dediği, önceki yöneticilere ithafen soylenen bir cümledir. Futbol düzeni 2012 yılından bugüne daha da bozulmuştur…. Dürüstçe mücadele eden, altyapıya sahip çıkan takımlara başarılar,,, transfer diye diretmeyen taraftarlar çok yaşasın….

 9. Tasını tarağını toplayıp gidenlerin çoğunun bu kötü günlerin suçlusu olması ve sonrasında ortalıkta gözükmemeleri insanı derinden sarsıyor. En büyük üzüntüm de maddi ve manevi desteğini esirgemeyen, çıkarı olmayan cefakar taraftarlardır.

 10. öncelikli olarak bu hallere gelmemize ön ayak olan çorbacı taraftar gruplarında.gelen yönetimlerin basiretsizliği yüzünden bu hallere düştük.malum taraftar grupları gelen her yönetimden çorbasını almıştır ve takımın aldığı kötü sonuçlara karşılık olarak olması gereken tepkiyi sadece sosyal medya üzerinden vermişlerdir.ta ki bu grupların içerisinde olmayan çorba parası peşinde koşmayan gerçek taraftarın sesi yükselmeye başlayınca yönetimler istifa etmiştir.bu gerçeği herkesin görmesi lazım.ayrıca borç olmuş 1 milyar lira ve bu borcun 2.ligdeki galibiyetlerle ödenmesi çok zor.en basit hesapla 2.ligde ortalama olarak sezon boyunca 1 futbolcu maliyeti 400 bin tl olsa 24 kişilik kadro üzerinden hesaplarsak 10 milyon lira 2.ligde sadece oyunculara ödeme yapılaması gereklidir.bunun üzerine teknik kadro çalışanların ödemeleri diğer aylık giderler eklenecektir ve bu miktar yıllık 20 milyon lira ve üzeri bir rakama çıkacaktır.1. ligdeyken dahi reklam geliri almakta zorlandık ve 2.ligde ise reklam ve yayın geliri oldukça düşük miktarlara düşecektir.transfer tahtasının açılması içinde 200 milyon lira civarı paraya ihtiyaç vardır ve bu paranın bulunacağını sanmıyorum.2.lige muhtemelen minimum 20 puan silme cezası alarak başlarız.sonrası 2.ligde kalırmıyız meçhul.o yüzden gerçekçi olmak lazım ve 5-6 sene gibi bir süre kimse 1.lig hayalleri kurmasın.süper lig konusuna gelecek olursak.ümraniye dahil şuan 7 tane istanbul takımı süper ligde mücadele edecek.playoff maçlarından da eyüp yada istanbulspordan biri çıkarsa 8 tane istanbul takımı ligde mücadele edecek.hakemlerin çoğu zaten istanbul bölgesinde çalışıyor ve her hafta dönüşümlü olarak istanbuldaki maçları aralarında paylaşacaklardır.seyahat yorgunluğu olmadan kafalarına göre takılacaklardır.4-5 sene sonra süper ligde 12-13 takım olursa kimse şaşırmasın ve adı da istanbul ligi olarak değişecektir.alternatif olarakta anadolu ligi kurulacaktır.şampiyon ise istanbul lig lideri ile anadolu lig lideri arasındaki maçla belirlenecektir ya da istanbul ligini ilk 5 te bitiren takımların yanına anadolu ligi şampiyonuda katılarak playoff usulü maçlar yapılacaktır.istanbul dışına şampiyonluğun çıkması engellenmeye çalışılacaktır.şimdi bu yazdıklarımı çoğu kişi hayal olarak değerlendirecektir.ama sezonun ilk haftası adanaspor maçından sonra küme düşmenin ilk adayız bursaspor diye yazdığımda sen futboldan anlamıyorsun diyenler saldıranlar olmuştu.gerçekleri gören ben oldum ama bana saldıranları hayalci olduğu kesinleşti.

 11. Bozuk düzen diye birşey yok düzeni bozanlar var onlarda ister biz olalım ister Eskişehir ve bizim durumumuzda olan kulüplerin düzenini zaten kendi camiası içindekiler bozuyor bir kulübün içinde hırsızlık huysuzluk yağmalamaca varsa o kulüp maalesef dibi görmek zorundadır..

 12. Bu iş buraya kadar 1 milyarın üstünde borcu olan ikinci ligdeki bir takımı kim alır ikinci lig takımlarının geliri ne? Neyle ödenecek bu borç ikinci ligdede bir üst lige çıkmak için yatırım yapan birsürü klüb var çoğu kadro olarak oturmuş kulüp, bizim kadro dağıldı ve sıfırdan takım kurulacak para yok transfer tahtası açılması gerekiyor bunun yapılması bile zor görünüyor iki ihtimal var ya can çekişe çekişe amatöre kadar düşecez yada kulübe kilit vurulacak..

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu