Ertuğrul “Bursa benim evim”

Bursaspor’un sezon başında Çaykur Rizespor’a kiraladığı Ertuğrul Ersoy, Karadeniz temsilcisinde dikkat çekici bir performans gösteriyor. Hikmet Karaman’ın 11’de şans verdiği ve ısrarla üzerinde durduğu 19 yaşındaki oyuncuyla Antalya Belek’te bir araya geldik. Süper Lig’de düzenli olarak forma giymeye başlamanın mutluluğunu yaşayan Ertuğrul, Hikmet Karaman’ın kendisine olan güveni boşa çıkarmadığı için mutlu olduğunu söyledi.  İşte Türk futbolunun ve Bursaspor’un gelecekte kendisinden çok şeyler beklediği genç stoperle yaptığımız keyifli söyleşi….

HER ŞEY GÜZEL GİDİYOR

“Rize’de ilk 10 hafta çok sıkıntılı geçti. Geldiğimde ağır bir sakatlık geçirdim. Sonra tam iyileştim, Milli Takıma gittim yine sakatlandım. Çok sancılı bir dönem oldu benim için. Kendi kendime oynamam gerektiğini söylüyordum ama fırsat bulamıyordum. Ama Hikmet Hocam arkamda çok durdu. Şuan Süper Lig’de düzenli olarak forma giymemi sağlıyor. Kiralık olmama rağmen tüm teknik ekip benimle çok fazla ilgileniyor. Bütün eksik yanlarımın üzerinde durarak ekstra çalışmalar yapmamı sağlıyorlar. Herşey güzel gidiyor, sorun yok.”

KİMSEYE KIRILMADIM

“Sezon sonu Bursaspor’a döneceğim gibi duruyor. İki takım arasında ne olur bilemiyorum. Ama Bursaspor benim yetiştiğim kulüp. Her zaman dediğim gibi Bursaspor’a dönüp kaptanlık yapmak ilk hedefim. İnşallah geri dönersem Bursaspor’da da bir çıkış yakalarım. Bana güvenirlerse kimsenin güvenini boşa çıkarmam. Sezon başı beni kiralıklarında kimseye kırılmadım. Çünkü Ertuğrul Hocam beni 4. adam olarak düşündüğünü söylemişti. Bana istersen kiralık olarak gidebilirsin ama kalıp forma için de savaşabilirsin demişti.”

ACIMASIZCA ELEŞTİRDİ

“Rizespor’a geldiğim için mutluyum. Çünkü burada güzel bir çıkış yakaladım. Hikmet Karaman bana kollarını açtı. Arkamda durdu ama özel olarak beni çok fazla eleştirdi. Hem de acımadan eleştirdi. Fakat ben bunlara kızmadan kendimi geliştirmeye baktım. Üstüne koymaya ve hocamın dediklerini yapmaya çalışıyorum. Son 6 ayda çok fazla geliştiğimi düşünüyorum. Tabii ki bunlar yetmez, hiç bıkmadan usanmadan sürekli çalışmalıyım.”

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu