Es-Es maçında sahaya Vakıfköylü 11 çıkar mı?

Bursadabugün.com Spor Yazarı Serkan Yetişmişoğlu'nun köşe yazısıdır.

Bursaspor‘da, seçime 1 ay kala henüz somut bir gelişme yok.

Sadece, malum isimlerin adı kulislerde dolaşmaya devam ediyor…

Perşembe günü yaşanan tek somut gelişme ise, yeşil-beyazlı kulüpte, başkan adaylarının resmileşme gününün 15 Mayıs Cumartesi olarak açıklanması oldu.

BAYRAMIN 3.GÜNÜ DİVAN’A VERECEKLER

Bir başka deyişle, Ramazan Bayramı’nın 3. günü; adaylar Özlüce’nin yolunu tutacak.

Buna göre, adaylar, 22-30 Mayıs tarihlerinde yapılacak olağan genel kurul için gerçek isimlerden oluşan yönetim kurulu listelerini, 15 Mayıs Cumartesi günü 13.00-17.00 saatleri arasında Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde bekleyecek olan Divan Başkanlık Kurulu’na teslim edecek.

TÜZÜK GEREĞİ 1 HAFTA ÖNCE

Zira, tüzükte, “kongrenin ilk oturumundan 1 hafta önce, adaylar, resmi listelerini Divan Başkanlık Kurulu’na teslim eder” diyor.

O nedenle;

Divan Kurulu, “tam kapanma” dönemine ve bayrama denk gelen o cumartesi günü, adayların başvurularını kabul edecek.

“VAKIFKÖYLÜ 11” NEDEN OLMASIN?

Gelelim başlıktaki konuya…

Ben olsam;

Cumartesi günü Eskişehir‘deki maçta, ligden düşen ve altyapıdan yetişen genç bir kadroyla mücadele eden Eskişehirspor‘a karşı, tamamen Vakıfköy patentli oyunculardan kurulu bir 11’le çıkarım.

Tecrübeli 3 oyuncu; Aykut Akgün, Onur Atasayar ve Burak Altıparmak‘ı da kulübede başlatarak, gençlere destek vermelerini isterim.

Eğer, gerekirse, bu 3 deneyimli ismi, sonradan sahaya atarım.

Bu arada…

Tuğbey Akgün ve Ozan İsmail Koç’un sarı kart cezaları bitti.

Sakatlığı büyük ölçüde geçen Batuhan Kör’ün de maça yetişmesi bekleniyor…

MESELA KİMLER OLABİLİR?

Tamamen Vakıfköy’den yetişen ilk 11’e örnek vermek gerekirse;

Şöyle olabilir mesela (4-3-3):

Canberk Yurdakul (2001)- Ozan İsmail Koç (2001), Taha Altıkardeş (2003), Furkan Emre Ünver (1997), İsmail Can Çavuşluk (1996) -Emirhan Aydoğan (1997), Kerem Şen (2002), Tuğbey Akgün (2003) -Burak Kapacak (1999), Eren Güler (2003) Hasan Basri Ünal (2002) (Batuhan Kör- 2001).

SAKAT: İsmail Çokçalış, Cüneyt Köz sezonu kapattılar.

İZİNLİ: Ataberk Dadakdeniz, Özer Hurmacı.

Muhtemel Yedekler: Talha Yakın (2004) veya Deniz Aydın (2000), Ertuğrul Kurtuluş (2002), Ramazan Keskin (1999), Çağatay Yılmaz (2000), Batuhan Kör (2001), Berat Altındiş (2002), Vefa Temel (2002), Hamza Baran Arıkan (2005), 3 Eski Oyuncu: Onur Atasayar, Burak Altıparmak, Aykut Akgün.

HER ZAMAN HER YERDE İDDİALIDIR

Tabii ki, teknik direktör Mustafa Er, her zamanki gibi kazanmak isteyecektir.

Çünkü;

Bursaspor’un olduğu her yerde iddia vardır.

Son 5 maçtan 4’ünü

kaybeden ve 2 haftadır kazanamayan Timsah, camiasını sevindirmeyi hedefleyecektir.

EZELİ REKABETİ HERKES BİLİR

Malum;

Eskişehirspor ile Bursaspor, hangi ligde olurlarsa olsunlar; geçmişten bugüne, aralarında her zaman “ezeli bir rekabet” vardır.

Aynı zamanda;

Coğrafi açıdan aralarında Bilecik ili olsa da, birbirlerine “komşu” derler.

Ezeli rekabet bazı dönemlerde tribünde ve statların çevresinde çok sert yaşansa da, iki camia; birbirlerinin kulüp geçmişlerini ve futbol kültürlerini iyi bilir.

FANTEZİ DEĞİL, MEYDAN OKUMADIR

Sözün özü;

Benim söylediğim; yüzde 100 altyapıdan yetişen bir kadroyla maça çıkma önerisi, bir “fantezi” değildir.

Çünkü;

Tıpkı Bursaspor gibi transfer tahtası kapalı olan ve altyapıdan gelen kadroyla mücadele veren Es-Es, malum ekonomik nedenlerle ligde tutunamadı.

İşte onun için;

Es-Es’e karşı, özkaynaktan gelen kadronla; yani “eşit şartlarda” mücadele etme tercihi, fair-play çerçevesinde “altyapının gücünü ortaya koyma” anlamında bir meydan okumadır!

Böylece;

Olası bir galibiyet daha da “anlam” ve “değer” kazanır.

KARŞINDA BAŞKA MAÇ DA YOK

Ayrıca…

Karşılaşma, cumartesi saat 13.30’da ve Süper Lig de dahil, aynı saatte karşısında başka bir Türkiye ligi maçı da yok!

Ülkemizde “tam kapanma” var ve herkes TRT SPOR’dan bu maçı izleme şansına sahip.

Tabii ki kararı; aylardır takımı çalıştıran teknik direktör Mustafa Er verecektir.

Bunlar, sadece benim düşüncelerim…

Velhasıl kelam;

Cumartesi günü Eskişehir’de, sezonun son deplasmanında gösterin kendinizi Genç Timsahlar

10 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @bursalegend yorumuna yanıt olarak

   Bence saçma bir 11 bu 11 in içinde çağatay batuhan berat ertuğrul ve ramazan olmalı hatta tamamen iyileştiyse vefa da olabilir en azından tecrübeleri var tamamen 16 -17 yaşındaki çocuklarla çıkarsanız onları kazanmak yerine kaybedersiniz aralarında tecrübeli oyuncular olmalı.

   4
   2
  2. @bursalegend yorumuna yanıt olarak

   Bu hayal düş türü yazılar yazacağınıza neden genel kurul hakkında bir şey yazmıyorsunuz? Hayatımda yüzlerce kurula ve toplantılara katıldım haftalar öncesi raporları tüm katılımcılara kurula gelmeden bilgilenmeleri için yollanırki toplantı kurula geldikleri zaman az çok son bir ay hariç tüm bilgiler verilir burada sadece görüşecek GÜNDEM listesi toplantıya geldin gelmedin oldu bitti maşallah eller havaya kabul edenler etmeyenler 1 saat içinde öğrendiğinde olay kapanıyor! Bu devirde her üyenin e-Mail’i var veya torunun! Kamat veya diğer yöntimler oldu bitti raporlar ile dernek kulüp yönetilmez hani mali raporlar veya her bölümün raporu ne yaptınız ne ettiniz – en basiti gizli değil Ali Akman ve diğer futbolcular ne oldu ne maaş ödediniz ne kadar borçlusunuz ? kurumlara faturaları İle ne ödendi ne ödenmedi? -böyle sadece bir Başkan gitmiş diğeri gelmiş Kulüp yönetilmez ve Başkan adayları kendilerini açıkladıkları andan söyleyecekleri konuşma metni ve bağlı oldukları guruplar ve sahip oldukları şirket vs hakkında kontrol yüzdelik açıklaması vs yoksa böyle kulüp yönetilmez! Kurul sadece koyacakları temlikler yeni Başkan için oldu bitti ile olmaz.

   10
   1. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

    Çok biliyosan kongre hakkında otur da sen biz yazı yaz, onu da biz okuyalım be aga. Ordan öyle emir vermekle olmuyo. Oturcan yazıcan, biz de okuycaz bakam kaç okka adamsın.

    2
    3
    1. @Yetişmişoğlu yorumuna yanıt olarak

     Yorumuma verdiğin cevap ne kadar yanlış olsada cevap vermen yinede olumlu çünkü bu gösteriyor yazını takip ediyorsun ve “Bursaspor” ve “Bursasporluyuz” ne kadar önemli ve yazdığınıza sadece 9 yorum yapılması yazılanın nasıl ilgi çektiğini görmüştürsün! Vakit Vakıfköy ve 17-18yaşında çocuklar vakti değil vakit Bursaspor’un var veya yok olma vakti! ve beklentimiz bu yönde katkın bulunması yoksa 2-3 hafta kalmış kurula kim düşünüyor yazdığını? Eğer Bursaspor kapanırsa bu borçlar yanlış yönetimler hataları yüzünden sanada iş kalmayacak neyi yazacaksın Aga? Seni anlıyorum bu devirde belki “OKKA” ile adamlar vardır ve bir yerde OKKA Dönüm vs yüzünden Legal Tüzük vs çalışmadığı İçin Bursaspor buralara düştü!

 1. Serkan Bey! Ben de şöyle bir 11 olsun istiyorum:
  1. Talha Yakın
  2. Eren Tunalı (Hamza Baran)
  3. İsmail Can Çavuşluk
  4. Taha Altıkardeş
  5. Furkan Emre Ünver
  6. Yiğit Alp Sevinç
  7. Eren Güler
  8. Emirhan Aydoğan
  9. Hasan Sabri Karaca
  10. Tuğbey Akgün
  11. Çağatay Yılmaz
  YEDEKLER:
  12. Deniz Aydın
  13. Ertuğrul Kurtuluş
  14. Hamza Baran
  15. Abdullah Tazgel
  16. Ozan İsmail Koç
  17. Zeynullah Türkay
  18. Vefa Temel
  19. Burak Kapacak
  20. Hasan Basri Ünal
  21. Berat Altındiş

  2
  1
 2. Kimin ne oynadığından ziyade m er seneye kalacakmış gibi hazırlık yapsın özellikle gelişme kaydeden veya gelişmesi beklenen topçularla özel ilgilensin extra idmanlar yapılsın kovit sezon öncesi gerekli hazırlık olmadı derken hem güç yönünden hem mental olarak ki en önemlisi ekonomik olarak kimsenin kafası rahat değildi yeni yönetim bu çalışma ortamını sağlayacak şimdiden hazırlıklar başlansın biz bu kadroylada herşeye rahmen olaki tahtayı açamassak iyi hazırlık sozonu geçiren extra idmanlar yapan elimizdeki topçuların ödemeleri düzenli olsun biz sene süper lige çıkarız yeterki çok çalışalım işimize bakalım herkes kendi işini düzgün yapsın

 3. Hepsi Vakıfköy’den olursa diğer köylere ayıp olur. Mustafa Hoca en azından Armut Köy’den, Çağrışan’dan, Çukurca köyünden falan da çocukları oynatsın. Konsepti geniş tutsun. Nası olsa Es-Es be ya. Yeneriz.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu