Erdem “Hocanın uykuları kaçsın!”

Sezon başında Bursaspor’a transfer olan deneyimli oyuncu Erdem Özgenç, Yeşil beyazlıların Antalya Belek’te yaptığı kampta ilk yarıyı ve kamp dönemini değerlendirdi. Başarılı sağ bek, yeni transfer olmasına rağmen adaptasyon sorunu yaşamadığını belirtip, “Adaptasyon sürecini çabuk atlattım. Türkiye’nin en büyük kulüplerinden bilindik bir takım Bursaspor. Türk oyuncular için zaten böyle bir sorun olmamalı. Yabancı oyuncular dil problemi yaşıyor, yeni bir kültüre adapte olmaya çalıştıkları için bu süreç uzun oluyor onlarda.” dedi.

“İLK YARI BAŞARISIZDIK”

Ligin ilk yarısını değerlendiren Erdem: “İlk devre topladığımız 18 puan bizim için hiç iyi bir sonuç değil. Çok basit kaybettiğimiz Antalyaspor ve Gaziantepspor maçları var. Bu barajı daha yukarıya çekmeliydik. Bunun ana nedenlerinden birisi adaptasyon süreci. Kulübün bir felsefesi var ve herkes buna çabuk adapte olmalı. Hamza Hoca’nın gelişiyle rekabet ortamı tekrar yaratıldı. Rekabet Bursaspor’a fayda sağlayacak. Antrenmanlarda kemik sesleri geliyor, bu da takıma olumlu yansıyacak. Aramıza katılacak yeni arkadaşlar olacaktır muhakkak. Ama bu katılmalar kampta olursa takım ve Bursaspor açısından daha iyi olacaktır.”

“HAK EDENE FORMAYI VERİR”

Benim mevkiimde transfer söylentileri var, şartlar eşit olduğunda formayı hak edenin alacağı bir ortam olursa transfer beni korkutmaz. Hamza hoca hak edene formayı verebilecek birisi. Hocamızla ilgili eski takımlarından arkadaşlarımızla konuştum, çok iyi şeyler duyduk. Hocalar nasıl ki futbolcular hakkında bilgi alıyorsa bizde onlar hakkında bilgi alıyoruz. Bilal Kısa, Ahmet Cebe, Merter Yüce ile konuştum ve hocamızın çok adaletli olduğunu vurguladılar.

“YABANCI KONTENJANINDA KALDIK”

Ertuğrul Hoca döneminde de rekabet vardı ama bazen hak eden arkadaşlar formayı alamadılar. Bazı haftalarda Bekir’in, Sercan’ın, Cuenca’nın şans alması gerekiyordu ama kadroya bile giremediler, forma şansı alamadılar. Yabancı kontenjanından sonra bazen maçlarda Türk oyuncular olarak kontenjan oyuncusu kaldık. Bazı maçlarda 2 Türk oyuncu ile maça çıktık, neyse ki onlar milli oyuncular, en azından Türk oyuncu sahada bulundu. Kim hak ediyorsa o giysin formayı. Hamza hoca döneminde böyle olmayacağını düşünüyorum.

“SAKATTA OLSAM ÇALIŞMAK ZORUNDAYIM”

Yaklaşık 20 gündür sakatlığım vardı, yavaş yavaş düzeliyorum. Ağrılarım olmasına rağmen idmanlara çıkıyorum. Çıkmak zorundayım, kuvvetlenmeliyim. Formayı kaptırdıktan sonra sakatta olsanız saldırmak zorundasınız. Bulunduğumuz camiaya saygı duymalıyız, en üst düzeyde verim sağlamalıyız. Sakatta olsak takıma birşeyler katmalıyız. Fakat bazen hak ettiğiniz değeri göremediğinizde enerjiniz düşüyor.

“BU ŞEHİR İÇİN OYNAMALIYIZ”

Biz takımın abileri olarak olayı daha fazla sahiplenmek zorundayız. Sadece bir şehrin insanlarının mutlu olması için savaşıyoruz. Galip gelmek yenilmek en fazla bizlere yansıyor. Geçen sezon tüm şehir mutlu mesut yaşıyordu. Bunu bu sezonda onlara yaşatmalıyız. Bizim en önemli görevimiz bu.

“HOSOGAI GÖREV ADAMI”

Aynı mevkide oynayan Advincula ile ilgilide konuşan Erdem, “Advincula ile çok fazla diyaloğum yoktu. Genelde yabancı oyuncular kendi dilini bilen oyuncularla yakınlaşıyorlar. Normal tabiki bu, farklı bir ortamda tanıdık yüzlerle beraber olmak isteniliyor. Formayı giyen oyuncunun genci yaşlısı olmaz, o formayı giyen hakkını vermek zorunda. Ben gidip Peru’da oynasam bende adapte olmakta sıkıntı yaşarım. Advincula’da da bu vardı. Hem ligde onu çok zorladı. Hosogai çok tecrübeli bir oyuncu. Tam bir görev adamı. Tabi ki bir sağ bek gibi davranamaz, bende ön libero olsam onun yaptıklarını yapamam. Ama çok fazla etliye sütlüye karışmadan görevini layıkıyla yerine getirdi.

“HOCANIN UYKULARI KAÇSIN”

Rekabetten korkmam, transfer olursa bu benimde hoşuma gider. Formayı kapan bırakmamak için savaşacak. Bu da takıma yansır. Biz öyle bir takımız ki, tüm oyuncuları satsanız hepsi Süper Lig takımlarına gider, böyle kaliteli bir kadroyuz. Bizim amacımız hocamızın maç kadrosu yaparken uykularını kaçırmak olmalı. Öyle de olacak.

“DEFANSİF OYNATILDIK”

Oynadığım maçlarda ve oynamadığım maçlarda gözlemler yapıyoruz. Bu sezon çok fazla kanatlara inip o oyunculardan ofansif katkı istemedi Ertuğrul Hoca. Defansif oynamamızı istediği için kanatlar bu kadar verimsiz kaldı diye düşünüyorum. Hamza hoca bunun tam tersini istiyor. Daha fazla ofansif, herkesin gol atacak asist yapacak düzeyde olmasını istiyor.

“BİZİM AÇILIŞ TRABZONSPOR MAÇI”

Timsah Arena açılışında taraftarların olmamasına rağmen oradaki kalabalığın yaratmış olduğu atmosfer bile etkileyiciydi. Bizim açılış maçımız olan Trabzonspor maçında taraftarlarımızın yaratacağı atmosferi şimdiden düşlüyorum. İç sahada oynayacağımız maçları iyi gidersek ki gideceğiz, burada inanılmaz bir atmosferde maçlarımızı oynayacağız. 7-8 bin taraftar bile orada boğucu bir ortam yaratır.

“KUPA ÖNEMLİ BİR HEDEF”

Kupada en üst düzeye kadar çıkmayı hedefliyoruz. Ligde de üst sıralara hızla yükseleceğiz. Kupa maçlarında eksiği olan oyuncular da kendilerini geliştiriyor. Maç kondisyonu, performans artışı, eksiklerin giderilmesi, özgüven eksikliğinin giderilmesi açısından kupa maçları bazen iyi oluyor. Kupa maçları hem bize hemde kulübe çok büyük başarılar kazandırabilecek bir organizasyondur.

“BURSASPOR BİR TANE”

Bu sezon yenilmeyeceğimiz takımlara yenildik, kaybedilmeyecek maçları kaybettik. Taraftarın sevgisine ilgisine muhtaç kaldık, bu sonuçlarda bunu etkiledi diyebiliriz. Bir tane Bursaspor var, bunun için bizler sahada onlar tribünlerde bu büyük camiaya yakışır bi duruma gelmeliyiz. Trabzonspor maçında tribünleri dolduracaklarına ve bize en iyi şekilde destek vereceklerine inanıyorum. Bizlerde onlara özledikleri Bursaspor’u izleteceğimizi söylemek istiyorum.

“CUENCA ÇOK İYİ”

Takım içinde bireysel oyuncu olarak Cuenca’yı çok beğeniyorum. Kapalı bir maçta kilidi açacak çok öenmli oyuncu. Adam eksiltebilen, isabetli pas ve şut atan çok kaliteli bir oyuncu. Serdar Aziz’de tartışmasız Türkiye’nin en iyi stoperi. Yaşı da genç olduğu için uzun yıllar milli takıma ve Türk futboluna büyük hizmetler verecek. Onu üst düzeyde görmek bizleri de gururlandırır.

“HEDEF BİTERSE HAYAT BİTER”

31 yaşında olmama rağmen her zaman aldığım paranın hakkını vermeye çalışan, kulübüne en fazla verimi sağlamaya çalışan bir oyuncuyum. Bir futbolcunun hedefleri bittiğinde hayatı biter diye düşünüyorum. Eğer ikinci yarı formayı alır ve başarılı bir performans gösterirsem milli takım kapılarının açılacağını düşünüyorum.

Tarık Tarım / Bursa Haber

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu