Erkan Körüstan da başvurusunu yaptı

Özlüce Tesisleri'ne gelen Körüstan, adaylık başvurusunu Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Kadir Şankaya'ya verdi. Erkan Körüstan'ın dilekçesini kabul ettiklerini ifade eden Şankaya, "Çok aday olması beni fazlasıyla mutlu ediyor. Bursaspor'a sahip çıkılması çok güzel" dedi.

Erkan Körüstan da sözlerine, "Yarın Bursaspor'un 50. kuruluş yıldönümü. Bursaspor'un kuruluşunda emeği geçenlere, eski başkan ve yöneticilere şükranlarımı sunuyorum. Ebediyete intikal edenlere de Allah'tan rahmet diliyorum" diyerek başladı.  Aday olacağını açıkladıktan sonraki süreçte kendisini temliklerle ilgili açıklamaların kendisini en fazla rahatsız eden konu olduğunu belirten Körüstan, Bursaspor'a yöneticilik ve başkanlık yaptığı dönemde 1 milyon 200 bin lira bağış yaptığını, bunun 637 bin lirasını ise dondurduğunu söyledi. Körüstan, bağış yapmayı düşündüğü dönemdeki yönetim kuruluna, "Bursaspor'a bağış yapmayanların çok olduğunu görüyoruz. Bu kadar para veriyoruz, ne olur parasını vermeyenleri açıklayın" ricasında bulunduğunu ancak bu konuyla ilgili Yönetimden herhangi bir açıklama gelmediğini anlattı. Bu konuyu defalarca anlatmasına rağmen bazı art niyetli kişilerin durumu başka şekilde kullanmak istediğini belirten Körüstan, şunları söyledi:"Bursaspor'un yakalamış olduğu sportif başarı var. Bizim amacımız bu başarıyı sürekli ve kalıcı hale getirmek. Sportif anlamda değil kurumsal anlamda da Avrupa kulüpleri nasıl yönetiliyorsa Bursaspor'un da aynı yönetim planıyla yönetilmesini istiyoruz. Kurumsal anlamda hedeflerimiz var. Bursaspor'a hayırlı olsun. Fazla adayın olması da çok güzel." Körüstan, transfer ve kamp dönemi, UEFA Avrupa Ligi maçları nedeniyle kongrenin 7 Haziran’da ilk toplantıda yapılmasını istediklerini belirtti.   Bir gazetecinin, "Teknik heyetle ilgili bir değerlendirmeniz olacak mı?" sorusunu Körüstan, "Şu anda Bursaspor'un başında teknik adam var. Yenin sezon planlamasını açıkladı. Başka bir açıklama yapıp kafaları karıştırmak doğru değil. Hikmet Karaman ile de görüşeceğiz" yanıtını verdi. Körüstan, Bursaspor'a yönelik mali soruşturmada kendisiyle ilgili temlik konusunda iki bilirkişi raporu hazırlandığını ifade ederek, şöyle devam etti. "Prof. Dr. Münir Şakrak tarafından hazırlanan ilk rapor diyor ki; 'Hesaplamalar çerçevesinde Erkan Körüstan tarafından dernek hesaplarının kullanıldığının ileri sürülmesi olanaklı bulunmamakta dernek yönünden bir zarar değil aksine ekonomik kazanç bulunmaktadır' değerlendirmesi yapılmıştır. Yine Sayıştay denetçilerinin düzenlediği bilirkişi raporunda ise, 'Yaptığı bağış taahhüdünün borç olarak görüldüğü, bunun ödenmiş olduğu, derneğe 2005 yılından önce borç vermiş olduğu, dernek parasını kullanmadığı aksine kaynaklarını kullandırıldığı görülmüştür.' Bu da mahkemenin bilirkişi sonucudur. Yani bunları dahi okumadan bir kişinin üzerine çamur atıyorlar. Bunu da kamuoyunun takdirine bırakıyorum."

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı