Ertuğrul Ersoy İlk kez A Milli

Bursaspor'un Takım Kaptanı olan Ertuğrul Ersoy, Rize'de oynanan Türkiye - Bosna Hersek maçında ilk kez A Milli Takım formasını giydi.

Türkiye hazırlık maçında Rize‘de karşılaştığı Bosna Hersek maçında golsü berabere kaldı.

Yeşil-beyazlı takımın kaptanı Ertuğrul Ersoy ise karşılaşmanın 82. dakikasında Mircea Lucescu tarafından oyuna alınarak ilk kez A Milli Takım formasını sırtına geçirmiş oldu.

Ertuğrul daha önce milli takımın alt yaş kategorilerinde toplamda 65 kez forma giydi.

6 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. Okan ve Harun dışında gelecek vaat eden Umut, Ramazan, Muhammed gibi bir iki oyuncumuz da bir kaç yıl içerisinde kadroda Bursa havası almış ya da alıyor olan en az 8-9 oyuncu olmuş olacak. Altınordu PR çalışmasını iyi yaptığı için hep onun adı anılıyor ancak dün bile 3’ü Vakıfköy patentli, 1’i alt liglerden gelmiş olmak üzere Ertuğrul, Enes, Zeki, Şener 4 oyuncumuz vardı. Bu sayının 9-10 olmaması hayal kurmak değil, somut gerçektir. Bunun ilk yolu sportif başarıdan geçer. Okan’ın yakın zamanda kadroya tekrar geri döneceğini düşünüyorum. Sol bek sıkıntımız varken Umut performansını arttır ve devamlı hale getirirse seçilme olasılığı çok yüksek. Daha önce de yazmıştım, başlangıcı Şener gibi ancak onun gibi belli bir seviyede kalmamalı. 8 numara eksikliği varken Ozan Tufan’ın yaptığı etkiyi Ramazan da yapabilir, hatta daha iyisini yapabilir. Daha atletik ve ayaklarına hakim. 2020 ( 5 oyuncumuz olabilir ) değil belki ama 2022’de 23 kişilik kadroda en az 7-8 alt yapıdan gelmiş ya da kendini Bursa’da kanıtlamış oyuncu olacağını düşünüyorum.

    26
  2. kaptanı tebrik ediyorum 13 yaşında bu takımın alt yapısında başlayıp bu günlere kadar azmiylede bence A millide 11 hak ediyor çünkü bursasporda oynucam dedi oynadı kaptan olucam,,,, Amilli olucam dedi başardımı evet .sözleşme uzattı oynamayanların yarısına imza attı ( TL) üzerinden ona bile 21 yaşındaki çocuğa bu para fazla. bu güne kadar bir sorununu duymadık. bazı kesimler benimsemesede gayret ve azimlen çalışıyor helal olsun demekden başka diyecek bir şey yok …başarılar HELAN OLSUN ( o yüzden bu çocuk kaptanlığı da hak ediyor)

    11
  3. Ertuğrul un inanın vakıfköyden biliyorum çok küçük yaşta altyapıya katıldı gerçekden uzakta tek başına verdiği mücadele örneğini övgüyü fazlasıyla hak ediyor ropörtajlarında ne dediyse hepsini başarmak için inanın örnek mücadele veriyor allah da yolunu açıyor TEBRiK ediyorum

  4. kaptanı tebrik ediyorum,21 yaşında milli takım formasını sırtana geçirdi,24-25 yaşına kadar bursasporda oynasın sonra avrupaya…

  5. Büyük kaptan genç yaşında tüm hayallerine emin adımlarla ulaştın ALLAH gayretini azmini daim etsin inşallah. Hakkında yurt dışında genç kardeşlerine örnek olur yol yaparsın. Daim ol KAPTAN

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu