Enes Ünal’ın sözleşmesinde dikkat çeken madde!

La Liga ekiplerinden Villarreal, sezon başında bizim çocuk Enes Ünal'ı kadrosuna katmıştı. Enes, transfer dönemi sona ermesine rağmen geçen hafta Levante'ye kiralandı. Sözleşmedeki bir madde ise dikkat çekici

Kadrosundaki iki golcüsü de sakatlanan Levante, forvetsiz kaldı. İspanyol ekibi, La Liga’nın özel izniyle Villarreal’den Enes Ünal’ı kiraladı.
Levante, Villarreal’e kiralama bedeli ödemedi. Fakat Levante, Enes’i her maç oynatmak zorunda! Hatta Enes yeni takımıyla bir maçta 70 dakikadan az süre alırsa Levante, Villarreal’e her maç için 50 bin dolar ceza ödeyecek.</

Gamaspor

14 Yorum Onay bekleyen yorum yok

    1. @Pablo10batalla yorumuna yanıt olarak

     Bu oyuncuları kiralayan olmaz diyorsunuz da kiralamayı düşünmeyen takım satın almayı mı düşünecek? Bence bedeli neyse sözleşmeleri fesih edilip gönderilmeli hem de bir an önce.

     4
     2
 1. Kurumsal bir lig kurumsal yönetilen takımlar ve kurumsal eylemler.Olay sadece takımda bitmiyor.Ne ligimiz lig ne takımlar takım.A’dan Z’ye leş bir ligimiz,yonetilmeyen federasyonumuz ve yonetilmeyen takımlarımız var.Lige gelen yabancıların %80 ı takımları yolmaya geliyor.(bkz Van Persie) Genç yabancılarda ligin kalitesizliginden ve taraftar profilinde dolayı kaçıyor.O yüzden Enes Ünal’a konan maddelere şaşırmadım.

  26
  4
 2. Helal olsun adamlara,futbol ticaretinden çok iyi anlıyorlar,bizimkiler bu at gözlükleriyle bir adım öteye gidemezler.

  17
  3
 3. Bu sadece Villereal’in değil Enes’in de şartıydı. Yarım sezon için yeni kurduğu bir düzeni bozmasına değmeliydi. Ayrıca 2 hafta evvel Lucescu bir röportajında Enes’in Levante’ye gideceğini söylüyor. Enes, özellikle Luce’yi arayıp fikrini sormuş, o da devamlı oynayacaksa gitmesinin daha doğru olacağını ifade etmiş. 20 yaşında bir genç olmasına rağmen kendisi için önemli insanların fikrini alması karakterindeki olgunluğu gösterir. Rabbim yolunu açık etsin bizim çocuk!

  14
  2
 4. Helal olsun oyuncusunu gelişmesi için gönderiyor ve sonuna kadar arkasında duruyorlar yönetim böyle işleri örnek almalı eldeki gençler 2 ligde bu şekilde tecrübe kazandırılmalı

  13
  2
 5. Güzel taktik, mesela Kubilay, Furkan Soyalp vs. oyuncuları PTT ligindeki takımlara bu yöntemle kiralayabiliriz, vakti geldiğinde de geri alırız tabi bu taktiği çöp diye tabir ettiklerimizin üzerinde uygulamamak lâzım. Nitekim gittikleri takımı da batırırlar (ör. John, Faty, Deniz).

  9
  0
 6. Abartmayın adamlar kiralama bedeli ödememiş. Ceza 50 bin dolar, gerekirse 20 maç oynatmaz 1 milyon dolar verir, bu para İspanyol takımları için bir anlam ifade etmez. Kiralama bedeli olarak görür.

  -1
  4
 7. En doğru kararı veriyorsun BİZİM ÇOCUK, Vakıfköydeki gençlere senin futbol yaşantını video çekip ders olarak anlatmak gerek, şimdi Hollanda da yaptığın gibi sezon sonuna kadar Levante takımında forma giyip o ülkenin dilini, yaşam kültürünü, futbol anlayışını kendine adapte edip sezon sonunda çok farklı bir ENES ÜNAL oalrak kulübüne VİLLAREALE dönmeni sabırsızlıkla bekliyor olacağız, yolun bahtın açık olsun

  -2
  2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu