Erkan Kamat’ın yeniden aday olmasına şaşırdım!

Hürriyet Bursa Gazetesi Spor yazarı Vedat Yücebaş'ın bugün yayınlanan köşe yazısıdır.

Aslında ben Erkan Kamat’ın yeniden aday olmasına şaşırdım.

Benim gibi kimse beklemiyordu sayın Kamat’ın yeniden aday olmasını.
Son günlerde söylentiler çıkmıştı aday olacağına ilişkin ama Divan Kurulu’na adaylık başvurusunu görenler yine şaşırdı.
Görevdeki süresini “zorluklarla mücadele” olarak yorumlayan Kamat, “Ustalık dönemim olacak” iddiasıyla kongre üyelerinden güven oyu isteyecek.

İletişime kapalı olmasını eleştirebilirim sayın Kamat’ın.
Krizi yönetemediğini söyleyebilirim geçmişe ilişkin.
Kulübün elektriklerinin kesilmesi kabul edilebilir bir durum değil.
İlk seçildiğinde “Süper Lig’e çıkamazsam kendimi başarısız sayarım” demişti sayın Kamat.
Belki de elinde olmayan nedenler vardır.

Açıklama yapacağını söyledi zaten.
Ama bu açıklama basın toplantısı şeklinde mi olacak, yoksa kulüp televizyonundan bildiri şeklinde mi o belirsiz.
Umarım basına açık düzenler toplantıyı.
Çünkü o zaman meramını gerçek anlamda anlatmış olur.
Emin Adanur, Serdar Acarhoroz gibi sayın Erkan Kamat’a da 5 soru yönelttik.
Sorular şöyle:

 1. İki aday da göreve gelir gelmez kulübe aktaracakları maddi kaynağı açıkladı. Siz ne kadarlık bir sıcak parayı kulübe aktaracaksınız?
 2. Transfer tahtası açılacak mı? Eğer açılırsa kaç transfer yapmayı planlıyorsunuz? Yoksa Bursaspor yine yoluna gençlerle mi devam edecek?
 3. Bursaspor’un borcu ne kadar? Göreve gelecek yönetim acil olarak ne kadarlık bir kaynak bulmak zorunda?
 4. Mevcut kadrodan oyuncu satmayı planlıyor musunuz?
 5. İlk döneminizde çok şeffaf ve açık bir yönetim anlaşışı sergilediğiniz söylenemez. Yeni dönemde daha açık ve şeffaf olacak mısınız?

Kamat, bu sorularıma karşılık ise; “Ben kimseye haksızlık etmek istemiyorum. Çok arayan var, program yapmak veya soru sorup cevap için. Basın toplantısında herkes bilgi sahibi olacak buna emin olabilirsin. Yaptıklarım ortada, herkes biliyor. Az konuştum ama çok şey yaptım” yanıtını iletti.

O zaman sayın başkanın toplantısını merakla bekleyeceğiz…

Yoluyla
Vedat Yücebaş
Kaynak
Hürriyet Bursa

34 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. adam başkan oldu. hiç konuşmadı. sesi soluğu çıkmadan 1sene geçirdi.
  şimdi yeniden aday oldu. yine konuşmuyor. gerçekten çizgisini hiç bozmuyor. helal olsun.

  111
  4
  1. @t.balci yorumuna yanıt olarak

   İyi ki oldu diğer iki aday hiç sağlam değil Kötünün iyisi der oyumu atarım Oy atacak arkadaşlar diğer iki adayı biraz inceleyin yazıkdır şu BURSASPORA

   4
   2
  2. @t.balci yorumuna yanıt olarak

   Devre arasında bile 3-4 transfer yapsa taşı elin altına koysa şimdi süper ligde idik.bırak transferi profesyonel olmayan bir anlayışla Ali bebesini ve recep i kaybetti .Ali olayında krizi iyi yönetmedi.sene başındaki krizdede iyi anlayış sergileyemedi.hattabdiarra traore shehu kalsaydı çok başka yerde olurduk.başarısız bir başkan.tek şansı alt yapı futbolcularının patlaması ve mustafa er oldu.Bize en büyük faydası ise alt yapıyı unutmamak gerektiğini mecburiyetten olsada öğretti.

   1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

    Bursaspor düşmanalrı bence iş adamları gallavi olanlar çünkü . Millet para vermekten bıktı . Bırakalım az maliyetli yerlerde takılsınlar bizden uzak olsunlar kafasındalar .

   1. @Bursa spor yorumuna yanıt olarak

    Ya ne bekliyordunuz ki bundan önce hep aday olanlar siyasiler recepleri Ali ayları sokarak taraftarı satın alarak kazandırdı şimdide emine karşı 2 aday çıkardılar yine kazanan erkan ya da serdar Olcak sonra bursaspor diye birşey kalmııcak

    23
    5
 2. Isvicrelerde oyun oynamak ile meşgul olmaktan basina aciklama yapamadi henüz. Sıra bursaspora gelirse bi açıklamayı lütfeder kendileri inşallah. Tekrar başkan olmak istemesi akıl alır gibi değil ali ay-2 vakasiyla karşı karsiyayayiz

  23
  1
  1. @Osman yorumuna yanıt olarak

   Ama sempatik adam boşver. Evet para yok ama, tip var, sempati var, ana dili gibi ingilizce var. HAdi basın eksileri. Bu özellikler sizi kesmez.

   2
   21
 3. Boş bu işler sayın Kamat. Önümüzdeki sezon yine para yok. Elektrik kesildi. Gibi olaylarla karşılaşmak istemiyoruz. Çekil köşene ne yaparsan yap. Hey ömürler gidiyor boş sezon lar yaşıyoruz sayenizde.

  21
  1
 4. senın sorularının cevapları bunlar

  1 Sayın Kamat’ta sıcak para zaten yok.

  2 Transfer tahtasını açabilecek olsaydı gecen sene acardı bu sene -6 puan tehtidi ile takımı bırakmazdı.

  3 Borç umrunda değilki onun umrunda olan kartvizitinde Bursaspor Başkanı yazması.

  4 Satacam ki önümü göreyim diyecek.

  5 acık ve şeffaf olursam bu koltukta oturamam

  der kendılerı

  17
 5. Hani noldu Aspor yayıncılarına sesleniyorum.Şampiyonlar ligi finali İstanbul’da oynanacak dı…

  Ulan nebicim yayıncılarımız varmış… nerdeyse hepsinin beyni çocuk düşünceli kalmış, ve Bizans odaklı…Bizans dan başka şeyler düşünemiyor bunların beyinleri.

  Kafalar hala abuk subuk gibi düşünceler…

  7
  1
 6. BIZIM PARALARIN TAKIPCISI OLUN
  DIYE YAZAN FUTBOLCULARIN
  YUZUNE BAKMAK
  HE4 ADAMIN ISI DEGILDIR DIMI
  AMA SENDE BU EKSIKKI HALA ORTALARDA ADAYIM DIYE DOLAŞIYORDUN
  INSANDA BIRAZ IZZETINEFIS OLUR
  DIGERLERI GIBI NEYAPTIYSAN YAPTIN
  CEPTE OLMAYAN PARADAN MESTAN GIBI SENDE GUMUS VERDIM DE ÇEKİL
  NASILSA
  NE SORAN VAR NE EDEN
  YAPANIN YANINDA KAR KALDI HEPSİ

 7. BAKALIM SN ERKAN KAMAT MESUT MESTAN GİBİ ALTIN MI VERMİŞ COİN Mİ VERMİŞ COK MERAK EDİYORUM DOĞRUSU BURSASPORU HAYATLARINDA BİR BASAMAK OLARAK GÖRMEKTEN VAZGEÇMELİ

 8. Vedat Tücebaş kim be yaa? Erkan Kamat’ın yeniden aday olmasına şaşırdım diyo, siz de bunu haber yapıyonuz. Başlığı okuyunca bu lafı Cavit Çağlar, Nihat Özdemir gibi adamlar falan söylemiştir heralde dedi. Bi baktım, Vedat Yücebaş. Hadi yürü be yaa. Zurnanın son deliği.

  2
  1
 9. Yaptıkların orta da bizi düşmanlara rezil ettin elektrik borcunu bile ödeyemeyip İstanbul medyasına İstanbul taraftarlarına düşman takımların taraftarlarına karşı dalga gectirdin sana oy atanın Bursasporluluğundan şüphe ederim

 10. asıl bizi düşündüren bunun gibi bir halt edemeyen ve edemeyecek olanların tekrar aday olması değil, asıl bizi düşündüren bunun gibilere oylarını gözü kapalı verecek bir sürü üyelerin olması.

 11. Adama Başkan oldu basın açıklaması yapacağım dedi absürt bir açıklama yaptı. Şimdi adaylık koydu açıklama yapacağım dedi hala yok. Bende bu adama hak veriyorum. Demek ki basın bu adamı iplemiyor ondan yapamıyor. Sizde hemen kızmayın adama :). Demek ki basının bile iplemediği adamı neden BURSASPOR başkanı yapalım veya olsun. Buna oy verenin aklından şüphe ederim. 2. Kez gelirse es kaza bursaspordaki topçuları satar bize de bir şey kalmaz.

 12. belki son anda diğer başkan adayları cekilirse he o zaman yaşadık kamat başkan ver coşkuyu ver satışı yaşadık olurmu olabilir sen sesiz yorumsuz bekle kuytu yerde başkan beli olmaz bu işler piyango cıkabilir

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu