Erkan Kamat “Kongreden sonra biz yokuz!”

Bursaspor Kulübü Başkanı Erkan Kamat kulübün resmi youtube hesabından açıklamalarda bulundu.

Bursaspor Kulübü Başkanı Erkan Kamat, kulübün Youtube kanalında açıklamalarda bulundu. Başkan Kamat, “Bursaspor Kulübü Olağan Genel Kurulunun 22 Mayıs 2021 tarihinde yapacağız.” dedi.

Başkan Kamat‘ın açıklamalarından satır başları:

Yönetim kurulumuzla geçen hafta yaptığımız toplantıda kongreyi 22 Mayıs‘ta yapma kararı aldık.


Kulüp kayyuma kalmasın diye aday olduk ve kongrede seçilerek göreve geldik.


Göreve geldiğimizde kulübün maddi, sportif ve hukuki konularda sorunu olduğunu biliyorduk.


Hukiki, mali ve idari anlamda mali işlerden sorumlu arkadaş 20 Ağustos‘ta görevi bırakmış. Kongreden 10 gün önce işi bırakmış. Tüm tazminatlarını hak edişlerini almışlar. Kongreye kadar da görevlerine devam etmişler. Bu ahlaki ve etik değil.


Futbolcu ve personel ödemeleri için her türlü girişimde bulunduk.


2 Eylül‘de bütün personel ve futbolcu alacaklarını ile lisansların çıkartılması ile ilgili çok ciddi girişimlerde bulunduk.


Sezon başında 15-20 milyon lira olan futbolcu değeri şuan 150-200 milyon liraya çıkmış durumda.


6-7 futbolcumuza ciddi teklifler geldi. İsteyen kulüplerin tavırları ve yaklaşımları bizleri rahatsız etti. 1.5-2 milyon Euro edecek futbolcuya 500 bin Euro gibi rakamlar teklif edildi. O yüzden hiçbir futbolcumuzu satmadık.


Bursasporluların ödediği 200 liralık aidat bile bankalara temlike gidiyor. Bursaspor Kulübü‘nün her kuruşu temliklidir.


31.12.2020 tarihine kadar olan bütün personel alacakları ödenmiştir. Bu tarihe kadar olan bütün ödemeler yapılmıştır.


Burak Altıparmak, Emirhan Aydoğan, Recep Aydın, Cüneyt Köz ve Aykut Akgün alacakları için TFF‘ye başvurdular. Sadece Emirhan Aydoğan ihtar vermedi. Bu futbolcuların ödemelerini yaparak serbest kalmalarını engelledik.


694 bin alacağı olan gözbebeğimiz Emirhan Aydoğan‘a 35 bin lira ödemişler. 659 bin lirasını biz ödedik. Aykut Akgün‘ün hak edişi 405 bin lira ama 65 bin lira ödemişler kalanını biz ödedik. Burak Altıparmak geçen sene 840 bin alacağı varken 85 bin almış. Kalanını biz ödedik.


Bursaspor‘u kafasından silen insanlar mı değerli, yoksa Bursaspor için her şeyini veren ben ve yönetim kurulu mu değerli? Bursaspor sevdamız tüm bunların önünde geçti ve biz göreve geldik.


Bu işi yapacak olan varsa ben giriş kapısında buraya kadar sırtımda taşırım. Hukuk departmanında 152 tane dava dosyası var. Takım otobüsündeki kahve makinesine bile haciz koymuşlar. Tesislerin içindeki havuzun içindeki seramiklerin içinden ağaç çıkmış. Böyle şey olmaz!


Kulübün mutfağındaki ocak yanmıyordu. Masa örtüleri, perdeler, bardaklar, her şeyi yeniledik.


Bu sezon 1. Lig’de Bursaspor kadar hiçbir kulüpte prim ödenmemiştir. Ankaraspor maçına kadar sadece içerideki Akhisarspor maçına kadar tüm primler ödenmiştir. Akhisarspor ve Ankaraspor maçının primleri de bugün yattı. Ödemelerdeki gecikmeler tamamen hacizler ve temliklerden dolayı. Bugüne kadar 4 milyon 200 bin TL prim ödedik. Hiçbir bir oyuncunun bizden prim alacağı yoktur. Primleri de en yüksek rakamdan ödedik. Biz bu kadar pirimi ödemişken bize söylenenler çok ayıp. Hayatımızı koyduk ortaya, sağlımızı sıhhatimizi koyduk.


Futbolcuların kafası karışabiliyor. Teklif alıyorlar kafaları karışıyor. Antalya‘daki kampta pastanede adamlar oturmuş bizim futbolcularımızla pazarlık ediyor. Adamlar gelip bizim oyuncumuzla planlama yapıyor. Sonra futbolcu yüzde yüz performans veremiyor ve neticede takımı etkiliyor.


Adana Demirspor deplasmanında protokol tribününde ciddi tartışmalar ve kavgalar ettik. Bursaspor‘un hakkını hiçbir yerde yedirmeyiz. Adana‘dan dönüşte bazı futbolcularımızda pozitif vaka çıktı. 32 tane futbolcumuz, teknik kadromuz ve ben ile bazı yönetici arkadaşlarımız bu virüse yakalandı. Eğer bu illete yakalanmasaydık 3-4 galibiyet, 6-9 puan fazlamız olurdu. Play-Off’un içinde ve daha iddialı durumda olurduk.


Hatıra kombine kampanyasını 5-6 ay önce devreye sokmak istedik ama temlikler, blokeler ve hacizler nedeniyle ancak yapabildik.


Valiliğin izniyle 4 yönetici arkadaşımızın sorumlu olduğu bir hesap oluşturuldu. Bursaspor hatıra kombine kartı için o hesapta şu anda 160 bin lira var. O para da BTSO‘nun hesaba yatırdığı para. Diğer para geldiğinde oyuncular ve personel giderlerine ödeme yapacağız. Başka bir yere ödeme yapılmayacak.


Mayıs ayındaki kongrede giderken arkamızda bir pislik bırakmamak için çalışıyoruz. Mayıs ayındaki kongrede Erkan Kamat ve yönetimi olmazsa başkan olacak aday bulamazsınız. Biz Bursaspor Kulübü‘nü kongreye kadar namusumuzla götürüp teslim edeceğiz. Benim yönetici arkadaşlarım yanımda dik durmasaydı ben hiç bir şeyi başaramazdım. Yazık günah, biz sağlığımız bozduk. eni herkes arıyor. Bütün organize sanayi bölgeleri beni yıllardır bilirler. Hepsine izah edip anlatıyorum. Hepsi durumun farkında ama başkan bulamayacağız.


Bu takım izlenme rekorları kırdı. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor‘dan sonra en çok izlenen takımız. Bu takımın değerini biz bilmiyoruz ama bütün dünya biliyor. Yayıncı kuruluşun başkanı bile ‘Bu takımın 1. Lig’de ne işi var‘ dedi.


Bütün gençlerimiz geçtiğimiz sezon Bursaspor’dan para almadılar. Ben, Mustafa Er ve Adil Cenkçiler Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş‘a gittik. Çocukların paraları ödenmemiş dedik. BTSO Başkanı ile ortak bir ödeme yaptılar ve çocukların ödemesini yaptık. Geçen sezondan alacakları kalmadı. Bu sezon için de ödemeler yaptık.


Oyuncuların haklı yerleri var evet ama bir takım cümle hataları var. Ama deklarasyonu yayınlarken cümle hataları yaptıklarının farkındalar. O İmzaları istek dışı atan oyuncular var. Birileri bir şeyler yazmış futbolcuların önüne getirmiş, onlar da imzalamışlar. Bu kadar mı düşmanımız var. Bursaspor’un iyiliğini ve başarısını istemiyorlar.


Elektrik ilgili Nihat Özdemir ile görüşüp 3 defa ertelettim. Borcu ertelettim diye bana salladılar. Bunu ötelemek bile büyük bir iştir.​​​​​​​ Bu kulübün 10 milyon lirası bankalara gitti, 1 kuruş görmedik. Borç nedir biliyor musunuz. Bizden önce 2 buçuk senede ödenmeyen 2 milyon 800 bin lira. Görüşmelerimiz devam ediyor. Biraz ödeme yapıp iyi niyet çerçevesinde anlaşmayı umuyoruz.


Göreve geldiğimizde 27 tane dava dosyası var eksi 3 puanla ilgili. Mesut Mestan döneminde eksi 1 puan cezası varmış, Nihat Özdemir TFF Başkanlığına gelince kural değişikliğine gidilmiş. Bir defaya mahsus eksi 3 puan cezası verilmiş. 20 gün içinde bazı ödemeler yaparak 27 tane dosyayı kaldırdık ve 3 puan cezasından kurtulduk.


Ali Ay yönetimi görevden ayrılmadan önce gelecek sezonki sponsorluk sözleşmelerine ek protokol yaptırmış. Bursaspor‘a ödenmesi gereken paraların Ali Ay’a ödenmesi hususunda protokol yapılmış. Bir yıllık Tofaş tribün hakkının 300 bin dolarlık kısmı Ali Ay’a ödenecektir diye protokol yapılmış.


Tofaş CEO‘su ile görüşmemize ve bize ödemek istemelerine rağmen elimiz kolumuz bağlı dediler. Ali Ay’ı aradım. ‘Böyle bir madde koydurmuşsun, bunu iptal edin‘ dedim. Kabul etmedi, ‘hayır, ben böyle birşeyi kabul etmiyorum‘ dedi telefonu kapattı.


Herkes Bursasporluyum diyor ama hatıra kombine kartı alan yok. Toplamda 1500 kişi almış. Temlikler, hacizler ve blokeler olmasın Bursaspor kendi ayakları üzerinde duracak büyüklüktedir. Kimse bu kulüpten büyük değildir. Biz içimizdeki kavgalardan, kaoslardan besleniyoruz. Bursaspor‘u kimse yere düşüremez. Medyacı arkadaşlar ile görüşmediğim için bana sitem ediyorlar.


Biz mayıs ayından sonra zaten burada olmayacağız. Ama lütfen hakaret etmeyelim.​​​​​​​


Biz göreve gelmeden önce üç defa antrenmanı ziyaret ettim. Bazı eksiklikler dikkatimi çekti. Geçen sezondan borç olduğu için Kappa bize ürün göndermiyormuş. Futbolcular malzemeleri yıkayıp yıkayıp tekrar giyiyormuş. 1 milyona yakın borç ödedik Kappa’ya. Biz gelmeden önce herkes BursaStore‘dan almış almış gitmiş, Bursaspor, BursaStore‘a 500 bin lira borçluymuş.


Mart ayında yapmamız gereken mali kongreyi pandemi nedeniyle yapamıyoruz.


Olağan Genel Kurul için 22 Mayıs‘ta ilk oturum olacak. İkinci oturum ise 30 Mayıs‘ta olacak.​​​​​​​

66 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Mesut 16 yorumuna yanıt olarak

   ALLAH aşkına seçildiğinden beri çıkıp konuşmadın NEDEN.Buzamana kadar hep icraat yaptık ödedik öteledik diyorsun elektirik,personel futbolcu vs ödemeleri yapıldıda BU SORUNLAR HALA VAR NEDEN ? PEKİİ KENDİN DİYORSUN ANTALYADA PASTANEDE FUTBOLCUMUZU AYARTIYORLAR DİYE YÖNETİCİLER NEREDEYDİ MEYDANIN BOŞ OLDUĞU BURADAN BELLİ HANGİ KULÜP BAŞKANI VE YÖNETİMİ BUNA MÜSADE EDER ? VE KİMDİ ONLAR ZAMANINDA AÇIKLANMADI NEDEN.Bugüne kadar gelen senin gibi atıp tuttu giden de hep daha önceki yönetimleri suçladı ZATEN KULÜBÜDE BU HALE TARAFTAR GETİRDİ ! Aday yok diye kayyum olmasın diye çıktık diyorsun keşke kalsaydı daha öncede kalmıştı sonrasında tüm şehirin önemli isimleri Erdoğan Bilenser in başkanlığında birleşti.KISACASI BU ŞEHRİN SEVDASI BURSASPORUMUZ BU HALE GELENE KADAR BİLENLER DE SUSANLAR DA BU HALE GETİRENLER KADAR SUÇLU.ARTIK YETER
   YA ADAM GİBİ SAHİP ÇIKIN.
   YADA BIRAKIN DÜŞÜN YAKASINDAN SEVDAMIZIN.

   6
   1
  2. @Mesut 16 yorumuna yanıt olarak

   Zaten kimse aday olmadı diye oldum demek; ben yeterli değilim aslında demek deģil midir ? Eski yönetimleri suçladı, bağırdı çağırdı, biz bu işi beceremedik çünkü eski yönetimler beceriksizdi demeye getirdi. Borcu ödemedik, öteledik. Eski yönetimlerde onu yaptığı için borç katlanmış zaten. Birde temlikler olmasa, borçlar olmasa Bursaspor un kimseye ihtiyacı yok demesi yok mu ? Kahkaha ile güldüm. Bize Bursaspor un büyüklüğünü anlatıyor kendi yapmış gibi. 😀

   6
   11
  3. @Mesut 16 yorumuna yanıt olarak

   Kim doğru kim yalan söylüyor çok ilginç.7 aydır bir kuruş almadık diyenler mi yoksa şunu ödedik bunu verdik diyenler mi?iğreniyorum bu insanlardan kim yalan söylüyorsa.

   11
  4. @Mesut 16 yorumuna yanıt olarak

   doğru söze ne denebilir. Adam geldi sanki kulüp kasasında 5 – 6 milyon euro vardı da bu hale düşürmüş gibi algı var. Adam geldi beti benzi attı. Ne yapabilir adam? kim cebinden çıkarıp 5 – 6 milyon lira verir? Bursaspor bir A.Ş. olmadan asla düzelmez. Erkan Kamat elinden geleni yaptı. Cüneyt’e kim 600 bin lira vermiş, aykut denilen adama kim milyon lira vermiş ise suçlu onlardır. İbrahim Yazıcı’dan sonra gelen tüm başkan müsvetteleri araştırılsın.

   12
   3
  5. @Mesut 16 yorumuna yanıt olarak

   Bu Ali Ay geçenlerde aciklama yapmıştı kulübun bir kurusuna temlik koydurmadim. Destek olabildiğince hala olurum bana iftira atıyorlar diye.
   Arkadas bunlar nasıl bu kadar utanmaz oluyolar benim aklım almiyo. Koskoca şirket sahibi adamsın nasıl bu kadar rahat yalan atabiliyosun koca sehre nasıl bi utanmazliktir bu. Bunları daha yeni soyleyen, Kamat sende az korkak degilsin de neyse dürüstce soylemissin herseyi en azından. Yaptığın en büyük icraat bu olsun.

   17
   1
  6. @Mesut 16 yorumuna yanıt olarak

   En büyük problem uygun fiyatlara oynayan genç futbolcularımızın birileri tarafından aklının çelinmesi.bu takım genç oyuncusunuun alacağını ödeyecek düzeyde.seyircili oynayabilsek toplanan hasılat elektrikte öder futbolcu alacağıda öder.biraz sabır seyircili maçlara kadar.yeterki şu temlikte anlaşmalı.borç borçtur ödenir ama buna izin vermemek hainliktir.Ali Ay en büyük haindir.bölükbaşı hainin karesidir.köristan bunların aynısıdır .

   23
   1
  7. @Mesut 16 yorumuna yanıt olarak

   Bide başkan adayı olucakmis ali ay en kötüsü başkan olsun diyenler var halen ve gelirse kendisini aklamak için bütün delilleri yok eder

   33
   1
  1. @Turshu yorumuna yanıt olarak

   Hayırlı uğurlu olsun doğalgazda kesilmiş suda kesilirse şaşırmam açıkcası ey kamat ödediğine dair belge dekont yoksa bu laflarla beni kandıramazsın her gelen başkan anca bu böyle oldu işte böyle yaptık diyip durdular bunlara karnım tok benim çıkıp yatırdığına dair belge koyamıyorsan boş laflarla milleti kandıramazsın yeter ya bu kulüp transferlerden tonlarca para kazandı , sms oylaması oldu , biletlerden , formalardan ve etkinliklerden tonlarca para kazandı bursaspor bu hale nasıl geldi ibrahim yazıcıdan sonra toplam kasamıza en az 400 milyon küsür lira olması lazımdı nerede o para arkadaşlar transfer parası , bilet parası , forma , o hani etkinliklerden gelen paralar , sponsorluklar nerede yeter türk futbolunu mahvettiler önüne gelen başkan oluyor şu kadar para verdim diyip hortumluyorlar belge var mı soran yok o denetim kurulundaki ve divan kurulundaki şahsiyetler neye yarar çok merak ediyorum bunamış hala o koltukta oturuyorlar iş yapsalar gene iyi ama icraat yok

   3
   14
   1. @EMİR yorumuna yanıt olarak

    Kardeşim sanırım giden başkan lar gelen para lara temlik koydurmuş. Bankalardan temliklerden kasada para kalmamış. Yani giden başkanlar ve bankalar gelen paraları hüüüüp diye emmişler kardeşim.

    18
    1
    1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

     Kardeşim onu demiyorum borç ödedik diyor ya belge veya dekont var mı biz böyle körü körüne inandığımız için sorgulamıyoruz ali ayda 150 milyon tl ödedim diyordu anca söylem var belgeler ile açıklama yapacaktı zamanında ben kimin ne dediğine şu durumda inanmıyorum adam gibi belgelerle çıkıp açıklama yapılırsa tamam derim ama anca ben bu kadar ödeme yaprık diyor bu zamanda söze güven yok belgelerle gelsin geri boş

  2. @Turshu yorumuna yanıt olarak

   Yok şimdi benim anlamadığım başkana sallayanlar bu açıklamalardan sonra yelkenleri suya indirdi vay be biz haksızlık etmişiz dedi . Ya Taraftar siz de ne yaptığınızı bilmiyorsunuz herkes boş yapiyo

   20
   1
  3. @Turshu yorumuna yanıt olarak

   Açıklamaya kim inandı ? Yine Altın Hesabı Vakası İle Karşı Karşıyayız Burada Söyledikleri “Onu Verdim Bunu Verdim” vs vs Bir Yuvarlak Hesap Pirimler 5 Milyon TL Futbolcular 10 Milyon Maaşlar 10 Milyon Diğerleri 10 Milyon = 35 Milyon TL Ekliyecek Bunlar Bronz Hesaptan ! Derhal Gitmeleri Lazım Bunların Kayyum Atansın Acilen!

   28
   10
  4. @Turshu yorumuna yanıt olarak

   Tamam erkan başkan. Eğer o saydıklarını dediklerini yaptıysan yapabildiysen teşekkür ederiz. Ama söyle konuş kim kimler neler yemiş anlat söyle. İstifa etmek de bir erdem göstermektedir. Kapalı kapılar ardında neler dönmüş anlat bilelim.Kimler BURSASPOR dostu ( gerçekten ) kimler BURSASPOR u soymuş . Bilelim başkan bilelim.

   31
   2
  5. @Turshu yorumuna yanıt olarak

   Ya günlük suçlu aramanın mantığı yok herkesin hakli olduğu konular olabiliyor,Başkanın yanlısı zamanında gerekli bilgileri vermeyip kaçak dövüştü.Bu şekilde olacağını biliyordu ki bilmiyordum diyemez..bu kulüp düzlüğe bir kaç günde çıkamaz ,Erkan in yanlışlarını Ali Ay in yanlislari döver o nedenle bugüne değil lafimiz geçmişe ve geçmişi bugün yönetmeyenlere,gelecek başkan kim ise bunları bilip gelmeli yoksa hep yokuş aşağı frensiz devam ederiz.

   32
   1. @Chiefofficer yorumuna yanıt olarak

    Sende haklısın tek suçlu taraftar olabilir Yada bi dakka bi dakka sen başkandın dimi ne verdin bu kulübe onu ödedin bunu ödedin senin ve yönetiminin cebinden ne çıktı sana ne kaldı onuda bi anlat hele seni birilerimi oturttu sen kendinmi oturdun o koltuğa gırtlağa kadar borcun olduğu kulübe neyine güvenerek baikan oldun oraları anlayamadım bırak masumculuğu erkan geldiğinden beri ne yaptın bu kadar kolay hale getirdiniz o koltuğa oturmayı

    8
    4
 1. ya aga ne anlatıyon sen ya öle yaptık böle yaptık ben yapamadıklarını saysam 5 sayfa çıkar bırakın gidin kardeşim sizin çapınız yetmiyo bu işlere

  54
  66
  1. @green boys yorumuna yanıt olarak

   Ya aga sen geç yap ozman be kulüp bitmiş siz bitmediniz Ahmet Mehmet değil olay gormuyo musun dibin dibindeyiz sen kağıt yaprak derdindesinjz

   13
  2. @green boys yorumuna yanıt olarak

   KARDEŞİM SENİN ÇAPIN YETİYORSA LÜTFEN SEN GEC YAP ŞU BAŞKANLIĞI DA KONUŞTUĞUN GİBİ DE GÖSTER BİZE NASIL YAPILIYOR BAŞKANLIK. EGER BENİM ÇAPIM GÖÇTEN YETMEZ DERSEN OZAMAN SUSUCAKSİN SAYGİ DUYUCAKSİN. YAZIN SANKİ 10LARCA BASKAN ADAYI VARDİ DA BİZ BU ADAMİ SEÇTİK. NE ANLATİYOSUNUZ BİRADER SİZ. BURSASPORA KAYYUM ATANMASİN DİYE ADAM GELDİ BASKAN OLAYİM KİMSE OLMAYACAKSA DEDİ VE SUANA KADAR DA ELİNDEN GELENİ ARKASINA KOYMADI. SİZİN SİMDİ KALKIP LAF SÖYLEMEYE HAKKINIZ YOK. NOKTA.

   15
   7
 2. ERKAN KAMAT
  EMEKLI MAASIMLA. 2 AD.HATIRA KOMBINESI PARASINI AYIRDIM MERAK ETME. BU ORTAMDA NASIL VERELIM
  BENIM GIBI COK KİŞİ VARDIR
  VALILIKTEKI HESABIN 4 YONETICI ADINA ACILDIGINI SÖYLÜYORSUN SITEDE YENI TOPLAM SAYI VERILIYOR AMA
  GELEN PARALARIN NEREYE HARCANDIGINI SEFFAFOLARAK ACIKLAYACAGIZ DEDIN ACIKLAKI SAMIMIYET GORULSUN INSANLARDA FUTBOLCU GENCLERIMIZE DESTEK OLSUNLAR

  44
  4
 3. Açıklamalardan ve borçlarda anlaşılan çok net bir durum var “Bursaspor Ali Ay yönetimi döneminde cinayete kurban gitmiştir ve cinayeti işleyenler kulübü yine bu kulübün parasıyla öldürmüşler” daha sonra gelen Mestan yönetimi hiçbir yere ve kimseye komik rakamlar dışında ödeme yapmamış ve strateji tamamen “1 yıl yalanla dolanla futbolcuları oynatalım bu ligden çıkalım, çıkamazsak zaten kulüp batacak bizde sonra kaçar gideriz” stratejisi uygulamışlar. Halihazırda zaten batmış kulüp kayyuma devredilip 2.Kocaelispor vakaası yaşanmasın diye Erkan Kamat yönetime gelmiş. Sıfır gelir ve dava dosyası yağmuru altında futbolcuların malesef yalanlarının aksine ciddi miktarda prim ve 2020 paraları yatırılmış. Malesef futbolcular yalan söylüyor, aldıkları prim ve diğer ödemeler ortada. Kelime oyunu yapıyorlar, sezon başından beri para alamadık diyorlar, “sezonun 2.yarısında maaş almadık sadece primler yattı” demeleri gerek ama demiyorlar. Futbolcunun allah birdir dediğini inanacaksın gerisi %90 yalan zaten. Kulüp tamamen batmış vaziyette. Şimdi Ali Ay, Bölükbaşı ve Körüstan şakşakçılarını piste davet edelim bize bir şiir okusunlar.

  21
 4. Ee madem futbolculara bu kadar ödeme yapıldı da futbolcular neyin kafasını yapıyor o zaman futbolcular mı Yalancı sen misin yalanci erkan kamat

  14
  2
  1. @Osman yorumuna yanıt olarak

   Yukarıda yazılanlardan anladığım kadarıyla bu yılla ilgili futbolculara maaş ödemesi yapıldığına dair bir bilgi yok geçen yıla ait ödemeler yapılmış ve Sayın KAMAT prim ödedik diyor özellikle rakam verilmiş (4,2 milyon) yüksek ihtimal bu tutar da geçen yılın primlerinde bir hatırı sayılır bir pay olması gerekiyor… Şu an oynayan mevcut kadronun yıllık maaşları 8 ile 10 milyonu geçmez Aralık sonuna kadar 4,2 milyon prim ödemesi yapılmışsa pirimler yıllık 8 – 10 milyonu bulur ilk 6 da yer almadığı halde maaşlar kadar prim dağıtılmasının bence ihtimali yok ve olamaz burada bir algı operasyonu var bilinçli olarak net açıklanmamış ….

 5. İnsan uzmanı falan değilim. Güvendiğim, tanıdığımı sandığım insanlardan çok ta darbe yedim.Yine de yazamadan geçemiycem, gördüğüm ve dinlediğim başkanlar içinde ki en masum ve haklı olanı bu.

  14
  2
 6. Çokta eleştirilmeyi hak etmiyorlar
  Hiç başkan adayı yokken çıktıp göreve geldiler
  Kongereye adaysız gidecektik

  14
  1
 7. İyi niyetinden şüphem yok kendi adıma ama bu konuşmayı çok daha önceden yapmanız lazım diye düşünüyorum o zamanda insanlar Fakir edebiyatı yapacaktın niye Başkan oldun diyeceklerdi kısacası iki ucu boklu değnek nereden tutarsan tut bok eline bulaşıyor.Geçmişte yapılan hatalara kurban oluyorsunuz ama o yapılan hatalarda sizlerinde hatanız yokmu o zamanlar da neden çıkıpta hataları söyleyemediniz.
  Bizler taraftarız kulübün içini sizler kadar iyi bilmemiz mümkün değil bizim taraftar olarak tek suçumuz Yeşil Beyaz renkleri çok sevmek onu her zaman en iyi en güzel yerlerde görmek insan sevdiğini böyle görmek istemez mi.
  Şimdi herkes herşeyi söyler evinde üç beş kişilik ailesini bile idare edemeyenler şimdi herşeyi söyler.Zaman birlikte olma zamanı zaman sırt sırta omuz omuza vererek mücadele etme zamanı yeterli şeffaf olun Kulübün resmi internet sayfasından bütün harcamaları açık açık paylaşın herkes görsün inansın bu zamana kadar böyle olmadı birde böyle deneyin insanlar size inansın bakalım ne olacak

  11
  1
 8. Allah yardımcımız olsun bugünden sonra bu takım için suçlayıcı olmanın bir çözüm olmadığını görüyoruz herkes elini taşın altına koyacak bu Bursa’dan toplamda 200.000 tane hatıra kombinesi satılmazsa bu taraftar ben Bursasporluyum diye dolaşmasın ben üniversite öğrencisiyim devletin bana verdiği kredimin parası ile gidip kombine alıyorsam forma alıyorsam herkes alabilir arkadaş, şu çocukların alacakları ödenirse akıllı bir yönetim bu çocukları 2 yıl içinde doğru transfer hamleleri ile satıp kulübün ihtiyacı olan gelir şu kadrodan sağlanabilir. Zamanında passoligi boykot ettik son treni kaçırdık en kötü ihtimalle ztk kupasını alabileceğimiz sezonu boş kapattık transferden 30m euro gelir elde edildi nerde olduğu belirsiz. Ertuğrul hoca ile yeniden başladık kovduk Hamzayı kovduk Aliyi yine seçtik en sonunda küme düştük 2 yıldır debeleniyoruz burada bir gün elbet çıkıcaz ama aklımızı başımıza devredersek gelecek yıl çıkabiliriz şu kadro bizim son şanslarımızdan ilk 11 oynayan 5 topçu şuan bile iyi para kazandırabilir 2 yıl aynı kadro devam edip aksak kısımlara transfer yapılırsa 5 değil 10 topçuyu avrupaya satıp borcun büyük kısmını kapatabiliriz uyanın 2 maç avrupa 10 maç lig oynayan ozan kabak 13m euro ya gitti 10 topçudan 50m kazanıp borcu kapatırız borcu uyanın artık herkes üstüne düşeni yapsın .

  10
 9. 2010 yılında şampiyon olurken kadronun toplam değeri 9 milyon Euro, şu anda ise 60 milyon Euro olduğunu ifade eden Başkan Yazıcı, “Gelirimiz ne kadar? Kimseyi küçümsemek gibi bir niyetim yok. Ama gelirimiz geçen sezon lige çıkan Akhisar’ın, Elazığspor’un geliri kadar. Giderlerimiz ise bu kulüplerin en az 10 katı. Eskişehirspor’un Eti desteğini arkasına almış, her yıl 4 milyon civarında göğüs reklamı geliri elde ediyor. Karabükspor’a açık çek sunulmuş. Ne kadar paraya ihtiyacı varsa parası veriliyor. Antalyaspor’a Medicalpark ciddi katkılar sağlıyor. Anadolu kulüplerinin neredeyse tamamını ya belediyeler ya da markaları destekliyor” diye konuştu.

  2012 yılında yazıcı nın sözleri bunlar avrupa da oynarken desteklenmeyen bursaspor şimdi bu durumdan çıkamaz

  Bursaspor a destek olmayan ne kadar Bursalı iş adamı varsa hepsinin adı teker teker açıklanmalı bunu kulüp yapamaz teksas bu isimleri alıp manifesto yayınlayacak bize düşende onları rezil etmek

  10
  2
 10. Tek doğru 1500 kişi kombine almış 100 lirayı vermeyenler burda gelip milyonluk tatava yapmasın istifa istifa biz yarı dönemde bağırdık istifa diye tepki gördük şimdi istifa etse nolcak bu kadar cahillik olmaz

  10
 11. ali ay bursaspordan alacaklarını alabilmek için yeniden başkan adayı olacakmış. şimdi çıkar önce kendini affettirir, bursaspor sevdasını anlatır, arkasından seçilir ondan sonra alacağını fazla fazla toparlar gider. nasıl bi iştir ya. hayırlı olsun şimdiden ali ay

  10
  1
 12. Başkan sen kötü niyetli değilsin bunu biliyoruz zaten ama gelirken biz 50000 vericez diye vaadler verdiniz hiçbiri olmadı.Birşey yapamasan bile insan çıkar konuşur sen bir kelam laf etmedin.Ama asil sovulmesi gereken insan yazinin iicnde geciyor herif bildigin klübü kendi üstüne yapmış yaziklar olsun

 13. Hiç birşey anlamıyorum ben Cüneyt köz hangi maçtı hatırlamıyorum bir açıklama yaptı yayıncı kuruluşa bu gençlere yazık onların bari parasını ödeyin primini yatırın diye ertesi gün başkan açıklama yapıyor böyle birşey yok herkesin parası ödendi diye sonraki gün Cüneyt köz yeni bir açıklama ile özür diliyor başkan böyle diyor ki açıklamasında hiç bir yamuk yok bence gayet mantıklı futbolcular medya ve camiaa başka söylüyor birşeyler dönüyor kulüpte ama hiç anlamıyorum

 14. Sn.KAMAT bu açıklamaları bugün değilde keşke her ay basın açıklamaları yada 3 ayda bir genel tablo hakkında açıklama yaparak camiaya bilgi vermiş olsaydınız.
  Yöneticilik yapmış biriyim.Yanımda onlarca personel çalıştırdım.İhtiyacı daha çok olan insanla ihtiyacı çok olmayan arasındaki ahlak,anlayış farklarını yaşayarak bilenim.Hele hele arkadan hançerlemek nedir onu defalarca yaşayan biri olarak çoook iyi bilirim.
  BURSASPOR başkanı olarak son dönemlerde başkan olanlara (Şampiyon olan başkandan sonra gelenler.)iki çift sözüm var.Bir kişi 1250000 avro verdiği oyuncuyu ikinci yarıda lisansınıçıkartmıyorsa ona söylenecek çok sözler var amma burası yeri değil.

  Bu oyuncuya bu parayı verip oyantmayan acaba iletmesine 10 000 Tl lik makinayı lasa kullanmadan atarmı.

  Şahsi kanaatim şu:Biz kenetlenirsek aşamayacağımız engel yoktur.

  YETERKİ ŞEFFAF,DOĞRU-DÜRÜST VE SAMİMİYETLE DAVRANLSN.

 15. Bence Erkan Kamat, Yazıcı’dan sonra gelen başkanlar arasında kötü niyetli olmayan tek kişi olabilir ama başkanlık koltuğu kendisine bir iki gömlek büyük geldi diye düşünüyorum. Kendisi ve yönetimi çok zor bir sorumluluğun altına girdiler ama başaramadılar. Başaramamaları anormal değil başarsalar mucize olurdu. En büyük eksiklik bunun gibi açıklamaları daha fazla yapıp yönetim ile taraftar arasında bir bağ kuramamaları oldu bence. Açıklamaların haklı tarafları haksız taraflarına ağır basıyor ve zaten kendisinin niyetinden şüphemiz yok ama olmadı. Zamanında Yazıcı ve yönetimine yapılan operasyona ses çıkarılsaydı Bursaspor bugünlere gelmezdi. Bence asıl sınıfta kalan Bursaspor taraftarıdır, biraz özeleştiri zamanı.

  6
  1
 16. Birileri birşeyler yazmış futbolcuların önüne getirmiş, ise o birileri kim?
  Şayet isim veremiyorsan bu taraftara yalan söylüyorsun demektir.Bundan sonra hiç kimseden çekinmeye gerek yok.Ama senin de bazı açıklamadığın açıkların varsa onun için bu birilerini açıklıyamıyorsun demek ki.Tabii şeffaflık olmayınca bu işler çamur at izi kalsınla yürümeyecek artık.Taraftar somut yani net belge ve bilgi istiyor.Bu kulüp hiçbir zaman başkansız kalmadı.Gerektiğinde amigolar bile başkan oldu.Ama sen şeffaf olmadığın için beni hiç etkileye medin.Şimdi niye istifa etmiyorsun? 22 mayısa kadar belgeleri mi dizayn edeceksiniz.Şimdi bırakın, topu da Sayın valimize atın ,o gerekli derlemeleri yaptırır.
  Demek ki ortalık o kadar karışık ki toplamak için zamana ihtiyacınız var.Haa bide sizleri başkan olmak için yürü arkanda biz varız deyipte arkanızda durmayanları isim olarak açıklarsanız,taraftar da kimin ne olduğunu anlar.Aksi takdirde kimse size inanmaz.

  4
  1
 17. Şu mahkeme sürekli niye ileri tarihe atıyorsunuz. Merhum İbrahim yazıcı sonrası bütün hesaplar bir an önce didik didik edilmeli. Geç gelen adalet adalet değildir.

 18. Yani diyor ki koltuğu bizden önce gelenler kirlettiyse bizim kabahatimiz ne? Oturmadan önce az biraz temizleyeydin hele o koltuğu.

  2
  2
 19. Hatıra kombinesi alınmamasının sebebi size ve sizin gibilere güven olmaması. Sorunları biliyorsunuz, bile bile bu görevi üstleniyorsan aynı zamanda da biz bu sorunlara çözüm üretiriz demiş oluyorsunuz. Başkan olup da transfer tahtasını açamıyorsan, tarihin en düşük maliyetli kadrosunun alın terini ödeyemiyorsan, Bursasporlu dik duruştan bahsedip ali akmanın sözleşmesini karşılıklı fesh edip önünü açıyorsan( bu fesih ciddi midde bulandırıcı söylentiler barındırıyor), açıklama yapacağım dedikten sonra sözünü tutup insan içine çıkamıyorsan( kimler sus diyorsa artık) şimdi burada çıkıp sağlığımızı koyduk vs demeyeceksin. Seni tüm organize sanayi tanıyorsa nasıl bireysel bir maddi çıkmazda başkanlığa geldiğini bilir. Kullandığın araç bile istifa eden yönetim kurulu üyelerine ait. Kelime oyunlarını bırakıp, geldim ben kendi reklamımı yaptım, sosyal çevremi genişlettim, Bursaspor camiasına verdiğimden çok daha fazlasını madde olarak olmasa da manevi olarak aldım de, istifanı et yoluna devam et.

 20. Geçen yılın futbolcu alacaklarını belediye ödemiş. Tek kuruş elektrik faturası ödememiş ötelemiş. Ben size birşey diyim başkanı haklı bulanlar nasıl haklı buldu anlamıyorum. Arkadaş eski başkanlar zaten bu hale getirdi ama bu da hiçbir şey yapmadı bunu bir tek ben mi görüyorum. Açıkça diyor adam konuşmada burası dernek, geldim başkanlık yaptım gidiyorum. Kulübe iğne ucu kadar katma değer katmamış, bulunulan durumdan kurtaracak hiçbir faydası olmamış, ovündüğu şey aldığım gibi bırakıyorum. Diğer başkanlar gibi para götürmedim. Kusura bakma da bizim buna değil kulübü bu durumdan kurtarabilecek adamlara ihtiyacımız var. Sen de sağol 1 sene idare ettin. Hadi güle güle. Yeni bir yıl yeni umutlar artık ne diyelim.

 21. sen borçları bilerek geldin Başka oldun Peki senin zamanında gelen elektrik doğalgazı neden ödemedim Senden Hiçbirşeyolmaz Güzelim kulübü bitirdiniz

 22. Emin beyi tanırım kefilim.
  Bursasporun tek kurtuluşu Emin beydir. 40 milyon TL sıcak para ile geliyor. İstemezükçülerin Bursaspor’a 1 TL katkısı yok bari kambur olmayın Emin beye.
  Büyük Başkan Emin Adanur

  1
  2
 23. Erkan Kamat başarılıdır,değildir,tartışılabilinir,ama ondan başkada aday çıkmadı,vardıda bizmi görmedik,Ali Akman olayı olmasaydı,Bursaspor İlk 5 içinde olabilirdi,Tabi Mayıs hangi babayiğit aday olacak göreceğiz

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu