Erkan Kamat “Ali Akman kulübe 27 çevik kuvvet polisi ile geldi!”

Bursaspor Kulübü başkanı Erkan Kamat düzenlediği basın toplantısında Ali Akman konusunda çok sert açıklamada bulundu.

Ali Akman ile ilgili bir soruyu cevaplayan Erkan Kamat “Ali Akman kendisine Mesut Mestan zamanında ilgi gösterilmediği için imza atmayı düşünmediğini bana söylemişti. Ancak ben takımda kalmasını istediğim için Ali Akman‘ın ailesine “Bursaspor Kulübü Başkanı olarak boş kağıda imza atayım siz üstüne istediğiniz şartları yazın Ali’nin transferi için” dedim. Fakat aile üyeleri bunu kabul etmedi.

Ali Akman “Vakıfköy‘de idman yapmamak için sağlık raporu almış, bunu kulübe getirdi. Can güvenliğim yok diyerek babasıyla beraber 27 çevik kuvvet polisi ile geldi tesislere. “Orada bizim aleyhimize pankartlar asılmış biz Vakıfköy yoluna bile giremeyiz” dediler.

Ali Akman‘ın ailesi imza parası E. Frankfurt‘tan almış, ben rakam söylesem itiraz ederler, eğer itiraz ederlerse protokolleri Alman Federasyonundan alıp gösteririm ne kadar para aldıklarını. 5.5 sene altyapıda Bursaspor‘un imkanlarından faydalanacaksın sonra bedelsiz ayrılacaksın. Orada çalışan insanlar var, ablalar var senin çamaşırlarını yıkayan. Ali Akman‘dan yetiştirme bedeli olarak 304 bin € aldık. Bu para ile bazı ödemeleri yaptık bu paraların nereye gittiği kulübümüzde kayıtlıdır. Ali Akman’ın yaptığı Bursaspor‘a yapılmış bir ihanettir. Sözleşme uzatsa sezon sonu bir kulüp gelir 1 milyon €, 2 milyon € bedeli öder ve oyuncuyu alır. Satılmayacak futbolcu var mı?

 

43 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Sayın Kamat; basın toplantısında Mustafa Er ile devam etmeyeceğiz demişsiniz, bence seçimi şimdiden kaybettiniz, kadro vardı da Mustafa Er mi kuramadı ?

  132
  103
  1. @CROCODILE yorumuna yanıt olarak

   Erkan Kamat, Ertuğrul Sağlam ile çalışacak. O yüzden Emin Adanur yerine Erkan Kamat’a oy vermeye karar verdim. Mustafa Er iyi insandır, emeği çoktur ama tecrübesizdir. Ertuğrul Hoca şampiyon hocadır. Bizi ancak o başarıya götürür. Emin Adanur, Ertuğrul Sağlam derse oyumu ona veririm yoksa Mustafa Er’in hoca olmasını beklemek için 5 yıl daha bekleyemem. Borcumuz çok. Süper Lig şart.

   7
   25
   1. @Mithat yorumuna yanıt olarak

    Mustafa ER HOCA BURSASPORLUDUR VE BU GENÇLERLE İYİ BİR SEZON GEÇİRMİŞTİR.TÜM İMKANSIZLIKLARA RAĞMEN MUSTAFA HOCA.ERKAN KAMAT BAŞKANLIĞI UNUTMAYARAK ALİ AKMAN İLE SEZON BAŞLARINDA SÖZLEŞMESİNİ UZATSAYDI DA BURSASPOR PARA KAYBETMESEYDİ.DENİZ BİTTİ SAYIN KAMAT.EVE DÖNÜYORSUNUZ.BU GENÇLER BU YIL ŞAMPİYON OLACAKLARDIR.BİRAZ SABIR VE GÜVEN.

   2. @Mithat yorumuna yanıt olarak

    Kardeşim Ertuğrul Sağlam bu beş parasız kamata güvenir de gelir mi? Mustafa Er de senin olduğun yerde çalışmam demiştir bu çulsuza

    3
    2
  2. @CROCODILE yorumuna yanıt olarak

   şahsen mustafa er bursasporluğuna laf edilmez tamam ama teknik direktörlüğüne edilir niye bursası tecrübe yeri değil artık üste oynanması gereken yer ve daha tecrübesiz her takıma aynı taktik aynı oyun oynuyor ve genç oyuncu olarakta iyilere bakmıyor eskiden bildiği oyunculara bakıyor sade ama ondan iyi gençleri unutuyor. mustafa er ile tahta açılsa bile istediği oyuncular alınsa bu taktik değişmeyecek niye tecrübe edinmesi gerek bir tecrübeli hoca ile veya bir uluslar arası takıma gidip eğitim almalı bursaspor şuanki durumu onu el vermiyor veya bursasporda bir tecrübeli hocanın yanında yardımcı olarak durması lazım yani demek istemem bursaspor ve kırşehirdeki maçlarına göre daha bir tecrübelinin yanında eğitim alması şart.

   20
   13
   1. @bursasporlu63 yorumuna yanıt olarak

    SİZ MUSTAFA ER’İN HOCALIĞINI TEST EDECEK KALİTEDE HOCALIĞINIZ VAR MI?BU YIL BURSASPOR BU KADAR İMKANSIZLIKLARA VE TÜRBÜLANSA RAĞMEN KAÇ PUAN TOPLADI VE LİGİ KAÇINCI BİTİRDİ?BİR DÜŞÜNÜN.

    1
    4
    1. @merih canıtez yorumuna yanıt olarak

     evet biraz daha maç olsa düşme düşüncesiyle olurduk doğru diyorsun mustafa er test edecek hocalığımız yok ama bursaspora 10 senedir 3 kombine ve her sezon forma ve farklı aksesuar lar alarak katkıda bulunan ve 16-17 senedir de bursaspor kulubü üyesi olarak eleştirme hakkına sahibim. ve mustafa er yüzünden topladığımızın yarısı kadar kayıp puanlarıda düşünürüm

  3. @CROCODILE yorumuna yanıt olarak

   Renktaşım Mustafa hocayı severiz ve bu sezonda elindeki mevcut kadroyla bence yapabileceğini yaptı ancak Mustafa hocanın en büyük dezavantajı tecrübesiz oluşu ve oyuna müdahelelerinde eksiklikleri var severiz ayrı konu ama gerçekçi olmamız lazım Mustafa hoca adanayada aynı tuzlayada aynı oyunu sergiliyor bu açıdan sadece hoca kararında yarı yarıya bi fikre sahibim sevgi karın doyurmadığı gibi üst lige çıkmamıza da yeterli değil ilk önce doğru başkanı bulmalıyız sonrasında sportif kadroyu oluşturmalıyız,kamatla eminle acarhorozla mustafa hocayla biz üst lige çıkamayız.

   36
   7
   1. @MARATON161616 yorumuna yanıt olarak

    Tecrübe derken Samet Aybaba yada Mesut Bakkal geldin dimi.Ertuğrul Hocaya Samsun’un sunduğu imkanların biz yarısını sunamayız.O kadroyu çıkaramamış başarısızlıktır.Samsun sitelerine bak millet yerden yere vuruyor.Geçem sene ligin açık ara en iyi kadrosunun lige çıkamaması açıklanamaz.Kaldıki burası parasız, sabırsız, hiç bir şeyi beğenmeyen insanlarla dolu.Bize başarıya aç insanlar lazım.Mustafa Hoca kendini kanıtladı. Kesinlikle bizi hak ettiğimiz yete çıkaracaktır.Ayrıca Pablo Batalla faktörü mükemmel.Mustafa Hoca Pablo el ele Bursaspor Süper lige

    16
    4
 2. Sen nasıl bir başkansınki dünyadan haberin yok, utanmadan bide hala konulmata çalışıyorsun koca sezon sustun herkrs içimizden geçti şimdi günah çıkarıyorsun, Ali gibi bir iti hala tehsise sokuyorsun değil polisle kiminle gelirse gelsin o kapıdan sokmazdın adam olsaydın SUSKUN ZAT

  46
  15
 3. ALİİ ALİ,SEN AMCAN VE BU İŞİN İÇİNDE VEFASIZ NANKÖR KİMLER VARSA İÇİMDEN GEÇİP SÖYLİYEMEDİKLERİM 10 A KATLADI. ANLADIN SEN ONU !!!!!!!

  41
  2
  1. @CAMCI yorumuna yanıt olarak

   Burada sadece Ali’nin suçu yok bu adam oraya imza atmadan önce nerdeydınız sizinde suçunuz var

 4. arakdasım koca sene agzını açmadın, transfer tahtasını madem acacaktın neden bir sene hiç bişey yapmadın
  rezalet

 5. Koskoca Burssspor başkanı 17-18 yaşında çocuğu mazeret gösterip savunma yapıyor. Adama sorarlar iyide kardeşim sen niye imzayı attıramadın.
  Çıkıp bide kendini haklı göstermeye çalışıyor. Yok ihanet etti filan. Süz çok farklı şeyler yaptınız sabki.

  7
  1
 6. Bu camia erkan kamat’a bir senelik şans verdi. Çok öemli bir fırsattı, yukardan kuvvetli takım gelmemişti. Giresunspor bizim bir sene önceki futbolcularımızı alarak birinci lige çıktı. Şimdi soruyorum sn kamata. Siz bir sene boyunca ne yaptınız. Bir sene boyunca para yok, batıyoruz haberleri duyduk. Futbolcuların maaşlarını btso ve belediye ödemiş. Elektrikler kesildi. Madem mustafa hoca iyi değildi, neden onunla bir sene çalıştın. Futbolcular çıkıp maaş alamıyoruz açıklamasını yaptılar, Sen içlerinden ikisi onları kandırdı diyorsun, ama maaşlarının ödenmediğini kabul ediyorsun. Ali Akman meselesinde aylarca buradan yazdığımız halde, eğer imzalamıyorsa kadro dışı bırakın dediğimiz halde oynatmaya devam ettin. Sonrasında vakıfköye giden futbolcu eğer sene sonua kadar kalsaydı 600 bin dolar alacaktık. Sen üç yüz bin dolar alarak sözleşmesini feshettin. Akmanın sözleşmesini feshetmek, bursaspor kulübüne ve taraftarına ihanettir. Sen kulübü zarara uğrattın. Ali Akman üzerinden para almadığına dair evlatlarının üzerine yemin edebilirmisin. Yüksek perdeden konuşmakla olmuyor. Ertuğrul Sağlam, 1. ligde en fazla bütçeli ikinci takım olan samsunsporu süper lige çıkaramadı. Biz yine biliyoruz ki, ertuğrul hoca genç oyuncularla takım oynattığına şahitte olmadık. Hep elinde kuvvetli kadrolar oldu. Hikmet karaman zaten 1. lige gelmez. Gelsede bursaspor onun istediği futbolcuları alabilecek durumda değil. 1. ligi en iyi tanıyan mustafa hoca. Bursaspordaki gençleri en iyi tanıyan mustafa hoca. Gördükki gençlerle başarılı maçlar da çıkardı. Geçen sene ibrahim üzülmez vs. dolu hoca geldi ellerinde iyi futbolcular da olduğu halde başarısız oldular. Ben mustafa hocanın kalması gerektiğini düşünüyorum. KAdro açılsa bile yüksek maliyetli bir takım oluştıurmak bursasporun batışını hızlandırır. Mevkisine göre akıllı futbolcu seçimleri ile, altyapıya dayanarak başarılı olabiliriz. Erkan bey, bence siz size verilen şansı iyi kullanamadınız. Bursaspor tüm Türk medyasına elektriklerini ödeyemediği haberleri ile haber oldu. Bu bir rezaletti. Siz, kaynağı nereden bulacaksınız. Paranız pulunuz yok, olaylara müdahale edebilme gücünüz yok. Neden aday oldunuz. Daha emirhan gibi futbolcular ücretleri ödenmediği için serbest kalmasın diye haberler çıktı. Altyapıda oynayan asgari ücretli futbolculara maaş veremiyorsunuz, çıkmışsınız ben transfer yapacağım diyorsunuz, paranız varmı?

  7
  1
  1. @Yeşil Bursa yorumuna yanıt olarak

   Sende baikanlığın B si olsa 304 bin euro yu cebinden verirdin o çomarların burnundan getirirdin o kadar pasifsin ki 300 bin euro tehlikeye gidecek diye ellerini kollarını sallaya sallaya gitmesine müsade ettin çıkıp iki kelime edemedin basına bide utanöadan lulübün menfaatleri için fesih ettik diye açıklama yaptın çulsuz o keli eleri bu gün değil o gün konuşacaktın

 7. Bu krizi adam gibi yönetseydi, bu takım şimdi şampiyondu.. Şimdi gelmiş çocuğu yaşındakini şikayet ediyor. Edep be yahu..

  6
  1
 8. BAŞKAN ALACAĞIM YOK DEDİN DEDİN TAMAM AMA. KAÇ PARA KOYDUN DA HİBE ETTİN ALACAĞIN YOK ONU SÖYLE. LAF EBELİĞİ YAPMA.

 9. Başkan sensen olay sana patlar geçen seneki şansını değerlendireymişin şimdi soruyorum sana Bursa sanayisinde bi işçi çıkarıldığı veya çıktığı işe dönermi 2 tarafta istemez yüzde 1-10 ihtimal arası geri dönüşü ama senin sıfır hiç bişey yapmadın nerde akşam orda sabahtı senin için sayende bu kulüp 1 sene daha kaybetti ama bu kulüp sensiz çok iyi yerlere gelcek EMİNIM….

 10. BUNLARI ZATEN BİLİYORUZ..ANCAK BİLMEDİĞİMİZ ÇÖZEMEDİĞİMİZ ŞEY ŞU: NEDEN KADRO DIŞI FUTBOLCUYA BEDEL ÖDETİP 3 GÜN ÖNCE YANİ 31 MAYIS TA SERBEST KALMASI GEREKECEKKEN ERKENDEN MUKAVELESİNİ FESHEDİP AYLAARDIR ALMANYA DA ÇALIŞMASINA İZİN VERDİN??? KONU 300 BİN EURO YETİŞTİRME BEDELİYSE ONU ZATEN SS KANUNUNA GÖRE MAYISTA ÖDEMEK ZORUNDAYDILAR…NASIL BİR MENFAATİMİZ OLDU DA ERKENDEN SERBEST BIRAKILDI???? BU SORUYU SORAMAYAN “BEN GAZETECİYİM” DEMESİN…

  6
  1
 11. Traşa gerek yok sn başkan. Ali akmanı imzaya ligin bitmesine 3 ay yerine 13 ay kala çağırsaydınız kuzu kuzu imzalar. şimdi kulübün kasasında 3-5 milyon Euro olurdu.
  Rant kapılarından biriside buydu diye düşünüyorum.

  1. @M.K. Paşalı yorumuna yanıt olarak

   Haaa. Bunun dışında kötü mü yönetim? Hayır.
   Sonuçta kim ne derse desin tahta, takviye, yani para işleri destek olmadan sadece yönetimlerin çözeceği şeyler değildi…

   3
   2
 12. Sen başkan sıfatı taşısaydın eğer onun eşyalarını dış kapının önüne atardın.Gelmişsin kelime oyunu yapıyorsun.Yazık.

  6
  1
 13. Tüm basın toplantısını izledim başkan adayım kamat net.
  Transferi açıcaz dedi
  Ali Akman olayını çok iyi anlattı
  Klübün hırsızlarını deşifre etti
  Borç yapmadan giden tek başkan
  Bilinmeyen ne kadar gizli saklı varsa anlattı helal olsun alt yapıdaki çocukları el üstünde tuttuklarını açık şekilde dile getirdi
  Emin adanura gelince dün bir basın toplantısı yaptı
  40 milyonu hibe edicem dedi fakat playy offta elenirsek paramı geri alırım dedi!
  Emin bey tahta bu sene öyle ya da böyle açılacak bu takımın ölüsü play off oynar kurnazlık yapmaya gerek yok . Düne kadar emin diyordum ama kararım kesinleşti oyum kamata. Zaten Giray bulakın adını bursasporla geçiren adamdan bi numara çıkmazzzz. Bursaspor için hayırlısı olsun.

  4
  8
  1. @Harbici yorumuna yanıt olarak

   KESİK ELEKTRİKLERİ AÇTIRDI.
   17-18 YAŞINDAKİ ÇOCUKLAR ZORUNLU OLARAK OYNADI.
   HİÇ KİMSE (OYUNCULAR) PARA ALAMADI.
   AYLIK 14 MİLYON HARCAMA YAPILMIŞ.(NEREYE?)
   KAMAT YİNE ADAY MI?

 14. Suçun büyüğü sende akmanda değil imza atmayacağını bile, bile oynatıp veledi yildız yaptığınız için. Başkan olsaydında oyn attırmasaydın bakalım degil frankfurta, frankurtun amatör takımına almazlardı. Hemde arkadan gelen gençlere çok güzel bir. Örnek olurdu. Ama nerfe sende bu kafa? Yavşak erkan….

  4
  1
 15. Arkadaşlar, Ali Akman konusunda ben de billiyorum yapılanları. Adama gerçekten boş kağıt götürdüler imzala doldur diye. İstemedi. Daha geçen sene başında anlaşmış. Ben burada oynamayacağım diyen adamı silah zoruyla oynatamazsın ki. Adam nankörse yapacak bişey yok. Ama herkesin içi rahat olsun. Ben 48 yaşındayım. Daha Bursaspor’umun ahını alıp giden bir futbolcunun iflah olduğunu görmedim. En fazla 3-4 sene sonra Menemenspor da oynar.

 16. Ertuğrul Sağlam hayırlı olsun diyelim.Mustafa hoca da istanbulspora hayırlı olsun,Emirhan da Trabzona hayırlı olsun

  1
  4
 17. Kim gelirse gelsin suyun başına içme mı yoksa klozet te mı kullanacak görecek musalla taşında diri diri yatan gölgeler . . . !

  1
  1
 18. Ali Akman amcası ile bir olup Bursaspor’a yanlış yapmıştır. Aha burda yazıyorum. 5 maç kadroya girer, 3 maç yedek olur. Sonra hoop amatör lige.. Alman ligi Türkiye’ye benzemez hele bide karakter olmazsa top toplayıcı bile olamaz..

 19. Bazı arkadaşlar Mustafa Er’in tecrübe kazanması gerekir gibi yorumlar yapmış o zaman geçen sezon oynayan gençlerinde tecrübe kazanması gerek diye onlarıda göndermek gerekir buda onlarda başarısız demektir.
  Yok onlar başarılı kalsın diyorsanız o zaman onların başarılı gözükmesini sağlayan MUSTAFA ER de başarılıdır.

 20. Bu tarz adamların bursasporumuza başkan olabilmesi, hala isimlerinin bursasporla anılabilmesi en az küme düşmemiz kadar onur kırıcı!

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu