Enver Cenk Şahin “Takımda kalmamın nedeni…”

Bursaspor Takım Kaptanı Enver Cenk Şahin sabah idmanı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Geçen sezonun sona ermesinin ardından takımda kalarak Bursaspor için savaşmayı tercih eden oyunculardan olan ve alınan kararla yeşil beyazlı takımda kaptanlık görevine getiren Enver Cenk Şahin tüm şehir ve camianın birlik olması gerektiğini söyledi. Sabah yapılan antrenman öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Şahin, takımın çok zor bir süreçten geçtiğini ancak bu durumdan tüm Bursa şehrinin bir bütün olarak takıma destek vererek çıkabileceklerini dile getirdi.

ŞEHİRDE BÜTÜNLÜK OLMALI

Bursaspor’un durumunun sadece oyunculara bırakılmaması gerektiğinin altını çizen kaptan Cenk Şahin, “Hem Bursaspor, hem benim hem de buradaki diğer arkadaşlarım için de bu bir ilk olacak. Hepimiz için çok zorlu bir süreçti ama bunu atlatmak zorundayız. Profesyonel oyuncularız. Bursaspor şampiyonluk görmüş bir camia. Buralardan kurtulacak güce sahip. Tabii burada şehrin de bir bütün olması lazım. Çünkü zor bir dönemden geçiyoruz. Sadece genç oyunculara, bize ve buradaki insanlara bırakılmamalı bu iş. Şehir olarak bir bütünlük olması lazım. Bursaspor’u hak ettiği noktaya taşımak istiyorsak şehir ve camia olarak herkesin taşın altına elini koyması lazım. Birlik ve beraberlikle inşallah bu işin altından sezon sonunda kalkmalıyız ve kalkacağız” dedi.

GENÇLERLE UYUM İÇİNDEYİZ

Genç oyuncularla uyum içinde çalıştıklarını ve onlara yardımcı olduklarını aktaran 28 yaşındaki kanat oyuncusu, kaptanlık görevini de en faydalı bir şekilde yapmaya çalışacağını kaydederek şöyle konuştu: “Sezon başları biraz yoğun geçiyor. Hazırlık dönemindeyiz. Genç arkadaşlarımızla uyum içindeyiz. Onların gelişimine de hocalarla beraber yardımcı olmaya çalışıyoruz. Daha yolun çok başındayız. Çalışmalarımıza devam edip iyi bir şekilde lige hazırlanmaya çalışıyoruz. Kaptanlık göreviyle alakalı hocamız ve ekibi böyle takdir etmiş. Ben de kabul ettim. Umarım en faydalı şekilde görevimi yapıp hem takım arkadaşlarıma hem de Bursaspor camiasına faydalı olurum”

YAPABİLECEĞİMİZE İNANIYORUM

“Çoğu oyuncumuz çok genç. Bu tecrübeye sahip olmayan oyuncularımız da var ama çok yetenekli oyuncular. Profesyonel anlamda yaşamayı ve antrenman yapmayı, o disipline ve taktiğe uymayı zamanla geliştirecekler. Potansiyelleri var ki buradalar. Sonuçta burası Bursaspor. Biz onlara elimizden geldiğince yardımcı olup takım ruhunu ortaya koymaya çalışacağız. Ben bunu yapabileceğimize inanıyorum. Transfer tahtası tabii ki çok önemli. Bunun eksikliğini hissedeceğiz. İşimizi zorlaştıracak ama elimizden gelen tüm mücadeleyi en küçüğünden en büyüğüne, takım olarak vereceğiz.”

Diğerleri de bu sorumluluğu almalıydı

Takımda kalmasıyla ilgili olarak durumu toparlamak için bu sorumluluğu almak istediğini ancak geçen sezon takımda yer alan oyuncularında bu sorumluluğu alması gerektiğini hatırlatan tecrübeli futbolcu, “Herkesin kendi kariyeri ver. Buna saygı duyuyorum. Ama biz geçen sene burada çok zor zamanlar da geçirdik, çok belli etmesek de… Açıkçası buraya geldiğim günden itibaren; çok kulüpte oynadım ama o duyguyu oynadığım kulüplerde hiç hissetmedim. Buradaki duygu, taraftar bütünlüğü, camianın zor durumda oluşu beni çok etkiledi. Duygusal bir insanım. Bu sorumluluğu almak istedim. Her ne kadar devre arası da gelmiş de olsam geçen seneki durumda benim de hatam var. Durumu toparlamak için bu sorumluluğu almam gerektiğine inandım. O yüzden kalmak istedim ve ayrılığı dile getirmedim. Bu sorumluluğu çoğu kişinin alması lazımdı. Hepimizin hatalarından doğan; tabii eski yönetimlere vs. bunlara girmek istemiyorum. Onların hataları bizden daha büyük ama biz bu sorumluluğu alabilirdik. O yüzden bunu yaşamak istedim. İnşallah Bursaspor’un toparlanmasına yardımcı olabilirim” diye konuştu.

Bu sene ortam daha sakin

Geçtiğimiz sezona göre daha sakin bir ortamda çalıştıklarını ve gelişime açık bir takım takım olduklarını ifade eden Cenk Şahin, “Geçen sezon devre arasında gelen yönetimimiz gerçekten çok iyiler. Maddi manevi, her konuda çok yardımcı oluyorlar. Bu da ortamın yüzde 60’ı, 70’i olabiliyor. Bu sene takımdaki arkadaşların çoğu genç. Daha sakin bir ortamımız var. Daha gelişime açık bir ortamımız var. Akademi gibi olabiliriz şu anda. Gelişime açık, hedefleri olan Bursaspor’u hak ettiği getirmek için çalışan bir ekip göreceksiniz” dedi.

Sadece tedbir aldık

Antrenmanda yaşadığı sakatlığın ciddi olmadığını ve Afyon kampına tam olarak hazır gitmek için tedbir aldıklarını söyleyen deneyimli kanat oyuncusu, “İç yan bağımda ufak bir esneme var. Sahadan dolayı ayağımı yere vurdum. Onun tedbirini aldık. Uzun bir sürecimiz var. Eylül’ün ilk haftasında lig başlayacak. Hocamız da kamp dönemine hazır olmak için çok riske atmak istemedi. Onların talimatlarıyla devam ediyorum” şeklinde düşüncelerini belirtti.

14 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Yüreğine sağlık Enver, inşallah takımı üst lige çıkartırsınız sen de hakettiğin değeri fazlasıyla görürsün. Yaptığın fedakarlık unutulmayacak. Aynı şekilde Kubilay ve Hasan için de bu geçerli. İsteseler üst liglerde rahatlıkla takım bulabilirlerdi.

  53
  3
  1. @emre92 yorumuna yanıt olarak

   Arkadaş , yorum yapıyorsunuz da olaylara geniş çerçeveden bakıp yorum yapmak lâzım . Bu ÜÇ ARKADAŞ , ellerinde bonservisleri olduğu , bedava takımdan ayrılabilecekleri hâlde , böyle bir imkânları varken takımda kalsalar o zaman Sana katılırım ama bu ÜÇ ARKADAŞIN sözleşmeleri devam ediyor , isteseler de bir yere öyle ellerini kollarını sallayarak
   BEDÂVADAN gidemezler . Bonservis getirmeleri gerekiyor kulübe . Bunlara da öyle BONSERVİS ücreti ödeyip alacak bir KERİZ kulüp yok . Dolayısıyla adamlar şartlar gereği kulüpte kaldı . Böyle KAHRAMANLIK yazıları yazmanın bir anlamı yok .

   9
   42
   1. @ARKAN yorumuna yanıt olarak

    Bacak kadar çocuklar bastı gitti bu adamlar mı gidemeyecek? Saçma sapan yorum yapmayın arkadaş. Destek olun takıma.

  1. @EmreYlmz yorumuna yanıt olarak

   a- umarım bu iyi dilekler, üç gün sonra nefret diline dönmez.
   b- aslında biz rahmetli yazıcı istifaya davet edildiği, ültimatomların verildiği, gitmesi için protesto amaçlı tribünlerin boşaltıldığı gün düşmüştük.
   c- o süreçte takımımız sürekli ilk beşte ve sürekli avrupa kupalarına katılıyordu. stadımız ise Atatürk Stadıydı ama takım koca sezonu iki bin beş yüz ortalamaya oynadı. (bunu bugün timsah arenayı bahane eden samimiyetsizler için yazıyorum)
   d- bu düşüş o günlerde zihinseldi, aradan tam 10 yıl geçti ve bugün artık fiziksel yani gerçek oldu.
   e- yaşananlardan yönetimler, taraftarlar ve yerel medya olarak herkes aynı oranda suçlu ve sorumludur.
   f- düşüşümüz nasıl ”yönetim-taraftar-medya” eliyle gerçekleşti ve 10 yıl sürdüyse
   çıkışımız, yani eski halimize dönmemizde aynı unsurlar ile ve aynı sürede gerçekleşecektir.
   g- tabi geçmişten gereken ders ve ibretleri aldıysak.
   h- kişisel önerim, yönetim, taraftar ve yerel medya üçlüsü son 10 yılda ne yaptıysa, yeni süreçte bunların 180 derece tersini yapmalıdır.
   i- bunun için zaman, sabır, sevgi, saygı, birlik, destek, plan, proje, istikrar, akıl, mantık, alt yapı, sportif ve kentlilik bilinci, kısaca eğitim… olmazsa olmazlarımız…

   10
 2. Bizim taraftarımız buraları haketmiyor. Bu seviyeyi hiç haketmiyor. 2.lig lüks bize. 1.amatör küme paklar bizi ancak. Adam burada adamlık yapmış. Herkes gitti ben gidemedim gönlüm el vermedi demiş. Beraber düşürdük beraber çıkartacağız demiş. Bizimkiler hala yok teklif gelmedi yok parası verildi yok öyle yok böyle. Bu ad 2-3 sezon önce Süper Ligteydi şu an bizimle beraber 2.lige düşmüş birlik olalım diyor bu adama bile laf söylüyorsunuz ya ben daha birşey demiyorum. Allah’tan korkun rezil insanlar hepsi sizin suçunuz yazıklar olsun hepinize

  21
  3
  1. @Sarı yorumuna yanıt olarak

   Çok haklısın kardeşim.Bizim buralara düşmemizde de bu tarftarın büyük payı vardır zaten.Yazıcı’ya sövenler şampiyon hocayı ağlatanlar efsane futbolcumuzu dövenler bunlar ve bunlar yüzünden diğer takımların taraftarları da bize antipati duyuyor.

   5
   1
 3. Enver evladım dobra dobra konuşmuşsun.Dilerim şu ızdraplı günleri geride bırakır ve inşaallah arzu ettiğimiz yerde oluruz.

  Bu saatten sonra armudun çöpü,üzümün sapı diyerek burun kıvıracak ne halimiz nede lüksümüz var.

  BURSASPORU seven,şehrine sevdalı olanalr birlik ve beraberlik içinde olmaya mahkumlar.

  7
  1
  1. @YesilBeyaz.16 yorumuna yanıt olarak

   SORUMLULUK ALMAK İSTEDİM

   “Herkesin kendi kariyeri var. Gidenlere saygı duyuyorum. Geçen sezon burada zor zamanlar da geçirdik. Açıkçası ben buraya geldiğimden itibaren burada yaşadığı duyguyu hiçbir yerde hissetmedim. Ben çok duygusal bir insanım. Bu sorumluluğu almak istedim. Hataları toparlamak için bu sorumluluk almam gerekiyordu. Aslında bu sorumluluğu birçok kişinin alması gerekiyordu. İnşallah takımın toparlanmasına yardımcı olabilirim”

   7
   2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu