Erkan Kamat’ın artıları ve eksileri

Bursa.com Spor Müdürü Tarık Çapçı'nın köşe yazısıdır.

Tarık Çapçı olağan genel kurul öncesi başkan adaylarının son durumlarını değerlendirdi.

Mevcut Başkan Erkan Kamat başkanlık döneminde olduğu gibi seçim yarışında da sessizliğini anlamsızca koruyor. Geride bıraktığı dönem yapamadıklarını, yeni döneminde nasıl yapabileceğine dair en ufak bir cümle kurmuyor.

İnsanlar aday olmasına bile anlam veremezken, o bunun nedenini açıklamaya bile tenezzül etmiyor.

Kongre üyelerinin beklentisi bu yönde iken O’nun tarafından gelen açıklamalar ise; ancak yönetim listesindeki isimlerin istifa açıklamaları oluyor.  

Adaylığını duyurduğunda bazı kesimler “Yönetimi diğerlerinden daha güçlü” şeklinde değerlendirmede bulunmuştu. Ancak Erkan Kamat’ın listesinden o güçlü isimlerin ayrılması kongre üyeleri arasında “Yönetici arkadaşları bile güvenmiyor bir nasıl güvenelim?” sorusunu sordurmaya başladı bile.

Kısacası Erkan Kamat kalan 15 günde kamuoyunu ikna edebilecek hamleler yapmazsa yani atağa geçmezse işi kolay görünmüyor.

Bu arada kulübün mali tablosunu, ne kadar borcu olduğunu, borçların kimlere ve ödeme zamanlarını ortaya koyacak bir tabloyu kamuoyu ile bugünlerde paylaşmasını herkes kendisinden bekliyor. Bunu yaparsa en azından seçilecek kişi “Biz borcun bu kadar olduğunu bilmiyorduk” cümlesinin arkasına sığınamaz. İlaveten borç miktarı ile ilgili dedikodulara son vermek adına bunun yapılması gerekiyor. 

16 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   Gençler, m.er, oynanan futbol, az da olsa kulübün artan marka, ve takımın piyasa değeri, lig 10. luğu.
   EKSİLERİ, Ali Akman’ın bedelsiz gitmesi.
   şeffafsızlık.
   Bu konuda aklanmadıkça artılarının hiç bir hükmü yok.

 1. Tamam Bursasporlu olabilir. Ama hiç bir etkisi yok. Ya adam kalkıp vaat bile sunmuyor. Kendi ekibi bir şeyleri öne atarak kaçıyor. Biz nasıl buna koskoca Bursasporu nasıl bırakalım.

  35
  1
  1. @ULU MAHALLE 72 yorumuna yanıt olarak

   İyi niyetli insan bosuna Bursaspor’ un zamanını çalmaz ! Tek amaçları kendilerini vizyona çıkarip, reklamini yapmak ve itibar saglamak…!
   İçinde bulunduğumuz durum ortada, hedef ait oldugumuz superlig olmali…!
   Basiretsiz adaylarla kaybedecek vaktimiz yok ! Zaten koca sene boşa gitti yine !

   32
 2. diğer adayları bilmem kanımca onlardan biri seçilmeli ama bunun hala aday olması demek ki malum 1060 a güvendiği kanısı hasıl oldu bende, ben o 1060 a soruyorum burdan AA denen şahsı seçtikten sonra hiç bir an utandınız mı, bugün ki Bursasporumuzun bu durumda olmasının en büyük baş sorumluları olan sizler bu takımı buralarda debelensi mi yetmedi de dahasınımı istiyorsunuz.

 3. Yahu siz hala bu adamın artıları eksileri diye haber yapıyorsunuz. ne artısı var bu adamın….Kullanmayın şu adamın haberlerini silinsin gitsin

  5
  1
 4. Artı hiç bir şeyi yok hepsi eksi bırakın s gitsin borç katlanmış derhal araştırılsın büyük ihtimalle bi şey çıkabilir

 5. Bence Erkan Kamat Ali Ay’ın gizliadayı. Maddi gücü ondan alacak ve yürüyecek. Hele bi de tahtayı açarsa. Miletin çenesi de kapanır. Ali Ay destekli ufak ufak ayağa kaldırır takımı.

  1
  5

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu