Erkan Kamat Bursaspor’a kötülüğün en büyüğünü yapıyor!

Olay Medya Spor Yazarı Erdal Akçay'ın bugün Olay Gazetesi'nde yayınlanan köşe yazısıdır.

1 Haziran 1963’te kurulup 16 Mayıs 2010’da tarihinin en büyük başarısını Süper Lig şampiyonluğuyla yaşayan Bursaspor zor günler geçiriyor…

Son yıllarda yanlış yönetimler sonucu önce borç batağına, ardından da TFF 1.Lig’e sürüklenen yeşil beyazlı kulüp bugünlerde Teknik Direktör Mustafa Er ve Vakıfköy Futbol Akademisi’nden yetişmiş pırıl pırıl kadrosuyla varoluş mücadelesi veriyor.

Kadro derinliği olmamasına rağmen bir çok maçta sergilediği futbol, attığı goller ve elde ettiği galibiyetlerle alkış alan yeşil beyazlı takım ne yazık ki idari anlamda yönetilemediği gibi hakemlerin aleyhine verdiği kararların da etkisiyle hedefini çabuk yitirdi.

Dün akşam bir kez daha gördük; hakem Serkan Tokat, ilk yarının uzatma anlarında Bursasporlu Kerem Şen’i ceza sahası içerisinde Eslem’in düşürdüğü pozisyonda penaltıyı es geçmekte hiç tereddüt etmedi. Bir kulüp sahipsiz kalınca hakemlerin de oyuncağı oluveriyor işte.

Serkan Tokat’ın yanına koşan Mustafa Er genç futbolcularının alın terini gasp eden hakeme “Her hafta bizi doğruyorsunuz. Herkes bizi doğruyor ayıptır günahtır” diye tepki gösterdi.

Mustafa Hoca hiç haksız değil. Bugüne kadar bir çok maçta Bursaspor’un hakkını savunduğu için sarı ve kırmızı kartlar görmedi mi?

Bir kulüp sahipsiz olunca alın teri dökenler çaresizlikten ne yapacağını bilemiyor. Yazıktır günahtır…

Şehrin büyük bölümünün sırtını döndüğü bu kulübün sahipsiz olduğunu gören Başkan Erkan Kamat da Bursaspor’a kötülüğün en büyüğünü yapmaktan geri durmuyor. 30 Ağustos 2020’de transfer tahtasını açma, kadroyu güçlendirme vaadleriyle göreve seçilen ancak bunların hiçbirini yerine getirmediği gibi bir kez olsun basın toplantısı dahi düzenlemeyen Başkan Erkan Kamat bugünlerde kulübü kongre belirsizliğine sürüklüyor.

Önce 22-30 Mayıs, sonra 1-9 Mayıs olarak ifade edilen ancak resmiyete dönüştürülmeyen olağan genel kurulun resmi kararı bir an önce alınmalı. Yönetemediğiniz gibi elektrik/doğalgaz faturalarını bile ödeyemeyip ele güne rezil ettiğiniz bu kulübü daha fazla bataklığa sürüklemeye hakkınız yok.

Dün akşam her şeye rağmen son saniyeye kadar gol atmak için mücadele eden yeşil-beyazlı takım 2-1’lik yenilgiye rağmen alkışı hak etti.

Hasan Basri Ünal’nin 25 dakika da olsa ilk kez 11’de oynaması, Eren Güler’in ağları sarsması, Kadir Yiğit’in süre alması, sakatlıktan çıkan Vefa Temel’in kulübeye girmesi gecenin önemli notları arasında yer aldı.

24 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Kamat hakkında öyle bir karalama kampanyası yapılıyor ki, sırf inat olsun diye gitmediğini düşünüyorum. Yoksa hakkında yazılıp çizilenlere baktığımda biraz olsun “ar namus” sahibi olan adam anında tepkisini gösterir. Kendisi bana Gardrop Fuat’ı hatırlatıyor: “Yanıyorum ama beni yakanı da yakıcam. Sizi de yakıcam. Mahalleyi de yakıcam. Hepinizi yakıcam ulan inekler.

  36
  14
  1. @Şumensko yorumuna yanıt olarak

   Yazarın yazdıkları çoğu doğru- Hasan belki bir sakatlıkla oynuyordu ve devam edemedi genç futbolcu zamana ihtiyacı var ama iyi kaliteli futbolcu olacak oynadığı maçlarda yaptığı hareket pas vs futbolu iyi okuduğu gözüküyor- Kamat ve Yönetimine Gelince kongre gününü ve yapılması gerekeni bilmedikleri için artık 1 dakika beklemeden istifa etmeleri gerekirki kulüp statü gereği ne yapılacaksa yapsın – eğer 1 kuruş temlik koymaya çalışırlarsa da zaten yapamazlar Divan vs onaylayamaz helvacı kağıdı gerçek dışıdır geçersizdir- Futbolcular maaş ödenmemiş deniyor ve statü gereği hepsi serbest kalma ihtimali var böyle başıboş olay devam ederse 2021-22 senesini U19’larla başlamak zorunda kalıcağız gibi derhal istifa edin.

   15
   1
  2. @Şumensko yorumuna yanıt olarak

   Karalama kampanyası, dürüst bir şekilde hizmet vererek bu hizmetin sonuçlarını halk nezninde alanlara karşı yapılan anti-propaganda biçimidir.
   Şimdi sormak lazım güzel kardeşim, Erkan Kamat kaldığı süre zarfında hangi hizmeti verdi ?
   Transfer tahtasını açacağım deyip açtı mı ?
   Futbol takımını süper lig hedefinde tutabildi mi ?
   Personel ve futbolcu maaşlarını ödedi mi ?
   Aslı görevlerinden biri olan camiayı bilgilendirme zorunluluğunu bir kez olsun yaptı mı ?
   Kulübün elektriğini dahi ödedi mi ?
   TFF’nin maşa hakemleri tarafından verilmeyen penaltılara ve haksız kararlara karşı bir kez olsun ses çıkarabildi mi ?
   Mustafa hocanın binbir emekle vakıfköyden A takıma kazandırdığı gençlerle kontrat yapabildi mi ?
   Peki ne yaptı, YouTube’da şov ve tesislerde mangal yaptı.
   Zaten kapkara bi başkan portresi var kaşımızda, neyini karalayacan.

   17
   5
  3. @Şumensko yorumuna yanıt olarak

   Erkan Kamat zerre kadar insanlar sana inanmıyor.Bursaspor başkanlığı sana XXXXXLLLLL büyük olduğunu kanıtladın.TFF’ye laf söylemekten ödün kopuyor.Elektrik parasını dahi ödemeyen adam zaten federasyona ne diyebilir?Hakkımızı korumuş olsan belki en 7-8 fazla puanımız olurdu.En az 3-4 penaltımızın verilmediği Akhisar maçı sonrası dahi ağzını açıp laf edemedin.Bu sene sen olmasan Mustafa Hoca bu takıma en azından play off oynatırdı.İnsan gibi beceremedim de ve Çek git.Bu koltuğa yakışmıyorsun.Sahi basının karşısına ne zaman çıkacan?O yürek sende varmı?

   19
   1. @Reco yorumuna yanıt olarak

    Yahu arkadaşlar!Adamcağız hep eleştiriyorsunuz da bu adam ÖLMÜŞ OLMASIN,veya KOMA da olmasın.Diğer yöneticiler bari onurlu davranıp bir açıklama yapsalar.
    Sayın Cavit Çağlar,ençok sizin suskun kalmanız beni üzüyor.Siz bu kulüp ve Bursa’lılar sayesinde bu günlere geldiniz.Halbuki isteseniz bir saat içinde çevrenizi kullanarak Bursaspor’umuzu düzlüğe çıkarabilirsiniz.
    Bana göre bu kaosu siz sonlandırabilirsiniz.
    Bu iş sizin gazeteniz spor yazarlarının eleştirilerine düzelecek bir iş değil.
    Lütfen Bursaspor’un yıkılışına izin vermeyin.
    Birde divan kuruluna sesleniyorum.Sizler bu göreve geldikten sonra Bursaspor bu hallere düştü.Hiç mi vicdanınız yok.Çoluğuna çocuğuna ekmek götürmekte zorlanan taraftar yırtınırken siz göstermelik bir açıklama ile kendinizi aklamaya çalışıyorsunuz.Evet artık birilerinin masaya yumruğunu vurma vakti geldi de geçiyor bile.
    Sayın valimiz siz de bu şehrin en büyük mülki amiri olarak sessiz kalıyorsunuz ya! Demekki BURSASPOR DEĞİL, BURSA BİTMİŞ.
    YAZIKLAR OLSUN!

    11
    1
 2. Sen sus hiç bir şey söyleme sen sus gözlerin konuşsun, öldür bizi sen öldürki, tarihe kara leke olarak yazıcıdan sonra adın çeyrekçi mestan, hortumcu ali ay, peşkeşçi bölükbaşı, vasıfsız körüstan gibi ifadelerle yazılsın

  19
  1. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   saydığın isimleri kulübün başına leylekler değil üyeler getirdi. kamat gitse ne olur? iş yapacak alternatifi hazır mı?
   bu şehirde bu kulübü düze çıkaracak insanlar mutlaka vardır ama, olası iki mağlubiyette başına gelecekleri bile, bile neden aday olsun.
   çünkü bursasporun hastalığı öyle 3-5 maçta düzelecek türden değil ki.
   futbolda hemen başarı için paraya ve transfere.
   parasız başarı içinse istikrar, sabır ve zamana ihtiyaç var.
   ama şu an için PARA-SABIR-ZAMAN-İSTİKRAR ın hiç biri Bursa da yok.
   bunların oluşması ve gerçekleşmesi için gerçek taraftarlık, sportif ve kentlilik bilinci şart…

   6
   9
 3. SAYIN KAMAT BİRAN ÖNCE. KONGRE KARARI ALIP DEFOL GİT YANINDA KODAMANLARIDA GÖTÜR SEN ANLADIN KİMLERDEN BAHSETTİMİ

  10
 4. Ulan bilmem ne yapdığım
  Koltuğu sanki
  Kıçlarına yapışıyor oturan kalkmıyor
  Ne koltukmuş’be Kardeşim

 5. Transfer sezonu baslamadan bir yere gidecegi yok. Bir fikir derki bu adam futbolculari Bursaspor bunyesinde tutacak ve ayrilacak diger fikir de deki bu adam cepleri doldurup butun futbolculari satacak. Simdi bekleyelim acaba hangi secimi yapacak?

 6. KONGRE TARİHİ YAPILABİLİNİYORSA, DİVAN KURULU NEDEN YETKİYİSİNİ KULLANMIYOR, KAMATIN KEYFİNİMİ BEKLİYECEĞİZ, 10 GÜN MÜHLET VERİLİR GELMEDİYSE ARZUSU BİLİR DİVAN KONRE GÜNÜNÜ KOYAR DEVAM EDİLİR, KAMATIN BABASININ MALI DEĞİL BURSASPORUN.

 7. Sevgili Bursasporlu lar ,Bursaspor u sevmek demek ona birey olarak da sahip çıkmak demek üye ol başkanını sen sec çıkarcı ya,çorba ci ya ,ihanet ve delalet içinde olanlara fırsat verme internetten yorum yazarak sen ben kavgasına o kotu bu şöyle olsun diyerek olmaz olmuyor da bu is gerçek ten Bursaspor u seven 10 binlerin bireysel aya kalması ile olur bundan herkes gereken dersi cikarir

 8. Ali Ay’a bu kadar sallanmadı be yazıklar olsun medyaya da taraftara da. Tribündeki belediyeciler de çok sallıyorlar Erkan kamat’a ne oldu Ali Ay’dan aldığınız 3 milyon lira bitti mi

 9. sayın kamat alma kongre kararı al dedikce derinlere okuyanusun dibinden cıkmıyorsun ne gören ne de duyan var seni o acıdan alma kongre kararı bakalım bursasporu ne hale getirecen bu gidişte silindir gecirdin üstünden şimdide cam ağcı dikmeye calışıyorsun üstüne bakalım ne olacak baya meraklanmaya başladık

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu