Ertekin: Altyapı önemli

AS TV’de yayınlanan ve Erkan Öncel ile Adem Vural’ın yorumculuğunu üstlendiği Süper Lig programının konuğu Balıkesirspor’u 2 sezonda Süper Lig’e çıkaran İsmail Ertekin’di. Son dönemlerde kulüplerin büyük bir mali sıkıntı içinde olduğunu söyleyen Ertekin; “Türkiye’de borçsuz olan 7-8 kulüp var. Geri kalanı mali açıdan sıkıntılı. Bursaspor’un altyapısı çok güçlü ancak hem yarışmacı olup hem de altyapıdan futbolcu oynatmak zor. Mali yapıyı düzeltmek için de hedef küçültmek gerekiyor. Ancak Bursaspor Ozan Tufan gibi her sene bir oyuncuyu takıma kazandırabilir. Altyapıyı kullanarak başarılı olabilecek belki de tek takım Bursaspor. Mali sıkıntı altyapı kullanarak fırsata çevrilebilir” dedi. 

 

BİRLİK SAĞLANAMADI

 

Balıkesirspor’da bu sezon birlik olma konusunda sıkıntı yaşandığını belirten Ertekin; “Bursaspor’un şampiyon olduğu tabloyu hatırlıyor musunuz? O dönemde 70-80 yaşında ninelerimiz bayrak asıyordu. Birlik vardı. Aynı durum geçen sezon Balıkesir’de de oldu. Ancak bu yıl Genel Kurul sonrası muhalif grubun destek vermemesi bizi etkiledi” dedi. Maddi anlamda sıkıntılar yaşandığını belirten deneyimli teknik adam; “Balıkesir’in bu duruma gelmesinde ben de yönetim de sorumlu. Hazırlıksız yakalandık” ifadesini kullandı.  ŞAMPİYONLUK ZOR “Ölmeden Bursaspor’u şampiyon gördüğüm için çok sevinçliyim. Bunu yapan herkese çok teşekkür ediyorum. Ancak bundan sonra Bursaspor’un şampiyonluğunu görebileceğimizi düşünmüyorum.”

 

BURSASPOR İYİ DURUMDA

 

“Türkiye’nin en iyi futbol oynayan iki takımı var: Bursaspor ve Beşiktaş. Bursaspor çok talihsiz puanlar kaybetti. Ancak Şenol Güneş ile çok iyi bir çıkış yakaladı. 5-0’lık maçta adeta Bursaspor’un attığı gol oldu. Fark daha da artmasın diye 2 oyuncu değişikliği yaptım.” 

 

SERCAN HALEN İYİ DEĞİL

 

“Sercan halen iyi durumda değil. Evet büyük bir aşama kaydetti. Çok daha iyi bir futbolcu ve çok daha iyi işler yapabilir. Böyle devam ederse Sercan son 10 yıla damgasını vurabilir. Beynini sadece futbola vermesi gerekir.” 

 

Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu