Erkan Kamat “Mustafa Er tamam gibi”

Bursaspor'un tek başkan adayı Erkan Kamat Bursada Bugün TV'de Serkan Yetişmişoğlu ve Mehmet Ali Ekmekçi'nin konuğu oldu. Kamat, teknik direktör kim olacak sorusuna "Mustafa Er hocayla anlaşırsak gönlüm rahat edecek" dedi.

Erkan Kamat’ın açıklamalarından satır başları:

Bursaspor’a vizyon katan Murat Gülez’i saygıyla anıyorum. Bursa’nın çok değer verdiği bir büyüğümüzdü. Rahmetle anıyorum.

Bursaspor camiasının çok büyük olduğunu unutmayalım.

Bursaspor için yapılması gereken her şey için mücadele ediyorum.

Kıyıya bırakılmış önemsenmemiş bir Bursaspor gördüm.

Ayağa kaldırmak için elimizden geleni yapacağız.

Bursaspor şampiyonlar liginde kura çekiminde temsil eden kişilerdendim rahmetli İbrahim Yazıcı’yla beraber.

İlk defa Monaco’daki o resepsiyonda UEFA’nın bayrağı ile Bursaspor’un bayrağı yan yanaydı. VIP gibi bir şeydi. Bunun sebebi iyi ilişkilerden kaynaklıyordu. İbrahim Yazıcı’ya o kadar ilgi ve alaka vardı ki oda çok mutlu oldu. Buna bizzat şahitlik ettim. O mutluluğunu gördüm.

Atremanlara katıldım açık yüreklilikle söyleyeyim inanılmaz bir hırs ve ısıran bir takım gördüm. Pandemiden dolayı testlerin negatif çıkmasıda bizi çok mutlu etti.

Balıkesir’in sonuçları da negatif çıktı.

45 milyon lira mı lazım? 

Transfer tahtasının açılamabilmesi için 5 Ekim’e kadar süremiz var kendi özümüzle bu işe devam edeceksek edeceği tahtanın açılması 30 eylül olarak görürsek ihtiyaçlarımız doğrultusunda transfer yapacağız 3 hafta içersinde.

İhtiyaç olan futbolcuları tranfer ederseniz bu da bir bütçedir. Olumlu baktığınız futbolcunun hakkını yememek lazım.

Dökümanları dökmek istemiyroum futbolcunun evine kadar tutulmuş mobilyaya kadar ama kira ödenmemiş. Bu bir mağduriyettir.

Sponsor Kappa ile ilgili ciddi bir sıkıntı var ürün tedarik edemiyoruz.

Antreman malzemesi ve maç malzemesi ile ilgili ciddi sıkıntı var.

Mesut Mestan’dan kalan bir sıkıntı değil bunlar yalnız kimseyi suçlayamam sözleşme böyle gelmiş bu şekilde devam etmişler.

1 buçuk milyon fesih bedeli koymuşlar.

Yeni sezon formaları gönderilmemiş.

Birileri kağıda kenara koymuş kendi başarısı için bir şeyler yapmış her gelen böyle yaptığı için 3 katı önüme geldi.

En kıymetli Bursasporumuzu daha ne kadar kıymetli yapabilirim diye çalışacağım.

Herkese kucak açıyorum. Atmam gereken adımlarda adım atıyorum mücadel ediyorum.

HAYAL GERÇEĞE DÖNÜYOR

Kendi öz kadromuz ile Süper Lige Şampiyonlar Ligi’ne çıkmak istiyoruz. Özümüzle biz bize yeteriz diyorum.

Hocayla birlikte maçı izleyeceğiz.

MUSTAFA ER TAMAM GİBİ!

Mustafa Er hocayla anlaşırsak gönlüm rahat edecek. 

Mustafa Er ve ekibiyle olursak çok mutlu olacağım. Karar aşamasındayız. 

Mustafa Gönden devam edecek mi?

Mustafa Gönden’e şu an takımı toparlama yönlendirmek içn yetki verilmiş. Bizim kadromuzdan sonra çalışıp çalışmama kararı ona bırakılacak. 

Öncelikle ödenmesi gereken borçlar var. Denetleme kurulları kuruluyor onların şeffaf olması lazım en son ne zaman bilgi aldınız.

Bağımsız kurulu bu açıklamaları neden zamanında yapmamış şuan ki zaman manidar. Önümüzde tabi ki de karamsar bir tablo var ama bu işin üstesinden nasıl gelebiliriz diye düşünmeliyiz. Bende çevremde bunu düşündüğümüz için aday oldum.

Serdar Güllü ile toplantı yaptım. Konusunda uzman ve Serdar Bey kendini bu konuda yormuş. Tertip ve düzeni çok severim kendisi de disiplinli. Kulübün içinde zamanında bilgileri doğru alamazsanız böyle bir sonuç ortaya çıkar. Serdar Güllü’lü kongreye yetiştirmek istedi ama olmadı. Zaman içinde bilgiler alınamadığı için böyle bir durum yaşandı. Ona da tertip ve düzeni için teşekkür ediyorum bunun için.

Borçların altına girecek babayiğidi arıyoruz

Biz Bursaspor’a gönül vermiş sevdalı insanlarız. Başka bir aday vardı da ben mi olmadım.

Sizin önünüze bu tablo gelseydi ne yapacaktınız. Zaten yapacak olsanız yapardınız.

Dönüp derler ki yapsaydınız. Bursaspor’un kasasına bu sezon 89 milyon TL girdi.

Mazbatayı aldıktan sonra bütün dava dosyalarını, protokolleri inceleyeceğim. Önümde bir tehlike olmaması için elimden geleni yapacağım.

Eleştirelere cevap olarak şunu demek istiyorum Bursaspor’un gerçek mali verilerini sadece Bursaspor ve teknik heyetteki kişiler bilir.

Bağımsız denetleme kurulu verileri yüzde 100 yeni bu hafta yayınladı. Kurul eksik bilgi aldığı için veriler tam verilemedi.

Marka değerini yeniden yukarı çekmek için yapılacak çalışmalar

Marka değeri olarak zirvede olduğumuzu söyleyebilirim. Bursaspor’u kötüleyecek bir şey demek istemiyorum bizim markamız zaten zirvede.

Türkiye’nin çok önemli bir markası ile anlaşma yapabiliriz.

26 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @kacakload16 yorumuna yanıt olarak

   Kappa forma göndermiyormuş geçen seneki formaları yıkayıp ta mı oynayacağız sayın başkan !? Elektrikler kesilirse onları da yıkayamayız ? Borçları ödeyecek babayiğit arıyormuşsunuz bırakın bu edebiyatları lütfen bir an evvel plan proje kaynak yaratın ! Hiçbirşey bilmiyorsanız ve de paranız yoksa en azından bu iş için bursa’ nın hatrı sayılır sanayicilerinin alıp yönetiminizde göreve gelmelerini rica edebilirdiniz ! Burası Bursa 50 milyar dolar ihracat yapan bir il ! Çatladı kapı muhtarlığı değil…Herkes buradan ekmek yiyor siz de dahil ! Hakkını verin vermeyenleri de biz gittik destek istedik şu şu şu firmalar fabrikalar şirketler ne Allah’ un belasıysa deste vermediler deyin ifşa edin biz de bilelim biz de bundan sonra tüketiciler olarak tercihlerimizi ona göre şekillendirelim !
   Bu iş bu kadar basit !

   3
   21
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Sen ne gereksiz bi insansın,bütün yorumların rezalet . O kadar insan tepki veriyor hala yüzsüz yüzsüz yorum yapıyorsun ,sen bursasporumu tutma kardeşim bu taraftarın bu takımın senin gibilerinin desteğine ihtiyacı yok. Elektrikler kesilirse ne yaparmış mış .evimize götürürüz lan, elimizde yıkarız ,oldumu. Asıl taraftar bizleriz sen değilsin.

    6
    2
  2. @kacakload16 yorumuna yanıt olarak

   Olacaktır kardeşim.
   Bundan şüphem yok.
   Erkan Bey in verdiği mesajları çok iyi anlamak gerekir.
   Diyor ki göreve geldiğim günden itibaren tüm dosyaları en kısa zamanda inceleyip muhtemel cezaları önlemeye çalışacağım.
   Oyuncuların maaşlarını güncelleyerek tecrubeliler ve gençler ile birlikte yola devam edeceğim.
   En önemlisi tüm gelirleri borçları azaltmak için kullanacağım.
   Buradan tüm taraftarlara sesleniyorum.
   Bu röportaj dan itibaren kesinlikle tahta ve transfer için baskı yapmayın.
   Görüyorsunuz sayın başkan tahtanın açılması ile ilgili mesajı verdi.
   Şu an özlüce de kim varsa en azından devre arasına kadar onlarla devam edilecek.
   Zaten açıkça söylüyor.
   Özümüze dönüp Er ile birlikte devam edeceğiz.
   Kolay gelsin sayın başkanım.
   Allah utandırmasın.
   Sizin başarınız bizim hepimizin başarısı olacak.
   Yetkiyi alın ve her zaman açık yüreklilikle hizmete başlayın.
   Bakın sayın Mestan da gençlere imza attırarak yardımcı oluyor.
   Başarılar sayın başkanım.
   Yaninizdayiz.
   Dört milyonluk bir kent yanınızda.
   Bizler Mesut bey e tahta konusunda baskı kurarak hatalar yaptırdık siz bu hatalara düşmeyin.
   Saygılarımla.

  1. @Riyadh Bouazizi yorumuna yanıt olarak

   Mesut Mestan dan saha başarılı olur Erkan Kamat bu 1,ikincisi Mustafa Er ile anlaşılacaksa öze dönüş politikası uygulanacak, transfer tahtası açılamayacak, futbolcuların maaşları bir şekilde ödenecek ve eldeki kadro tutulacak, borç yuku sponsorlarla aşağıya çekilecek, gerekli kombine store forma ile taraftarlardan gelenler ile azaltılacak, bu sezon feda yılı olucak belli, iş adamlarından destek az çıkar…

 1. Kim gelirse gelsin artık birlik olup sahiplenip arkasında duralım. Begenmeme huyumuzdan kendimizi morinho sanmalarımızdan kurtulalım. Birlik oldukça bu günler de geçecek inşallah

  37
  2
 2. Güzel konuşuyorsun başkanım. . İNŞALLAH dediklerinizi yaparsınız. . Şeffaf olmak çok iyi … Programlı hesap lı gidilir se her şey çok güzel olur. .. Biz taraftarlar a düşen BURSASPOR umuza destek olmak tır. .. ALLAH yardımcımız olsun. ..

  23
  1
  1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Yılmaz Vural ın gelmesi gerekir..Mustafa ER bu işi kıvıramaz..Baskan bence bu yanlıştsn dönmeli..Yıl.az VURAL ı seyirci dedestekliyor…Yapmayın etmeyin Mustafa Er in Vizyonu yok..Alin Yılmaz VURA li takıma heyecan ve hırs gelsin..Hem siz kazanin Hem Bursa lılar…

   4
   2
 3. Başkan herşey iyi güzel koşturuyorsun fakat Mustafa Er bu baskıyı kaldıramaz. Mevcut kadrodaki oyunculara baskı uygulayamaz. Eğer ki Mustafa Er gelirse geçen seneki gibi yarı yolda hoca değiştirmeye gideriz ve darmadağın oluruz. Risk almaya gerek yok kumar oynayacak vaktimiz yok Yılmaz vuralı getir protokolde sırtını yasla maçını izle..MACERA ARAMAYIN
  ŞİMDİ BU YORUMU EKSİLEYECEK BİR SÜRÜ GEVŞEK ÇIKACAKTIR. AMA BUNLAR GERÇEKLER. BURSA ÇOCUĞU OLABİLİR,SEVİYORUM DA MUSTAFA ER’İ,AMA ŞU AŞAMADA OLMAZ.

  20
  27
  1. @Cedric Bakambu yorumuna yanıt olarak

   En büyük gevşek kim acaba?Millet senin yorumunu beğenmiyor diye laf söyleyemezsin.Takım borç içinde sen hayal kur.Şu ortamda en mantklısı Mustafa Hoca.Vardır bundada bir hayır diyeceğiz.Tecrübelileri 2 senedir görüyoruz.Bizi sıvayıp gittiler ama insanı seven yaranıyor dimi

   1
   1
 4. Yılmaz vuraldansa mustafa er çok daha iyi bir seçim çünkü yılmaz hoca sistem teknik direktörü değil kısa vadede belki faydalı olur ama artık bizim teknik direktör değiştirecek durumumuz kalmadı. Mustafa er ile birlikte uzun vadeli plan oturtabiliriz inşallah anlaşılır.

  3
  2
 5. Mustafa Er karakteri ve Bursaspor sevgisini tartışacağım biri değil. Ancak transfer yapamayacak, altyapıdan oyuncu oynatacak bir kulübün hocası olmak çok zor bir iş ve kendisinin böyle bir tecrübesi yok. Umarım her şey güzel olur

 6. Yılmaz VURAL gelmeli …Gerisi yalan..Seyirci de Yılmaz VURAL ı istiyor..Mustafa Er bu takımı sürükleyrmez..

  2
  3
 7. Erkan kamat sen hoca konusunda mustafa er i getirirsen bu kulubun bal ligine gitme serüvenine başlamış olursun kimse kusura bakmasın diyorlar trazonda Mustafa er nasıl oynattı orada Mustafa er oynatmadı merak edenler gitsin btso daki İbrahim burkay a sorsun cevap orada nasıl galip geldi daha tecrübeli bu ligi bilen hoca olmalı ayrıca topçu almazsan bu iş olmaz erkan kamat kusura bakma

  2
  3
 8. Mustafa Er dogru bir tercih
  Tahtayi açma derdinden çok borçlari yönetebilme
  Aşamasina gelmeliyiz -puan verilen degil
  Gençleriyle mücadele eden bir takim olmaliyiz
  Her başkan adayi gelmeden önce böyle
  Taraftara şehre umut pompalar koltuga oturunca
  Basireti baglanir adeta siz bu şekilde yapmayi
  Şehri ayaga kaldirma mücadelesini samimi
  Şekilde verirseniz bu şehir destegini esirgemez
  Yok eger önceki başkanlar gibi geleni nereye
  Harcadiginiz belli olmazsa kimseden destek alamaz
  Aglama edebiyati ile koca şehirde yanliz kalirsin

  2
  2
 9. Şu alt yapıdan çıkan futbolcu çakması çocuklara güvenerek yola çıkarsan hiç hoş olmaz o yol başkan Kubilayla Emirhanla rüştüyle olacak iş değil bu neye uğradığımızı şaşırırız

 10. Yapın bir bursaspor gecesi toparlayalım para canlı yayında başka türlü acılmaz bu tahta görelim bakalım kim yardım ediyor yada etmiyor Bence mantıklı olan canlı yayın ve SMS ile aynı fenerbahce gibi canlı yayında toparlamak

 11. Hayal gerçeğe dönüyor kendi imkanlarımızla süper lige çıkıcaz diyor 🙁 Transfer yapılmıyacak galiba.

 12. Erkan Kamat’ı Rahmetli Yazıcı döneminde de severdim ama el insaf adam daha başkan seçilmeden eleştirilerin biri bin para. Başka aday var sanki. Bizim taraftara yaranılmaz. Böyle hiç kimseyi beğenmeyerek bu günlere geldik. Rahmetli Yazıcı’ya da kulübün paralarıyla otel yaptırıyor diye iftira atıyorlardı buralarda.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu