Ertekin ve Tam’a teşekkür

Bursaspor Divan Yönetim Kurulu Başkanı Galip Sakder göreve başlayan teknik ekibe teşekkür etti.

Bu zor günlerde Bursaspor’da görev almayı kabul eden Sportif Direktör ile Teknik Direktör Tahsin Tam ve ekibine de teşekkür eden Bursaspor Divan Yönetim Kurulu Başkanı Galip Sakder şunları dile getirdi.; ‘’İsmail hocamıza  ve Tahsin hocamızı kutlamak istiyorum.

Bu zor günlerde ve şartlarda Bursaspor’da görev almaları büyük bir fedakarlıktır. Bir Bursalı ve Bursasporlu olarak koşulsuz, şartsız görev kabul ettiklerinden dolayı da kendilerine Bursaspor Divan Kurulu adına teşekkür  ediyorum.‘

14 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Başkan Banaz ‘transfer tahtasının açılması gündemimizde yok’diyor. Sportif direktör Ertekin ise ‘tahtanın er veya geç muhakkak açılması lazım 10 yaşında çocuğa bile lisans çıkaramıyoruz’diyor. Buradan bizim ne anlamamız gerekiyor? İsmail hoca tahtanın açılamayacağını bildiği halde neden tahtanın açılması şart diyor?Sebebi şu; bütün camia anlasın ki artık bu takım bitti.Yeni bir takım şart oldu’demeye getiriyor.Açıkçası başka çare de gözükmüyor.Yavaş yavaş bizi bu fikre alıştıracaklar.
  Bütün Bursaspor camiası“kaynayan kurbağa sendromu”ndan muztarip. Ne mi “kaynayan kurbağa sendromu?” Bir kurbağa kaynar bir tencereye atılırsa ani şok etkisiyle kendisini anında suyun dışına atar. Oysa aynı kurbağayı soğuk su dolu tencereye atıp, suyu da yavaş yavaş kaynatmaya başlarsanız kendisini bekleyen sonu algılayamaz. Artan vücut ısısıyla birlikte suyun sıcaklığını fark edemez hale gelen kurbağa, sıcaklığı hissettiği zaman ise artık çok geç kalmıştır; kaynayıp haşlanarak ölür.

  Yavaş yavaş ısıtılan tencere içindeki kurbağa gibiyiz. İçinde bulunduğu değişimi algılayamadığı için kaynayarak canını veren kurbağa gibi koskoca camia sinsice uygulanan değişikliklere alıştırıldı. Atatürk stadının yıkımı ile başlayan süreç kulübün içini boşaltan sözde başkan ve menajerlerle bizleri hep yavaş yavaş kandırarak devam etti. Çoğu taraftar bu dönüşümü fark edemedi. Suyun ısındığını, kaynamaya doğru gidildiğini bir türlü algılayamadı. Uyum göstererek kendi sonunu hazırladı. Anladığında ise iş işten çoktan geçmişti.
  Şimdi yeni senaryo sahneye kondu.Bugün FK ya karşı olan olmayan kesim yarı yarıya ikiye ayrılmış durumda.Ama çok değil 1 yıl sonra bu ligden de çıkamazsak çaresizçe büyük çoğunluk `FK MK kardeşim şehrimin takımını Süper lig de izlemek istiyorum yetti artık bu çile demeye`başlayacak.Tıpkı YIKTIRMAYIZ dediğimiz Atatürk stadyumu gibi,ALMAYIZ dediğimiz pasolig kartları gibi kendi kendimizi FK ya alıştıracağız ve maalesef bu gerçekleşecek.Fakat bunda Şehrin dinamiklerinin,çapulcu yöneticilerin,hırsızların,siyasilerin falan suçu biz taraftarlardan fazla değil. Ne olduysa bizlerin yüzünden oldu.Atatürk stadı yıkıldı.Pasoligler ceplere kondu. Şampiyon başkana, Levent kızıl’a neler neler söyledik.İçimizdeki çorbacılara ses etmedik, hırsızları büyük başkan diyerek alkışladık.Batallaya,Haruna yapılanlar! Ben yapmadım ben etmedim diyenler,benim suçum yok diye düşünenler olabilir; siz de biz de hepimiz suçlıyuz.YAPTIRMAYACAKTIK! Koca şehrin Şampiyon takımı kemirilirken SESSİZ KALMAYACAKTIK!

  80
  11
  1. @Teknokrat yorumuna yanıt olarak

   Sevgili kardeşim;
   Alternatif takım olarak Yıldırımspor, Karacabeyspor ya da İnegöl sporu tutabilirsin yada (FK isteyenler tutabilir.) Muhakkak başarıya odaklı taraftar taifesi de bu takımların taraftarlığına geçiş yapabilir.
   Fakat şunun da bilinmesini isterim. Biz gerçek Bursasporlular asla ve kat’a davamızdan vazgeçmeyiz. Gençliğimde hep Bursaspor’un şampiyonluğunu görmek bize nasip olacak mı acaba ? diye sorardım kendime. Cenab-ı Allah’a hamd olsun ki o günleri görmek müyesser oldu. Elbette bu günler de gelip gececek. İnşallah o güleri de görmek nasib olur bize.
   Saygılar…

   5
   10
   1. @Talha yorumuna yanıt olarak

    Talha kardeş adam FK istyorum dememiş.Yazıya dikkat edersen malesef bu gerçekleşecek derken realiteyi ortaya koymuş.

  2. @Teknokrat yorumuna yanıt olarak

   Eğitim şart.
   Eğitim derken diploma için yapılanı kastetmiyor,
   Aşık Yunus’un “ilim ilim bilmektir. İlim kendini bilmektir. Kişi kendini bilmiyorsa bu nasıl ilimdir?!.” eğitim anlayışını kastediyorum.
   Kulübün düştüğü durum ile alakalı bir suçlu ve sorumlu aranıyorsa o da kazanılan şampiyonluğu taşıyamayan, takımı üzerinde baskı yaratan son derece sabırsız ve sonuç odaklı kendi camiamızdır.

  3. @Teknokrat yorumuna yanıt olarak

   Ağzınıza sağlık. Bu kulübün 1 senesi kaldı. Kapısına kilit vurulurken belgelerin ve anahtarın valiye teslim edilmesi için belediye destekli kulüp göreve geldi. Neden 1 sene, onu da siz düşünün acaba neden? Ondan sonra hemen FK kurulmaz. 2-3 sene beklenir. Şehir artık yeter FK olursa olsun deyince düğmeye basılır. Ama şimdiden söyleyeyim, o kulüp Süper Lige çıkar, başarılı da olur. Hocası da Ömer Erdoğan gibi bir isim olur. Şirket olduğu için topçu al sat ile kar eder

   22
   6
 2. Bursaspora kim fayda sağlıyacaksa gelsin. artık bizim için diriliş sezonu başlamıştır. İsmail hocanın dedği gibi sinekten yağ çıkartacağız. herkesden faydalanacağız. 4 adet yeni forma ön siparişi verdim aileme. burada yorum yapan taraflardan kaç tanesi forma aldı. Forma pahalı denecek sonra en büyük yorumcu olacaksın. bak fenerbahçe kombineleri tüketti 3000 tl en düşük. biz 5 10 liralık bilete para vermeyip beleş girme derdindeyiz. Sonra Özer gelmesin. sen gelmeyeceksin Bursasporun kamburu bu zihniyettir. Volkan şen hain serdar aziz hain ozan tufan hain ve bir çoğu ama ali aya oy veren emin adanurun arkasında duran düğünlerine çağıran halay çeken taraftar hain değil. Saydığım adamlar para kazandırdı. gittikten sonra naptıysa yaptı.

  5
  1
 3. tahta-transfer-şampiyonluk deyip adamların 2 ayağını bir pabuca sokmayalım.
  ”2. şampiyonluk Vakıfköyden çıkacak!” sloganı lafta kalmasın.
  zaman, sabır, sevgi, güven ve de destek tek seçeneğimiz.
  bunun aksi çene suyu çorba, kaos, kargaşa.
  keyfiyet medya ve tribünlerin.
  kısaca ne kadar ekmek, o kadar köfte.
  başka sözüm yok hakim bey…

 4. Sevgili Bursaspor’lular şehir tüm herşeyi ile istemedikten sonra bu borç ile bu yapı ile bizler günü dahi kurtaramayiz şehir o kadar çok Bursaspor dan uzaklaştı ki yakında rezidans larda yaşıyan tirbun liderleri Bursaspor u soyan başkanlar bu şehirde itibar sahibi oluyor hala bu şehirde iş yapıyor ise hiç kimse kusura bakmasın bir camia nin içinde tavandan tabana herkesim hırsız çıkarcı ise bizler bu halde olmamız çok doğal kimse hayal kurmanın

 5. Gurbetci bir Bursasporlu olarak kampanya baslasin o tahtayi kirip gecelim seffaf yonetim A.Ş olalim kasaya giren paradan hesap sorulsun yorulduk artik gurbetten her hafta stada geliyoruz forma atki vb hep aliyoruz yorulduk artik Bursaspor sadece Bursada yasayanlarin takimi degil isvec almanya fransa usa bulgaristan vb cok taraftar var BK FK GK o l m a y a c a k

  Akilli sistemli duzenli calisma ile bu takim 10 yilda avrupa görür ismail ertekin ve tam hoca ile 10 yillik sistem program ipe simdiki u 14 u 15 u 16 ile küllerimizden dogariz

  FK BK GK hayali goren bizden degildir

  Alpay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu