Enes Ünal’ın hedefi İngiltere

Bursaspor’un çeşitli yaş kategorilerindeki altyapı takımlarında ve milli takımlarda attığı goller ile ‘gol makinesi’ olarak anılan golcü oyuncu Enes Ünal, hedefinin Premier Lig’de forma giymek olduğunu söyledi.

Yeşil-beyazlı takımın U16 yaş kategorisinde forma giyen ve Akademi Lig’leri ile Özel Turnuva ve kupa maçlarında toplam 162 gol kaydederek tüm dikkatleri üzerine çeken 97 doğumlu golcü oyuncu Enes Ünal, A takıma çıkmak ve gol kralı olmayı hedeflediğini söyledi. İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Enes, “Her altyapıda oynayan oyuncu gibi A takıma çıkmak ve uzun yıllar kalmak hedefim var. Nasip olursa Avrupa’da oynamakta istiyorum. Takım olarak çok gol atıyoruz. Son vuruşlara iyi çalışıyorum. Sonuçta en uçta oynuyorum. Süper Lig’de olsun, Avrupa’da olsun gol kralı olmak hedeflerim arasında var” dedi.

Hedefinin Premier Lig’de forma giymek olduğunu ifade eden yetenekli oyuncu, “Tam olarak kafamda bir takım olmasa da Premier Lig’de oynamayı isterim. Türkiye’de başka bir takımda oynamak istemiyorum. Babam eski bir futbolcu, annem de futbolla ilgili, kardeşimde futbol oynuyor. Onlarda beni sonuna kadar destekliyor” diye konuştu.

U16 Takımının kalesini koruyan yetenekli eldiven Onur Muhammed Parlar ise, “Başarı hedefimizi yükselterek, A takıma yükselmek istiyorum. A takımda da yerimi garantileyerek yoluma devam etmek istiyorum. Carson’un ayak tekniğini çok beğeniyorum. Türkiye’de genel olarak en beğendim kaleci Volkan Demirel” dedi.

Altyapıda çok iyi bir arkadaşlık ortamının bulunduğunu ifade eden Onur, “Buradaki bu arkadaşlık Türkiye’de hiçbir yerde yok. Türkiye’deki en iyi yerdeyim. Arkadaşlık olsun, hocalarımız olsun çok iyi bir birliktelik içerisindeyiz. Üstüne koyarak daha iyi yerlere geleceğimizi düşünüyorum” dedi.

Bursaspor’un U16 takımının antrenörü Yılmaz Burul ise, “U16 takımı olarak bu sene yine lider durumdayız. Son iki senedir Akademi Ligi’nde final oynuyoruz. 3. senede Akedemi Ligi’nde şampiyon olmak istiyoruz. Tek eksiğimiz o kaldı. Ona da bu sene ulaşacağımıza inanıyorum. Vakıfköy’de çok iyi bir ortam var. Uyum içerisinde çalışıyoruz. Her grupta lider veya liderliğe yakın konumdayız. Gelecekte A takıma oyuncular yetiştirmek için buradayız. Buna da Sercanlar, Serdarlarla ulaşmıştık. Şimdi daha fazlasını üretecek durumdayız” şeklinde konuştu.

Altyapıdaki birçok oyuncunun A takım düzeyine geleceğine inandığını ifade eden Burul, “Ben 20 yıldır Vakıfköy’deyim ve 90’lı gruptan sonra uğraştığım en yetenekli grup. A takımda en az 5-6 tane oyuncunu olacağına inanıyorum. 7 tanesi şuan U16 milli takımında. Milli takımın yarısı bizim oyunculardan oluşuyor. Bu çocuklar gelecekte A takımın bünyesini oluşturacak” dedi.

 

havadis16.com

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu