Ersoy Saitoğlu: Başkan adayıyım!

Bursaspor’da Bekir Ön ile Raşit Barışıcı başkan adaylığını açıklayan isimler olurken Ersoy Saitoğlu da bir basın açıklamasıyla aday olduğunu belirtti.

Basın mensuplarına bir metin geçen Saitoğlu şu ifadeleri kullandı;

1 Haziran 1963’te kurulan kulübümüzde tuhaf şeyler olmaktadır.

İki ayrı başkan adayı istifaları istenen yönetimin yanında başkan adaylıklarını açıkladı.

Ben en son adayım.

Basın açıklamamdan başkaları gibi çekilmedim.

Yine adayım.

Kulübümüzde yönetim kongre kararı alır. Ben de çıkar değerli yol arkadaşlarımla beraber basın açıklaması yaparım.

İki adayın yönetim ile anlaşacağı en erken kongre tarihini onaylıyorum. Bursaspor Kulüp Başkanı geri çekilen, sözünü yiyen biri asla olmamalıdır.

Başkan adaylığımda bana yakışan dik duruşum devam etmektedir.

Yönetimin açıklayacağı kongre tarihini Sabırsızla beklemekteyiz.

Saygılarımla

35 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Merhabalar değerli site sakinleri,

  Bugün gördüğüm lüzum üzerine ben de ekibim ile birlikte başkan adaylığı konusunda kararımı netleştirdim ve adaylığımı açıklıyorum.

  Ekibimde de çok değerli insanlar var.

  Bkz;

  Tekelci Mesut Ağabeyim,
  Gençosman Çarşı’dan ayakkabıcı Resul Ağabeyim,
  Nalbantoğlu’nda 5 dükkanı olan Ahmet Ağabeyim,
  Mudanya Hal Kahvesi’nden ocakçı Bekir Ağabeyim,

  Burul Şentürk olarak oylarınıza talibim!

  Tahtayı da açacağız, borçları da kapatacağız, Süper Lig’e de çıkacağız!

  Yeter ki birlik-beraberliği sağlayalım!

  101
  11
  1. @Burul Şentürk yorumuna yanıt olarak

   Ulen sabah erken kalkan adaylığını açıklıyor.
   Hakketen sahipsiz değilmişiz be!
   Koskoca şampiyon kulüp ne hallere düştü.
   Ben herkes gibi isim vermeden emeği geçenlere lanet okumayacağım.
   Çünkü bunların kim oldukları belli.
   Medya ve taraftara yazıklar olsun deyip konuyu kapatayım…

   10
   2
  2. @Burul Şentürk yorumuna yanıt olarak

   Beyler kafa yapmaya çalıştığımız adamın babası Bursaspor’u kuran 5 kişiden biri her halükarda ağırlığı şimdiki yönetimden fazladır, düşünsenize adamın babası Bursaspor’u kurmuş, başkanlık adaylığını tasvip etmeseniz de saygıyı ve sevgiyi hak ediyor bence tanımam etmem kendisini ama böyle!

   37
   6
    1. @msbsholl yorumuna yanıt olarak

     Burdaki köşe yazarının anlattıkları da değildi benim derdim, düşünsenize 60 yıl önce 5 kulüp birleşip 30-40 kişinin katılımıyla Bursaspor derneğini kurmuşlar, bunlardan biri de Hüseyin Saitoglu! Ulan senin benim babamız olsa biri kendimizi nereye koyacağımızı bilemeyiz! Saygıyı hak ediyor dedim sadece yaw!

     2
     2
   1. @Ahmet1966 yorumuna yanıt olarak

    Hala saygınlık diyorsunuz . Cep delik ise kimse kimseye saygı göstermez . 60 sene önce, 3. ligde mücadele eden bir takımın kurucusunu da kimse saklamaz

    2
    2
    1. @Enes yorumuna yanıt olarak

     Sen bütün yazdıklarımdan bunu mu anladın birader? Yeniden anlatayım belki anlarsın saygınlık başka şey saygı başka şey biri kalkmış adama hakaret vari laflar etmiş sen de dedim ki adamı tanımam etmem ama babası Bursaspor’un kurucularından olduğu için en azından saygıyı hak ediyor saygısızlığı hak etmiyor, camia içerisinde ağırlığı ve saygınlığı da şimdiki yöneticilerden fazladır bence! Ayrıca kulübü desteklemek isteyip de başkan olarak ana avrat küfür yemek istemeyen bazı zenginler Ersoy saitoglunu yada Raşit barışıcıyı da destekleyebilirler! Yoksa zaten o küfürleri fazlasıyla yemiş olan Cavit Çağlar da Levent kızıl da enayi değil yeniden bu kulübe ve bu seyirciye başkan olsunlar. Bak Raşit barışıcı DOSAB başkanlığı yapabilecek kadar vizyona sahip bir adam, kulübün kurucuları arasında Recep barışcı diye biri de var! Ayrıca kulüp yönetimlerinde bulunmuş Ayhan barışıcının da akrabası, ve ona da hakaret ediliyor! Sonra diyoruz ki zenginler Bursaspor’a sahip çıkmıyor, içinizde çok zengin enayi tanıyan var mı?

   2. @Ahmet1966 yorumuna yanıt olarak

    Çok yanlış bilgi ne alaka algı yapmayın BURSASPOR un 38 kurucusu var . Bu kardeşimiz de yanilmiyorsam uye olalı 2 veya 3 yıl oldu..

    2
    4
    1. @Fiko 2231 yorumuna yanıt olarak

     Pardon hata yapmışım, kurucu 5 üyeden biri değil, kurucu beş üye yok 5 takımın birleşmesi var, ama derneğin kurucularından biri, benim derdim kelime oyunu falan değil, başkan olsun da demedim ama babası Bursaspor’un kurucularindan biri olduğu için saygısızlığı hak etmiyor diyorum, kendi kendine aday oluyor çekiliyor farketmez ki, ağırlığı recepten fazladır bence

     2
     2
     1. @Ahmet1966 yorumuna yanıt olarak

      Önce bu konuları öğren, daha sonra yorum yap yol göster kardeş. Şimdi o birleşen 5 takımı say desem, İnegöl İdmanyurdu falan demeye kalkarsın, onun için saydırmıycam, rahat ol.

 2. Bu şartlar altında Ali aydan başkasının aday olması çok zor.
  Bazı arkadaşlar Ali Aya karşılar evet haklı olabilirler fakat olaya başka açıdan bakmak lazım.
  Kulüpten en fazla alacağı olan kişi Ali Ay bu şartlar altında parasını kurtarmak istiyorsa bu takımı düzlüğe çıkartmak zorunda yoksa kendi parası da yok olacak bu onun içinde Bursaspor içinde bir fırsat.
  Kimse duygusallıkla olaya yaklaşmasın akıllı düşünmek zorundayız Kazan kazan politikası.

  38
  26
  1. @Metin yorumuna yanıt olarak

   Hala ali ay diyorsun.Bursasporun düsmanımısınız.o zaman baska.mecralarda sesinizi duyurun.Bursasporun buralara gelmesindeki baş sorumlu tekrar aday olsun sizde oy vereceksiniz öylemi

   8
   13
 3. Ali ay’ın başkan olması lazım kimse kusura bakmasın parası olmayan bi adam çıkaramaz bizi bu cendereden nasıl düşürdüyse öyle çıkarsın dede

  35
  28
  1. @batuhan yorumuna yanıt olarak

   Allah bu camiaya bir daha o kara günleri göstermesin. 1.5 milyon borç yap, küme düşür, yine gel. Amigo Selim’e oy veririz bu ihtiyara yine oy moy yok. He ne olur 1060 değerli arkadaş çıkar yine seçer bize de saygı duymak düşer. Demokrasi böyle birşey. Bazen 1060 kişinin hatasını 3.5 milyon çeker, yapacak birşey yok. O zaman herkes üye olacak 1061 alıp seçtirmeyecez, olmuyorsak saygı duyacaz.

   10
   4
  1. @yalcin_bulut yorumuna yanıt olarak

   Sinek 8. Gerçi hepsi sinek 8. Ayrıca hiç biri konuya hakim değil. Üçünü topla, bi Recep Günay etmez. Bunu Recep Günay’a “derhal istifa et, ve ittirol git” diyen biri olarak söylüyorum. Ama malesef gerçek bu.Eğer bu 3 adaydan biribaşkan olacaksa Hatçe Recep kalsın daha iyi beyler. Bakın bi daha söylüyorum. Asla Recep Günaycı falan değilim. Hatçe’ye bir, diğer adaylara iki Ama gerçek bu.

   11
   20
 4. Bu Ersoy saitoğlu’nun durumu nedir ya? Kendini fasulye gibi nimetten sayıp her kongrede adayım diye ortalara çıkıyo, adını duyuruyo. Aday olmak isteyenler kulübe 100’er milyar yatırmıyo muydu?

  11
  2
 5. Adamın dedine bak kongire kararı alirsak kulüp boş kalacakmis yav ziz insandeyilmisiniz kongire kararı alirsin konyire olanakadar kulübün basinda olursun Bursaspor sizin babanızın malımı sizin ben sizin zekanizdan suppe duyarım sizin amacınız kulübü yok etmek zekazizlar

  8
  2
 6. Siz sakin kongire kararı almayin neme lazım carpilirsiniz ulan kongire karialmadan olurmu zekazizlar sizin zihhiyeriniz koto beceriksizler

  8
  2
 7. Taw bırak bu işleriSaitoğlu. Sen daha Bursaspor 11’ini ezbere sayamazsın! Neyin başkanlığı? Burası kanarya sevenler derneği değil. Yürü bak dalgana.

  5
  3
 8. 3 unu toplasan bi aday etmez üstüne acarhoroz erkan kamat üstüne bu tarz isimlerden 2 3 tane daha koy yine bursasporun su durumunda bu adaylardan bi cacik olmaz bu isimler koskoca bursaspor camiasina başkanlık yapacak kalibre de deil bizim kalitemiz zaten adaylardan belli bu şartlarda en iyisi kulubu belediyenin alması zaten herseyi belediye sagliyorken hiç olmazsa sağlıklı bir şekilde ilerlemesi ve mali durumun daha kötüye gitmemesi için belediye en doğru hamle olur tabi satılmış taraftarlar kufur etmezse kulupte belediyenin gönderdiği faturasını ödediği dogalgaz elektirik cat tostla yöneticilik yapanlar fır gezen amigolar kufur etmez se belediye tek çare

  4
  1
 9. Daha bugün Türkiye’nin en zenginleri açıklandı 4 tane Bursalı var biri hariç diğerleri has bursalı milyar dolarlarınız var be neredesiniz görmüyor musunuz takımın halini bu şehrin en büyük marka değerine sahiptir Bursaspor

  3
  1
 10. Sayın Saitoğlu popülist yaklaşjmdan
  Ziyade geldiginjz de neler yapabileceginizden bahsetmeniz daha geçerli olacaktir mesela 150-200 milyon tl
  Sicak kaynak bulunabildi mi, tahtayi açacak kabiliyetiniz var mi
  Benim en çok merak ettigim bu 2 konu var

 11. Ali aydan başkası yalan toparlar bu takımı sonrasına bakarız adamın zaten alacağı var oda parasını kurtarmaya çalışacak yada bagislicak bence Ali ay harbiden gerisi tras bu sefer başarılı olacak güçlü biri

  2
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu