Ertekin: Ligden düşme endişemiz yok!

Bursaspor Teknik Direktörü İsmail Ertekin düşme hattında olmalarına karşın Yeşil Beyazlı takımın düşme endişesi yaşamayacağını açıkladı. Hakem hatalarından yakınan Ertekin, "Bursaspor bu ligin Bayern Münih'i. TFF bizim maçlarımıza daha tecrübeli hakemler göndermeli" dedi.

Bursaspor Teknik Direktörü İsmail Ertekin yeşil-beyazlı kulübün içinde bulunduğu durumla ilgili kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

DOĞRU İŞLER YAPILIYOR

Skorbox TV‘ye açıklamada bulunan Ertekin, son yıllarda yaşanan sürece değindi. Mevcut yönetimin doğru işler yaptığını dile getiren deneyimli teknik adam, “Şampiyon olmuş bir kulübün küme düşmesi camiada moralleri bozdu. Futbol şehrini futbol küstürmek gibi bir durum ortaya çıktı. Ama bu sezon şehir de başladı, ‘Biz ne yapıyoruz, Nereye gidiyoruz’ diye. Eski futbolcular ayağa kalktı, ‘Doğru dürüst yöneticiler gelsin’ diye. Onlar ayağa kalkınca şehir de ayağa kalktı. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş‘ın destekleriyle iyi bir yönetim oluştu. Yönetimin maddi ve manevi desteklerini kulüpte hissediyoruz. Futbolda bazen dibe vuruşlar ivmelendirmeyi başlatır. Biz de bunu başaracağımızı düşünüyorum. Çok büyük bir borç var. Bir iki kişinin altından kalkabileceği bir borç değil. Bursa olarak bunun altından kalkabiliriz. Biz eğer kulübümüzü ayakta tutabilirsek takımımı hayli hayli ayakta tutarız.” ifadelerini kullandı.

LİGDE DÜŞME ENDİŞEMİZ YOK

Takımın bu durumunu adaptasyona bağlayan Ertekin, “Ligden düşme endişemiz yok. Adaptasyon sorunu yaşıyoruz. Önümüzdeki günlerde daha iyi puanlar alarak yukarılara gideceğiz.” diye konuştu. Hakem hatalarından yakınan İsmail Ertekin, “Her hata bizim aleyhimize olmaz ki. Diyarbakır’da oynuyoruz, rezaletin son perdesi. Hakemlerin art niyetli olduğunu düşünmüyorum. Ama kalite olarak biraz daha zayıflar. Şampiyon bir takımın maçına hayatında bir tane maç yönetmiş hakemi vermeyin. Türkiye Futbol Federasyonu’nun bize daha tecrübeli hakemler göndermesi lazım. Bursaspor bu ligin Bayern Münih‘i. Futbolcu kalitesi öyle olmayabilir. Biz bu markayı canlandırmaya çalışıyoruz.” dedi.

ALİNUR AKTAŞ’A TEŞEKKÜR EDİYORUM

Altyapıda ve Özlüce‘de personelimizin, futbolcularımızın teknik heyetimizin, antrenörlerimizin bir lira alacağı yok. Maaşlar, primler günü gününe ödeniyor. Mutlu insanlar olarak çalışıyoruz. Belediye başkanımız Alinur Aktaş’a, teşekkür ediyorum. Hem altyapımıza hem üst yapımıza destek vererek maddi ve manevi şekilde ayakta tutmaya çalışıyor. Bursaspor’un aylık 4-5 milyon lira arasında gideri var. İki yıl önce elektrikler, sular kesik, şofbenlerde yıkanan insanların olduğu, garip garip işlerin olduğu bir kulüp halindeydik. Ama şu anda Bursaspor Kulübü normal standartlarına döndü.”

GEREKİRSE KAPICI OLURUM

“Ben Bursalıyım ve Bursasporluyum. Sağlığımız elverdiği sürece bugün teknik direktör olarak, yarın kapıcı olarak, öbür gün idareci olarak bir şekilde destek verme amacıyla biz buradayız. Yardımcı olmak için buradayım. Şan şöhret para için değil, kulübümü doğur yerlere getirmek için çabamı sarf ediyorum.”

32 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Hoca herhalde takımın düşme hattında olduğunun farkında değil.Bu söz konusu açıklamayı neye dayanarak yaptı anlamak mümkün değil.

  54
  12
  1. @@bursasporluyuz yorumuna yanıt olarak

   Yapma be hocam. Imkânsızlıklardan ötürü takımın başına getirilmişsin. Bayern Münih filan tarzı tuhaf açıklamalar yapma bi zahmet. Hakemlere ve TFF ye de sallamayı bırak lütfen. Süper ligde bile maç yönetecek kaliteli hakem bulunamıyor. 2. Ligde nasıl bulunsun. Zaten oynadığımız futbol da ortada. Hakemlere gerek yok sağolsun bizim topçular rakibe altın tepside goller ikram ediyorlar. Şu anki jenerasyon çok kötü. En son altın jenerasyonumuzu da sağolsun Mustafa Er HÌÇ etmişti. O yetenekli topcularin olduğu takımı play offlara götüremeyerek.

   6
   2
  2. @@bursasporluyuz yorumuna yanıt olarak

   Çok yanlış açıklamalar yapıyor yerli hocalar.

   Hep büyük konuşmalar… sonra hüsran , gerçekleri ya göremiyor,yada görmek istemiyorlar.

   Halbuki parola, bu çocuklarla, ligte kalma parolası olması lazım.
   Yanlış yönden bakılıyor malesef…

   Evvela birileri çocuklara koşmasını , ve yerinde Pres yapmasının öğretmesi lazım.

   Mucizelere kaldık…

   10
   3
  3. @@bursasporluyuz yorumuna yanıt olarak

   Ne açıdan Bayern? Bunun altını çizelim önce..Bayern in topladığı seyirci mi ? Oynadığı futbol mu ? Bulunduğu lig mi ? Neyin Bayern ni yasiyon sen ? Belli yaştan sonra böyle td lere iş verirsen böyle olur..

   15
   7
   1. @Semih yorumuna yanıt olarak

    Yaw senin de merak ettiğin şeye bak. İSmail Hoca atmış 3-4 dubleyi, sonraçıkmış kapcık kapcık konuşuyo işte be yaa. Bursaspor bu ligin Bayern Münih’i imiş. Oldu canım be. Bayern Münih’e bak amk. Amed’ten falan hem sopa, hem 3 yiyyo. Şamar oğlanına döndük.

   2. @Semih yorumuna yanıt olarak

    Almanya türkiyeyi bayern münihte bursasporu kıskanıyor geçenlerde bir yerde okudum marinyo da ismail ertekini kıskanıyormuş ne yapalım kıskananlar çatlasın

    12
  4. @@bursasporluyuz yorumuna yanıt olarak

   Aman İsmail hoca tedbirli olmak iyidir , turnayı gözünden vurduğumuz sammet Aybabada aynı böyle açıklamalar yapıyordu düştüğümüz sene ,bak şimdi nerelerdeyiz ne hallerdeyiz

   31
 2. Hoca aynı acıklamaları geçen senede başka başkanlar başka hocalar söylüyordu bizim bu açıklamalara karnımız tok devre arası tahtayı açamazsak malesef bu takım küme düşer

  30
  1
 3. BURSASPOR BU LİGİN BAYERN MÜHİH’İ!

  Doğru. Bayern Almanya 3. Liginde ve onlar da 16-18 yaşlarında çoluk çocukla çıkıyor maçlara. Onlar da batık – bitik.

  Onların taraftarları da her maç koro halinde küfür ediyor. Onlar da takım otobüsünü durdurup kendi topçusunu dövüyor. Şampiyon hocalarının anasına küfredip, ağlatıp kuyruğuna teneke bağlayıp yolluyor.

  Aynı biz!

  23
  7
 4. Zehirli Ok’u atmış İsmail Hoca, en son Samet Aybaba sanırım bu tarz bir şey söylemişti o sezon düşmüştük maalesef 🙁

  11
 5. Bu zihniyetle düşeceğiz. İşimiz Canberk’in yememesine , Enver’in de atmasına kaldı.. Ölme eşeğim ölme…

 6. Bursaspor Bayern munich ise şanlı Urfa ve amed nesi ? saçma sapan açıklamalar.. bırakın bu büyüklük ayaklarını.. bu ligler ne büyükler gördü

  6
  4
 7. eskimiş beyinleri bu klüpte nasıl barındırıyorlar anlamam ya ismail hocanın akıl sağlıüğı yerinde değil yada harikalar diyarında volta atıyor bayern münih demek vah vah vah koskoca BURSASPORUM nelere kimlere kaldı

  1. @tyncaky yorumuna yanıt olarak

   Evet bence de hocanın akıl sağlığı yerinde değil. Derhal 112 Acil’i arayıp Özlüce’ye bir ambulans çağırılmalı ve İsmail Hoca bir sedye yardımıyla araca taşınarak müşahede altına alınmalı

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu