Erkan Kamat “Aday çıkmayacaksa…”

Bursaspor Kulübü'nün önceki dönem başkanı Erkan Kamat, Bursaspor'un Altınordu'yu 1-0 mağlup ettiği karşılaşma sonrasında LifeBursa'nın sorularını yanıtladı. 'Ben bu takımı kayyuma bırakır mıyım' diyen eski başkan Erkan Kamat şunları söyledi.

Bursaspor Kulübü’nün önceki dönem başkanı Erkan Kamat, Altınordu galibiyeti sonrasında Lifebursa.com mikrofonlarına konuştu.

Tüm oyuncuları tebrik eden Erkan Kamat “Biz yıllardan beri, böyle şeyleri önemsiyoruz. Bursaspor‘un sıkıntılı zor zamanlarında, kenetlenmeyi iyi biliyoruz. Sağ olsun taraftarda gerekli desteğini verdi. Protokolde ciddi anlamda şehrin mülkü amirlerinin desteği vardı. Bazı kaoslar, bir takım insanları kenetlenmeye davet ediyor. Ama Bursaspor’un hak etmediği bir yerde olduğunu söyleyeyim. Düşünsenize en alt sıralardayız, Altınordu ile maç yapıyoruz, 1-0 kazanıyoruz ve inanılmaz bir sevinç yumağı oluşturuyoruz. Bunlar Bursaspor‘da olmaması gereken durumlar.  Çünkü Bursaspor, en büyük takımlarla Avrupa‘da maç yapmış bir kulüp. Bu sevinçler üzüntü verici ama tabii ki kazanmak çok çok önemliydi. İnsanların taraftarların heyecanı, futbolcuların üzerinde de bir etki yaratmış. Birinci devre çok güzel bir futbol seyrettik. Hırslı, heyecanlı, mücadeleci, kazanma arzusuyla dolu bir performans gösterdiler. Tebrik ediyorum tüm oyuncuları.” dedi.

İstediğimiz zaman elektriğimizi açtırdık

Camianın bu karamsar tablosunu da değerlendiren erkan Kamat “Geçmişe bir şey dememek lazım. Acı bir durumda, kötü bir tabloda Bursaspor var. Bundan sonra Bursaspor için neler yapılması gerekiyor. Bu maçtaki kenetlenmeyi gördüğümüz gibi, bütün şehrin bundan sonrada kenetlenip Bursaspor’u hak ettiği yerlere çıkarması gerekiyor. Bursa‘da kim varsa, aynı sevgiyle yoğuruluyor ve aynı sevginin peşinde, aynı dertle hüzünleniyor. O zaman herkes taşın altına elini koyacak. Ben aday olduğum zaman geçen sene ateşten gömlek giydim. Şimdi benim için dediler şöyle olsun böyle olsun. Hiç kimse yanımızda olmadı. Pandemi yaşadık, ekonomik krizi yaşadık bir tane futbolcu satmadık. Bir futbolcu satsam ben her şeyi öderdim. Bahaneler söylediler, elektrik dediler, doğalgaz dediler. Hani maçta elektriksiz maç oynadık, ben hatırlamıyorum. İstediğimiz zaman elektriğimizi açtırdık maçımızı yaptık, istediğimiz zaman kapattırdık. Doğalgaz sorunu hiç bir zaman olmadı. Daha önceki borçları ödemiyorum dedim ben kimsenin. Erkan Kamat gerekli fedakarlıkları yaptı yöneticileriyle beraber. Bunu herkes Bursa‘da iyi biliyor. Şimdi çok ciddi bir teveccüh var. Ciddi bir baskı var. İşte senin kıymetini bilemedik, gel başkanım yanındayız her şeyimizle yanındayız. Ne yapmamız gerekiyorsa yapalım diyorlar. Sadece ben ve yönetici arkadaşlarımla olmuyor, tüm Bursa ciddi anlamda Bursaspor‘un geldiği durumu görmesi gerekiyor. Aday çıkarsa en güzel şekilde herkes ona destek olmak zorunda.” dedi.

Erkan Kamat’ım ben lütfen

Bu takımı kayyuma bırakmayacağını dile getiren Kamat “Emin Adanur ve ekibi geldiği zaman söyledim, onların tek başına yapacağı işler değil. İyi yanlış, doğru, kötü onu tartışmıyorum. Herkes birlik olmak zorunda. İnşallah önümüzdeki hafta sonu adaylar listelerini vericek. İyi aday arkadaşlarımız varsa gelsinler Bursaspor’a sahip çıksınlar. Herkesin onların yanında olacağını bilsinler. Ama bir aday çıkmayacaksa, bu takımı ben kayyuma bırakır mıyım? Erkan Kamat’ım ben lütfen. 100 tane gömlek olsa ateşten yine giyerim. Ama lütfen kimse orda dedikodu orda laf yapmasın. Oradan oraya laf taşımasın. Ben adayım ben şu listeyi vereceğim desinler, herkes onun etrafında kenetlensin. Ben bunu istiyorum.” dedi.

Kurtuluş Süper Lig’e çıkmakla olur

Son olarak camiaya seslenen Erkan Kamat “Bursaspor camiası büyük bir camia. Bursa büyük bir şehir. Şehir olarak Bursaspor’u çok seven insan var. Ama ellerinden gelen fedakarlıkları yapmıyorlar. Rica ediyorum, kimin ne kadar katkısı olabilirse Bursaspor için bir fedakarlık bir omuz lazım. Bu süreci iyi atlatmamız lazım, Bursaspor’un gelecekteki kurtuluş planlaması Süper Lig‘e çıkmakla olur. Bu seneyi kaybedebiliriz ama önümüzdeki sene bu zorlukları yaşamayalım.” dedi.

71 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Aman diyim sakın gelmesin… Beleş ızgara et yiyecek tek derdi o, ali akman gitmiş, tahta açılmamış faturalar ödenmemiş elekt.gitmiş personel isyan etmiş,kaptan yazık bu çocuklara diye 80milyona canlı demeç vermiş…Emin Adanur daha iyidir, ali ay dan bekliyorum asıl bir süpriz…

  238
  53
  1. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   17 transferle 17 . sıraya inip borcu 17 katına çıkardın. Başkasının parlattığı gençleri satıp çekleri çaldın. Aman emin daha iyidir naptıki. Kime trip atmış

   6
   1
  2. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   Emin adanur daha iyiymiş vay be! Bu kulüp neleri gördü genel kurul üyeleri de bu kafada işte. Adam gider ayak üç genci sattı parayı koydu cebe tahta açılmadı ki kapanması 17 adet çöp oyuncu ve hoca erozyonu yüzünden.sene başı Burak kapacak gitti. Bu kulüp ibra edilmeyen başkanlara borç ediyor. İşlemleri geçersiz sayılan bu başkanlar kulüpten para alıyor! Arsalar benzinlikler park alanları satıldı genel kurul onayı bile istenmedi. Evet emin adanur zamanında oldu. Bursasporluyum diyen götürdü malı hala götürüyor.yazici fenerliydi! Kamat beğenirsin begenmezsin ne yaptı milletin hayali borçlarını ödemesi gençleri satmadı!Ali Akman amcası ile vitrin yapıp kaçtı adeta. Galip sakder divan kurulu başkanı ve ibra edilmemiş Ali ayı bize sunuyor her lafinda. Başarısız ve ibra edilmemiş guvenilmemis başkan Galip sakder tarafından öne cikariliyorsa bu kulüp başka oyunların içinde daha uzun süre olacaktır demek. Allah akıl fikir versin olmayanlara!

   13
   4
  3. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   Hiç Utanmıyorsun da ya bu takımı bu duruma sen sen senin gibiler getirdi Allah sizi bildiği gibi yapsın utanmadan adayı çıkmayacak saada yolayım diyorsun hayır ya hayır ya hayır ya Hadi oradan git ya

   14
   5
  4. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   Sayın Erkan Kamat, öncelikle bir spor kulübüne başkan olmakla, bir kuruma müdür olmak arasındaki farkı öğrenin, bunu öğrendiğinizi kanıtlayan bir belge getirin; o zaman düşünürüz adaylığınızı…

   15
   2
  5. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   Ali ay diyorsun ulan adam Bursaspor’un olan ne varsa sattı + temlik koydurdu kayyuma kalsın daha iyidir bunlar kan emici ya da Bursiad aday çıkarsın bağış + topcularin haklarını odesinler yeter transfersiz çıkmak zor ama imkansız değil bu sene değil seneye çıkılır

   16
   6
   1. @Bursasporlu yorumuna yanıt olarak

    Düzgün oku kardeşim erkanların aday olduğu yerde ali tay niye aday olmasın ki, menajerlerle hortumladığı,bursasporun paraları, onun borç hanesine yazıldı,temlikleri var daha, alamazsa paracıklarını napacak ?

  6. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   Neymiş abi değerini bilemedik gel başkan ol demişler hayatımda vu kadar palavrayı zırtçılar bile atmıyor dom dom kamat sen halı yıka işine bak klüp kapansın daha iyi sana zırnık yok

   18
   4
  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   ne selimmiş be arkadaş.
   bi suçlu varsa o da SEN-BEN! yani BİZİZ!..
   sonuçta selimi tribünlerin,
   adanuru, kamatı ve diğerlerini bu kulübün başına leylekler getirmedi..!

   neyse,
   neden bu hallerdeyiz’in nedenlerini ve çözüm önerilerimi kendi bakış açım doğrultusunda bu site de çok anlatmaya çalıştım.
   bu yüzden bozuk plak misali aynı şeyleri tekrarlamaya gerek yok.

   sonuç olarak bugünkü durumumuzla alakalı atalarımızın çok güzel sözleri var. bunlardan bir kaçını söyleyip konuyu kapatayım.
   AT (kulüp) SAHİBİNE (taraftar) GÖRE KİŞNER.
   BANA (kulüp) ARKADAŞLARINI (medya-taraftar-yönetim) GÖSTER, SANA KİM OLDUĞUNU (ligini, borcunu, marka değerini, prestijini, vs) SÖYLEYEYİM.
   PERŞEMBENİN GELİŞİ ÇARŞAMBADAN BELLİDİR. (bu günler bağıra bağıra geldi)
   HESABINI BİLMEYEN KASAP. NE SATIR BIRAKIR, NE MASAT. (yanlış transferler, saçılan paralar, dağıtılan altyapı)

   9
   1
  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Aman Erkan başkan gelme çok itiyorsan mahallemizde kurun bir takım başkan ol selimide teknik direktör yap ortaya birşeyler çıkarın merinosta oynarsınız oldumu kal sağlıcakla.

   17
   2
 2. Dün maç çıkışı pek iştahlıydı. Elektrik borcunu ödememekle övünüyordu.
  Geçen seneki ilk sezonu düşünüyorum. Bakıyorum da İsmail, Emirhan, B.Kapacak ve Ali’nin bulunduğu geçen yılki kadro büyük şanstı. Sen iş yapacak adam olsaydın o kadroya yapacağın sadece 2 takviye ile şampiyon olabilirdik. Bırak icraatı, bir kerecik kamunun karşısına bile çıkamadın.
  Senin Bursaspor’a birşey katabileceğine inanmıyorum Kamat.

  91
  5
 3. Artık çekin ellerinizi bursasporumdan uzaktan gonulle ve para ile kenetlenme ye yardım edersen basım üstüne sen Ali ay ve mesut mestanlara yer yok adanurada yok….sizler bizi zor günlerde kiminiz batirdiniz kiminiz yiktiniz…bize mert lobisi olan kişilikli ve paralı biri lazım…..ve Teksas gelince sadece destek ver karışma biseye

  25
  2
 4. Alllaahhh şimdi yandık… Mangalci laylayci başkan yine çıktı ortaya..abi sen bizi dosta düşmana rezil ettin ya..sen bizi mahfettin ya..bu nasıl bir umursamazliktir hala konusabiliyorsun .tarihimizin gelmiş geçmiş en kotu 3 başkanından birisin.birincisi Ali ay,ikincisi sen ,üçüncüsü Recep Bölükbaşı… Bu üçlü bizden uzak dursun lütfen… Manava kasaba heryere hacizleniriz..elektriklerimiz suyumuz olmaz,rezil oluruz yine

  13
  1
 5. Sakın ha bak işine u kulübe kimse sulanmasın sennin başkanlığını gördük uzak durun halı işine odaklan

  10
  1
 6. Selimin neden bukadar bağırdığı bellı oldu erkan kamat için miş. Bu teksas Osmanlı daki yeniçeri ocağı gibi faydasın dan çok zararı var kaldırsınlar gitsin

  10
  1
 7. Ulan sen elindeki 4 futbolcunun maaşını verebilseydin şimdi süper ligde idik. Tarihin en zayıf ligi den sırf sen futbolcular ın maaşını veremedigin için çıkamadık. Seleznow, Diarra, Recep, Kubilay, Çağlar bunlar ursasporun futbolcuları idi. Senin zamanında kaçtılar. Maaşları nı ala alamdıkları için. ALİ AKMAN…… Utan mıyormusun hala……..

  10
 8. Kayyuma bırakır miyim Ben?
  Ne olur bırak senden daha iyi..
  Illa biri gelir ama ne olur sen gelme..
  Bak yapma diyorum.
  Sakın!!!

  9
  2
 9. KAMAT BEY DESEN Kİ TAHTAYI AÇACAK VE 5 FUTBOLCU ALACAĞIM YİNE DE SEN BURSASPOR DAN UZAK DUR..SENDEN AĞZIMIZ YANDI BİR KERE YOĞURDU ÜFLEYEREK YERİZ BUNDAN SONRA..BURSASPOR DAN UZAK DUR DOSTUM..

  9
  1
 10. Sevilmeyen bir Bursaspor taraftarina baska birsey olamaz ona mikrofonu uzatanlar umarim hatalarindan geri donerler devam ederlerse mikrofonu kapatsinlar.

  8
  1
 11. Mümkünse uzak dur hiç kendini yorma senide gördük forma dağıtmaktan show yapmaktan baska bi icraatını göremedik.denenmisi deneme demişler sen gel mac seyret yeter

 12. Yönetimden kurtulduk ama yetmez. Selimden ve teksas güruhundan da kurtulmalıyız. Bu arada selim ve teksası eleştirici yorumlarım yayınlanmıyor. Niye acaba.

 13. Ya kardeşim siz ağzınızın payını almadınızmı korkma kayyuma kalsa bile en azından herşey şeffaf olurda kimse orasını burasını oynayamaz oyüzden düşün artık bu takımın yakasından

 14. Bu adam başkan Ken piyasada yok sesi çıkmıyordu şimdi konuşmaya başlamış bu adamı göreve cagaranlar Bursalı ve bursasporlu olamaz unutanlara hatırlatalım aday olurken ve başkanlık seçiminde görüyorsunuz başkan olduktan sonra birdaha piyasada yok yanlışı yanlışla duzeltmeyelim sakın

 15. Artık profesyonel bir kulüp
  Oldugumuzu kabullenmemiz gerek
  Bu şekilde hareket edersek ilk yapmamiz
  Gereken şey; yeni gelecek yönetim
  Yapacagi çalişma ile tahtayi açip
  Teknik heyet ve sportif direktörün
  İşine karişmadan 4-5 maliyeti uygun Furbolcu transferini onaylayip
  Gemiyi limana sağ salim yanaştirmalarini
  Sağlamak
  2.hamle olarak sezon sonuna kadar olan
  Süreçte kulübün profesyonel kimligini
  Resmiyete döküp basketbol şubesinde
  Olduğu gibi Bursaspor Futbol A.Ş.
  İsmi ile şirketleşme adimi atilip
  1milyon tl sermayeli 1000 paya bölünmüş
  Toplam 1 milyar tl sermayeli şirket kurulup
  Yardim etmiyo diye şikayet ettigimiz
  Şehrin ileri gelenleri ve kurumsal
  Firmalari için tamamen profesyonel
  Bir platform oluşturulup şehrin önemli
  Markalari burada kendi reklamlarini
  Yapip futbol kulübünün basarisi ile
  Sirketlerinin de kazanacagi iyi yönetilmeyip
  Zarar ettiginde de her yöneticinin
  Dönemiyle sorumlu oldugu bir sistem
  Kurulmak için artik derhal kollar sivanmali

  5
  2
 16. Ben de adayım. Param yok. Pulum yok. Bütün Bursa birlik olmalı, para toplamalı, her ay masrafları ve maaşları ödemeli, borçları sıfırlamalı, tahtayı açmalı, transfer için ellerini taşın altına koymalı. Bakın buradan deklare ediyorum. Bunlar yapıldıktan sonra yine de başarılı olamazsam istifa ederim.

 17. Kurtlar sisli havayı çok sever. Havada sis var, avlanma zamanı geldi yanii! Takım süper lige çıkınca tabi gelir artar, rahatlarız. Doğru daaa, siz tahtayı açamadınız, bir sürü faturayı ödeyemediniz transfer yapamadınız. Kadron güçlü olmazsa, futbolcuların ve personelin maaşları ödenmezse nasıl olacak! Doğal gazi istediğiniz zaman ödemişsiniz, yani her zaman ödememişsiniz. Neden, giderleri azaltmak için mi? Diğer giderler ne olacak? Şehrin iş adamları katkı yapacak sizler de yöneteceksiniz! Aman uzak durun, katkı yapabilecekler takimi yönetirler siz merak etmeyinnn. Gerçek Bursasporlu lara selamlar.

 18. Kayuma kalması hoş birşey değil tabi ama en azından drum beli beklenti yok bitmişsin sizlerde beklentiye girmek olmayacağını bilerek beklemek adamı hasta eder gelme kardeşim ticaretle uğraş

 19. Ne günlere kaldık, ciddi anlamda taraftar grupları yönetmeye çalışıyor koskoca klübü, Allah yardımcımız olsun…

 20. En büyük kötülüğü yaptın daha neyin peşindesinDefol git Çek pis ellerini Bursaspor üzerinden

  3
  1
 21. Bu adamın tek sorunu zengin olmayışı. Çalmadı çırpmadı parası olmadığı için tahta açamadı oyuncu alacaklarını ödeyemedi. Parası olsa çok uzun seneler yöneticilik tecrübesi de var bu adanurdan bin kat iyi adam.

  2
  3
 22. Kendisi illaki aday değilim fakat aday çıkmazsa da kulübü kayyumun eline bırakmam diyor.
  Benim anladığım budur.
  Ayrıca bir konuyu da es geçmeyelim.
  Talibi olduğu halde hiç bir oyuncuyu satmadım satsaydım ödemeleri de rahat yapar kimseyi konuşturmazdım demiş.
  Bu açıklamanın neresi anlaşılmıyor.
  Bir de o yokluklar içinde düşme korkusu yaşamadan hatta play off ların kenarından döndüğümüz bir sezon geçirdik.
  Bu yazdıklarımı tamamen gerçekçi bakış açısı ile yazdım.
  Amacım her hangi birini savunmak yüceltmek değil.
  Umarım güçlü bir aday çıkar ve Bursaspor bir an önce layık olduğu yerlere Avrupa ya döner.
  Herkese sağlıklı bereketli günler dilerim.

 23. Selim’in agabisi Erkan Kamat demiştir ağabey gel artık corbamiza bakalım ya bunlar varya hepsi vampir Erkan Kamat, Mesut Mestan, Ali Ay ve Erkan Köristan. Eğer kulüp bunlara kalacaksa kulübü kapatın daha iyi.

 24. Bizi bu zor durumdan çıkaracak kim varsa gelsin. Kulübü bu noktaya getiren Ali Ay yada Emin Adanur gelsin bu tahtayı açtırıp gereken transferler yaparak hatalarını telafi etsinler.

 25. Bursaspor un kurtuluşu süper lige çıkmaktır diyen biri başkan olmamalı bence. Süper lige çıkınca borcunu silmeyecekler. Gelirin artacak ama orada kalmak için daha çok para harcayacaksin. Bursaspor’un tek kurtuluşu var o da genç oyuncu patlatıp Avrupa takımlarına Euro kürü ile satmaktır. Bunun için de istikrar lazımdır. Düzenli bir kulüp yapısı lazımdır. Popülizm yapıp gaz veren sacma transferler yapan yöneticilerle bu iş olmaz çok net.

  1
  1
 26. Ulan Erkan Kamat ne yaptı ? Bu yazılar yorumlar ne böyle ? Borç mu yaptı harç mı yaptı ? Güzelce idareciliğini yaptı gençlerle güzel bir noktaya kadar bizi getirdi suçu neydi ?

 27. Evde koltukta oturup olaylar hakkında buradan yorum yapmak kolay
  hani Nasrettin Hoca kadı imiş iki kişi gelmiş bavacjı anlatmış sen haklısın yahu demiş davalı anlatmış sende haklısın yahu deyip ikisinide okşayıp göndermiş o sırada içeriden hanımı hoca ikisinede haklısın dedin bu nasıl iş, hoca hanımına dönüp hanım vallahi sende haklısın demiş
  Herkes davasında kendine göre haklı Allah inşallah hayırlısını versin

 28. Adam resmen röportaj yapıldığını görmüş ve yanlarına gidip salça olmuş, köylü kurnazlığı bu olsa gerek.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu