Enes Ünal ‘Ibrahimovic hayranıyım’

Büyük hayalleri olduğunu söyleyen Enes Ünal, formasını giydiği Twente’nin bir askeri olduğunu belirtti. Enes Ünal, hayranı olduğunu ünlü golcüyü de açıkladı. Gol attıkça kendisini iyi hissettiğini söyleyen 19 yaşındaki genç yıldız, “Attığım goller gerçekten iyi hissettiriyor. Benim büyük hayallerim ve hedeflerim var. Bunu gerçekleştirmem ve fark yaratmam da daha fazla gol atmamla mümükün” dedi.

Bireysel performanstan ziyade takım olarak yaptıklarının önemli olduğunu belirten Enes, “Kişiler hakkında konuşmak, aslında benim tercih ettiğim bir şey değil. Biz ekip olarak bir şeyleri başarıyoruz, birlikte maksimuma ulaşmaya çalışıyoruz. Takım olarak hareket etmezsek, bireysel olarak yaptıklarımız pek bir işe yaramaz. Bu yüzden yeni Ziyech olarak adlandırılmam doğru değil. Ben sadece Twente’nin askeriyim, diğer tüm arkadaşlarım gibi. Herkes, takım içerisindeki görevini yerine getirebilmek için çok çalışıyor” şeklinde konuştu.

“MANCHESTER CITY İÇİN MÜCADELE ETMEK İSTİYORUM”

Manchester City’ye dönmek istediğini açıklayan milli futbolcu, “Planım; menajerim, ailem ve arkadaşlarım ile ele almak. Adım adım gitmek zorundayım ama sonunda Manchester City’nin başarısı için mücadele etmeyi tabi ki istiyorum. Onların maçlarını genellikle izliyorum. Kız arkadaşım, sık maç izlememden mutlu değil ama aslında bunu her gün yapmam gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“ZLATAN IBRAHIMOVIC HAYRANIYIM”

Enes Ünal, Agüero’nun harika bir futbolcu olduğunu ancak kendisinin Zlatan Ibrahimovic hayranı olduğunu söylerken, “Sergio tabi ki harika bir futbolcu. Saha içindeki birçok şeyi size kolaymış gibi gösteriyor. Ben açıkçası Zlatan Ibrahimovic hayranıyım ancak diğer başka yıldızlardan da bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum, maç dışında da yaptıkları olumlu davranışlardan bir şeyler kapmaya çalışıyorum” değerlendirmesini yaptı. Twente’de kendisi için iyi bir ortam olduğunu belirten 19 yaşındaki Enes Ünal, “Herkesin güven duyduğu bir kalabalığa karşı oynamak olağanüstü. Her maçta 20-25 bin kişi geliyor stada. Eğer genç bir oyuncuysanız, kalabalığın oluşturduğu bu baskıyla başa çıkmayı öğrenmek zorundasınız. Bu yüzden Twente, benim için iyi bir ortam” diyerek sözlerini noktaladı.

Expressgazete.com

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu