Ertekin “Hedefimiz play-off’tu ama!”

Bursaspor’da üst üste alınan olumsuz sonuçların ardından Teknik Direktör Tahsin Tam'ın görevinden ayrılmasıyla yeşil-beyazlı ekipte teknik heyette yaşanan bu değişimin ardından takımı çalıştıracak olan Sportif Direktör İsmail Ertekin basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ertekin, “Mevzu Bursaspor olunca her görev kutsaldır. Yönetimimiz böyle uygun gördü. Futbolcularımıza yardımcı olmak için buradayız. Hem puan hem de oyun olarak daha iyiye gideceğiz inşallah. Bursaspor’u yakışır yere getireceğiz. Bursaspor’da sözleşme diye bir şey olmaz. Ömür billah çalışırız. Ama yarın işler ters gitse yarın da bırakabiliriz” dedi.

“Eksiklerimiz var”
İsmail Ertekin, şöyle devam etti: “Ben takımımızı tanıyorum. Eksik gördüğümüz yerler de var. Tahsin Hocama da teşekkür ederim. Gerekli tüm çalışmamızı sergileyeceğiz. Tahsin Hocam da doğru işler yaptı. Eksikler var mı? Evet var. Biz biraz daha tecrübeli olduğumuz için bu eksiklerle ilgili çalışmalar da yapacağız. Dışarıdan psikolojik destek de alacağız. Oyuncularımızı ileriye götürmek için ne kadar olanak varsa yapacağız.”

Bursaspor Teknik Direktörü İsmail Ertekin, sezon başında hedefin Play-Off olduğunu belirterek, “Sene başındaki hesaplar Play-Off’tu. 4-5 oyuncumuz ayrıldı. O oyuncular kalacak varsayımı vardı. Onlar kalsa Play-Off olabilirdi. Ama şimdi o oyuncular yok. Hedef belirleyince taraftarın beklentisi çok yükseliyor. Sonra da ortalık toz duman oluyor. Tepkiler oluyor. Transfer tahtası açılmayacak gibi gözüküyor. Bu oyuncularla oynayacağız. Lütfen bize destek verin. Bu şekilde zedelenmeye devam edilirse başımız belada. Destek verirlerse sezon sonunda nerede olduğumuzu görecekler. Destek olunmazsa geçen sene ne olduğunu gördük. Birlik olursak varız, olmazsak yok olur gideriz. Eleştirilerim ama zedelemeyelim. Çünkü başka oyuncumuz yok. Bu futbolcularla oynayacağız. Başka çaremiz yok” dedi.

8 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Ya hangi play off hoca yalandan umut dağıtmayın taraftara keza çok çabuk gaza gelip beklenti içine girebiliyoruz. Açık açık söylesene hedefimiz ligde kalmak!! Kimle hangi kadroyla play-off oynayacaktik ? Bu takımın tek bir hedefi var o da bir şekilde ligde kalmak kimseyi kandırmayın. En başta kendinizi kandırmayın çünkü sizde bizim kadar farkındasınız. Pozisyona giremeyen, iki pas yapamayan gençlerle işimiz zor. Çok net bu çocuklar baskıyı kaldıramıyor, kapasiteleri de sınırlı

  19
  5
  1. @Minsk _teksas yorumuna yanıt olarak

   İsmail Hoca kalacaksa Tahsin tam niye istifa etti ikisi aynı değil mi Tahsin tam hata yaparak istifa ettiyse u hataları İsmail hoca niye görmedi sessiz kaldı bana göre Bursaspor her ikisine de büyük geldi büyük gelecek düne kadar başka konuşuyordum Bugün başka konuşuyor Yarın da der ki Tahsin tam Hoca gibi Bu takımla buraya kadar ne olacak ki hocalar istifa eder gider zaman kaybı ne olacak ya Sayın Bursaspor başkanım Allah aşkına yapmayın torpili morpili ya decekse İkisi de gitsin İkisi de başarısız çıldıracağız ya

   3
   1
 2. Röportaj sonunda yazan yazıda tüm camia kendimizle kaldığımız bir noktadayız kimsemiz yok demek oluyor

  11
 3. ya pardonda transfer tahtası açılmazsa bu çocuklarla bu ligde kalabileceğinizi mi düşünüyosunuz, yada farz edelim bir şekilde ligde kaldık bu senede palazlanan diyelim 1-2 genç klüpten basıp gittiler ee sonra ne olacak. gelir yok imaj yerde bir prestij desen hak getire geri kalan sezonlarda ne için mücadele edeceğiz. tahta açılmazsa bu takım yürümez bu sene kıyısından dönsekte seneye kaçınılmaz sonu yaşarız o yüzden aklınızı başınıza alın tahtayı engelleyen sorunları çözün zaten battığımız kadar boka batmışız gidin devlete olan borçlardan af isteyin alinur bey gitsin btso çıkarma yapsın bursaspor için gerçek kaynak yaratılsın stadı bitirip alanları kullanıma açıp bursaspor için biraz nefes almasını sağlayacak mekanları stada getirtin maçın olacağı haftalar stad çevresinde etkinlikler düzenleyip seyirci sayısını arttırın hatta stada uzak olan bölgelerden direk stada otobüs kaldırıp stadı doldurmaya bakın. oturduğu yerden herkes klübü en az bu kadar yönetebilir, yönetici iseniz yönetici gibi vazifenizi yapın. eleştirilince ağlaşıp durmayın artık işinizi yapın.

  8
  1
  1. @msbsholl yorumuna yanıt olarak

   Kardeşim taa 1. Ligde ki ilk sezonda tahtanın açılmasını hiç istemedim, eldeki genç kadro biraz pişer takım rayına oturur mevcut kaynaklarda gençlere harcanır dı, ilk sene olmasa 2. Sene süper lige çıkılırdı, her sene tahta da tahta alınan adamlar hep fos çıktı, alttan yetişenler küstürüldü kaçtı gitti, elde kalan katlanarak artan borç. Şimdi zaten olmayan parayı tahtayı açmaya harcarsan hangi parayla kimi transfer edeceksin, olan borcu arttırmaktan başka bir işe yaramayacak. Bu takım hayatımda görmediğim kadar sabır gösterdi tahsin tama, bunun onda birini mustafa ere gösterseydik şimdi ne bu kadar borc ile uğraşıyorduk nede 2. Ligdeydik, ve elimizde kaliteli bir altyapı kadromuz olurdu. Tahsin tama bu kadar gösterilen sabrı anlamıyorum keza ismail ertekine, ya zaten transfer yapamıyoruz 4 bilemedin 5. Hafta takım belli etti nereye gittiğini değiştir hocayı, al süper ligden en kötü hocayı al amk. Ama bi hamle yap, yönetim basiretsiz, iş bilmiyor çevresi yok, bağlantıları yok, bakıyorlar ali nur aktaşın ağzına ne diyecek.

   2
   1
 4. Amca demiş ki çok birşey değiimeyecek, balık baştan kokar, herşeyden önce hırslı azimli hedefi olan ve gençlerden cevheri çıkartabilecek bir td bulmak lazımdı, TT İE filan olacak işler değil, posası çıkmış adamlarla inş küme düşmeyiz

  3
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu