Ertekin “Destek yok, tahtayı nasıl açacağız?”

Bursaspor Sportif Direktörü İsmail Ertekin, Türkiye Spor Yazarları Derneği Bursa Şubesi’nin organizasyonunda basın mensupları ile bir araya geldi.

TSYD Bursa Şubesi Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi‘nin konuğu alan İsmail Ertekin “Böyle bir organizasyonu yaptığınız için teşekkür ediyoruz. Bu işe başladığımızda da söylemiştim hep beraber küme düştük, basın, takım, şehir. Şimdi tam zamanı, birlikte çıkabilmek için. Bursa şehri olarak inşallah bunu sizlerin vasıtasıyla tanıtmaya çalışıyoruz. Hep birlikte bu işi becerebiliriz. Şu ana dek de pozitif bir şekilde bizi destekliyorsunuz.

Bu hafta başlıyoruz, inşallah her şey gönlümüze göre olur. Zamana ihtiyacımız var. Çok yetenekli oyuncularımız var. O sabrı gösterebilirlerse Bursaspor’un geleceğini kurtarma şansımız var. Üst liglere çok iyi rakamlarla ihraç edebiliriz. Şu anda herkes bir taraftan yazıyor transferi açın diye, haydi Bursa diyorum, herkes destek verirse açabiliriz. Kimse destek vermiyor, nasıl açacağız.

Bu çağrıda bulunuyorum. 2005, 2006, 2007li çok kaliteli oyuncularımız var, bu oyuncular bu liglerde çok para yapmayabilir ama üst liglerde büyük paralara bu takımı kurtarabilir. 3.5 milyonluk bir şehirde düşünün ki birey başına 50-100 lira verdiğini düşünün, genel anlamda böyle desteği bulabilirsek transferi de açar takımı da yukarı taşıyabiliriz. Transfer açılmazsa çocuklarımız çok genç, o sabrı istiyoruz.” dedi.

27 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Millet ekmek bulamazken ,Ali ay denen herifin borcu ödensin diye para verir mi.akil mantık var mı sende İsmail hoca??

  71
  26
 2. İsmail hocam doğru söylüyor. Bursa birey başına 50 – 100 verse bu iş biter ama millette güven kalmadı ki.
  Ancak İsmail hocam kulüp olur eskiden olduğu gibi valilik ön ayak olur bir kampanya yapılabilir. Acun bir zamanlar bu işi yapacaktı ama zamanın ÇOK BİLMİŞLERİ engel olmuşlardı. aha da şimdi bu haldeyiz.

  HAYDİ BURSA BAŞKA BURSASPOR YOK. BURSASPOR’UN YAŞAMASINI İSTİYORSAK BUNU YAPMALI VEYA YAPILMASINI SAĞLAMALIYIZ.
  NE DERSİNİZ HER BURSA’LI EN AZ 50TL V A R M I S I N I Z ?

  45
  25
  1. @timsah966 yorumuna yanıt olarak

   Bursa’da herkes 50 Tl ateşlese, borç morç kalmaz, Real Madrit gibi bütçemi olur amk. Ama tabi parayı gören yeni bi çakal Emin adanur daha çıkar, gelir başkan olur, Emin gibi paraları çekleri alır kaçar. Biz gene hırsızların ardından bakar kalırız, tahtayı mahtayı gene kaparız. Bursanın kaderi bu.

   2
   2
  2. @timsah966 yorumuna yanıt olarak

   Kusura bakma ama söylediğin şey tam bir deli saçması. Bursa’da Bursaspor’un süper lige dönmesi için değil de küme düşmesi için Bursa’nın neredeyse yarısı(istanbul özentileri) para verir.

   3
   3
  3. @timsah966 yorumuna yanıt olarak

   3 milyon kişinin 50-100 lira vermesi çok zor.
   Kendine
   “ben harbiden Bursasporluyum!”
   diyen 40 bin kişi 15 günde bir 10 lirasına kıyıp stadın yolunu tutsa.
   Orasını doldursa.
   Oradan küfür ve protestoları kaldırsa.
   Orayı tribün şovlarının sergilendiği bir futbol mabedine çevirse.
   Sadece ülkenin değil tüm dünyanın gündemine girer.
   Stadın, kulübün ve şehrin marka değeri tavan yapar.
   başta isim hakkı olmak üzere oranın bütün ticari alanları kolayca ve değerinde pazarlanır.
   Kulübün kasasına tomarla para girer, o para da kulübün yedi sülalesine yeter.
   düşünsenize,
   Üçüncü ligde ki bir takımın her hafta 43 bin kişiye top oynadığını…
   Bundan daha sansasyonel ne olabilir.
   Taraftarımızın bu bilince ve olgunluğa erişmesini, bunları görüp yaşamak dilek ve temennileriyle…

   14
   1
    1. @Ehlibeyt yorumuna yanıt olarak

     Ismail hoca hala tahtadan bahsediyorsun sen sen gencecik cocuklari kustur sonrada tahta de sol bekin nerde ismail hoca elinde daha sol bek yok sol bek geçen sene u 19 da sol bekin cayır cayır top oynadi oynamayan adamı aldın kadroya oynayan adamı kadrodan cikardin allah ıslah etsin sizi bursa sporu bu hale getirdiniz

    2. @Ehlibeyt yorumuna yanıt olarak

     Bir futbola dini karıştırmamıştınız bunu da yapın. adam ne diyor sen ne diyorsun git cemaatlerin forumunda takıl burda ne işin var.

    1. @maya yorumuna yanıt olarak

     Değerli arkadaşım, keşke bunu başarabilsek ama dolu ve coşkulu bir stadın ne anlama geldiğini anlayacak sayıda, bilinçte ve olgunluk da taraftarımız kalmadı.
     Taraftar tamamen skorcu ve sabırsız oldu.
     insanlar siyaseten 🍉 gibi ikiye bölündü.
     Bu kulübün her görüşten taraftarı olduğu ve sevginin fedakarlık istediği unutuldu.
     İnşallah yanılıyorumdur.
     ve İnşallah zaman seni haklı çıkarır.

     2
     1
 3. Ağlamaya başlamış, milletten 50-100 lira düşüneceğine, geçmiş defterler açılsın hesaplar ilan edilsin

  38
  25
  1. @Gerçeksi yorumuna yanıt olarak

   Tofaş hiç yardım etmiyo. Bi daha o fabrikadan Fiat Egea falan alırsam diksinler. Bi sordum, meğerse fabrika Koç’unmuş. Lan herif Fenevbahçe dururken Bursaspor’a para verir mi? Keriz mi Ali Koç? Top oynamıyo diye koca Mesut Özil’in döte tekmeyi vurdu amk. Bursa’da gelip Abdullah Tazgel gol atsın diy bizim kulübe para pirim mi vericek?

   2
   1
 4. Gerçekçi olmak lazım. Tahta mahta açılamaz. Mümkün değil. Şehirde güven kalmadı.
  Bizi sadece, bu gençlere güvenip sabırla destek olmak kurtarır. Bakalım, bu şehir bu sabrı gösterecek mi?. İnşallah gösterir. Yoksa 20. lige kadar ineriz.

  27
  1
 5. Ya kardeşim madem cok tecrübeli bu ligin kurdusunuz zaten tahta açılıyor olsa yapamasaniz rezalet siz açılmadığı için tecrübenizi bilgi birikimininizi sanki mevcut duruma yansıtin diye getirildiniz neyin bahanesindesin ben cokta ekstra bir hoca olduklarını da düşünmüyorum ikisininde kotunun iyisi ayrıca bursali biri 3 takim calistirmis dieri hep paralı yerlere gitmiş er meydanı haydi görelim bu ekiple başarı yapında herkes hem takdir etsin hem.elinizi öpsün

  19
  37
 6. Millet bursaspordan çalan hırsızların niye borcunu ödesin 50 100 lira bence acilen yeni kulup hareketi başlatılsin hic lami cimi yok kardesim boecsuz şirket şeklinde yeni bursaspor 1963 fk baslatilsin gerek yok

  7
  2
 7. Herkes bir yorum yapiyo iyi güzelde tava var ocak var UN YOK YAG YOK SEKER YOK ismail hoca HELVA yapsana eee insaf hocamıza sahip çıkalım bide o giderse ne olur !!!!

  5
  1
 8. Adam herkese 100 TL versin demiş. Şaka gibi deli midir nedir. Yeni doğan bebekte bu sayıma dahil … Kimsenin işi gücü yok kalkıp Bursaspor kurtulsun diye rızık verecek. Otur w porsiyon döner ye daha.. kim neden bursapora para versin, bana ne kime ne ?? Neden bir futbol klubüne para vereyim. Takımı batırıyorlar sonra kalkıp insanlar bağış yapsın diye bekliyorlar

  1. @Engin bilgin yorumuna yanıt olarak

   Çok doğru sevgili renktaş.Birileri şahsi egoları için kulübü batırıyor,sonra batık kulüpten birileri kulübe maddi yardım yapılmasını bekleyip bu olmayınca sitem ediyor.
   Kısacası Karagözler malı götürüyor,fatura ise diğer karagözler tarafından günahsız hacivatlara kesiliyor.BRAVO.

 9. Sportif direktör demiş ki; ”bu oyuncular bu liglerde çok para yapmayabilir ama üst liglerde büyük paralara bu takımı kurtarabilir”. Bursaspor’un kurtuluş reçetesi bu olmamalı…..

  3
  1
  1. @Reputation yorumuna yanıt olarak

   Aynen katılıyorum.
   Becerikli futbolcularını sat, geri kalanlarla bir alt lige düş.
   Bu mantıkla Bursaspor’un hiçbir sportif başarısı olmaz.

 10. ES-ES
  Bak Bursaspor şu kardeş.Bizim borcumuz sizinkinin 1/5 i.Onun için hiç miyvlamayın işiniz bizden çok zor. Düşenin dostu olmuyor düşürende senin kadar üzülmüyor bunu bil. Bırakın artık gideceği yere kadar gitsin siz tabandan gelene bakın. Bursa’da taban daha güçlü. Alt kümelerde biryerlerde siz biz Kocaeli Sakarya ve 5-6 Anadolu takımı daha onlardan daha zevkli oluruz. Sonra yetiştirip onlardan satar onları sömürürüz yoksa bu İstanbul ligiyle başedilmez

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu