Ertuğrul Sağlam’dan Bursaspor açıklaması

Şampiyon Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam, Bursasporlular Derneği Kültürpark Medya Restoran'da "Bursaspor'a Vefa Gecesi" yemeğine katıldı.

Şampiyon Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam da kulübümüze düzenlenen Vefa Gecesi‘nde açıklamalarda bulundu.

Sağlam, “Bir şehir inandığı zaman, bir araya geldiği zaman, birbirini sahiplenip, birbirini desteklediği zaman, şehrin her kademesindeki insanlar sorumluluk alıp o işin bir ucundan tuttuğu zaman neler yapılabileceğini biz 11 yıl önce bütün Türkiye‘ye ve dünyaya gösterdik. O gün biz şunu yaptık. Şehrin en tepesindeki insan ile en alt kademesinde insan hep beraber gönül birliği ile bir araya geldiler. Bursaspor‘a nasıl destek oluruz? Bu başarıda nasıl bizim de bir payımız olabilir? sorumluluğu içerisindeydiler. Bu sinerjiyle kendimizden çok daha büyük takımlara karşı çok büyük bir mücadele örneği gösterdik. Bence Türk Futbol Tarihi‘nin en önemli iki başarısından birini ortaya çıkardık. Aslında çok derin derin düşünmeye gerek yok. On yıl önce yaptığımızı tekrar hayata sokmak.

Ben tabii burada olmaktan çok mutluyum. Çok değerli insanlar ile beraber olmaktan dolayı çok keyifliyim. Bursaspor‘un kuruluşundan bu yana emeği geçmiş ve şu an hayatta olmayan büyüklerimi de rahmetle anıyorum. Onlar olmasaydı bizler de böyle başarılara imza atamazdık. Bursaspor benim kalbimin en güzel tarafında ölene kadar kalacaktır.” ifadelerini kullanarak büyük Bursaspor camiasının bir ferdi olduğunu diye getirdi.

19 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. İşte bu yüzden adam gibi adam !!!
  ‘Bursaspor benim kalbimin en güzel tarafında ölene kadar kalacaktır.”
  Ertuğrul SAĞLAM…

  139
  16
  1. @Apoli yorumuna yanıt olarak

   Ertuğrul sağlam gerçekten iyi bir oyuncu ve hoca yalnız tek hatası Beşiktaş’ın düşmanı olan yada kendini Beşiktaş’a düşman mis gibi kin ve nefret dolu bakan bir kulüp çalıştırdı Bursaspor şunu unutmayın Beşiktaş hiç bir kulübü kötülemedi bursa neden bjkye düşman bu kadar Ertuğrul hocada bjkli demekki size bjkliler yardım ediyormuş nerde FB nerde GS maç satiyonuz ya onlara

   2
   2
  2. @Apoli yorumuna yanıt olarak

   Düşünmesi bile insanı mutlu ediyor. O ekip olsun takımın başında inanın süperligte olmasak bile oynanan oyundan zevk alırız.

   18
   5
 2. eruğrul sağlamı göz yaşlarıyla gönderen bir kulübün ahde vefası yoktur. bu kadar nankörlüğün bedeli tabiki yerin dibi olacaktı. o gözyaşlarında boğulacağız.

  45
  17
  1. @Baraklar yorumuna yanıt olarak

   Sacmalamissin ! Bizati de konuya hakim, zamanla takım oturdukca basarili olacaktır…!
   Bunun için en az ilk yarı bitimine kadar sabırlı olup, takımimiza topyekûn destek olmalıyız ! Buna yönetim, topçular ve teknik direktör de dahil…
   Bu kafayı değiştirin…! Başarı zamanla elde edilen tek vücut haline gelmis ekip işidir…!

   57
   20
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Bizati konuya hakim demişsin ne orta sahada ne savunmada çözüm var 1 ileri giderse 2 geri geliyor takım sert basan pres takımlarına karşı çözümü yok bireysel performans ile nereye kadar gidecek umutsuz olmayalım desekte bu takımın oyunu yok sevgili renktaş maalesef bu sorunu çözemedin Paul le guen ile başlayan oyunsuz takıma sadece Mustafa er bir nebze oyun bulabildi maalesef 4 sezondur hiçbir hoca başarılı olamıyor ama kimse bunu kabul etmiyor.

    12
    6
    1. @Cankurt 16 yorumuna yanıt olarak

     Bitmedi Mustafa er askiniz ! Ne çok akrabası varmış…
     Adam neredeyse kulübün başkanı gibi davranmaya başlamıştı herkes yerini bilsin…
     Tesislerdeki bahcivani cayciyi corbaciyi bile, alayını arnavutlardan toplamış…

     17
     12
 3. Devleti soyanlara BURSASPOR’U Soyanlar aynıdır..Bi jenerasyon yakalandı şanpiyon olduk,HAMUDUNLA Götürdü,yetiştiği kulüpte bizdeki kadar itibar görmedi,BURSASPORDA ADAM GİBİ ADAM OLDU…Sonra ….Sonrası malum.

  13
  14
 4. ertuğrul malesef şampiyonluk sonrası dönemde sürekli düşüşteydi bir türlü kendine gelemedi genç yaşta böyle bir başarıdan sonra iyi yönetilemeyen bir kariyer çok yazık tıpkı bursaspor gibi şampiyonluk sonrası malesef büyüyemedik

 5. Eyvallah zamanında başarıları ile bize müthiş faydaları oldu ama Ertuğrul’ un bize şu an faydası yok. Şu an halihazırda bir teknik direktörümüz ve hedeflediğimiz bir süperlig var. İnşallah hoca başarılı olur da, çıkarız üst lige topumuzu oynarız. Şu halde iken yok Ertuğrul muş , yok Yılmaz Vural diye ah edip de hayaller kurmayın. Durun bakalım belki elimizdeki hoca Ertuğrul dan da başarılı olacak. ( Ben de hocayı pek tutmayanlardanım ama daha bitmiş bir şey yok ortada )

  2
  2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu