Eski Başkanlarımızdan Murat Gülez vefat etti

Bursaspor Kulübü eski Başkanlarından Murat Gülez vefat etti.

Bursaspor’da 1993-1995 yılları arasında başkanlık yapan Murat Gülez tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu. Yeşil-Beyazlı kulüpten yapılan açıklamada; “Eski Başkanlarımızdan Murat Gülez’in vefat ettiği haberini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhum Murat Gülez’e Allah’tan rahmet; ailesi, sevenleri ve camiamıza başsağlığı dileriz” ifadeleri yer aldı.

22 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Sepp PİONTEK gibi marka bir teknik adamı Bursasporumuzun başına getirmişti. Tabii hocanın imanları çok ağırdı. Göt büyüterek sahada gezinme paşinden olan oyuncular(Ali Nail, Ersel, Vedat gibi) BİRARAYA gelerek hocayı sabote etmişti. Merhum Gülez tüm başkanların aksine PİONTEK yerine sabotaj yapan oyuncuları postalamıştı ki bunların içinde 3 büyüklere transferi konuşulan yıldız adayları vardı. İşte böyle adil olan bir insandı. Bursaspor tarihindeki en iyi 3 başkandan biriydi. Allah rahmet eylesin.

  61
  1. @LEBUR yorumuna yanıt olarak

   Bence Murat Gülez Sepp Piontek’i göndermişti. Piontek de giderken bu futbolcuları mutlaka takımdan gönderin diye bir liste vermişti. O futbolcular daha sonra şutlandı.

  2. @LEBUR yorumuna yanıt olarak

   İsimler yanlış A.Nail,Yalçın ve Sedat ti.Kadro dışı bırakılmışlardı. Çok vizyoner bir başkandı, Mercedes den reklam almıştı. Sepp Piontek pes etmeseydi belki o yıllarda şampiyon olacaktık.

  3. @LEBUR yorumuna yanıt olarak

   atatürk stadının ışıklandırmaları yapıldıktan sonra uzun bir süre gece maçı verilmemişti ve biz bu ışıklandırmaları sünnet cemiyetleri için yaptırmadık diye açıklama yapmıştı dönemin federasyonuna ültimatom mahiyetinde.

 2. Allah rahmet eylesin İntertoto Kupası başarısını hazırlayan başkandı. Baliç’leri, Ercüment’leri, Mususi’leri getiren başkandı. Şimdikiler gibi İgor’ları, Recep Aydın’ları, Anıl’ları, ve bu tip döküntüleri asla getirmedi. Bursaspor’un malını, arsasını, arazisini, çeklerini çalmadı. Küme düşürmedi. Kamil Koç’un sahibiydi. Büyük adamdı. Bir değeri daha kaybettik. Her geçen gün ucuz ve çapsız adamların ve de yönetimlerin eline kalıyoruz. Mekanı cennet olsun.

 3. Ufaktım ama hatırlıyorum Piontek Pingel Sörloth kolay değil böyle isimleri getirebilmek Bursaspor için her zaman kafa yoran bir insandı mekanı cennet olsun

 4. murat abi kendi şirketi gibi yönetirdi bursasporu hep derdi taraftarın parası bu hak yemeden yaparsak ne mutlu bize derdi ALLAH rahmet eylesin abim benim.nur icinde yat.taraftar kardeşler lütfen 1 fatiha süresi okuyun.

 5. Rabbim merhametiyle yargılasın çok değerli bir insandı bir kaç kıymetli bir büyüğümüzü yitirdik başımız sağolsun

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu