Ertuğrul Ersoy “Batalla bizi hep korudu!”

Fransa Ligue 2'de Le Havre forması giyen Ertuğrul Ersoy canlı yayında TRT Spor'un konuğu oldu.

Ertuğrul Ersoy, Bursaspor‘dan ayrılış sürecini anlatırken şu ifadeleri kullandı.

Paul Le Guen ile birlikte Bursa‘da çalıştığımız dönemlerde güzel bir ivme yakalamıştık. Hoca, kulüpten ayrılırken bana “Bursaspor‘dan ayrılıyorum ama hangi takımla anlaşırsam ilk transferim sen olacaksın” dedi. A Milli takıma seçildiğimden itibaren Le Havre kariyer planımda yoktu. Devre arasında istemişlerdi. Ancak ben Bursa‘da kaptanlığa yükselmiştim. Ve reddettim. Sezon sonunda Lecce ile anlaştık, transfer gerçekleşmedi. Bursaspor‘da karışık bir dönem vardı. Farklı takımlardan teklifler aldım. Paul Le Guen faktörüyle beraber takımı da araştırdıktan sonra Le Havre‘yi seçtim.

Paul Le Guen Bursaspor‘a geldiğinde bir süre sonra basına şöyle bir açıklama yaptı: ’19 yaşındaki Ertuğrul formayı aldı ve bana sistemi değiştirtti’. Hoca bana çok güvenmiş ve benden etkilenmişti. Umut Meraş‘la sürekli birlikteyiz. Zeki (Çelik) de benim Bursa‘dan arkadaşım. Maç programımız çok yoğun oluyor ama telefonda sürekli görüşüyoruz. En son Yusuf (Yazıcı), Zeki ve Umut Fransa‘dan ülkeye nasıl döneriz, diye konuşmuştuk.

BATALLA BİZİ HEP KORUDU

Bursaspor‘u seviyorum. Bana çok şey kattı. Çok güzel başarılar elde ettim. Çocukluk hayalimi orada gerçekleştirdim ama söyleyeceğim şey benim hakkım yendi. Saha içindekilere değil de saha dışındaki eleştirilere çok kırıldım. Pablo Martin Batalla bizim için çok başka bir figürdü. Onunla birlikte aynı formayı terletmekten çok mutlu ve gururluyum. Karakteri mükemmel bir insan… Bizleri her zaman korudu. Kısa vadede Türkiye‘ye dönmeyi açıkçası pek düşünmüyorum. Kendi gelişimime odaklandım ve burada biraz daha devam etmek istiyorum. Ancak ne olacağını bilemeyiz. Türkiye‘den takımıma belki büyük bir bonservis teklifi gelir. Neden olmasın?

16 Yorum Onay bekleyen 7 yorum var

  1. @Efsane16 yorumuna yanıt olarak

   Şimdi de batalla üzerinden mi prim yapmaya çalışıyorsun !? Ne olursa olsun takım küme düşünce kaçmayacaktınız 1 sene daha fedakarlık yapacaktınız…Ama fedakarlığı adamlar yapar madamlar değil ?!

   14
   2
 1. Eski defter leri açmıyorum. .. Yalnız eğer gerçek BURSA lı isen gerçek BURSASPOR lu isen ona göre konuş … Ahde vefa yı unutma … Çünkü biz taraftarlar AHDE VEFA nın ne olduğunu çok iyi biliriz. .. Sana gittiğin takımda başarılar diliyorum. ..

  23
  8
  1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Bayram, bayram çok güldürdün.
   Allah da seni güldürsün.
   Eski defterleri hiç açma istersen. Açarsan taraftarlar olarak borçlu çıkarız.
   Yediğimiz oyuncunun haddi hesabı yok.

   12
   4
  2. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   ERTUĞRUL EFENDİ PABLO MARTİN BATALLA BÜYÜK BURSA SOORDA BİR FİGÜR DEĞİL BÜYÜK BİR EFSANEDİR ,HEMDE YÜZ YIL GEÇSEDE UNUTULMAYACAK EFSANE ,,PEKİ SİZ KİMSİNİZ ????? DAHA GİDELİ DÜN GİBİ KISA BİR ZAMAN OLDU AMA SİZLER BİZİM NAZARIMIZDA ÇOKTAN UNUTULDUNUZ SİZLERE FİGÜRAN DERSEK ,FİGÜRANLIK YAPAN KARDEŞLERİMİZE SAYGISIZLIK YAPARI AYIP OLUR ,, TÜM İSLÂM ALEMİNİN MUBAREK RAMAZAN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN ,İNŞALAH SAYGILAR , BÜYÜK BURSASPOR CAMİASI

   13
   5
 2. Hiç bidi bidi yapma kardeşim takımı düştüğü yerden kaldırıp öyle gelecek planı yapacaktın çakma KAPTAN.

  12
  3
 3. Bak ne diyor turkiyeden takımıma büyük bir bonservis bedeli gelir dönerim ayrıntıya dikkat 3 büyütülmüşlerden bahsediyor

  11
  1
 4. Abi adam istanbula gitmedi adam akıllı avrupaya gitti türkiyede gidebileceği takımlar varken hala eleştirmeyin çocuğu. Daha genç yaşında Bursasporda kaptanlık gibi büyük sorumluluk verdik arada yapmaması gereken konuşmalar yaptı cahilliğine verin sonuçta bizi temsil ediyor.

  8
  11
 5. Gelir gelir çok büyük bi bonservis teklifi gelir hatta kuyruğa girdiler burda senin haberin yok.Beyaz gruptan başka teklif falan gelmez sana 😂😂

  6
  1
 6. Siz sallamaya devam edin çocuk net herşeyi defalarca anlattı Bursaspor ilgili yaşananları sizde başka dem den konularlan devam edin ( Bir cümle yeter laf dan anlayana Destan yazsan Fark etmez lafdan Anlamayana ) onun yaptığı adamlığı vakıfköy,,Özlüce bir de büyükleri biliyor siz boş boş yapmaya yapanlan da mutlu olmaya devam edin

  3
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı