Enver Cenk “Bizi dövüyorlardı”

Bursaspor Takım Kaptanı Enver Cenk Şahin devre arası hazırlıkları kapsamında Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde yapılan antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Ligin ilk yarısını değerlendiren Enver Cenk Şahin “Ligin ilk yarısı bizim açımızdan beklenildiği gibi geçti çünkü çok genç bir takımız ve çok tecrübesiz oyunculardan oluşuyoruz. Bu kardeşlerimizin gelişmesi ve tecrübe kazanması için bir zaman ihtiyaçları vardı. İnşallah bu süreci ilk yarıda tamamladığımızı düşünüyorum, ligin ikinci yarısında bu arkadaşlarımızın da gelişimiyle daha iyi bir serüven bizi bekliyor olabilir. Devre arası kampını burada gerçekleştireceğiz, bizim gerçekten çok güzel bir tesisimiz var. Hocamızın da talimatları ile yoğun bir şekilde antrenmanlarımızı gerçekleştirerek ikinci yarıya en iyi şekilde hazırlanacağız.

BİZİ DÖVÜYORLARDI

Takım içi ilişkilerimiz çok güzel bir durumda. En genç oyuncumuzdan en tecrübelimize kadar hepimiz eğlenebiliyoruz. Saha içerisinde genç kardeşlerimize bazen kızabiliyoruz ama bunlar olması gereken şeyler, biz gençken tabiri caizse bizi dövüyorlardı. Bizim tabii ki şimdi böyle bir durumumuz söz konusu değil ama onlar iyi olsun diye elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bence genç oyuncularımız çok şanslılar çünkü Bursaspor gibi bir camiada böyle bir şans bulmak her gence nasip olmaz. Onlar da bu şansı en iyi şekilde değerlendirsinler diye biz elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz. İnşallah genç kardeşlerimizde bu durumun farkında olurlar ve Bursaspor’u hak ettiği yere çıkarmamızda bizlere yardımcı olurlar.

DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR

Biz bu sene iyisiyle kötüsüyle bir yola çıktık. Ne kadar zor şartlarda çalıştığımızın herkes bilincinde. Camia ve taraftarlar olarak iyi günde sevincimizi kötü günde üzüntümüzü hep birlikte yaşamamız gerekiyor. Galibiyetlerde sevincimizin mağlubiyetlerde ise tepkimizin bir sınırı olması lazım. Biz bir olursak bu durumdan çıkabiliriz çünkü biz birlikte güçlüyüz. Geçen sene taraftarımızın desteğiyle burada çok maç kazandık biz aynı desteği bu sene de istiyoruz. İçeride 15 bin 20 bin 30 bin kişiye karşı oynamak istiyoruz. Bizde biliyoruz takımımız çok da iyi durumda değil ama şartlarda ortada bizimde futbolcular olarak taraftarlarımızın desteğine her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. İnşallah bir bütün olarak ikinci yarıya başlarız ve sezon sonuna kadar bu birlik ve beraberliğimizi sürdürürüz.

5 Yorum Onay bekleyen yorum yok

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu