Ersoy Saitoğlu Bursaspor başkan adaylığını açıkladı

Bursaspor'da gerçekleştirilmesi beklenen olağanüstü genel kurul için Ali Ay'ın ardında Ersoy Saitoğlu da Bursaspor Kulübü Başkan adaylığını düzenledi basın toplantısıyla açıkladı.

Toplantıda konuşan Ersoy Saitoğlu şu ifadeleri kullandı;

Öncelikle Bursaspor Kulüp Başkanlığı‘na adaylığımızı açıklayacağımız basın toplantımıza katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum.

Rahmetli Kaptanımız, hocamız, imparatorumuz Nejat Biyediç‘in vefatının 12’nci ölüm yıldönümünde rahmetle anıyorum. Mekanı cennet olsun. Geçmiş dönemde teknik direktörlüğümüzü de yapan Sakıp Özberk‘in salı günü vefat haberini öğrenmiş olup buradan başta ailesi ve spor camiasına baş sağlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

Değerli Basın mensupları; Öncelikle kulübün önceki gün resmi internet hesabından yaptığı açıklamaya değinmek istiyorum. Yapılan açıklamada; “Biz kongre kararı almadık, bu haberler nereden çıktı?” denildi. Oysa bu açıklamadan birkaç gün önce sayın Başkan Recep Günay, “imzaları topladık bir hafta 10 güne kadar kongre tarihini açıklayacağız” diye beyanat vermişti. Her gün karar değiştiren, verdiği sözleri ertesi gün unutan bir başkan ve yönetimle karşı karşıyayız. Ilk adaylık dönemini de hatırlarsak, Divan Kurulu ile arasında yaşananları tüm Bursaspor kamuoyunu olarak yakından biliyoruz. Buradan tekrar etmeye gerek yok. Hemen ardından Raşit Barışıcı‘nın da aday olduğu döneme gelirsek, o gün Divan ve Raşit Beye verilen sözler tüm çıplaklığı ile ortada. O gün, “Biz Bursaspor kapanmasın diye aday olduk, hemen kongre kararı alıp, kulübü düzlüğe çıkartacak bir başkana idareyi teslim edeceğiz” açıklamaları hepimizin kulaklarında. Ancak, bugün gelinen noktada bir gün ‘İmza topladık, kongre tarihini açıklayacağız‘ diyen bir başkan ertesi gün ‘Kim dedi, biz kongre kararı falan almadık, hepsi yalan‘ diyebiliyor.

Kim yalancı, kim kimin yalancısı..

Bizler; A Takımımız olsun Vakıfköy, altyapı olsun buradaki sorunların da ne olduğunun bilincindeyiz ve yakinen takipteyiz.

Buna ilk eklemek istediğimiz ve elbet sizden bu soru gelecektir; Hoca konusuna buradan değinmek istiyorum. Kulübümüzde geçtiğimiz yıl başarılı bir grafik oluşturan hem kaptanımız hem de hocalığımızı yapan Özer Hurmacı ilk tercihimizdir. Kendisine ulaşmayı denedik, ailesi ile tatilde olduğunu iletti. Bizde süreç tam resmileşmediği için Özer Hoca ile resmi olarak bir görüşme gerçekleştiremedik.

Vakıfköy ile ilgili camiamızın da her zaman dile getirdiği gibi ‘İkinci şampiyonlar Vakıfköy’den çıkacak‘ söylemi zaten bizim için en büyük temel sözdür. Burada ki yapılanma ile ilgili de birkaç projemiz mevcut bunlar ilgili açıklamalarımızı kongre tarihi açıklandığında tüm camiaya kongre salonunda zaten anlatacağız. Asıl kanayan yaramız olan hem camianın sıkıntısı olmaktan çıkıp şehrin sıkıntısı durumuna gelen geçmişten kaynaklı oluşan sıkıntılarımız ve problemlerimiz var. Bu problemler hepimizin problemidir sizinde bilginiz dahilindedir. Camianın da bildiği tek sorunumuz olan ‘Transfer Tahtası ve Kulübün mevcut borç tablosuna‘ gelmek gerekirse: İlk önceliğimiz; mevcut ödemelerimizi ve yapılandırma borçlarımızı günü gününe ödemektir. Çünkü -3 puan cezası alma riskimiz bulunmaktadır. Bu bizim için şu anki süreçte transfer tahtasından daha önemli ki aylık ödeme tablosunu hepimiz biliyoruz. Önceliğimiz oyuncu personel ödemeleri ve mevcut bulunan kulübümüzün giderleridir.

Transfer tahtasına gelecek olursak; bununla ilgili de çalışmalarımızı yürütmekte olup sorunlu dosyalarımız üzerine kulübümüzün kasasına da yormayacak bir şekilde elimizden gelen her şeyi yapıcağız ve bunun içinde geçmiş dönemdeki başkan ve yöneticilerimizden de bize yardım ve destek konusunda görüşmelerimiz olacaktır. Bizimde elimizi güçlendirip süreci daha hızlı bir şekilde yürütmemize vesile olabilirler.

Bursa şehri olarak gerek Milli sporcu yetiştirme gerek profesyonel futbolcu fabrikası olan şehrimizin bütün Amatör kulüpleri ile temasta olmaya devam edeceğiz.

Buradan taraftar ve camiamıza da bir kaç kelam etmek istiyoruz. Sizler bizim en büyük destekçimiz ve Bursaspor adının marka değerinin en büyük gücünün güç sahibi olan taraftarlarımıza karşı da şeffaf bir şekilde yanlarında olacağımızı ve yönetim listemizi açıkladığımızda da bunun ilk adımını atmış olduğumuzu size kanıtlayacağız. Bursaspor‘umuzun gerçek sahibi taraftarlarımızın da bütçesini aşmayacak şekilde bir bilet ve kombine fiyat politikası izleyeceğiz.

Çünkü Bursa Şehri için taraftarsız Bir Bursaspor olamaz.

Bursaspor’u Bursaspor yapan şehrimiz ve taraftarımızdır.

26 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bizim Bursa’daki Uzm. Psikiyatrist kuzenin semt takımı 1326 Pınarbaşıspor Amatör Futbol Kulübü ligden ihraç edilmiş. Kendilerine acil bir başkan lazımmış.

  Senin aklına durup dururken şu zor durumdaki Süper Lig şampiyonu Bursaspor gibi bir koca çınara başkan olmak gelmiş olsa da bu adaylığın kuzenime önemli gelmiş.

  Bursaspor’a seçmezlerse acaba bizim kulübe başkan olması için ikna edebilir miyim diye düşünen kuzen dün Gönlüferah’a seni izlemek için gelmiş. Sonuna kadar da izlemiş.

  Başkan adayı olduğuna göre, seni varlıklı, işbilir, işbitirici, futbol kulübü başkanlığı konusunda geçmişi, engin tecrübeleri olan biri diye düşünmüş.

  Doğal olarak da mesleki bakış açısıyla kişiliğini, söylemlerini, hal, tavır, jest ve mimiklerini değerlendirmiş.

  Sana bakınca gördüğü; megaloman, hayal satan, martaval okuyan, kulübe hibe edecek külliyetli miktarda birikimi olmayıp, olsa bile hibe niyeti olmayan, reklam peşinde koşan biri olduğun.

  Sonuçta, değil Bursaspor’a, 1326 Pınarbaşıspor başkanlığına bile uygun olmadığın yönünde.

  Kendi uzmanlığı açısından; narsisizm, kişisel gelişim ve OKB tedavileri görmen gerektiğine karar vermiş.

  Neyse, umarım görülüp söylenen gerçekler ayaklarının yere basmasını sağlar, sana faydalı olur.

  Allah şifa versin.

  Son olarak bir hekim tavsiyesi: “Hastalıktan korkma, geç kalmaktan kork.”

  49
  3
 2. HERKES “TEKSAS BANA YARDIM ET” DİYOR

  Önüne gelen çulsuz bu kulübe değil başkan olmayı, başkanlığa aday olduğunu dahi açıklayamamalı.

  Kimsin sen? Kaç para hibe edecen?

  Battığımız b*k çukurundan çıkmak için proje mroje değil, yüklü parasını hibe edecek biri lazım.

  32
  6
 3. Ne kadar mız mız bir adam bu yahu? Bir iki projesi varmış ama, kongre günü salonda açıklayacakmış. Eski başkan ve yöneticiler bunlara maddi kıyak yaparsa tahtayı açacaklarmış. (Bana yapsalar ben de açarım) Ha, en önemlisi de Özer Hurmacı ile çalışmayı düşünüyomuş amma, Özer Hoca ailesiyle tatilde olduğu için heralde telefonlraı açmıyomuş ve bunlar da kendisine henüz ulaşamamışlar. Ah ulan ah. Ben Bursaspor’a başkan adayı olucam. Veya ne bilem Levent Kızıl falan yeniden aday olacak, Özer’i arayacak, ama Özer ailesiyle tatilde olduğu için telefonu açmayacak ha? O Özer’i naaparlar biliyonuz mu? Hadi bursa yazmayayım, ayıp olur. Deh deh düldül diyem, siz anlayın işte. O yüzden diyorum ki, bu Ersoy Saitoğlu’ndan falan bi cacık olmaz. Kifayetsiz, yetersiz bi adam. Mıy mıy da, mıy mıy. Başka bi dalga yok amk.

  28
  2
  1. @Alo Özer yorumuna yanıt olarak

   Hiç be ya. Daha Özer Hurmacı’ya ulaşamayan adamdan Bursaspor’a başkan olur mu? Hem Özer Hoca’yla çalışmayı düşünüyom diyo ,hem de aradık ama henüz ulaşamadık, ailesiyle tatildeymiş diyo. Bunu dedikten sonra zaten, yürü bak dalgana be kardeşim. Böyle başkan mı olur.

   14
   1
 4. Basın açıklamasını baştan sona izledim uzatmaya gerek yok
  Recep Günay’ın ikiz kardeşi .
  Hiçbir vizyonu yok maddi hic bir birikimleri yok tek şey var ötekini karalamak

  27
  3
  1. @çakır yorumuna yanıt olarak

   Kumaşın üstüne bi tane de Bursaspor atkısı iliştirmişler (iğneyle) Al sana arka fon. Rezillik yaa. Valla rezillik.

   11
   1
 5. Kongre kararı alınsa 2 gün sonra adaylıktan çekilmezlerse ben de hiç bir şey bilmiyorum !..
  Sırf Recep Günay istifa etsin diye yapılan taktikler.

  15
  2
 6. Arka fondaki açık renk, buruşuk, ucuz çarşaf “BİZ ÇULSUZUZ” demek için bulunmuş argüman. 🙂 🙂 🙂

  8
  1
 7. Sadece Reklam hiçbir tutar yanı yok
  Sıkıyorsa desenize Şu’kadar Bütçe ile
  Başkanlığa Adayım bi Çapınızı görelim?
  Cep delik Cüzdan Perişan Adayım oldu.

  6
  1
 8. Bursasporum yol geçen hanı oldu. yazık yaa kocaman şehirde elini masaya vuracak, ve tüm godamanları toplacak biri yok mu ? Ah rahmetli Ah senin gibi kimse yok muş

  5
  1
 9. ulan bu adamın kızı bizim okulda okuyordu fiat palio arabası vardı 1 milyar borcu nasıl üstlenecek

  2
  1
 10. şekile bakarmısın koli bandı ile yapıştırılmış beyaz bez parçası üzerine yeşil beyaz bir sözde bayrak onun üstünde bursaspor atkısı sanarsın kentsel dönüşüm derneği toplantısı sizin vizyonunuzdaki adamlara ihtiyaç yok bence

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu