Erkan Kamat’a bir istifa şoku daha!

Bursaspor Kulübü Başkanı Erkan Kamat'ın yönetim kurulunda Bursaspor Genel Sekreterliği görevini yürüten Ersin Toker istifa etti.

Dün gece yönetimin etkili isimlerinden Coşkun Yavuz‘un istifasının ardından Ersin Toker‘in de istifa etmesi Erkan Kamat‘ı kongre öncesinde zor durumda bıraktı. Yine dün gece Bursaspor Genel Menajeri Adil Cenkçiler de istifa etmişti.

Ersin Toker‘in basın açıklaması şöyle;

Bursaspor Kamuoyuna;

Öncelikle bilinmesini isterim ki; kulübümüz için şehrimiz adına bir kurtuluş savaşı edası ile bu onurlu göreve inananlarla birlikte talip olduk.

İmkansızlıklar ve inançsızlıklarla başlayan, mazbatası dahi teslim edilemeyen, hukuk ve muhasebe birimi lav edilmiş tam bir kaos ortamının hakim olduğu, 9 ay maaşları ödenmemiş personellerimizle, yıllık ücretlerinin %20’si kadarını haftalarca, aylarca yalvararak alabilen kırgın ve güvensiz bir ortamda ekmeğinin mücadelesini veren oyuncularımızla, daha önce Bursaspor camiasında maalesef kurtarıcılık yükü haricinde göreve layık görülmeyen hocamızla, şampiyon apoletli ve Bursaspor’u her mecrada koruyan, kollayan sportif direktörümüzle, yine aynı dönemde hizmet ve katkı sağlamış olan sağlık ekibimizle çıktığımız bu yola tüm inancımız ve hedeflerimizle başımızı, hatta gövdemizi koyduk.

Malum yaşanılan pandemi süreci, geriye dönük ve mevcut durumdaki olumsuz mali tablo, iç ve dış işlerimizde yaşanan aksilikler, eleştiriler ve duygusal çöküntüler faaliyetlerimizi, projelerimizi kısa çalışma dönemimizde hayata geçiremememize sebep olmuştur.

Bazı spekülatif açıklamalar yapanların büyük Bursasporlu olarak değerlendirilmesine, tertemiz, görevini aşkla yapan insanların töhmet altında bırakılmasına, verilen emeklerin hiçe sayılmasına şahitlik etmekten de üzüntü duyduğumu paylaşmak durumundayım.

Bu ortamda, bağış toplama ve harcama yetkisine sahip bir yönetici, daha da önemlisi taraftarı, sevdalısı olarak, yaşanmakta olan güvensizlik ortamı ve iftiraları, ayrıca yıllardır camiada süre gelen bir takım entrikaları daha fazla hazmedemeyeceğimin bilinmesini isterim.

Üstlenmiş olduğumuz Hatıran Yeter kombine kartı organizasyonumuza bizlere olan güvenlerinden dolayı katılan gönüllü Bursaspor taraftarlarına, bize bu görevi layık gören kongre üyelerimize, desteklerini esirgemeyen ve bizlere bu imkanı sağlayan, her ziyaretimizde bizlere moral veren Sayın Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, İlçe Belediye Başkanlarımıza, BTSO başkanımıza ve Bursaspor’un bu hallere düşmesine içtenlikle üzülenlere, yaşanılan gelişmelerden mahcubiyet duyanlara, mevcut şartlar dahilinde görev süremde elimden gelenin en iyisini yaptığımı iletmek ister, şükranlarımı sunarım.

Bizler çaresiz ve neredeyse hiç geliri olmayan, müsabakalara dahi katılamayacak durumdaki sevdamız Bursaspor‘umuzun yanında olmaktan ve hizmet etmekten kaçmadık, korkmadık ve birçok olumsuzluğa rağmen yılmadık. Fakat tertemiz ve iyi niyetli insanların bu kulüpte ve bu camiada her daim olması ve görev alması gerektiğini kurtuluşunun da böyle mümkün olduğunun bilinmesini isterim.

Görev halindeki yöneticilere iftira atmanın, üzmenin, töhmet altında bırakmanın Bursaspor‘a kötülük olduğunu(!), gönüllü yöneticiler ve bizden sonra görevi üstlenecek olan tertemiz genç kardeşlerimizin fikirlerinin, karşılıksız, menfaatsiz projelerinin ve hayallerinin yok olmasına, Bursaspor’un yalnızlığa sürüklenmesine sebebiyet verdiğinin de unutulmamasına dikkat çekerim.

Bu gururlu ve onurlu mücadelemizde birlikte olduğum dava ve yol arkadaşlarıma, varını, yoğunu, emeğini esirgemeden terinin son damlasına kadar savaşan, tüm Türkiye’nin gözü önünde formamızı ve şehrimizi mahcup etmeyen armamızı layıkıyla taşıyan, inanıldığında ve güvenildiğinde neler yapabileceklerini gururla sunan genç oyuncu kardeşlerimize, en az bizler kadar bu mücadelede var olma savaşı veren hocalarımıza ve bizlere bu zor ve duygusal zamanda görev sorumluğu veren başkanımıza teşekkür ederim.

Takımımızın inandığında ve birlik olduğunda hedefi doğrultusunda tüm olumsuzluklara rağmen muvaffak olacağına inancım tamdır.

En zor zamanında Bursaspor Kulübü‘nde üstlendiğim onurlu ve şerefli yönetim kurulu üyeliği görevimden istifa ediyor, ayrıca 5 Haziran’da yapılacak olağan genel kurulda başkan adayı Sayın Erkan Kamat‘ın listesinden çıktığımı da kamuoyunun bilgisine sunuyorum.

Bursaspor‘umuza en ufak katkı sağlayan herkese ve kulübüme hakkımı helal ediyorum. Fakat hiç bir faydası olmadan acımasızca eleştiren ve sürekli kaos ile beslenen güruha hakkımı helal etmediğimi, kendilerini; Bursaspor için biraz daha yapıcı, kurtarıcı pozisyonlarda görmeyi dilediğimi, artık Bursaspor üzerinden beslenmektense biraz Bursaspor’u beslemelerini temenni ediyorum.

Saygılarımla…

Ersin Toker
Bursaspor Genel Sekreteri

29 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Balack1963 yorumuna yanıt olarak

   Benim hala anlamadığım bu yönetim birçok borcu ödemedi ve TBMM yeni yasa geliyor – “Spor Kulüpleri ve Federasyonları Yasası” DÖRT ANA MADDELİK DEĞİŞİKLİKLER:

   1-Kulüpler artık dernek statasünde olmayacak. Böylece İçişleri Bakanlığı bünyesinden çıkartılacaklar.

   2-Kulüplerin denetimini Gençlik ve Spor Bakanlığı yapacak. Yani bir kulüp kurulurken onayını bakanlıktan alacak ve yaşamı boyunca da bakanlıkça denetlenecek.

   3-Yöneticilere kendi dönemindeki harcamalardan ve borçlandırmalardan doğrudan sorumluluk ve hapis cezası gelecek.

   4-Tahkim Kurulu gibi spor yargı organlarına düzenlemeler getirilecek. Türk Ticaret Kanunu ve Türk Ceza Kanunu ile uyum aranacak.

   Bir yerde bu Kulüplerde içeriden geriye dönme hakkıda verecek yani ucunda hapiste var neden hala eski Bursaspor’lu eski ve şu anki yönetimler “Temlik” peşinde 1 sene sonra en geç büyük yaptırımlar İle duvara çarpacaklar – yani uzun lafın kısası en az 80-100 Milyon TL’en yoksa bu seçime girme sonrası herşeyini kaybedebilirsin!

  2. @Balack1963 yorumuna yanıt olarak

   Bursaspor’a ne verdin ki tekrar aday oldun.
   Tahta açtıramadın Transfer Yapamadın
   Mevcut Kadroya Ödeme Yapamadın.
   Kulup Personeline Ödeme Yapamadın.
   Elektrik borcuna Ödeme Yapamadın.

   Etrafında ki Onurlular İstifa edip Gidiyor
   Omurgasızlar yanında KALANLAR.

   50
   1
   1. @Tulipan yorumuna yanıt olarak

    Bu adama oy veren kim olursa bursaspora ihanet etmis olur adamin yaptigi olumlu hiçbirşey yok lobi falan sıfır zaten aciklama yapicam diyip yapmadan sezonu bitirdi bide utanmadan aday oluyo yuh be

   2. @Tulipan yorumuna yanıt olarak

    Ne verdinde hakkını helal etmiyorsun sizlerde biraz utanma olur ama nerde camiayı Türkiye ye rezil ettiniz Elektirikler kesildi Doğalgaz kesildi futbolcuların maaşını ödemediniz personelin maaşını ödemediniz tahtayı açtıramadınız bunlar yetmemiş gibi ikinciye aday oluyorsunuz bu kulüp size kalacağına kayyuma kalsın bizde size hakkımızı helâl etmiyoruz

    10
    2
 1. Güzel gelişme…
  Kamat adaylıktan çekilecektir !
  Acarhoroz’ da gitsin karşılıksız çekleri ödesin önce, uçan kuşa borcu olduğu söyleniyor…!

  49
  4
  1. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Arkadaşlar bursa adliyesinde görevli memurum, bu Serdar Acarhorozun sadece bizim mahkememizde birden fazla dosyası var. Tefecilik, dolandırıcılık vs. Araştırın hepsi çıkar kesinlikle güvenmiyorum kendisine.

   10
   1
   1. @Yeşil Kent yorumuna yanıt olarak

    Ben de Amatem’de doktorum. Bu Emina Sandal’ın bizde madde bağımlılığının tedavisi konusunda çok yatıp çıkmışlığı var. Ama hâlen düzeltemedik. İnanmayan araştırsın hepsi çıkar.

    1
    5
 2. Ben doğduğum günden bu yana 45 yıldır fanatik Bursaspor taraftarıyım. Ben hayatımda böyle bir başkan görmedim ve görmek dahi istmiyorum. Resmini gördüğümde, adını bile okuduğumda tüylerim diken diken oluyor. Nerden sardık bu kamat denilen adamı başımıza….

  36
  2
  1. @erol yorumuna yanıt olarak

   Burası Bursaspor buraya hiç bir zaman ali koç, aziz Yıldırım gibi babalar başkan olarak gelmedi hepsi küçük esnaf kobi sahibi şahıslar bunlardan bir örnek vereyim kani şen Bursaspor da Bi dönem başkanlık yaptı döşemelik kumaş ticareti yapan sıradan bir esnaf altiparmakta dükkanı vardı.

 3. Bu durum şunu açıklıyor. Bu adamdan bir şey olmaz. BURSASPOR’un günahına biz girmeyelim gidelim diyen adamlar bunlar. Zaten yapılan açıklamalarda adamları zorla yazıldığını anlıyoruz. Yani yanındaki adamlar durmazken bu adama oy verenin aklına şaşarım. Aklım var demesin yada Bursasporluyum demesin.

 4. en büyük hatayı hayri yazıcıyı seçmeyerek yaptı genel kurul, o dönem üye değildim şimdi üyeyim neler döndü bilmiyorum ama çöküş o süreçle başladı , yok dediler fenerli yok öyle yok böyle yav arkadaş sorsan bizim taraftar çok şey biliyor, ama hiçbir şey de bildikleri yok, hep sallama hep sallama, burda şampiyon hocaya küfredildi şampiyon başkanı mahkemelik ettiler, bu adamlar senin şimdi imrenerek baktıgın süper lig de şampiyon oldular daha ne olsun başarıya bak, ama bunu bile sindiremeyen tayfa var çok biliyoruz ya bakın şimdi nerelerdeyiz

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu