Eskişehir’de sessiz final!

Spor Toto Süper Lig'de yaşadığı olumsuzluklara rağmen ikinci bir tarihi yazmaya hazırlanan Bursaspor, ligi üçüncü bitirmesi halinde de kasasına yüklü miktarda parayı koyacak.

Averaj farkı ile rakibinden önde bulunan Yeşil-beyazlı takım alacağı son 3 puan ile 36,5 milyon lirayı kazanmış olacak. Bursaspor ligi 4. bitirirse 32,5 milyon lira kazanacak.

Geçtiğimiz sezonu şampiyon olarak tamamlayan ve tarihindeki en büyük başarısına imza atan Bursaspor, Ertuğrul Sağlam ile ikinci bir tarihi daha yazmaya hazırlanıyor. Bu sezona da şampiyonluk parolası ile çıkan ve aldığı beraberlikler ile yarıştan uzaklaşan Timsahlar ligin son haftasında taraftarına üçüncülük heyecanı yaşatıyor.

 

BURSASPOR ESKİŞEHİR'DE 3 PUAN ARAYACAK

Yeşil-beyazlı takım, taraftarların çıkardığı olaylar sebebiyle ilk cezasını yarın Eskişehir'de çekecek. Taraftarından yoksun olarak maça çıkacak olan Bursaspor, 3 puan için savaşacak. Bursaspor'un rakibine yenilmesi, Gaziantepspor'un ise beraberlik veya galibiyet alması durumunda Yeşil-beyazlılar ligi dördüncü olarak tamamlayacak. Ancak Bursaspor 3 puan alması durumunda ise burun farkıyla aynı puandaki rakibinin önünde ligi üçüncü olarak tamamlayacak.

Yeşil-beyazlı takım ligi üçüncü tamamlaması durumunda ise UEFA Avrupa Ligi'nde, sadece 2 ön eleme oynamak zorunda olacak. Timsahlar, resmi müsabakalara ise 15 gün erken başlayacak. Bursaspor, ligi üçüncü bitirmesi halinde ise kasasına havuzdan yaklaşık 36,5 milyon lira koyacak.

Öte yandan Bursasporlu taraftarlar ise maç sonrası takımları dönüşte İnegöl'de büyük bir şovla karşılamaya hazırlanıyor. 

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu