Ertuğrul Ersoy “Burası Bursa, Türkiye’nin en zor deplasmanı!”

Bursaspor Youtube kanalında yer alan Bursaspor-Konyaspor maçı vlogunda yer alan görüntülerde Bursaspor Takım Kaptanı Ertuğrul Ersoy takım arkadaşlarına soyunma odasında dikkat çeken bir konuşma yapıyor.

Ertuğrul Ersoy soyunma odasında takım arkadaşlarına yaptığı konuşmada “Her puan kaybettiğimiz maçtan sonra “keşke” dedik. Hepsi de kazanabileceğimiz maçlardı, şuan ilk üç içerisinde olabilirdik. Bunu hayali olarak değil, gerçekçi olarak söylüyorum. Puan kaybettiğimiz maçlarda ortak bir nokta var. Ya konsantremiz eksikti ya da mücadelemiz azdı. Biz konsantre olup iyi mücadele ettiğimiz zaman bunu tüm kalbimle söylüyorum, bizim yenemeyeceğimiz takım yok. Bunu biz takım olarak herkese gösterdik. Herkes dönsün puan kaybettiğimiz maçlara baksın. Ya konsantre olamadık veya mücadele edemedik tek eksiğimiz buydu. Tüm kalbimle inanarak söylüyorum ki bizim bu ligde yenemeyeceğimiz takım yok. Artık evimizde oynadığımız maçlarda berabere kalma lüksümüz yok. Berabere kalma limitini 11 kez kalarak doldurduk. Artık içeride kimle oynarsak oynayalım her zamanki gibi kazanmak için sahaya çıkacağız. Çünkü burası Bursa, Türkiye’nin en zor deplasmanı. Bunun bilinciyle sahaya çıkalım ve üç puanı alıp dönelim” dedi.

İşte o video:

34 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. ite kaka galibiyetler de gelecektir.Bu sene ve bundan sonra ki bir kaç senede borç ve yokluk nedeni ile aynı olacaktır.Parasızlık böyle bir şey ,bu zamana bu şekilde gelmemizin tek sebebi Ali Ay değil..!! Rahmetliden sonra başlıyor kasada para vardan borçlara gelindi,en önemli sebebi Bölükbaşı denen güvenlikçidir. Sonrasında Körüstan ın son gün Taiwo ile Frey transferleri vs vs,Ali dedeye çok sallıyorsunuz ama geçmişi unutuyorsunuz!!!Ali Ay iyi demiyorum yanlış anlaşılmasın sadece belki o olmayıp başkası felan olsaydı şu an Gaziantep durumunda olurduk mu diye düşünüyorum!!Para her daim bulabileceğiniz bir araç değil ama insanı üzen koskoca şehir ve klup siyasetin kuklası olmuş !!Koca Yazık buna ,isimler nasıl olsa geçici!!!

  61
  4
   1. @ugurdikerix yorumuna yanıt olarak

    Hüseyin Akdemir’in konuyla ve Bursaspor’la hiç alakası yok ve olmamış da. Yıllardır İstanbul’da yaşıyor. Bursaspor deseniz , yoğurt mu dedin? diyecek durumda olduğunu kendisi de itiraf ediyor. Ama siyasi konjonktür ve çevresinin gazıyla geçen kongrede bu işe soyunmuştu. Şimdi Bursaspor’un borcunun 500 trilyonu geçtiğini öğrenince Allah beni korumuş da, iyi ki başkan olmamışım diyormuş.

    7
    4
   2. @ugurdikerix yorumuna yanıt olarak

    Yapabilirdi ancak bu saatten sonra Hüseyin Akdemir ismini gündeme getirmekte doğru değil ali ay a karışı rakip olarak çıktı ve kazanamadı doğru söylemek gerekirse ona oy attığım halde ismini de camiayla ilk defa duymuştum yinede tanıdığım bazı isimler var diye oyumu ona attım ama bidaha başkan adayı olarak onuda görmek istemem doğrusu bize lobisi güçlü bi başkan lazım

    11
    1
   3. @ugurdikerix yorumuna yanıt olarak

    Bence Bursaspor gibi büyük bir klubün başkanlığını yapabilecek biri şu an için tanıyamadım ben ,burası enteresan bir yer,burada başkanlıkta futbolculukta teknik adamlıkta zor iş,Rahmetli haricinde , hem gücünü kendinden alıp siyasete alet olmayacak hem vizyonlu birisi denk gelir mi bilmem!!! Her şey den önce ne biliyormusun bizim siyasetten arındırılmamız lazım,taraftarın çok ama çok bilinçli olması lazım medya nın siyasete göre değilde klubün sistemine göre hareket etmesi lazım, yahu daha sistemi yok klubün , ne tarz oyuncu nasıl oyuncu hangi sisteme alacağın belli değil!!! yok üstad Hüseyinle felan olmaz bu iş!!!

    13
    1
    1. @chiefofficer yorumuna yanıt olarak

     Söylemek istemiyorum ama Bursaspor başkanlığı yapabilecek. Koca Bursa da tek isim Levent KIZIL oda göt korkusu artık futbol la bulaşmıyor. Ulan ölümlü dünya niye korkuyorsun .

     10
     1
     1. @BaTu yorumuna yanıt olarak

      Levent Kızıl ne korkçak be yaa. O da zaten ölümlü dünya olduğu için bu işlere bulaşmıyor artık zaten. Bok gibi parası var. 50-60 kilo verdi. Hanımı boşadı. Jilet gibi adam oldu. Bekar. Şu anda İstanbulun en güzel ablalarını teknelerde uçaklarda silme götürüyor. Bu ölümlü dünyada bu kadar güzel imkanları bırakıp gelicek Bursa’ya, Eee? bu saatten sonra Çirişane mahallesine kadar amigoları mı kovalıycak amk. Herife hem Fenerli diye küfür edicen, hem parasını harcatıcan, sonra yine bişeyi beğenmeyip yuh çekicen. Levent Kızıl artık Bursasporun kapısından geçmez. Ben olsam ben de aynısını yaparım. Oylarını satan binlerce satılmış taraftarın oluşturduğu bu camiaya Ali Ay gibi lavuk başkanlar ve Hasan Parlakay gibi andaval yöneticiler lazım. Yesinler birbirlerini amk. Ölümlü Dünya. Levent Kızıl abim dam üstünde döt yapıyo. Bu saatten sonra biraz zor getirirsiniz onu Bursaya falan.

      1
      1
  1. @chiefofficer yorumuna yanıt olarak

   Jhon bilal merter ismail konuk furkan ozcal del valle stancu agu badu joviv … bunlari ali ay dan baska kimse almazdi emin ol en kötüsü ali ay

   27
   5
   1. @kubibaba yorumuna yanıt olarak

    Enlerin eni hemde…hiç bu duruma geldimizi hatırlamıyorum, üçünü sene ligte kalma savaşı oluyor, busene zer zor kurtarır oluruz belki.Bida seneye birşeyler değişmez ise… yönetim, başta kiler değiştirilezse düşeriz, bu sezon son şansımız.
    Gerçekler bu

    6
    3
   2. @kubibaba yorumuna yanıt olarak

    alırdı kardeşim alırdı merak etmeyin , parasız olunca o kadar ucuzcu olursun ki bakmışsın ucuz alacak kadar zengin değilsin ama iş işten geçmiştir.Tecrübe hayattır…bizde Ali dede aldıktan sonra gördük alınmaması gerektiğini !!!!
    hatırlarmısın bilmem , rahmetli başkan ,şampiyon olduk ertesi sene Nunez ,steinert gibi adamları getirmişti bu yanlışlık değilmiydi,o kadar para varken yanlış transfer değilmiydi,adam ilk maç konya sahamızda röveşata 18 çizgisinden çakmıştı direkten dönmüştü vay be demiştik ama adam çamaşır makinesi çıktı yani oynatmadan bilemiyorsun!! ama sistemin olursa ona göre alırsın …örnek başakşehir az transfer öz transfer para da var adamlarda seyirci baskısı yok ,sadece sevmediğim noktaları siyasi desteği çok büyük bizde siyasi güç var ama klubün üzerinde destek anlamında yok….!!!bizim kendimize çeki düzen vermemiz lazım , maça gidiyorum her maç yakınımda bir yerde kesin kavga hayırdır,adam oturmuş başkasının yerine yerin sahibi geliyor oturan diyor benim yerimde yukarıda sende git oraya otur biz bu zihniyetten arınmalıyız önce !!! sonra kavga……………………….

    12
    2
  2. @chiefofficer yorumuna yanıt olarak

   Görüşlerinize kısmen katılmakla beraber kısaca 4 başkanın kısa analizini yapmak isterim:
   1- Rahmetli başkanın bir sözü vardı. Borçsuz Bursaspor değil, borcunu ödeyebilen bir Bursaspor diye. Kendisinin güçlü bir profili olduğu için camiayı temsil etmesi hepimizi gururlandırıyordu. Allah rahmet eylesin. Nur içinde yatsın. Belki bir daha hiç yaşayamayacağımız duygular yaşadık onun öncülüğünde. Şampiyon apoleti olmasına rağmen ciddi eleştiri ve protestoya maruz kaldığı günleri gördük.
   2- Erkan Körüstan için ilk dönemini kıyasladığımızda (2004-2005 sezonunda 1 yıl vakıf köyde okul öncesi üye güncelleme kaydı için her gün oradaydım) beni çok hayal kırıklığına uğratmıştı. Fakat kadro kalitesi iyiydi. Çok adaylı kongreden çıktığımız için ciddi bir muhalif kesim olduğunu da var sayarsak ilk maçta istifaya davet edildi.
   3- Güvenlikçi Recep e gelirsek onun ile alakalı tek tesellim Rahmetli başkanın yönetiminde olması idi. Belki linç yiyecem ama çalıştığı üç teknik direktör (Ş.Güneş-E.Sağlam-H.Hamzaoğlu) tercihleri en azından Ali Ay dan daha fazla futbol bilgisine sahip olduğunu gösteriyor. Yapılan transferlere kimse itirazda bulunmamıştı. Ancak tutarsız açıklamaları ve şaibeli mali durum yüzünden hırsız başkan istemiyoruz diye protesto edildi ve istifaya davet etti. İbra edilmeyen başkan olarak tarihe geçti.
   4- Mevcut başkan Ali Ay a gelince. Mali yapısı sarsıntı içinde olan bir kulübü devraldığında hepimiz fazla bir beklenti içinde değildik. Fakat zaman geçtikçe kendisinin bazı açıklamaları, davranışları, transferleri ve hoca tercihleri bir yana; camiayı bir arada tutamaması, takım içindeki dengeleri gözetememesi, yanında ki çalışanına yetki vermesi, personel maaşları gibi bir çok nedenden ötürü belkide Bursaspor tarihinin en kötü başkanı olarak tarihe geçecektir. Kendisinin 3 seneden uzun süren başkanlığındaki tek olumlu hareketi var şahsıma göre; kritik zamanlarda geri almak koşulu ile yapmış olduğu ödemeler belki FIFA ve UEFA nezdinde ciddi yaptırımlar almamızın önüne geçti. Kendisine bunun için bir taraftar olarak her zaman teşekkür ettim. Fakat bu kadar ciddi eleştiriye rağmen kongrede tekrar seçildi. Kendisine oy atanın Bursasporluluğundan şüphe duyacağını söyleyen amigonun üzerine yüründü. Olaylar çıktı. Ne enteresandır ki maç içerisinde beste girme egosuna düşen özellikle maraton üstte bulunan maç grup kendisini protesto etmedi ve sessiz kalmayı tercih etti.
   Yani camia çok kötü günler geçirirken, 3 senedir küme düşmeme hesapları yaparken, mali tablo alt-üst olmuşken, şehirde hava kalmamışken, insanlar futboldan soğumaya başlamışken esasında her şey ortada iken neden tepkisiz kalınır ? Elbette küfür etmeyelim. Hem de hiç kimseye etmeyelim. Ettirmeyelim. ama daha iyisi için neden bir şeyler yapmıyoruz. Şahsen elimde olsa bir kongrede taraftarımız için isterdim açıkçası. Çok uzattığım için özür dilerim. Saygılarımla…

   29
   1. @bsbs yorumuna yanıt olarak

    yazdıklarına katılıyorum kardeşim , daha iyisi için bir şey ler yapmak taraftarın yapacağı bir şey değil,taraftar ksinlikle küfür ,rencide edici protesto yapmamalı , en azından bak Bursa taraftarı onlardan beklenen de budur dedirtmeyelim tersine biraz daha vay be Bursa taraftarına bak adamı itin poposuna soktu ve herifçioğluda verdi istifasını dedirtmeli,
    diğer taraftan isimlerin öneminden ziyade Bursasporun varlığının ciddi anlamda rakipler için korku oluşturması ( sadece sportif ve maddi anlamda ) için bir şey ler yapılmalı,bu nu sen ben ve ya X taraftar yapamaz,bunu şehir dinamikleri denen ama siyasetten uzak sadece gönül işi yapabilecek bireyler başarabilir…
    Benim korkum bundan sonra gelecek olan bunu aratmasın ,bu şahsın şapkasını önüne koyup düşünmesi ve ona göre hareket etmesi gerek..Ayrıca bir sistemin oturtulması için kimin başkan olması lazım neden beceremezler anlamıyorum!!!biz taraftar olarak o alınsın bu alınsın,10 numara 8 numara dan ziyade klube maddi ve manevi ne verebilirizi düşünmeliyiz.Herkese sevgiler…………

   2. @bsbs yorumuna yanıt olarak

    Yazacaklarimdan Ali ayı savunuyorum anlamı çıkmasın.
    1- Adam ilk yılında Hamzaoglunu getirdi, takım ilk yarıyı beşinci bitirdi, fakat yok burası Akhisar değil, yok gs değil zımbırtıları eşliğinde nasıl gittiğini anlayamadı.
    2- Adam le gueni getirdi, o takım ilk yarıyı 7. Bitirdi fakat o da ne için gittiğini bile anlayamadı.
    3 – Adam bir kez daha doğru tercih yaparak Samet hocayı getirdi, o da düştük, düşüyoruz edebiyatlari altında gitti gidiyor modunda.
    Bursaspor da ana sorun, birileri bursasporun başarısını istemiyor, taraftar da bilmeyerek bu oyuna alet oluyor.

   3. @bsbs yorumuna yanıt olarak

    Ali Ay, Bursaspor tarihinde Bursaspor’u giderek küçülten adamdır. Hem hedef ve başarı olarak, hem vizyon olarak, hem personel olarak, hem de projeler olarak. Hiç bir gelir getirici faaliyete imza atamamıştır. Stat isim hakkını siyasi desteğe rağmen satamamıştır. Kötü ve çöp transferlere Messi, Ronaldo kadar paralar ödemiştir. Yeşil Bursa’yı profesyonel ligden amatöre düşürüp kapamıştır. Bayan voleybolunu kapamıştır. Bursaspor’un prestiji olan BSTV’yi kapamıştır. Kat otoparkını durup dururken yok yere elden çıkarmıştır. Muhasebecisi Hasan Parlakay’ın şaibeli mal artışına hiç bir mantıklı açıklama getirememiştir. Bursaspor tarihinin gelmiş geçmiş en kötü başkanıdır.

  1. @Gemlik'li yorumuna yanıt olarak

   kaptanın takımı yürekden ayakda tutma konuşması ve gayreti yapılan yorumlarda bizim alt yapıda örneliğimiz ve abimiz ertuğrula destek verici yorumlar bizleride mutlu ediyor…..çünkü kaptanın vakıfköyü hiç birinin yapmadığını bizler biliyoruz.oynadığı futbol ilede takıma katkı fazlasıysa katkı sağladığını da . alınan her kötü durumda çoğu kaptana hiç hak edmediği yorumları inanın hak etmiyor.( hem futbolu izliyoruz beğeniyor .. kişilik ve karakter olarakta vakıfköy ve özlücede. ona değer vermeyen 1 kişi bile çıkmaz ( vakıfköy, özlüce. de herhanki bir çalışana bile sorun…)

 2. Saygıdeğer abilerim kardeşlerim

  Henüz daha 26 yaşındayım kümede düştüm şampiyonda oldum ..amcam sağolsun 10 yaşımdan beri her sezon kombine aldı tek maç kaçırmadım içeride türktelekomsporu yenerkende rangersla united la oynarkende heyecanımı hiç kaybetmedim ama artık kimse kusura bakmasın ne sahadaki oyun ne yönetim benim sözüm bize konya maçında tam 8 dakika toplamda ayağa kalkmayan beşiktaşlıdır tezahüratı yapıldı…eski stad yıkıldı tılsım bozuldu aynaya bi bakın artık bursasporda bu büyük taraftarda bitti..devre arası bülent korkmaz roportajında bu seneki en rahat deplasmanım bursa oldu dedi taraftar yapısı bozulmuş dedi neyse bunlar konuşulurda herkesin içinde hissettiğini dökmesi lazım ya veda edelim bu aşka haftadan haftaya maça gidip eskilere üzülelim yada yumruğu sıkalım ayağa kalkalım bu mu lan teksas bu mu taraftar ben atatürk stadında arka arkaya 20 tane üçlü çekilen maçı hatırlarım bu kadar mı bozulduk

  14
 3. Canla başla mücadele edin yensenizde yenilsenizde başınız dik boynunuz bukuk olmasın elbet kazanacaklar o formanın hakkını verin beşiktaş maçında da…

 4. Bursa türkiyenin en zor deplasmani eskidendi..artik rakipler korkmadan bursaya gelebiliyorlar..3 senedir bunu görebiliyoruz..

  8
  2
 5. Nerede o Atatürk stadındaki taraftar , nerede o korkutan takım, artık önüne gelen elini kolunu sallayarak puanlarını alıp gidiyor.Gazlayarak maç kazanılmıyor kaliteli oyuncularla maç kazanılır.Taraftar taraftar değil takım takım değil sonuç ortada zaten sıradanlaştık kimse kusura bakmasın…Dikkat ediyorum teksas olmuş çoluk çocuk tezahüratlar hep çocuk sesi nerde o eski teksaslılar bağırışlarıyla tribünleri organize edenler nerede…Farkımız yok olmuş…Beşiktaş maçına gelince işimiz çok zor puan almamız bile bu oyuncu kadrosuyla 90 dk nereye kadar direneceksin…

 6. Sevgili Kaptanın önce kendisine bakmasını öneririm. Geçen yıllara göre, kilo aldığını ve iyice ağırlaştığı görüyorum. Ondan beklenen 4 numara pozisyonunda hızlı-sert-ilk topa çıkan ve alan kimliği. Bunu yaparken de pozisyon hatası yapmaması. Oysa, son maçta dahi, sahada sadece gezindiğini (rakibi ilk karşılamayı dahi Vergini yaptı), hemen hemen hiç hava topu alamadığını görüyorum. Bu yaşta eline gelen bu Kaptanlık şansını çok daha iyi performansla ve hak ettiğini göstererek, kanıtlamalı. Bunları yapıp, Önümüzdeki 2 maçtan 4 puan yapın, herkesi rahatlatın.

  2
  2
 7. forvet kanat falan değil on numara yok on numara. takım top kazanınca batalla stilinde bir oyuncuyu gözleri arıyor oyun kuracak 10 numara yok. hep yan geri pas niye on numara yok ki gelsin top alsın oyun kursun ara pas versin takımı hücuma kaldırsın. umut meraş bir kanattan vuruyor öbür kanatta lima vuruyor kanattan kanata al gülüm ver gülüm. badji aytaç yan pas geri pas kimse oyun kuramıyor. şu takımda bataja olsa emin olun 6-7 puan fazlamız vardı. saivete on numarayı vere vere kaç haftadır gördük birazda furkanı ramazanı denesek mi. saivetten daha mı kötüler. ramazan keskinin ara pasıyla ankaragücünü yenmedik mi. takımda ara pas atacak birini gösterin. saivet olmuyor görmüyormusunuz artık. ramazan ve furkan ne zaman denenecek. furkanla ramazan saivetten çok kötü olduğuna inanan var mı gerçekten.

 8. Kısmen doğru. Siz bakmayın çoğu takım atmosferden etkileniyor. Saldırdırsa yenecek takımlar bize karşı kapanıyor bu sahada.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu