Ersin Düzen’den Bursaspor maçının hakemine tepki!

TRT Spor Stadyum programı sunucusu ve spor spikeri Ersin Düzen dün akşam oynanan İstanbulspor -Bursaspor karşılaşmasının hakemi Direnç Tonusluoğlu'na tepki gösterdi.

Onur Atasayar‘ın 85. dakikada ceza sahası içinde düşürülmesini es geçen karşılaşmanın hakemi Direnç Tonusluoğlu‘nu eleştiren Ersin DüzenDirenç Hoca’nın Onur’un penaltı pozisyonunda önü çok açık!.Bu pozisyon, kaçacak bir pozisyon değil. Bu kadar net, yüzde 100 olan bu pozisyonlarda, böyle büyük hatalar yapmayın yani!..” ifadelerini kullandı.

36 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Hakemler korkarak maç yönetiyor. Bizim gibi anadolu kulüplerine direk çalabiliyorlar ama, istanbulspor ve istanbul kulüplerine çalamıyorlar. Bu tarz hakemleri amatör kulüplerin maçına vereceksin. Gör bakalım o sahadan çıkabiliyorlar mı adiler…

  135
  3
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Eser.
    Malum takımların rakibi olduğumuzda aynı kişiler aynı yorumları yapamayacakları gibi bir de üstüne öyle pozisyonlarda hakemleri haklı bularak aleyhimize konuşurlar.
    Bu yüzden dikkate almayalım derim.

   2. @Eser yorumuna yanıt olarak

    adam açıklama yapıcam dedi.4 ay bekledik. sizce bizim başkanın bizi savunacak durumumu var. futbolcuları kessen adam sadece bakar

    8
    5
   3. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Kulup aciklama yapti zaten baskanin cikip aciklama yapmasina ne gerek var. Kurum kisiden once gelir. Ogrenmemiz gerekiyor.

    9
    1
    1. @Sas yorumuna yanıt olarak

     İşte kardeşim doğru yorum budur.
     Önce kurumsallık konusunu öğreneceğiz.
     Herkes şirketleşelim bu dertler bitsin diyor fakat nasıl olacağından kimsenin haberi yok.
     Şirketleşmek demek kurumsallaşmak anlamına geliyor ve hiç de kolay bir şey değil.
     Uygulama güzel ve devam etmeli.
     Bursaspor kulübü anlaşılan parasız ortamda da iyi yönetiliyor dedirtecek gibi.
     Haydi başkan.
     Haydi yönetim.
     Takım finansal zorluklara rağmen iyi gidiyor.
     Şehri hareketlendirmenin zamanı geldi.
     Gereğini yerine getirin.
     Sizler kent dinamiklerini kulübe yönlendirin.
     Kulüp güçlensin ve üst kurullarda mücadele eder duruma gelsin.

  1. @Pablito10 yorumuna yanıt olarak

   1- sadece bugün, ersin düzen, tuncay şanlı, cem davran, fatih tekke, istanbulspor başkanı, alinur aktaş, bizim medya ve taraftar. sanki övgü anlamında kantarın topuzu biraz fazla kaçıyor gibi.
   2- sonuçta bu çocuklar robot değil. her hafta, her maç, aynı coşku ve aynı performansı göstermeleri pek mümkün değil.
   3- yarın kötü 1-2 sonuçta, bu pastırma yazıymış! bu işler çocuk işi, burası kreş değil. şu lazım, bu lazım demeye başladığımız da, ki genel de öyle oluyor. işte asıl sorun da o zaman başlıyor.
   4- zaten ülkemizde yıldız sporcu çıkmamasının en önemli nedeni spor kamuoyumuzun övgü-yergi konularında bir orta yolunun olmaması.
   5- bu anlamda camiamıza ayrı, ayrı büyük görevler düşüyor.
   KENT DİNAMİKLERİ, artık ellerini taşın altına sokmalı. kulübü ekonomik olarak rahatlatmalı. maddi manevi kulübün yanında olacağının garantisini vermeli.
   YÖNETİM. kent dinamiklerinin desteğini çar-çur etmemeli. kurumsallaşmayı hedeflemeli. kadroyu korumalı, çakma menajer ve abartılı övgülere karşı oyunculara psikolojik destek sağlamalı.
   YEREL MEDYA, futbolu günlük skorlar ve performanslar üzerinden yorumlamayı bırakmalı. beklentiyi yükseltmeden, camiayı doğru yönlendirmeli.
   TARAFTAR, sabırlı olmalı, oyuncular içinde ayırıma gitmemeli. teknik ekibin tercihlerine karışmamalı. olumsuz yorum ve davranışlardan vaz geçmeli. takıma güvendiğini ve takımı sevdiğini futbolcusuna inandırmalı. ligin belki de gelecek seneye sarkabilecek uzun bir maraton olduğunu unutmamalı.
   TEKNİK EKİP. ben bunlara söyleyecek bir şey bulamıyorum. bunlar konuya en hakim, ne yaptığını ve bundan sonra ne yapılması gerektiğini en iyi bilen kesim diye düşünüyorum…

   22
   1. @ters köşe yorumuna yanıt olarak

    Yemin ederim muhteşem bir yazı.

    Alın büyütün, çerçeveleyin asın “taraftarla ilgili olan kısmını” tüm Bursa’ya.

    Alın büyütün, çerçeveleyin asın “yönetimle ilgili olan kısmını” kulüp Bşk. ve yön. Kr. odasına.

    Alın büyütün, çerçeveleyin asın “yerel medya ilgili olan kısmını” tüm yerel medyanın spor servislerine.

    Alın, hackleyerek asın “kent dinamikleri ilgili olan kısmını” tüm kent dinamik önderlerinin kurumsal web sitelerinin ilk sayfasına.

    TARAFTAR kardeşim uygula, uygulat.

 2. Her zaman söylüyorum. Bursaspor 2010 yılındaki şampiyonluğu ile diğer takımları derin bir uykudan uyandırmış ve bu takımlar ölü toprağını üstlerinden atmıştır. Bu ise 3 büyüklerin düzenini ciddi şekilde bozmuştur.Son 10 yılı bu açıdan analiz ettiğinizde karşınıza büyük bir değişim ve buna bağlı daha haklı ve güçlü bir rekabet ortamının çıktığını göreceksiniz. Hem küme düşmemizde ve hemde bugüne kadarki sonraki dönemde hakem kararlarındaki bize karşı olan olumsuz yaklaşımın kök nedeni budur. Ama buna rağmen biz de bu dönemde, bu yıl olduğu gibi canla başla mücadele edip ciddi bir direnç gösterebilseydik,onların ekmeğine yağ sürmeyecek ve bu durumlara düşmeyecektik. Ne demişler. ” ZOR OYUNU BOZAR”’. Böyle devam edersek bu sene bunu yapacağız.

  54
  5
 3. Hata değil zaten. Görerek, bilerek vermiyor. yardımcı faul diye bayrak sallıyor bu 40 metre öteden taç veriyor. o pozisyonda kendini belli etmişti zaten.

  39
  1
 4. Doğru ları görüp te paylaşmak güzel bir şey. . Doğru olanı haklı olanı görebilmek ve bunları savunabilmek önemli olan. . İşte TÜRK futbolu böyle gelişir. .

  38
  2
 5. Başkan utanıyor musun ? İstanbullu tv sunucusu bile isyan etti sen hala sus. Sen ne yapıyorsun o koltukta acaba ?

  25
  40
  1. @Pmb18 yorumuna yanıt olarak

   Okadar eksilemissiniz skor taraftarlığı bu işte. .Takim iyi gidiyor diye bu psikoloji. Bu gençler mecburiyetten oynadı planlayarak değil ! Transferi tahtası açılamadı. İyi oldu mu, oldu. Ama bu başkanın başarısı degil , şansı. Eger iyi gitmeseydi suan son sıralarda olsaydık yine başkanı desteklermiydiniz? Adam iyidir veya kötüdür bilemem . Ne yaptı başkan suana kadar bi fikri olan var mı? Hakkımızı başkan savunmayacak da çıkıp biz mi savuncaz. Futbolcular ve Mustafa er sayesinde suanki olumlu hava baska bisey yok yönetim tarafında.

   12
   5
 6. Ersin Düzen e teşekkür ederim.Ancak bu haksılzıklar ne ilk ne de son olacaktır.Altay maçında verilmeyen nizami golümüz,bir önceki sezonda 2-3 metreden ofsayt olmasına rağmen aleyhimize verilen gol.
  Akşam TRT ANALİZ programında da bir eski hakem müsveddesi spikerin’BURSASPORU ALKIŞLAYIM dediğinde’BEN BURSASPORU ALKIŞLAMAM,GENÇLERİ ALKIŞLARIM,diyerek BURSA ve BURSASPOR düşmanlığını göstermiştir.
  Genç oyuncular üzerine basa basa VAKIRKÖY GERÇEĞİNİ dile getiriyor.Madem orada yorumcusun VAKIFKÖY TESİSLERİ HANGİ KULÜBE AİT BRE KARACAHİL,EYYAMCI,TETİKÇİ .

  24
  2
 7. yüzde yüz penaltı dirayetli olup peneltıyı verse bursasporumuz maçı 4 3 kazana bilirdi ama olsun bu çocuklar yarın bir gün hakemleride yenecekler sizlere bir sorum olsun bilen varsa aydınlatsın TFF DE BULUNAN MUSTAFA ÇAĞLAR HAZRETLERİ NE İŞ YAPAR BİLEN VARMI YOKSA ORADA KONU MANKENLİĞİMİ YAPIYOR O ARKADAŞ

  16
  1
 8. Bu zibidiler değil miydi VAR ilk geldiğinde; bizi düşürmeye doğru lime lime doğrarken; sus pus durup niyet okuyarak bizi haksız gösteren..!! Bir sürü yerden beslenip bir sürü yerden yemlenen “Düzenin Çocukları”nı kaale alıp haber maber yapmayın Allah aşkına..!! Gerçi yerel basınımız da bunlara öykünerek Bursada yemlenme-beslenme ve sakal peşinde..!! Bana ne Ersinden-Rıdvandan-Tuncaydan-Ermandan şundan bundan..! Bana ne Tarıktan-Serkandan-Adnandan-Sühadan..!

  10
  3
 9. Rahmetli Kemal Sunalın tabiriyle
  Eşeoğolu Eşek Demi Güdükçüğüm bunlar
  Güdük, (Necmi) ikisinide Allah Rahmet eylesin

 10. boş laflarla olmaz 1 milyon bursalı toplanacak gidecek federasyonun kapısına meşalelerle protesto edecek anca o zaman akıllanırlar yoksa her hafta bir penaltımız güme gidecek. burda klavyeden açıklamalarla olmaz bu işler

  3
  2
 11. Erkan Başkan İstanbulspor’u tutuyor zaten. Kendisi Bursasporlu değil. Levent Kızıl’la Hayri Yazıcı da fenerli

  30

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu