Enver Cenk Şahin hareketim kaleciyeydi

Bursaspor kaptanı Enver Cenk Şahin, sosyal medya hesabından bir açıklama yayımladı.

Kendisiyle ilgili yayınlanan videoyla ilgili açıklamalar yapan Şahin, şunları söyledi: “Gündeme düşen videonun, Diyarbakır ve Kürt halkları başta olmak üzere şehrimizin vatandaşları ile uzaktan yakından alakası yoktur. Karşı takımın kalecisi tarafından bana küfredildiği için verdiğim karşılık bizzat o şahsaydı.”

YASAL SÜREÇ İŞLEYECEK
“Attığımız golden sonra da aynı olay yaşandı. Küfür ve şiddet hiçbir şeyin çözümü değildir. Buradan, üzerine alınmaması gereken lakin alınmış olan Kürt ve Diyarbakırlı kardeşlerimden özür diliyorum. Tarafımdan verilen kontrolsüz tepki bir topluluğa yahut bir şehre mal edilmemeliydi. Bu ülke hepimizin. Yaşanan tatsız olaylardan sonra; hem kendi şahsıma hem aileme gelen tehdit ve hakaretler sonrasında yasal süreçler işlemeye başlamıştır.”

19 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Oynat ugurcum.Enver cenk sahinin arkasındayız.Yarası olan gocunur.Biz hiçbir Kürt vatandaşı hedef alan bir eyleme imza atmadık ve atmayiz.Bizim derdimiz basindan beri ülkenin bekasını tehdit eden,galibiyetlerini pkk terör örgütüne armağan eden,maçlarda PKK paçavrası açan ve istiklal marşını yuhlayan,sporu milli güvenlik problemi haline getiren,PKK nin sahadaki temsilcisi olmak için ekstra efor harcayan AMED TERORİST FAALİYETLERLE.Bu kadar basit.Yine söylüyorum.Diyarbakir bu ülkenin 81 vilayetinde birisi ve orada yaşayıp bu ülkeye baş kaldirmayan her birey geri kalan 80 vilayettekk gibi bizlerin kardeşi.Depremde ilk tırı biz gönderdik.Algi oyunlarına inat biz kardeşiz.Derrdimiz teroristlerle ve onları sevip destek verenlerle.

  92
  7
  1. @Jukebox yorumuna yanıt olarak

   Hep bu yorum yapılır bizim Kürt kardeşlerimizi hedef almayız bizim PKK ya karşı tepkimiz var
   Amed ile PKK’nın sahadaki temsilcisi
   Bahaneye bak
   Senin pkk ile sorunun varsa PKK orda git ne yaparsan yap
   Ama PKK’yı bahane gösterip Kürtlere dair futbol takımı, dernek,sivil toplum kuruluşları…..vs. PKK temsilcisi ilan edip saldırmak ama bizim Kürt kardeşlerimizle sorunumuz yok diyorsunuz
   İyi senaryo devam edin öyle
   Kendisi için istediğini kardeşi için istemeyen tam iman etmiş sayılmaz
   Üstünlük takva iledir
   İstediğiniz kadar türklüğünüzle övünün peygamberin ayakları altına aldığını ırkçılı yüceltenler elbette Allah’a hesap verecektir.
   Allah’a beni Kürt yaratmış
   Kimliğimle kültürümle dilimle var olmaya devam edeceğiz
   Ve mücadelemizi sürdüreceğiz bu Allah’ın bize verdiği haklarımızdır

   1
   3
    1. @Jukebox yorumuna yanıt olarak

     Herkesi uyarıyorum.Kayitli olmayan,”ccc” nick’li yoruma yanıt vermek,ilgili yazanın provakatif eylemine ortak olmaktır.Site yönetimi bu yorumu kaldırmalı.Sadece provokasyon yapıyor.

  2. @Jukebox yorumuna yanıt olarak

   Bu yorumu nüfuzu olan birisi yapmadığı sürece benim yaptığım yorumun hiçbir önemi yok.Bursada açıklama yapabilecek ne kadar nüfuzlu kanaat önderi varsa bu yorumu ulaştırmak lazım.İnsanlar bizi ırkçı olarak görüyor.Biz öyle bir şehir değiliz.Bunu anlatmamız gerekli.Bize yapılan algı operasyonlarına yeniliyoruz şuanda.Bahcelinin açıklaması da buna tuz biber olmuş durumda.Allahinj seven birisi yazdığım yorumu doğru noktaya iletsin ve basına demeç falan versinler.

   14
   6
    1. @Cahil yorumuna yanıt olarak

     Cahil hangi kafadan olduğunu bali belli etme be O.T.

     Ya Bursasporumuzun ne kadar çok takipçisi varmış ya pess .
     Nakadar çok meraklı mış şu Amed Bizim takıma.. Gurur duyuyorum 🧿🧿

     Tavsiyem takibe devam edin 🧿🧿🇹🇷🇹🇷

 2. Üzerine alınan Kürt veya Diyarbakırlı dostumuz abimiz kardeşimiz vs olduğunu düşünmüyorum üzerine alınan direk pkklı mensuplardır. O yüzden pozisyon temiz devam.

  40
  4
 3. O kaleci zaten ilk dakikalarda belliydi pislik yapacağı aut atışında geç kullanma, birşey gelmeden yere yatmalar gölü attıktan sonra keşke deseydin hadi şimdi yat bidahada kalkma…

  25
  3
 4. Kaleci gerçekten büyük o.çocuğu idi. Maçın başında kaç defa kendisini yere atıp, sanki kurşun yemiş gibi yerlerde yuvarlandı, ölü taklidi yaptı şerefsiz. Sırtında 41 numara yazdığına göre İzmit’li bi ivme bu. Ama sanki Diiyarbakırda doğup büyümüş bi Kürt evladı gibi sahte aidiyetle aklı sıra Timsah Arena mabedindn takımını çıkarabilecğini sandı. Lan sen kimsin lavuk? Cürmün kadar yer yakarsın. Alt tarafı PTT 2 kalecisi yavşağın tekisin. Hele o Enver Cenk Şahin, topun dibine girip o şetrefsizin üzerinden aşırtma vuruşla sapladı ya. Allahım dedim yaa. Nası koyduk Amk.Et’e.

  25
  2
 5. Kaleci zaten habire mermi yemiş gibi numara yaptı. Diyarbakır da kafasına şişe yiyen oyuncumuz bile kendisini yere atmadı. Bunlar habire ağladılar maç boyunca.

 6. 2.golde içimin yağları eridi. Kaleci müsveddesi yabancı madde yememek için fazla önde durdu. Golü yedi AHAHAHAHAHAHA

  Tribünlerin eline koluna sağlık.

  5
  1
 7. Bu kaleci babam polis falan diyor da; emniyete sızmışlardan ya fetocu ya da gizli PKK hayranidir bunun babası da çünkü aynı onlar gibi karşılaşmada rol kesti yerlerden kalkmadı, tahrik ederek kışkırttı..

  5
  2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu