Ertuğrul “Sedat kaptan yaptı şimdi sıra bende!”

Sedat Özden'in Bursaspor kaptanlığı yaparken, Milli Takıma da kaptan olduğunu hatırlatan genç stoper 'Onun yıllar önce gerçekleştirdiğini ben de yapabilirim. Ama öncelikle kendi bölgemin en iyi ismi olmam gerekiyor.' diye konuştu. 

Bursaspor kaptanı Ertuğrul Ersoy, kendi hedefleri ve takımın durumuyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Yayıncı kuruluşa konuşan Ertuğrul, sezon başında takım kaptanlığına getirilmesinin kendisi için büyük bir gurur olduğunu söyledi. ‘3 milyonluk şehirde bir tane takım var ve o takımında bir tane kaptanı var. Bu tarif edilmez bir duygu’ diyen genç stoper ‘Öncelikle bana güvenenlere teşekkür ediyorum. Bu anın tadını çıkarmaya çalışıyorum. Vakıfköy’de profesyonel sözleşme imzalarken bu benim hayalimdi. Bütün alt yapımızdaki gençlerinde hayali olmalı‘ dedi.

SEDAT KAPTAN YAPTI

Bursaspor‘un efsane ismi Sedat Özden‘in Bursaspor kaptanlığı yaparken, Milli Takıma da kaptan olduğunu ifade eden ErtuğrulSedat abi benim idölüm. Onun yıllar önce gerçekleştirdiğini ben de yapabilirim. Ama öncelikle kendi bölgemin en iyi ismi olmam gerekiyor. Milli Takıma şuan gidip geliyorum ancak fazla forma giymiyorum. O kutsal formayı sırtımdan çıkarmamam gerekiyor. Bunları yapabilirim. Kendime inanıyorum. Gelişime açık biriyim. Kısa zamanda epey mesafe katettiğimi düşünüyorum‘ diye konuştu.

İYİ BİR BAĞ VAR

Ligin ilk yarısı hakkında da konuşan genç stoper şöyle konuştu: ‘İyi futbol oynuyoruz ancak sıkıntılar yaşadığımız ortada. Takımda çok iyi bir hava var. Samet Hoca iyi bir birliktelik getirdi. Herkes birbirine karşı anlayış içersinde. Taraftarla da aramızda çok iyi bir bağ oluştu. Son iki sezonda büyük sıkıntılar yaşadık. Ancak taraftarlarımız da artık sahadaki mücadeleden memnun. Sonuçlarda zamanla gelecektir.

BU SİSTEM BİZİ ETKİLEDİ

‘Belki şuan 11.sırada olabiliriz ama ben bu takımın Avrupa‘ya gideceğine inanıyorum. Son yıllarda problemler yaşadık fakat ayağa kalkmasını bildik. Bursaspor‘un bu gücü her zaman var. Avrupa ulaşılmayacak bir hedef değil. Ligin ilk yarısında her takıma karşı iyi mücadele ettik, savaştık. Bundan sonra da böyle olacak. VAR sistemi bize çok yaramadı. Bircok puanlarımız gitti. Bu sistem hakkında ben iyi konuşamam. Tamam birşeyler varsa golümüzü vermesinler ama diğer maçlarda yapılanlarla kıyaslanınca VAR bize epey etkiledi’

7 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Kardeşim iyi niyetinden şüphem yok, yalnız yaş 22 oldu ve dört yıldır bu ligi soluyorsun. Söylediğin hedeflerin çoğu bu yaşlarda gerçekleşmeliydi. Malesef sana kızamıyorum çünkü türkiyededurumlar bu.

  20
  20
  1. @Pmb10 yorumuna yanıt olarak

   milli takımda bu yaşta kaptan olabilmesi için babasının tüpçü olması lazım. neyin kafası bu sende ki. bu yaşta hepsini yapman lazımdı felan… adam her sene üzerine koyarak giderse iyidir.

   7
   1
 2. ertugrul var bızı etkıledıde kardesım 90artı7 yı unutamıyoz hala alda at macı al dedı ama yapamadık…

  12
 3. Avrupa hayalciliğine düşüp taraftarın beklentisini yükseltmeye gerek yok,
  Geçen senelerde de ilk yarıda daha yüksek puanlar toplayı, Avrupa hedefi konuldu,
  Fakat 2. yarıda düşmeme kabusu yaşadık, artık bu taraftar gerçek ulaşılabilir hedefler görmek istiyor.
  Benim görüşüm ligi İLK 8 TAKIM içerisinde bitirip 48-50 PUAN seviyesinde olursak,
  Bence bu kadro darlığında başarılı olduğumuzu kabul ederim.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu