Enes Can Demir “Tünelin sonunda ışık var”

Yaptığı çalışmalarla büyük takdir toplayan ve Bursaspor’a gönülden bağlı iş insanlarının oluşturduğu Bursasporlu Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin (BURSİAD) Olağan Genel Kurulu, geçtiğimiz gün gerçekleştirdi. Yoğun bir katılım ile yapılan Olağan Genel Kurul’da mevcut başkan Enes Can Demir ve yönetimi, güven tazeleyerek yeniden seçildi.

2010 yılında kurulan; Bursaspor’a gönül vermiş iş insanlarının ihtiyaç ve sorunlarına çözüm üreten, ayrıca Bursaspor’un gelişimine yönelik etkinliklere devam eden BURSİAD, kurulduğu günden bu yana birçok projeye imza atarken, aynı zamanda yeni projelerle de insanlara dokunacak.
Hürriyet Bursa’ya konuşan BURSİAD Başkanı ve Bursaspor Kulübü Genel Sekreteri Enes Can Demir, kulübün mevcut durumundan, dernek olarak gerçekleştirecekleri projelere kadar uzun bir yelpazede önemli açıklamalarda bulundu.

ŞEHRE AİDİYET RÜŞTÜNÜ İSPATLAMIŞ İSİMLER

ÖNCELİKLE ‘aile’ vurgusu yaparak sözlerine başlayan Başkan Demir, derneğin ilk günden beri ortaya koyduğu vizyon ve yaklaşımının, bir sivil toplum kuruluşundan öte bir aile birlikteliğinde olduğunu kaydetti. BURSİAD’ın şehre aidiyet rüştünü ispatlamış insanlardan oluştuğuna işaret eden Başkan Demir, organizasyonun en temel önceliğinin şehre ve Bursaspor’a hizmet olduğunu vurguladı. Mevcut süreçlerin en zor olduğu dönemlerin, kendilerinin genç ve sorumluluk aldıkları bir sürece denk geldiğini belirten Başkan Demir, buna karşın tecrübe anlamında da sürecin katkılarının bulunduğunu söyledi.

BURSA’YA KATKI SAĞMAYACAK PROJE ÜRETİYORUZ

DERNEK ve yapılan çalışmalara ilişkin bilgiler veren Başkan Demir, “Bursluluk projelerimize devam ediyoruz. Sosyo-kültürel projelerimiz de sürüyor. Kamu yararıyla alakalı bir modele dönüşme noktasında çalışmalarımız var. Bu şehre katkı sağlayacak, bu şehrin kültürel kazanımlarına ilişkin projeler üretmeye, projelerde var olmaya çalışıyoruz. Parmakla gösterilecek bir yönetim kurulumuz var. Buradaki her birey, kendi alanında ailesiyle birlikte Bursa’da katma değerli işlere imza atmış durumda. Bu birliktelik ve beraberliği en üst seviyede maksimum verimlilikle sağlamaya çalışıyoruz. Elbette buna zarar vermek isteyen birçok grupla da karşı karşıya kalıyoruz; fakat bunlar çok önemli değil. Bizler hedefe giden doğrultuda gerekli özveriyi gösterip, şehrimize ve ülkemize en yüksek düzeyde verimliliği ve katkıyı sağlayacağız” dedi.

HER GÜN BİN AİLEYE YEMEK DAĞITACAĞIZ

ŞEHRİN mülki amirleriyle görüşüldüğünü ve yeni dönemde, ihtiyaç sahiplerine yönelik harekete geçileceğini kaydeden Başkan Demir, “Şehrin birçok noktasında muhtarlar ile mutfaklar kuracağız. Bu mutfaklardan her gün bin aileye yemek dağıtacağız. Bizler özellikle sosyal farkındalık projelerini sürdürülebilir ve gelenek hale getirmek istiyoruz. İhtiyaç sahiplerini muhtarlar aracılığıyla belirleyeceğiz. Diğer taraftan öğrenci burslarımıza da artırarak devam ediyoruz. Şehre katkısı noktasında her öğrenciye, bire bir mentörlük yapacağız. Kişisel gelişimleriyle alakalı süreçleri yöneteceğiz. Türkiye’nin en önemli ekonomistleriyle bir araya geleceğiz ki bu noktada bir iş forumu yapmayı planlıyoruz. Birçok geliştirilebilir ve sürdürülebilir projemizle Bursa’ya hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

KULÜP İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ

BURSASPOR Kulübü’nün mevcut yapısına da değinen Başkan Demir, “Bursaspor camiasının, teşekkür etmesi gereken bir yönetimi var. Burada çok ciddi bir özveriyle, özellikle popülist söylemlerden uzaklaşarak sadece işini yapan bir yönetim var. Biz şu an sürecin en yönetilemez, finansal planlamalardan en uzak bir şekilde kulübü devraldık. Doğru planlama ve düzen içerisinde yöneten bir yönetim bulunuyor. Elbette bu noktada sabır ve tahammül, bu işin olmazsa olmazı. Maalesef sosyal medyada özellikle kirli bir dil kullanan, camia olma kültüründen uzaklaşmış bir grup var. Bunları çok dikkate almıyoruz, bizler inandığımız doğrultuda maksimum verimlilikle elimizden geleni yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

SABIR İSTİYORUZ

KULÜBÜN nefes alması noktasında, 3 senelik bir projeksiyon doğrultusunda doğru bir zemine oturtulacağına emin olduğunu kaydeden Başkan Demir, “Bugünden yarına ya da bir sezona sadece sportif başarıyla gerçekleştirilebilecek bir durum değil. Bunun siyaset ile de ilişkilendirilmesi aciziyet. Önemli olan Bursaspor’un menfaatleri. Bursaspor ile alakalı meselelerle herkesin elini taşın altına koyması, bu anlamda camiayı mutlu eder. Bunu kimsenin şahsi meselesi haline getirmeye hakkı yok. Söz konusu çözüme katkı sunmaksa, bir kuruş fayda sağlamayı bırakın iyi giden gidişata da zarar vermek isteyenler oluyor.

BİR GÜNDE ÇÖZÜLEMEZ

Bugün Bursaspor’un pek çok noktada borçluluğu var. Çözüm noktasında yönetim adım adım ilerliyor. Bu hemen bir günden yapılacak bir şey değil. 10 yıldan beridir var olan bir problemi bir günde çözemeyiz. İyiye doğru ilerleyen bir süreç var, mali disiplin ile uzun vadeli başarı sağlanmadıkça, kısa vadeli çözümler de kalıcı katkılar sağlamıyor. Sıcak koltuklarında telefonlarını açarak sosyal medyadan ahkam kesen insanların, etrafta yarattığı bir demoralizasyon var. Bursa şehrini düşünüyorlarsa, buradaki yol haritasına destek olsunlar.
Tünelin sonunda ışık görünüyor. Sabır ve tahammül istiyoruz. İnsanlar da bunun farkında olmalı. Bursaspor tarihinin en büyük enkazıyla karşı karşıyayız. Bununla muhattap olan bir yönetim var, herkes birlik ve beraberlik içerisinde ilerlemeli, Bursasporluyum diyen herkesin bu sürece katkı sunması gerekiyor. Maalesef ki kötü niyetleri insanların niyetleri üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek” açıklamalarında bulundu.

ALTYAPIYA SİSTEM İNŞA EDİLECEK

VAKIFKÖY’de bekledikleri ölçüde bir tablo ile karşılaşmadıklarını da sözlerine ekleyen Başkan Demir, “Çok sistemli çalışan bir süreç söz konusu değildi. Çok yetenekli oyuncularımız var elbette ancak yazılımlar, testler, uygulamalar sadece yetenekli oyuncular üzerine kurulmuş bir sistem var. Altyapıda bir sistem inşaa etmek için geldik. Kısa vadeli çözümler için değil. Bu noktada ağır bir sorumluluğun altına girdik. Fedakarlık yapıyorsak, bu tamamen Bursaspor için” dedi.

CİDDİ BİR FIFA SORUNU VAR

SON olarak transfer tahtasına ilişkin de görüşlerini paylaşan Başkan Demir, taraftara da seslenerek “Transfer tahtasının açılması için adımlar atılıyor ancak önümüzde bir FIFA problemi var. Verilen cezanın çözülmesi zor. Problem defalarca tekrar ettiği için FIFA bu notada insiyatif almıyor. Bu son bir yılın değil, 10 yıllık bir problemin neticesi. Samimi olarak Bursaspor’a gönül verenlerin, bu şehre gönül verenlerin kenetlenerek hedefe ulaşma noktasında çözüme katkı sunmalarını bekliyoruz; çünkü gerçekten tünelin sonunda ışık görünüyor” ifadelerini kullandı.


BURSİAD Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu;

 • Enes Can Demir
 • Abdurrahman Obut
 • Abdülkerim Demir
 • Alper Özyüksel
 • Burak Şen
 • Burakhan Kutlucan
 • Cihan Çatallar
 • Emre Planalı
 • Emre Şankaya
 • Eren Şengüzel
 • Erol Akbaş
 • Furkan Akça
 • Hüseyin Gülayan
 • Kıvanç Cakalıoğlu
 • Mahmut Kemal Bilgin
 • Mert Uz
 • Onur Özdemir
 • Metin Kılıç
 • Tanju Turunç
 • Yunus Tan

Yedek Yönetim Kurulu:

 • Volkan Cakalıoğlu
 • Hilmi Koca
 • Yusuf Can Dinsever
 • Serhat Ademoğlu
 • Melih Özgür
 • Yusuf Furkan Şahin
 • Görkem Soydaş
 • Batuhan Yenidünya
 • Murat Kavak
 • Ozan Aydoğdu
 • Denetleme Kurulu:
 • Rafet Emin Demir
 • Ahmet Bilal Turan
 • Fevzi Herdem

 

Yedek Denetleme Kurulu:

 • Çağrı Ünal
 • Enes Özkan
 • Ahmet Can Zengin
Yoluyla
Gürkan Dural
Kaynak
Hürriyet Bursa Gazetesi

8 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Enes bey öncelikle yeni yönetim kurulunuzu tebrik ediyorum, umarim en yakin zamanda
  Bursaspor kulübüne başkan olursunuz
  &Bursaspora gelince tek kurtuluş reçetesi
  Özlüce tesislerinin tamamen kulübe devredilmesi olmali, o tesislerde yapilacak olan yeni bir imar proje ile Bursasporun gelecegi kurtulacaktir.
  Bunun için siz ve sizin gibi sivil toplum kuruluşlari siyasi partiler Bursayi yöneten insanlara bu konuyu sürekli gündeme getirip bu durumun bir an önce hayata geçirilmesi gerekir

  22
  4
 2. Enes can demir kardeşim farkındamısın camia diye bir cümle kurmuşsun ve arkasında durduğun şimdiki bursaspor yönetimi 3 veya 4 ay öncesinde hangi camia diyerek bursasporu küçümseyen bu yönetimdenmi bahsediyorsun ve demişsin ki 2010 yılından beri bursaspor geri gidiyor neden geri gittiğini ben sana söyliyeyim RAHMETLİ İBRAHİM YAZICININ başarısını mevcut hükümetin millet vekilleri ve belediye başkanları sahiplenmeye kalktığı için bu duruma düştük nasıl türkiyeden ATATÜRK ismini silmeye çalıştıklarını gördük 2010 yılından bu güne kadarda bursaspordan İBRAHİM YAZICI ismini silmeye çalıştılar nasıl o zamanlar recep altepe borçlanmaktan korkmayın diyordu işte bu zattın verdiği talimatla bursaspor bu günlere geldi şimdide üstüne tuz biber ekiyoruz ödeyemediğimiz borç kar topuyken şimdi çığ gibi tepemizde bir zahmet recep altepeye seslende stad yapımından götürdüğü 500 milyon tl yi bursaspor hayrına kullansın zenginin daha zengin fakirin daha fakir olduğu bu ülkede hergün bin kişiye yemek verecekmişsiniz sende farkındasın galiba milletin ne kadar aç açıkta olduğunun

  10
  4
  1. @bağımsız yorumuna yanıt olarak

   Helal olsun kardeşim. Net. İşte bu.. Enes kardeşim sen daha net görmüşsün. İnsanların açlığını.. Peki.. Hırsızlara çaldıklarını hatırlatmak aklına gelmiyormu isim vererek ifşa etsene… bu insanlar seni ilk maçta ayakta alkışlasın. Varmı sende o yürek bir böyle görelim. Hadi buyur hodri meydan.

   1. @Enes Can Demir yorumuna yanıt olarak

    Hırsızların çocuklarını almayı unutma. Çünkü babalarından bişeyler çalmayı öğrenmişlerdir.. Sana da öğretmiş olurlar bu arada nasıl olsan insanların ne durumda olduğunu görmüşsün 1000 kişilik yemek vercen ordan puanı da kazanırsın.. Ee ne kaldı.. Başkanlık.. Gel bakalım

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu