Ertuğ Toker “Bursaspor FK hayali kuran kim varsa!”

Teksaslı Bursasporlular Derneği Başkanı Ertuğ Toker, Nilüfer TOFAŞ Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Bursaspor Kulübü Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu'nda söz aldı.

Toker’in konuşması şöyle;

Sayın Divan, değerli Genel Kurul üyeleri ve Sayın protokol, öncelikle hepinize saygılarımı sunuyorum. Göreve talip olan yönetimimize de şimdiden başarılar diliyorum. Allah yollarını açık etsin.

Bizler, Bursaspor’un peşinden yılmadan koşan taraftarlar olarak, senelerdir tek bir şey söylüyoruz. Bu kulübü doğru yöneten ve başarıya ulaştıran kimse, onu gerekirse sırtımızda taşırız diyoruz. Şehrin saygın iş insanları göreve talip olsun, bu kulüpte güçlü ve futboldan anlayan insanlar görev alsın diye insanların kapılarına kadar gidiyoruz. Gelin sorumluluk alın, siz yönetin, doğru yolda giderseniz en büyük destekçiniz biz oluruz diyoruz. Futbolu, mali konuları profesyonellere bırakın diyoruz. Bunun için bizden istenen ne varsa yapmaya hazırız diyoruz. Ama rahmetli başkan sonrası göreve gelen yönetimlerin hiçbiri bu dileklerimizi gerçeğe dönüştürmedi. Gelenler de kulübü adam akıllı yönetmedi. Yalanla, talanla olmaz dedik, dinlemediler. Başkanlık ve yöneticilik makamının nasıl bir sihri varsa, ona kapılıp gittiler. Göreve gelene kadar “Hep birlikte” diyenler, göreve gelince “Her şeyin en iyisini ben bilirim” diyorlar.

Kredi üstüne kredi çekerek, menajerlerle iş tutarak, transfer üstüne transfer yaparak, şeffaflıktan ve güven ortamından uzak davranarak, futbolu sadece kendilerinin bildiğini sanarak, her geçen gün bizi daha da dibe batırdılar. Bu şehrin insanını bu takımdan soğuttular. Neticesinde küme düştük, üç sezondur hiç hak etmediğimiz bir ligdeyiz ve şu an ne yazık ki dibin dibini gördük. Borcu zaten söylemeye gerek yok. Entübe haldeyiz şu an.

Benim, bu noktadan da kurtulacağımıza inancım tam. Yaptık, yine yaparız. Ama görüyorum ki camiamız bu inançla safları sıklaştırmak yerine, hala kavga derdinde. Biz, senelerdir olana bitene ses çıkarsak suçlu, çıkarmasak suçlu, karışsak suçlu, karışmasak suçlu olduk. Hatalarımız vardır, hepsini kabul ederiz ancak destek verdik eleştirildik, istifaya çağırdık eleştirildik. Bu kürsüye çıkıp bunlara da cevap verebilirdim ama vakit bunun vakti değil. Hep birlikte önümüze bakmak zorundayız. Egolar değil, fedakarlıklar konuşmalı. Biz birbirimizi yerken olan Bursaspor’a oldu. Hala bunu göremeyenler varsa, diyecek lafımız da, sabrımız da kalmadı açıkçası.

Herkes şunu bilmeli ki, geldiğimiz noktada Bursaspor için bir olmak ve birlik olmak yerine kavgayı seçen kim varsa, bizden değildir.

Şimdi, bugünden sonra yeni bir yönetim göreve başlıyor. Tüm Bursasporlulara düşen kongreyi bu salonda bitirmektir. Bu salondan çıktıktan sonra da tek işimiz, hiç olmadığı kadar bu takıma destek olmaktır. Bunu da tweet atarak değil, biletimizi alıp, stadyuma gelerek yapabiliriz. Yapmak zorundayız!

Tüm Bursasporlu dostlarıma, kardeşlerime, büyüklerimize sesleniyorum;
Eğer bu zor durumunda bile bu kulübe sahip çıkan bir başkan ve yönetim varsa, taraftar da bu çabaya destek olacak. Şehrin mülki amirleri, iş insanları, yönetim ve taraftar omuz omuza verecek, bu kulübü bu cendereden çıkaracak, yeni bir hikaye yazacağız.

İlk iç saha maçımızda Bursaspor’u gerçekten seven, “İyi günde, kötü günde” diyen herkesi stadyuma bekliyoruz. Sözün değil, icraatın vaktidir.

Son olarak, sözlerimi bir diğer konuya değinerek bitirmek istiyorum.
Ben, Teksaslı Ertuğ Toker olarak, tüm arkadaşlarım ve kardeşlerim adına, hepinize söz veriyorum.
Bursaspor, yoluna, köklü kimliği ile devam edecek.
Kurtuluşu FK olmakta bulan, başka bir kulüple yola devam etme hayali gören kim varsa, karşılarında bizi bulacak. Bu heveste olanları, Bursaspor’un büyüklüğünü kavrayamamış bu odakları hep birlikte yeneceğiz.

Birilerinin planları varsa, bizim de asla tükenmeyecek arma sevdamız var.

Sevgi ve saygılarımla.

11 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Kardeşim, güzel konuşmuşsun ama bizler son zamanlarda hakettigimiz gibi yönetiliyoruz, çünkü şampiyon olduktan 2 sezon sonra (şampiyonlar ligine gidiyorduk ta tekrar şampiyon olamamıştık) rahmetli Yazıcı’ya ve Ertuğrul hocaya her maçta ana avrat küfür edenleri, hırsız şerefsiz diye hakaret edenleri gördü bu gözlerim, başkan rahmetli oldu Ertuğrul un gidişi zaten evlere şenlik oldu ve sonrasında Bursaspor’umuz iflah olmadı. Tabi ki herkes geleni beğenecek diye birşey yok ama şampiyon yapan bile yaranamadi bize. Önce taraftarım diyenler şapkayı önlerine alıp bı düşünsünler. 5.5 milyon lirayı bulamayacak duruma düştü kulüp, bulup verenlere sevginiz olmasa da saygınız olsun, keşke işadamları talip olsun ama şu anda belediyemiz sahip çıkmış teşekkür edelim.

  81
  8
  1. @Ahmet1966 yorumuna yanıt olarak

   Dün gibi aklımda daha şampiyonluğun ertesi yıl bütün tribünler şampiyon takımın anasını s….. Diye bağırıyordu. herkes hakettiği gibi yönetilir ….

  2. @Ahmet1966 yorumuna yanıt olarak

   TEKSAS IN bu açıklamasının altına imzamı atarım ama bir konuda yanılıyorlar . Zaten BURSASPOR FK olmaz .FK ‘nın açılımı F utbol K ulübü demek . BURSASPOR KULÜBÜ FUTBOL KULÜBÜ olur ki bu hiçbir takımda yok .Olursa BURSA FK olur. Yani BURSA FUTBOL KULÜBÜ . Bunu savunduğum için söylemiyorum .Ben de BURSA FK ‘ ya karşıyım . Ama BURSASPOR FK olmaz . BURSA FK olur . Bunu hep yanlış söylüyorlar . Aynen MANİSA FK , GAZİANTEP FK ‘da olduğu gibi . MANİSASPOR FK , GAZİANTEPSPOR FK değil bu takımların ismi .

   3
   4
  3. @Ahmet1966 yorumuna yanıt olarak

   Çok doğru söylüyorsun gercekler acıdır BURSASPOR KULÜBÜNÜ BU DURUMA GETİRENLER BELLİ YİLLARDİR AYNI TEZGAHLAR DONUYOR MEFAT ÇIKAR İÇİN SUSANLAR KONGREDE BURSASPOR LUKLARINI PARAYLA SATANLAR KIMSE KİMSEYİ KANDIRMASIN GERCEKLER ORTADA YAZİKLAR OLSUN ŞAMPİYON BURSASPOR KULÜBÜNÜ BU DURUMA GETİRENLER.

   5
   1
  4. @Ahmet1966 yorumuna yanıt olarak

   Bursaspor iyi bir şirket gibi yönetilmedikçe iflah olmaz. Bu kafayla Mersin idman yurdu Ordu Eskişehir Karabük durumuna düştük. Çok net söylüyorum bu kafalarla Bursaspor 2.lige düşmeye mahkumdur. Bu işin sonu kulübe kilit vurmaktır

 2. Ertuğ Toker’in tipe bak. Eyvahh be yaa. Sandıklı Kamyoncular Kooperatifi 2.Başkanı gibi. Sanki Adapazarı’ndan getirdiği 10 ton patatesi Bursa sebze meyva haline yığmış, kamyonu da otoparka çekip kongreye gelmiş.

  8
  1
 3. Konuşman güzel olmuş ama bu beni hiç bir şekilde inandırıcı gelmedi. Çünkü bazı kendini bilmezler bu kulübe zarar vedigi halde hâlâ içlerinde bulunuyor. Rahmetli başkanı bile istifaya çağıran bir grup taraftar şimdi ise rahmetlinin seneyi devriyelerinde mezarını ziyaret ederek etrafa şirin görünmeye çalışıyorlar. Bu kulübün kalkışını ve yükselişini istiyorsanız önce buradan haraç alır gibi para alınmayacak. Bedavaya deplasmanlara araç istenmeyecek. Bilet parasını araç parasını ceplerden versinler öyle üç kuruşa beş köfte olmaz. Neyse inş bu yönetim başarılı olur rabbim hem kolaylık hemde muvaffakiyet nasip etsin. Ama taraftar da ARMA için koşturacak arpa için değil. Selamlar

 4. Bursaspor Kulübü Derneği ‘nin seçme ve seçilme iradesi kalmamış, Bilinen geçmiş kötü idarelerle ( bozuk sistem de kötü idareler doğurduğu için ) Dernek , fiilen iflas etmiş, yönetimi belirleyen üyeler-kongre değil artık bir siyasi parti adına B.şehir Belediye başkanı olmuş . Diğer kulüpler de çok farklı değil gerçi. Böyle bir ortamda, “Futbol Kulübü olursa- şirketleşirse arma elden gider” demenin ne derecede doğru bir yaklaşım olduğu soru işareti ? Kişisel fikrim hiç bir şey elden gitmez, Belki bu anlamda kulübün namusu kurtulur . Barcelona, City ve dünyanın % 90 başarılı kulüplerinin diğerlerinin taraftarları kulübü şirket yönettiği için utanç içinde değiller hepsi bize her bakımdan %Bin fark atarlar. Armaları da göklerde. Neden mi ? Dernek denen bitik sistemde bu iş artık yürümüyor gitmiyor, kala kala Belediyeye kalınır işte böyle. Yöneticisini seçemeyen bir derneğe. sevgiler.

  2
  1
 5. Sayın Ertuğ baskan gayet guzel konusmuşsun tebrik ederim, bizler yeni baskan ve ekibine sahip çıkmak zorundayız, bu lanet olası ligten bir şekilde kurtulmalıyız, bu lig bize yakışmıyor, hep destek tam destek fakat baskan ve yöneticilerimizde eline cepleri atarak ihşallah layık olduğu yere getirirler Bursasporumuzu…

  2
  6
 6. Çorbalar mamalar tükensin o zaman başlarlar bursaspor dk olsun fk olsun sk olsun diye…tamamen duygusal…atın kalede Erhan var

  2
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu