Ergiç’mi dediniz?

Geçen hafta yabancı futbolcularımızı ele aldığım  "bu takımdan yabancı futbolcu almam" adlı yazımdan ötürü epey tepki aldım. Ancak dün akşam oynanan Rangers maçından sonra gördüm ki hakikaten yanılmamışım. İvan Ergiç artık emekli olmayı bekleyen futbol filozofları gibiydi.

 

Şampiyonlar ligindeki en zayıf ekiplerden biri olan Rangers'i eğer sağlam 2 yabancı oyuncumuz olsaydı çok rahat yenerdik. Müsabakanın 2. yarısında yarı sahalarına hapsettiğimiz İskoç ekibi bizim süper ligte ancak ilk 10'a oynar. Ancak fizik kapasitesi bu kadar yüksek bir takıma karşı sürekli olarak kanatları kullanmamız gerçekten ilginçti. Sağ kanattan Volkan Şen ve sol kanattan Wederson'un ceza sahasına yapmış oldukları ortalar dev Rangers defansı arasında eridi gitti. Maçın son dakikasında kazanılan serbest vuruşta Nunez'in frikik atmasını beklerken hocamızın buna karşı çıkıp Ali Tandoğan'ın orta yapmasını istemesine anlam veremedim.

 

Ozak İpek geçen senenin en verimli futbolcusuyken bu sene eski performansını mumla aratıyor. Hatta geçen hafta hocamız yaptığı açıklamada Ozan'ı daha çok savunma ağırlıklı oynattığını bu yüzden geçen seneki gibi hücuma çıkamadığını açıklamıştı. Ancak dün akşam sahada ne defansa nede hücuma destek veren bir Ozan İpek göremedim. Sanki daha çok kafası başka yerlerde gibiydi.

 

Allah Ömer Erdoğan'a sakatlık vermesin çünkü onsuz bir defans kurgusu düşünemiyorum. Kendi görevini layıki ile yaptığı gibi Stepanov'u hatalarını kapatmakla kalmayayıp hücuma çıkıp got atmaya çalışıyor. 10 numaramı istiyorsunuz alın size herşeyi ile 10 numara bir futbolcu.

 

İvankov: Süper ligte çok iyi ama şampiyonlar liginde çok acemice hatalar yapıyor yaptığı kale vuruşlarından birçoğu orta sahayı geçmedi. Çok telaşlı bir hali vardı 45 kez Avrupa deneyimi olan bir kaleciye yakışmadı.

 

Nunez: Olsada olur olmasada olur yabancı kontenjanı için lüks bir oyuncu

 

İnsua: Diğer maçlara nazaran çok daha iyi ve istekliydi umarım en kısa zamanda taraftarın beklentilerini karşılar.

 

Swenson: İyi niyetli ama çok düz bir oyuncu Hüseyin Cimşir bu yaşında ondan çok daha iyi

 

İvan Ergiç: Takımın uluslararası en fazla futbolcusu ama sanki emekliliği bekleyen futbol filozofları gibi

 

Stepanov: İbo'nun yanında esamesi okunmaz çok ağır bir futbocu bir pozisyonda Rangers'li Miller resmen belini kırdı.

 

Wederson: Çok büyük beklentilerimin olduğu bir futbolcuydu ancak son haftalarda müthiş formsuz bu mevkii de geçen sene herkesin beğenmediği Keçeli bile çok daha verimli olur.

 

 

Hüseyin Avcı

 

Bursasporluyuz.net

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu